Władca Pierścieni LCG - Zestaw Podstawowy

Przeżyj przygody w Śródziemiu!
88 opinii
 • 1 - 2 (4) osób
 • od 12 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Władca Pierścieni LCG - Zestaw Podstawowy.
Władca Pierścieni LCG - Zestaw Podstawowy
„Ale nie do nas należy panowanie nad wszystkimi falami przepływającymi przez ten świat; my mamy za zadanie zrobić, co w naszej mocy, dla tej epoki, w której żyjemy, wytrzebić chwasty ze znanego nam pola, aby przekazać następcom rolę czystą, gotową do uprawy. Jaka im będzie sprzyjała pogoda to już nie nasza rzecz i na to nie możemy mieć wpływu.”— Gandalf, Powrót KrólaWe Władcy Pierścieni: Grze karcianej gracze prowadzą drużynę śmiałków, odbywających niebezpieczną wyprawę po świecie Śródziemia. Od jasnych pól Shire’u po niebezpieczne ścieżki Mrocznej Puszczy, i po potężne królestwa Gondoru i Rohanu, znani z książek bohaterowie przyłączają się do zmagań z Mrocznym Władcą, Sauronem.Władca Pierścieni: Gra karciana jest grą kooperacyjną dla 1-2 graczy, działających wspólnie, aby pokonać scenariusz, rozgrywający się samoistnie zgodnie z zasadami gry. Jeśli gracze posiadają drugą kopię tego zestawu podstawowego, w grze może uczestniczyć do 4 graczy. Władca Pierścieni jest Żywą Grą Karcianą® - w nowych dodatkach będą regularnie wprowadzane nowe karty i wyprawy, pozwalające graczom samodzielnie zmieniać zawartość tego zestawu lub tworzyć całkowicie oryginalne talie.
Autor:
Nate French
Wydawca:
Galakta
14995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

„Ale nie do nas należy panowanie nad wszystkimi falami przepływającymi przez ten świat; my mamy za zadanie zrobić, co w naszej mocy, dla tej epoki, w której żyjemy, wytrzebić chwasty ze znanego nam pola, aby przekazać następcom rolę czystą, gotową do uprawy. Jaka im będzie sprzyjała pogoda to już nie nasza rzecz i na to nie możemy mieć wpływu.”
— Gandalf, Powrót Króla

We Władcy Pierścieni: Grze karcianej gracze prowadzą drużynę śmiałków, odbywających niebezpieczną wyprawę po świecie Śródziemia. Od jasnych pól Shire’u po niebezpieczne ścieżki Mrocznej Puszczy, i po potężne królestwa Gondoru i Rohanu, znani z książek bohaterowie przyłączają się do zmagań z Mrocznym Władcą, Sauronem.

Władca Pierścieni: Gra karciana jest grą kooperacyjną dla 1-2 graczy, działających wspólnie, aby pokonać scenariusz, rozgrywający się samoistnie zgodnie z zasadami gry. Jeśli gracze posiadają drugą kopię tego zestawu podstawowego, w grze może uczestniczyć do 4 graczy. Władca Pierścieni jest Żywą Grą Karcianą® - w nowych dodatkach będą regularnie wprowadzane nowe karty i wyprawy, pozwalające graczom samodzielnie zmieniać zawartość tego zestawu lub tworzyć całkowicie oryginalne talie.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 12 kart Bohaterów
 • 10 kart Wyprawy
 • 120 kart Graczy
 • 84 karty Spotkań
 • 2 plansze zagrożenia
 • 40 żetonów obrażeń
 • 26 żetonów postępu
 • 30 żetonów zasobów
 • 1 znacznik pierwszego gracza
Waga:
1,225 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.55
na podstawie 88 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Władca Pierścieni LCG - Zestaw PodstawowyNajbardziej przydatne recenzje

Radosław Michalak

Liczba recenzji: 385

Rewelacyjna karcianka, która sprawdzi się zarówno w grze solo jak i kooperacji.

Na plus:
-klimat Śródziemia
-ilustracje
-4 sfery, możliwość grania mono-taliami, jak i mieszanie
-frajda zaczyna się już na etapie budowania talii
-tajna ręka - nie ma zdecydowanego gracza prowadzącego całą grę
-prawdziwe wyzwanie w grze solo
-dużo dodatków - można łatwo przedłużyć i rozbudować grę

Na minus:
-pewien chaos w postaciach, mamy postacie pojawiające się w twórczości, które nie powinny razem pojawić się w jednej partii, a do tego wymyślonych do gry bohaterów unikatowych (jakby mało było dostępnych postaci tła w książkach)
-podstawka zawiera 1-3 kopii każdej karty, powinno być 3 każdej i 6 Gandalfów
-ciężko pozostać na samej podstawce
instrukcja (ja sobie z nią poradziłem, ale wielu osobom sprawi problemy)
-poskąpiono paru elementów, żeby można było grać od razu w 3-4 osoby
-dużo dodatków - skompletowanie całości to duży wydatek
-zakończono polską edycję


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ojciecfelix

Liczba recenzji: 118

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gry LCG mają to do siebie, że większość mechanik stawia na głęboką rywalizację między graczami. Tematyka powieści Tolkiena mogła by pozwolić na kontynuowanie takiej drogi lecz Fantasy Flight Games postanowiło pójść w innym kierunku. Wybrano raczej tematykę wędrówki i poszukiwania przygody oraz stawianiu czoła temu co spotkamy na drodze.

Władca Pierścieni LCG wita nas więc drużynami bohaterów, których zadaniem jest wypełnienie przydzielonych na określonych scenariusz zadań i przemierzaniu kolejnych krain jak również walka z istotami, które mogą czyhać w odwiedzanych obszarach. Do dyspozycji w wersji podstawowej mamy 4 predefiniowane talie bohaterów, które odpowiadają czterem archetypom podejścia do przygody. Nic nie stoi też na przeszkodzie by stworzyć własną talię z dostępnych nam kart. Jest to o tyle istotne bo zadania przed nami stawiane mogą nie być takie łatwe. W podstawce mamy trzy scenariusze, które dzielą się na różne poziomy trudności, jednak nawet najprostszy z nich przy odrobinie pecha może się zmienić w ciężką przeprawę :) Dochodzą również kolejne dodatki, który każdy z nich dodaje nową przygodę i wyzwania dla gracza tak by nigdy się nie nudził :)

Mechanika gry jest bardzo prosta i już po dwóch pierwszych turach można załapać jej podstawy. Sednem gry jest kombinowanie i dostosowywanie naszej talii do danej przygody. Możemy przejść scenariusz w pojedynkę lub we dwóch graczy. Chociaż moim zdaniem prócz brakujących liczników zagrożenia to nie stało by nic na przeszkodzie by zagrać do 4 graczy, jednak wtedy pozostaje gra nam predefiniowanymi taliami.

Plusy:
+ kooperacyjna gra karciana w świecie Władcy Pierścieni
+ mechanika scenariuszy i składania możliwych tali przeciwników
+ możliwa gra w pojedynkę
+ gra typu deck-building, która wymusza nas główkowanie aby wygrać przygodę

Minusy:
- można było dać te dwa znaczniki zagrożenia więcej by można było grać w 4 osoby
- rozgrywka wydaje się trochę łatwiejsza gdy gra więcej osób :)


Pawel

Liczba recenzji: 5

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra, kupiłem ją wyłącznie do gry solo i sprawdza się znakomicie! Jak już wspomniano we wcześniejszych komentarzach, gra nie należy do łatwych i jest tak z dwóch powodów: poziomu trudności wyzwań, jakie stawia przed nami gra oraz trudności samych zasad. To pierwsze zaliczam na duży plus, bo dzięki temu gra prędko się nie znudzi i stanowi wyzwanie. Drugie - trudność zasad - wymaga dopowiedzenia; jest to chyba jedyna wada, jakiej mogę się dopatrzeć w tej grze; niby w instrukcji jest wszystko co trzeba, ale chyba obiektywnie można stwierdzić, że "czegoś" brakuje. Najlepszym na to dowodem jest istnienie oficjalnego FAQ (polskie tłumaczenie dostępne na stronie wydawcy - galakta.pl) oraz różnych internetowych "poradników" (polecam wyszukanie strony pt. "WP:LCG przewodnik dla nowych (solo) graczy by Wojtek Wojcik" i obejrzenie podlinkowanych tam filmików tłumaczących szczegółowo rozgrywkę). Bardzo trudno jest zacząć grę (i grać poprawnie) opierając się jedynie na tym, co znajduje się w pudełku.
I to chyba jedyny mankament. Bo po zrozumieniu zasad, gra się wyśmienicie :). Mechanika gry jest bardzo fajnie pomyślana i oprócz pewnego elementu losowego, wymaga główkowania i rozważnego grania. Polecam!

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie