English version English version

sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

» wyszukiwanie zaawansowane

Drako 2 rycerze i gnolle

Newsletter

Zapisz się! Informacje o nowościach będziesz dostawać na e-mail! Tylko świeżutkie informacje ;-)

Zapisuję się!
dlaczego warto?

Katalog gier

Centrum Prezentowe Centrum Prezentowe Gry planszowe i towarzyskie Gry planszowe i towarzyskie Łamigłówki Łamigłówki Gry RPG po polsku Gry RPG po polsku Gry RPG po angielsku Gry RPG po angielsku Karcianki kolekcjonerskie Karcianki kolekcjonerskie Gry figurkowe i bitewne Gry figurkowe i bitewne Dla dzieci Dla dzieci Książki i czasopisma Książki i czasopisma Funko - POP! Funko - POP! Akcesoria Akcesoria Promocje Promocje

Sklep w Gdańsku

REBEL - CH Metropolia
poziom -1, przy wyjściu z SKM
ul. Jana Kilińskiego 4
80-452 Gdańsk
tel. 510 804 049

Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00 (pon. - sobota)
10:00 - 20:00 (niedziela)

Rebel Times

Numer 147 / Grudzień 2019

pobierz
REBELowe PDKi
Szkoły grają!

Gry RPG po angielsku :: Warhammer 40000

Deathwatch: Achilus Assault
Wydanie angielskie

Cena: 109.95 zł

( produkt niedostępny - sprawdź w punktach sprzedaży )


Możemy wysłać Ci powiadomienie gdy tylko produkt będzie dostępny - wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.


(wymagane)

Wpisz swoje imię.

(wymagane)The Achilus Assault is an invaluable sourcebook for Deathwatch, and is a guide to the fires of war raging in the Jericho Reach, from the numberless tides of the Tyranids in Hive Fleet Dagon to the hellish legions of Chaos pouring forth from the Hadex Anomaly and the expansionist aggression of the Tau Empire. The threats presented in this tome provide Game Masters with a surfeit of antagonists and mysteries to confront a Deathwatch Kill-team.

 

The essence of war, brotherhood, heroism, and duty pervade the setting for Deathwatch. The task of the Achilus Crusade embraces all of these themes, yet it faces great challenges from both without and within. To live up to these ideals is a difficult task, yet it is the fate of the Deathwatch Space Marines in the Jericho Reach to shoulder this duty head-on—they are the first and last line of defence against a myriad of threats to the Crusade of which some commanders are not even aware.

Podstawowe informacje

Wasza
ocena (1-5):
4.3
oceniono 3 razy
Rodzaj oprawy: twarda
Waga: ok. 1.100 kg
Wydawca: Fantasy Flight Games
Wydanie: angielskie

Zobacz koniecznie:

dodaj recenzję / link 

Cena: 109.95 zł
Produkt niedostępny produkt niedostępny 


Klienci, którzy kupili Deathwatch: Achilus Assault, kupili również...:


Call of Cthulhu 7th Edition - Shadows over Stillwater

Shadows Over Stillwater...,
cena: 139.95 zł

Kult: Divinity Lost - The Black Madonna

When the new year’s eve...,
cena: 179.95 zł

Numenera: Slaves of the Machine God

A failed assassination by the...,
cena: 159.95 zł

Numenera: Explorer’s Keys - Ten Instant Adventures for Numenera

A trip to the moon...,
cena: 119.95 zł

D&D 5.0: Ghosts of Saltmarsh

Przygoda na głębokich wodach,
cena: 169.95 zł

Legend of the Five Rings RPG: Mask of the Oni

Gotowy scenariusz przygody, przydatne żetony...,
cena: 89.95 zł


Komentarze do tego produktu:


Kakulus1 [ dodano: 21.05.2014 ]
Produkt godny polecenia, mała uwaga poniżej.
Politykę wydawniczą Fantasy Flight Games można albo pokochać, albo znienawidzić. Ja nadal nie jestem zdecydowany. Z jednej strony mnogość dodatkowych opcji rozszerzających lub usprawniających rozgrywkę powala i zawsze działa na puls, to już środki konieczne do zaspokojenia głodu zbieractwa niekoniecznie... ;-) Nie mnie jednak każdy produkt jest cennym nabytkiem w kolekcji, a już jeśli uda się go wykorzystać do gry - to jest pełnia szczęścia.
0
Skryba
Grizzo [ dodano: 08.08.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Sporo materiałów i ciekawostek do przeczytania i uzupełnienia wiedzy, inspiruje do tworzenia nowych przygód, ale także przytłacza początkujących ogromem informacji. Jeśli masz sporo czasu i masz ochotę na długą lekturę to w sam raz.
1
Marcin Kaleta [ dodano: 21.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Sporo informacji na temat krucjaty. Wreszcie rzeczy które powinny być znane opisane są w detalach. Planety, strategie, przywódcy, intrygi wewnątrz krucjaty, wszystko co potrzebne do urozmaicenia rozgrywki.
0
Łukasz Korzeń [ dodano: 28.11.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Podstawową sprawą dla każdego RPG jest setting. Setting, jakikolwiek by on nie był, określa wszystko: od dopuszczalnych postaci graczy do rodzaju przygód w jakich one (i ich gracze) będą brali udział. "The Achilus Assault" jest w pewnym sensie taką książką (dlaczego w pewnym sensie? Patrz podsumowanie.), niemniej nie przeszkadza mi to w wystawieniu jej oceny, którą widzicie powyżej. Pora ją teraz uzasadnić.

Pierwszy rozdział, chociaż krótki, dotyczy fundamentalnej sprawy: słynnych Wrót Jericho, głównego katalizatora Krucjaty szalejącej w Jericho Reach. Składa się on w większości z źródeł w postaci listów, analiz i raportów, które odsłaniają różne aspekty samych Wrót od tych dotyczących ich funkcjonowania do ich możliwie złowieszczego zastosowania przez strony trzecie przeciwko Imperium. Każdy MG chcący, aby Wrota Jericho były czymś więcej niż tylko kosmicznym dworcem dla sił Imperium znajdzie tu materiał na niespodzianki, które na 100% zaskoczą graczy i skłonią ich do snucia różnych paranoicznych teorii.

Drugi rozdział opisuje historię samej Krucjaty Achilusa oraz jej organizację. Rozdział ten jest wprost pełny szczegółów dotyczących bitew (z datami i opisami przebiegu starć) ważniejszych osobistości (żyjących i zmarłych, łącznie z lordem Achilusem na czele), specjalnych jednostek (przykład: fanatycy religijni z sektora Calixis ("Dark Heresy" się kłania!) biorący swój udział w Krucjacie jako obowiązek względem imperialnego świętego.) oraz funkcjonowania samej Krucjaty która to, poprzez fakt, że składa się na nią wiele organizacji, z których każda uważa się za pępek wszechświata, stanowi źródło konfliktów nie mniej zaciętych od tych toczonych w Jericho Reach ale toczonych na płaszczyźnie personalnej, co docenią gracze pragnący zagłębić się w sieć intryg, przekrętów, urażonych dum celem odskoczni od bardziej fizycznych starć będących domeną Deathwatch. Mówiąc o Deathwatch, rozdział ten zawiera opis zaangażowania się (lub nie) samej Deathwatch w operacje Krucjaty i gigantyczną mroczną tajemnicę Jericho Reach w postaci Mrocznego Wzorca która, odpowiednio zastosowana, pozwoli MG uwikłać swoich graczy w epicką kampanię, w której stawką będzie istnienie samego Jericho Reach. Rozdział kończy kilka pomysłów i sugestii na temat przeprowadzania kampanii.

Trzeci rozdział zajmuje się w całości Klinem Orpheus, w którym to Krucjata toczy walkę z przeważającymi siłami Tyranidów. Zawiera on opis historii tego poszczególnego Klina, jego dowódców (tak, nie przesłyszeliście się: DOWÓDCÓW! Sytuacja w Klinie Orpheus jest tak... niestandardowa, że nawet dowództwo Krucjaty o tym nie wie.) jak i poszczególnych planet (standard w przypadku następnych dwóch rozdziałów). Najciekawszymi częściami tego rozdziału są opis poszczególnych etapów podbijania planety przez Tyranidy (każdy jako świetna okazja dla Kill-teamu do przeprowadzenia (samobójczej) misji) oraz opis Space Hulka o nazwie Mortis Thule, który co jakiś czas pojawia się znikąd by terroryzować okolicę. Gracz marzący o sesji w klimatach legendarnej planszówki znajdą tu wszystko czego potrzebują a nawet więcej...

Czwarty rozdział zajmuje się Klinem Acheros, w którym to głównym oponentem są siły Chaosu reprezentowane głównie przez organizację militarną i jednocześnie kult o nazwie Stigmartus. Opis samej organizacji jest bardzo dobry: to jest prawdziwy przeciwnik z krwi i kości (a czasem z czymś więcej), który doskonale wie jak walczyć na swoim splugawionym przez Chaos terenie i którego należy się bać. Anomalia Hadex, główna "atrakcja turystyczna" regionu zawiera opis nie tylko samej anomalii, ale także statków należących do heretyków. Kilka z nich, należących do pewnego heretyckiego nawigatora jest w stanie napsuć więcej krwi postaciom graczy niż są sobie w stanie wyobrazić, a wszystko to w przestrzeni, gdzie sceny rodem z filmu "Event Horizon" to norma. Na zakończenie rozdział częstuje nas informacjami o Samech (świecie-kuźni Adeptus Mechanicus, która się zbuntował i który znamy już chociażby z mini-kampanii "The Emperor Protects") i przykładem demona-antagonisty Nurgla z kilkoma paskudnymi (i przez to atrakcyjnymi) informacjami.

Rozdział piąty dotyczy Klinu Canis, gdzie głównym antagonistą Imperium są Tau. Rozdział ten bardzo dobitnie wyjaśnia, ze walka z Tau odbywa się nie tylko na przestrzeni fizycznej ale także ideologicznej. Paranoja dowódcy Klinu, w postaci lorda komandora Ebongrave'a, który wszędzie widzi działalność Tau i ich sympatyków da się graczom w kość nieraz równie mocno (a nawet mocniej) niż sami Tau. Opis sił Tau w Jericho Reach oraz należących do nich planet jest bardzo dobry i pozwala kreatywnym MG poprowadzić sesje o różnorodnej tematyce, ale chyba najlepszym punktem programu jest świetnie opisany sposób w jaki dowództwo Krucjaty przeprowadza negocjacje (!) z Tau (!!) pod nosem samego Ebongrave'a (!!!), co dodatkowo podkreśla paranoję charakteryzującą ten Klin. Na koniec rozdział serwuje informacje na temat tajemniczej Czarnej Rafy i trwającego tam wyścigu pomiędzy siłami Imperium i Tau w poszukiwaniu pozostałości po wymarłej (czy aby na pewno?) obcej cywilizacji.

Ostatni, szósty rozdział, opisuje ważniejszych NPC, wspomnianych w poprzednich rozdziałach. Bez zbędnego spoilerowania powiem tylko, że jest on bardzo szeroki i obejmuje zarówno obecnego dowódcę Krucjaty w postaci Lorda Tetrarchusa, jak i kilka innych postaci istotnych dla przebiegu Krucjaty, w tym pewnego xenosa mającego wobec niej własne plany.

Ogólnie rzecz biorąc dodatek jest naprawdę dobry i naprawdę wart swojej ceny. Powodem, dla którego powiedziałem, że jest on "w pewnym sensie" taką książką, jest fakt, że gdzieś na początku przyszłego roku FFG planuje wydać książkę pt. "The Jericho Reach", która, według zajawek na oficjalnej stronie, ma być też swego rodzajem przewodnikiem po Jericho Reach bez materiału dotyczącego samej Krucjaty. W tym miejscu pojawia się istotne pytanie, mianowicie, czy warto kupić teraz "The Achilus Assault" czy też lepiej poczekać na "The Jericho Reach"? Moim skromnym zdaniem dodatek "The Achilus Assault" jest wart zakupu, ponieważ można poprowadzić kampanię wiedząc coś na temat Krucjaty i wymyślając od zera nowe miejsca w Jericho Reach, ale w drugą stronę jest to trochę trudniejsze, jeżeli ktoś nie czuje się na siłach by stworzyć opis całości sił Krucjaty (a jest to istotny problem, ponieważ nieważne dokąd wybiorą się postacie graczy tam zawsze będzie odczuwalny wpływ Krucjaty w tej czy innej formie.). Dlatego też polecam ten dodatek zarówno tym, którzy chcą informacji na temat nowych miejsc, do których można posłać Kill-team, jak i dla tych, którzy chcą wykorzystać w swych kampaniach samą Krucjatę jako coś więcej niż tylko wybuchowe tło.

Rebel jak zwykle wywiązał się ze swego zadania dostarczenia dodatku w jak najszybszy i w jak najbezpieczniejszy sposób. 5 dla ekipy Rebela!
3Twój koszyk:


Twój koszyk jest pusty.

Masz pytania?

Jesteśmy na Gadu-Gadu:

12886439 (Aleksandra)

27211 (Artur)

40259215 (Michał)

Możesz też do nas napisać: sklep@rebel.pl
reklamacje@rebel.pl
lub zadzwonić do Biura Obsługi Klienta:
tel. 58 728 49 31,
508 247 667
(godz. 10-16)
Odwiedź nas: Facebook YouTube

Akceptujemy płatności

Przyjmujemy karty VISA, MasterCard oraz szybkie przelewy mTransfer, Płacę z Inteligo, Nordea, Przelew24, MultiTransfer
oraz płatność przy odbiorze.

Jesteś dobblem harry