Sandman - Tom 02 - Dom Lalki

Gaiman, Dringenberg, Jones III, Bachalo, Zulli, Parkhouse
Podziel się swoją opinią
  • wydanie polskie
Drugi tom bestsellerowej sagi fantastyczno-obyczajowej o Władcy Snów, Sandmanie. W tomie znalazły się dwa wydane w miękkiej oprawie w 2003 roku albumy: Dom lalki, cz. 1 i 2.Cykl Sandman to mroczna, przepełniona horrorem historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć - rządzi ludzkimi snami i pragnieniami…  A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem… a czasem nawet je zastępują.Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród, m.in. Neil&Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks."Sandman to najwybitniejszy komiks lat 90. XX wieku i jednocześnie najlepsza opowieść fantastyczna tej dekady".- The Times"Każdy, kto lubi nowatorskie podejście do współczesnej sztuki komiksowej, powinien zapoznać się z dziełem Gaimana".- The Washington Post"Neil Gaiman stanowi prawdziwą skarbnicę opowieści, i mamy szczęście, że jest z nami, niezależnie od medium, w którym działa".- Stephen KingAlbumy z serii Sandman mogą być czytane w kolejności powstawania lub jako samodzielne dzieła.
Autor:
Neil Gaiman
Ilustracje:
Mike Dringenberg, Malcolm Jones III, Chris Bachalo, Michael Zulli, Steve Parkhouse
Wydawca:
Egmont
Liczba stron:
256
Format:
170x260
8995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Drugi tom bestsellerowej sagi fantastyczno-obyczajowej o Władcy Snów, Sandmanie.

W tomie znalazły się dwa wydane w miękkiej oprawie w 2003 roku albumy: Dom lalki, cz. 1 i 2.

Cykl Sandman to mroczna, przepełniona horrorem historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć - rządzi ludzkimi snami i pragnieniami…  A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem… a czasem nawet je zastępują.

Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne.

Zebrał wiele nagród, m.in. Neil&Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.

"Sandman to najwybitniejszy komiks lat 90. XX wieku i jednocześnie najlepsza opowieść fantastyczna tej dekady".

- The Times

"Każdy, kto lubi nowatorskie podejście do współczesnej sztuki komiksowej, powinien zapoznać się z dziełem Gaimana".

- The Washington Post

"Neil Gaiman stanowi prawdziwą skarbnicę opowieści, i mamy szczęście, że jest z nami, niezależnie od medium, w którym działa".

- Stephen King

Albumy z serii Sandman mogą być czytane w kolejności powstawania lub jako samodzielne dzieła.

Podstawowe informacje

Waga:
820 g

Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do produktu?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie