English version English version

sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

» wyszukiwanie zaawansowane

Doradczy

Newsletter

Zapisz się! Informacje o nowościach będziesz dostawać na e-mail! Tylko świeżutkie informacje ;-)

Zapisuję się!
dlaczego warto?

Katalog gier

Gry planszowe i towarzyskie Gry planszowe i towarzyskie Łamigłówki Łamigłówki Gry RPG po polsku Gry RPG po polsku Gry RPG po angielsku Gry RPG po angielsku Karcianki kolekcjonerskie Karcianki kolekcjonerskie Gry figurkowe i bitewne Gry figurkowe i bitewne Dla dzieci Dla dzieci Książki i czasopisma Książki i czasopisma Akcesoria Akcesoria Promocje Promocje Centrum Prezentowe Centrum Prezentowe

Sklep w Gdańsku

REBEL - CH Metropolia
poziom -1, przy wyjściu z SKM
ul. Jana Kilińskiego 4
80-452 Gdańsk
tel. 510 804 049

Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00 (pon. - sobota)
10:00 - 20:00 (niedziela)

Rebel Times

Numer 137 / Luty 2019

pobierz
Kategoria planszowa gra roku
Szkoły grają!

Gry planszowe i towarzyskie :: Strategiczne

Boże Igrzysko: Magnaci

Świat magnackich intryg
Wydanie polskie

Cena: 159.95 zł

Dostępność: w magazynie
( wysyłka DZISIAJ - sprawdź w punktach sprzedaży )


„Nierządem Polska stoi” – nieźle ktoś powiedział;
 Lecz drugi odpowiedział, że nierządem zginie.
 Pan Bóg nas ma jak błaznów. I to prawdy blisko,
Że między ludźmi Polak jest Boże igrzysko.

 

Boże Igrzysko: MAGNACI, to nowoczesna gra planszowa dla 2 – 5 graczy, szybka, pozbawiona losowości, a w zamian pełna sarmackiego klimatu i interakcji. Przeniesie Cię w świat magnackich intryg i walki o władzę, które targały Rzeczpospolitą Obojga Narodów od jej rozkwitu w okresie Unii Lubelskiej, aż po Targowicę i upadek państwa polsko – litewskiego.

 

Gracze wcielają się w role magnatów, którzy dążą do rozwoju potęgi własnego rodu w sprzyjającym fortunie momencie: szczytowego rozkwitu Unii Polski i Litwy. Do walki o prestiż i posiadłości ziemskie stają najznamienitsze rody: Leszczyńscy, Potoccy, Radziwiłłowie, Sapiehowie, oraz Zamoyscy.

 

Każdy z graczy dysponuje talią kart, przedstawiającą znane osobistości z jego familii. Niektóre z tych postaci to ludzie wybitni, zdolni do wielkich czynów. Ale są tam też i ludzie mali, zdolni zepsuć każde przedsięwzięcie, jakie się im powierzy… Chyba, że dzięki decyzjom gracza nawet owi mali uczynią dla jego rodu wiele.

 

Podczas rozgrywki gracze będą zarządzać talią swych postaci tak, by w konkurencji z innymi, osiągnąć jak najwięcej na każdej z płaszczyzn życia Rzeczpospolitej. Wpływy graczy ścierać się będą przy kształtowaniu polityki wewnętrznej państwa, a także w odpowiedzi na zewnętrzne zagrożenia i szanse wynikające z sytuacji międzynarodowej. I tak, jak to miało miejsce w rzeczywistości, los kraju będzie wynikiem sumy działań najpotężniejszych magnackich rodów. Jeśli gracze zatracą się we wzajemnej walce o tytuły i przewagi, Rzeczpospolita upadnie pod naporem ościennych mocarstw.

 

Grającego w Magnatów czeka wiele trudnych dylematów. Najznamienitsi członkowie rodu zapewnią jego familii korzystne ustawy w Sejmie i prestiżowe stanowiska w Senacie. Łatwo też zrealizują wolę Monarchy, dzięki nim ród zdobędzie majątki i potęgę. Ale w jaki sposób gracz poradzi sobie z pozostałymi wyzwaniami? Kto pójdzie zdobywać Inflanty? Czy z braku innych kandydatów, na czele wojsk chroniących kraj przez tureckim najazdem staną Pierzyna, Dziecina i Łacina? Czy starczy determinacji by ruszyć na odsiecz Wiednia? Czy ktoś uratuje Ojczyznę przed zaborami? No i co pocznie z Kmicicem?

 

Opis Rozgrywki

 

Zasady gry nie są trudne i można je wytłumaczyć w kilka minut. Dzięki ich konstrukcji partia nie dłuży się, ponieważ większość ruchów gracze wykonują jednocześnie!

Każdy gracz dysponuje talią 13 kart, które przedstawiają członków jego magnackiej rodziny. Karty te mają wartości od 2 punktów (miernoty, mówiąc wprost) do 14 punktów (wybitne osobistości), symbolizujących zdolności danej osoby w osiąganiu celów rodu. Podczas każdego z czterech etapów gry, użyjesz wszystkich 13 swoich kart, by zdobywać stanowiska w Senacie, ustawy na Sejmie i by odpierać Zagrożenia godzące w Rzeczpospolitą. Zrobisz to poprzez zagrywanie kart na określone pola planszy, co symbolizuje wysłanie konkretnego człowieka do realizacji konkretnego zadania. Wszyscy gracze zagrywają karty jednocześnie, koszulkami do góry, więc nie widzą, kogo do rywalizacji kierują ich przeciwnicy. Po zagraniu kart następuje ich odsłonięcie. Przeciwnicy porównują wartości na kartach - ten kto wysłał na dane pole najzdolniejszego człowieka, wygrywa toczącą się na nim rywalizację.

Zwycięzca otrzymuje kartę, o którą toczyła się rywalizacja, co jest istotne, gdyż każda karta dysponuje indywidualną akcją, z której gracz będzie mógł skorzystać w dalszej rozgrywce. Np. po zdobyciu senackiej karty „Prymasa”, jej posiadacz, aż do końca etapu, rozstrzyga remisy między graczami powstałe podczas rywalizacji. Daje mu to możliwość wpływania na działania przeciwników, którzy będą zabiegać o jego względy, by remisy rozstrzygał na ich korzyść...

A „Kanclerz”? Otóż jeśli zdobędziesz „Kanclerza”, to będziesz mógł go dograć do swojej karty rodu, by podnieść jej wartość o 3 punkty. Robisz to dopiero w momencie rozstrzygania rywalizacji, możesz zatem blefować, bo każda twoja karta w oczach przeciwników zyskuje 3 punkty… A „Podskarbi”, a „Hetman”? Każda senacka karta jest warta tego, by o nią zawalczyć.

W Sejmie nie dzieje się mniej. Na przykład karta wydarzenia „Spław zboża”. Jeśli Prusy, Wielkopolska i Małopolska są wolne od wojen, a ty posiadasz tam posiadłości ziemskie, to solidnie się wzbogacisz! A "Kolegia", "Trybunał", "Liberum veto"? Gra prezentuje całe bogactwo ówczesnych czasów i barwnej rzeczywistości I Rzeczpospolitej.

Ale nie zapominaj o możliwościach wynikających z sytuacji międzynarodowej. Gdy pojawi się okazja, bądź gotowy by zdobyć Inflanty, Smoleńszczyznę czy Mołdawię! Zajęcie Kremla czy przyjście Wiedniowi z odsieczą przysporzy ci chwały i bogactwa, a umiejętna obrona przed krymskimi ordami uchroni twoje majątki przed pożogą.

Najważniejsze jednak na koniec - zdobywanie stanowisk w Senacie, ustaw w Sejmie i odpieranie Zagrożeń jest nagradzane nowymi posiadłościami ziemskimi, które gracz umieszcza w prowincjach Rzeczpospolitej. Otrzymasz ich jeszcze więcej, jeśli twoje działania pokryją się z oczekiwaniami króla i będą realizacją jego prywatnej polityki!

Pod koniec gry Posiadłości te zostaną zliczone, a ich ilość będzie miała znaczenie przy określeniu zwycięzcy. Ale nie będzie liczona wyłącznie suma posiadłości, lecz również ich rozłożenie w pięciu prowincjach Rzeczpospolitej i wynikające z niego przewagi i dominacje prowincji. Umiejętne wykładanie zdobytych posiadłości staje się więc nie lada wyzwaniem, gdyż i ono może zaważyć na wyniku gry.

W każdym etapie gry jest tak wiele do osiągnięcia… Ale zaraz, przecież twój ród nie dysponuje samymi „czternastkami”, prawda? A co z mniej zdolnymi członkami rodziny, a co z jej zakałami?

Tu właśnie pojawia się wielki ciężar decyzji, który każdą partię „Bożego Igrzyska: MAGNACI” zamienia w prawdziwe przeżycie. Umiesz blefować? Potrafisz zdobyć bezcenne stanowisko w Senacie nic nie wartą kartą? Umiesz rozłożyć siły i wykorzystać zdobyte karty wydarzeń, tak by w każdej kolejnej rywalizacji o włos wyprzedzać przeciwników, a remisy wygrywać dzięki łasce „Prymasa”? Czy zdołasz tak pokierować wojnami, by twoje posiadłości stały bezpieczne, a ziemie przeciwników zostały spustoszone przez najeźdźców?

Boże Igrzysko: MAGNACI to gra o prostych zasadach, ale niezwykle zajmującym przebiegu, pełna trudnych decyzji i interakcji między graczami. Oferuje wszystko to, co sprawia, że gry planszowe to wspaniała i wartościowa rozrywka.

 

 

Uwaga! Zamawiąjąc tę grę w przedsprzedaży otrzymacie dwie nowe karty - Nadanie Tytułu Książęcego oraz O SANTA PIVA DI POLONIA!

 

 

Nadanie tytułu książęcegoO Santa Piva Di Polonia!

 

 

W nowej (edycja 2016) wersji gry gracze znajdą następujące ulepszenia:

 

 • zastąpiono drewniane pionki dworków kartonowymi żetonami dworków z ilustracjami Andrzeja Gosika, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich akwarelistów, autora m.in. ilustracji do serii znaczków Dworki polskie Poczty Polskiej. Połączona grafika planszy i żetonów dworków jeszcze lepiej przenoszą graczy w świat I Rzeczpospolitej. Pozostałe drewniane komponenty gry pozostały bez zmian (5 pionków magnatów, 5 pionków sejmu niemego, 1 pionek czarnych chmur, 3 pionki rozbiorów, 1 pionek klasztor, 1 pionek pałac, 1 pionek twierdza),
 • dodano konspekt lekcji historii z wykorzystaniem gry. Gra Magnaci jest rekomendowanym przez instytucje naukowe i kulturalne narzędziem edukacyjnym, pozwalającym uczyć historii Polski poprzez symulację i zabawę. Dzięki temu pudełko Magnatów staje się gotowym narzędziem w rękach pedagoga, do natychmiastowego wykorzystania w celu przeprowadzenia atrakcyjnych zajęć,
 • dodano dodatkową kartę pomocy gracza, w związku z postulatami graczy,
 • dokonano korekt w instrukcji gry, wynikających z dotychczasowych uwag graczy.


Podstawowe informacje

Wasza
ocena (1-5):
4.2
oceniono 9 razy
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 90 minut
Waga: ok. 1.640 kg
Losowość: 1 2 3 4 5 6
Interakcja: 1 2 3 4 5 6
Złożoność: 1 2 3 4 5 6
oddane głosy: 128

Twój głos został zapisany!
()

Wydawca: Phalanx Games Polska
Projektant: Jaro Andruszkiewicz Waldek Gumienny
Pasujące koszulki: standard european (59x92)
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska , pobierz plik:

Zawartość pudełka:

 • kolorowa instrukcja z licznymi przykładami,
 • gruba, kartonowa, pięknie zilustrowana plansza,
 • 119 pięknie zilustrowanych kart do gry,
 • 5 drewnianych pionków magnatów,
 • 3 drewniane pionki rozbiorów,
 • 5 drewnianych pionków sejmu niemego,
 • 1 drewniany pionek czarnych chmur,
 • 3 drewniane pionki budowli (pałac, klasztor, twierdza),
 • 175 kartonowych znaczników posiadłości,
 • 12 kartonowych znaczników królów,
 • 5 kartonowych znaczników przewagi/dominacji,
 • kartonowa wypraska zabezpieczająca komponenty,
 • karta pomocy gracza,
 • konspekt lekcji historii,
 • woreczki strunowe na elementy gry.

Zobacz koniecznie:

dodaj recenzję / link


Zobacz filmy dla tego produktu:

Zapowiedź gry Magnaci Podsumowanie i recenzja gry Magnaci Zasady i przykładowa rozgrywka w Magnatów


 

Cena: 159.95 zł
sztuk:  do koszyka


Galeria

(kliknij na zdjęcie aby zobaczyć jego powiększenie)


Inne produkty w tej kategorii:


Herosi

Walcz o kontrolę nad żywiołami,
cena: 44.95 zł

7 Cudów Świata

Pokaż, jakie cuda może zbudować...,
cena: 149.95 zł

Alchemicy

Dedukcyjna gra laboratoryjna...,
cena: 149.95 zł

Cyklady

Wybierz się w podróż do...,
cena: 219.95 zł

Small World (edycja polska)

14 fantastycznych nacji w walce...,
cena: 179.95 zł

Cywilizacja: Poprzez wieki (3 edycja)

Nowa edycja rewelacyjnej strategii,
cena: 189.95 zł


Klienci, którzy kupili Boże Igrzysko: Magnaci, kupili również...:


Jednym słowem

Gra niebanalnych skojarzeń!,
cena: 89.95 zł

Małpiszony

Naśladuj, przedrzeźniaj... i nie daj...,
cena: 39.95 zł

Kraina Snów

Nałóż opaskę na oczy i...,
cena: 129.95 zł

Cortex

Mądra gra, dzięki której gimnastykujesz...,
cena: 59.95 zł

Szeryf z Nottingham

Ależ szeryfie, to tylko jabłka...!,
cena: 129.95 zł

Kraina Lodów

Lody, lody dla ochłody!,
cena: 89.95 zł


Komentarze do tego produktu:


Kasia [ dodano: 28.11.2018 ]
Dla mnie super gra, gdyby było jednak w rzeczywistości tak jak JediPrzemo napisał to współczuje naszemu krajowi, gdyż u nas przez pierwsze 3 partie ( rozegrane w 10 min zresztą) Rzeczpospolita płonęła. Nie ma to jak zgodność w rodzinie graliśmy we 2 osoby ja i mąż. Może dla tego tak mi się podoba ta pozycja, bo trzeba było się uczyć od nowa w nią grać pomimo iż byliśmy już dosyć zaawansowanymi graczami i wiele gier mieliśmy za sobą tą przegrywaliśmy z kretesem.

Gra bardzo szybka, dosyć prosta choć kombinować i kalkulować trzeba cały czas no i potrafi być irytująca kiedy braknie ci szczęścia i przegrasz w remisie lub o 1 oczko. Jest w niej wiele sytuacji gdzie już się kończy rozgrywka, wygraną masz już w garści a tu jednak nie bo gracz przeciwny spalił trzecią dzielnicę właśnie i teraz śmiejąc się śpiewa ci do ucha piosenkę bladhound gang burn mother ....
0
Łowca
Ekstrakrol [ dodano: 11.04.2018 ]
Genialna gra !!!
Świetna mechanika, bardzo ładna grafika i emocje.
0
Kapral
S_1988 [ dodano: 19.02.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra lekka, łatwa i przyjemna. Może nawet odrobinę za lekka...Przydałoby się odrobinę więcej strategii, a nieco mniej przypadku. Mimo wszystko, dobry produkt dla rodziny, znajomych i generalnie każdego kto nie ma ochoty męczyć się z zawiłymi zasadami oraz nie jest uprzedzony do gier historycznych. Jak ktoś już zauważył, gra w zasadzie iście familijna, imprezowa.
3
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 12.12.2016 ]
OCENA 4/5 : "Boże Igrzysko: Magnaci" - należy traktować ich jako grę familijną i wbrew pozorom nie jest złą grą. Gra popularyzuje historię Polski, a skaluje się wyśmienicie. No i wielki plus za oprawę graficzną gry. Gra jednak ma w sobie ahistoryczność niektórych rozwiązań, co niepodobna się wielu graczom. Oprócz tego mamy zły balans niektórych kart praw oraz przewidywalność licytacji. Nie tak duże te "wady" ale nie da się uznać za produkt idealny.
3
Rynk [ dodano: 22.09.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Polska gra o Polsce. Bardzo fajna polecam.
1
Szczęściarz
Pulaviak83 [ dodano: 20.09.2016 ]
Świetna polska gra z naprawdę ciekawym pomysłem. Gracze wcielając się w głowy rodów magnackich RON, walczą o wpływy i majątki ziemskie, ale też jednocześnie muszą bronić Rzeczpospolitą przed najazdami ze strony wrogich sąsiadów. Chciwość kontra wspólne dobro, te dwa czynniki niezwykle trudno zbalansować i gra nieraz zakończy się przedwcześnie rozbiorami ku konsternacji jednych uczestników i skrytej satysfakcji innych.
Piękna szata graficzna, łatwe do opanowania zasady i zbalansowany system licytacji dopełniają listę zalet. Oczywiście w beczce miodu jest też łyżka dziegdziu - mechanika jest momentami zbyt prosta dla bardziej wymagających graczy. Ci niestety muszą zaczekać na obiecywany dodatek.
Gra może nawet posłużyć za pomoc dydaktyczną dla graczy nieobeznanych z historią Rzeczpospolitej szlacheckiej. Z pewnością podziała lepiej na wyobraźnię i zrozumienie pewnych procesów dziejowych niż długi wykład.
Cóż więcej można dodać? Po niejednej rozgrywce na usta ciśnie się: "Miałeś chamie złoty róg..."
4
Maycia [ dodano: 14.04.2016 ]
Grę poznaliśmy na konwencie. Już spojrzenie na instrukcję wywołało uśmiech na twarzy. Gra świetnie oddaje dylematy z jakimi musiały borykać się rządzące rody. Z jednej strony trzeba dbać o wspólne dobro z drugiej zaś trzeba walczyć tak by wygrać. Wydanie gry bardzo ładne. Cena do jakości gry adekwatna. A sama rozgrywka bardzo fajna. Gra ma dodatkowy plus za możliwość gry już od 2 graczy do 5. Niezależnie od ilości rodów gra się zawsze bardzo dobrze. W 100% polecam.
5
Skryba
Neoptolemos [ dodano: 11.03.2016 ]
Jeżeli ktoś uważał, że "Magnaci" będą kontynuacją "Bożego Igrzyska" i będą tytułem o podobnej ciężkości, może się srogo zawieść - jest to bowiem tytuł wręcz familijny, o prościutkich zasadach, jednak całkiem przyjemnej rozgrywce. Warto zagrać przynajmniej raz choćby z uwagi na przepiękną planszę i elementy, zasady nikogo nie powinny przytłoczyć, a mechanika może się spodobać. Sam z jednej strony na planszówkowy wieczór "Magnatów" raczej nie zabiorę, ale z drugiej strony - to jedna z nielicznych pozycji, w które z przyjemnością gra moja rodzina. Czekam na dodatek!
3
Milking12 [ dodano: 17.01.2016 ]
Kupiłem grę w sklepie na miejscu, gra pięknie wykonana, ale szczerze gra jest bez szału, aby w ogóle warto było niej siąść trzeba mieć co-najmniej 4 graczy najlepiej 5. Ogółem rozgrywka przypomina wojnę, trochę ugadywania jest, ale szczerze mówiąc zawiodłem się na tym tytule
1
JediPrzemo [ dodano: 30.11.2015 ]
Dobra gra o próbach pogodzenia interesów własnych magnaterii i próbach ocalenia ROP. Szkoda, że rzeczywistośc tak nie wyglądała...
1
Weteran
Urath [ dodano: 15.09.2015 ]
Po raz pierwszy zagrałem w Magnatów jeszcze przed premierą na konwencie. Niedawno udało mi się zagrać w gotową grę.
Każdy z graczy wciela się w jeden z rodów magnackich Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Celem gry jest posiadanie jak największej liczby posiadłości w kraju. Punkty zdobywamy prowadzą wojny, zdobywając urzędy i przegłosowując korzystne dla nas ustawy sejmowe. Mechanika gry oparta jest na zagrywaniu kart rodowych w ciemno, następnie gracze porównują wartości zagranych przez siebie kart.
Gra toczy się przez cztery tury, które reprezentują czterech władców Rzeczypospolitej. W każdej turze najpierw licytujemy urzędy, potem ustawy i na koniec prowadzimy wojny z sąsiadami. W tym miejscu chciałem opisać mechanizm wojen, ponieważ stanowi on dla mnie najciekawszy element gry. Aby wygrać wojnę rody muszą wspólnie uzbierać pewną liczbę punktów. Jeśli uzbierają ten kto zagrał najwyższą kartę zdobywa bonus. Jeśli nie uzbierają, wojna jest przegrana. Region w którego sąsiedztwie miała miejsce ta wojna ponosi konsekwencje. Jeśli gracza dopuścili do sytuacji w której przegrali wojny na trzech frontach, wtedy chodzi do rozbiorów i wszyscy przegrywają grę.
Wartość edukacyjna Magnatów jest niezła, uczestnicy mogą poznać nie tylko królów, rody i wony Rzeczypospolitej, ale również ważne wydarzenia tego okresu i mankamenty demokracji szlacheckiej. Na przykład wykorzystywanie urzędów państwowych dla własnych celów (ta tradycja przetrwała do czasów współczesnych; nie płakałbym gdyby zamarła), kłócenie się w sejmie o ustawy, a potem nie ma kto bronić ojczyzny, wysługiwanie się obcym mocarstwem aby osłabić opozycję wewnętrzną, czy wręcz wbijanie innym rodom noża w plecy.
Magnaci to bardzo fajna gra o tematyce historycznej, posiada wartość nie tylko jako bardzo fajna gra planszowa, ale także ( a może przede wszystkim) jako materiał edukacyjny odwołujący się do czasów największej potęgi Polski, moim zdaniem trzeba nam więcej takich produkcji by móc skutecznie popularyzować wiedzę o Pierwszej Rzeczypospolitej. Gratulacje dla wydawnictwa Phalanx Games.
5
Yautay [ dodano: 03.09.2015 ]
Oceniam grę na 3.
Pieknie podane danie - niestety troszkę niedoprawione.
Klimat klimatem, ale za 160 zł oczekiwałem gry lepiej dopracowanej. Zbyt duża jest rozpiętość talii kart, co powoduje że suma sumarum gracze zagrywają w ciemno byle coś urwać w licytacjach - a rozbieżność jest i tak duża. To nie jest gra w której można realizować jakiś plan, tu jest chaos. Karty praw są mało przydatne - za wyjątkiem tych dających +10 w senacie, co uważam za przesadę.
Dużo medialnej pompy, produkt przeciętny.
Sigismundus Augustus: Dei gratia rex Poloniae biję tą grę na głowę.
Nie rozumiem skąd biorą się tak wysokie oceny tej gry???

Zalety:
- szata graficzna
- walor edukacyjny, choć przy zagrywaniu kart nie ma za bardzo czasu poczytać...
- proste zasady, można wytłumaczyć w 10min i grać
- szybka rozgrywka +/- 50min
Wady:
- mechanika
- cena
5
Blog gra.wstepna.pl [ dodano: 14.07.2015 ]
Jeśli jesteście fanami historii albo chcecie komuś pokazać piękne, acz trudne losy Polski, czy też zarazić historyczną pasją, to Magnaci z pewnością przypadną wam do gustu. Gra ta powinna też dobrze sprawdzić się wśród początkujących osób i takich, którzy nie siadają nad planszą zbyt często. Magnaci pojawiając się na stole raz na jakiś czas będą mieli dużo uroku. Z pewnością chętnie wcielicie się w XVII-wieczne głowy rodów, próbując nie doprowadzić do rozbiorów Polski.

Nam Magnaci początkowo niezwykle przypadli do gustu. Z czasem ich urok nieco zbladł i nie pojawiają się oni na naszym stole zbyt często. Wciąż jednak sądzimy, że to tytuł który warto mieć w swojej kolekcji, choćby ze względu na jego ważną tematykę.
4
TERF [ dodano: 20.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajna szybka gre. Niestety nie mozna jej nazwać strategią w pełni słowa tego zaczeniu bo polega ona głównie na licytacji miedzy graczami.

Ogólnie polecam :)
5
Nocny Marek
Alia [ dodano: 25.02.2015 ]
Grę oceniam na 4+/5 jako bardzo dobry, solidny produkt

Jeśli brać pod uwagę wykonanie to w zasadzie nie mam zastrzeżeń. Dobrej jakości plansza, dobrej jakości karty ze świetnymi ilustracjami (portrety magnatów) i dobrej jakości, drewniane piony. Nie ma się do czego przyczepić poza moim zdaniem lekko nieczytelną planszą. Mapa nie do końca czytelnie pokazuje jakie lenno przylega do jakiej prowincji, stąd przy pierwszej grze w kółko musieliśmy to sprawdzać w instrukcji. Poza tą małą uwagą wszystko inne stoi na wysokim poziomie - bardzo mi się podoba, że każda z kart postaci zawiera krótki opis każdego z magnatów, świetny pomysł. Szkoda, że karty wydarzeń też nie zawierają krótkiego rysu historycznego no ale zawsze można sięgnąć do książki ;)

Jeśli chodzi o rozgrywkę to gra jest głównie 'licytacyjna' tzn. używając wpływów swoich postaci "kupujemy" urzędy i prawa, z których potem czerpiemy korzyści dla swojej rodziny. I tu pojawia się dylemat - czy rezerwujemy siły na obronę RP czy skupiamy się na własnym bogactwie i celach :) Jeśli zbyt mało siły zarezerwujemy na obronę naszych granic to dochodzi do rozbioru, trzy rozbiory kończą grę przegraną wszystkich graczy, dlatego trzeba umiejętnie zarządzać swoimi kartami ;)
Wydawało mi się, że gry licytacyjne nie są moimi ulubionymi a jednak Magnaci dość często lądują u nas na stole.

Zasady są w zasadzie bardzo proste - do wytłumaczenia w 10 minut - a rozgrywka emocjonująca. W grze występuje losowość ale na dopuszczalnym poziomie, więc mi nie przeszkadza - może jednak irytować osoby, które losowości nie tolerują. Według mnie odrobina losowości jest zaletą jeśli gramy z osobami, które nie za często zasiadają do planszówek - mają wówczas jakieś szanse, że "wyjadaczom" pokrzyżują się plany :) Nie zgodzę się z zarzutami, że w grze nie można 'planować' - można tylko trzeba bacznie obserwować planszę i poczynania innych graczy żeby poznać ich preferencje i zamiary.

Moim zdaniem to gra dla graczy 'wagi lekkiej' lub początkujących - fajny tytuł na wciągnięcie kogoś w świat planszówek, zwłaszcza jeśli interesuje się historią.

Grałam w 2 i w 3 osoby, przy dwóch częściej pojawiały nam się rozbiory ;)
3
Alan91 [ dodano: 23.02.2015 ]
Grałem raz, ale dupy nie urwało. Zależy od tego jak bardzo lubi się mechanikę spekulacji i licytacji, na której opiera się praktycznie wszystko. Przy 5 graczach bardzo trudno przewidzieć co kto da i gra się nieco na ślepo. Historyczny klimat jak najbardziej dobrze oddany, mamy karty ze zdolnościami dopasowanymi do historii i autentyczne konflikty tamtych czasów. Jednak mnie mechanika zmęczyła na tyle, że drugi raz chyba bym do niej nie usiadł.
1
Mondai [ dodano: 21.01.2015 ]
Przepięknie wydana gra, której grafiki umieszczone na planszy jak i na kartach potrafią przykuć uwagę. Po doświadczeniach z Wyścigiem do Renu, można śmiało stwierdzić, że wydawnictwo pod tym względem trzyma poziom i rozpieszcza graczy. Zasady nie są zbyt skomplikowane, grę tłumaczy się szybko i jest to moim zdaniem atut, bo przy równoczesnej prostocie rozgrywka nie jest jałowa. Subiektywnym minusem jest losowość gry podczas licytacji w ciemno. Możliwe, że gdyby odwrócić kolejność akcji i walki dać na początek, dzięki czemu wiadomo by było jakich kart pozbyli się inni gracze, albo jeszcze przed licytacją o senatorów odwrócić karty praw przeznaczone do licytacji, planowanie byłoby bardziej rzeczowe. Natomiast tak jak całkiem podoba mi się gra i można ją polecić zwłaszcza dla osób, które lubią ten temat, tak przeszkadza mi premiowanie gracza, który gra na rozbiory i zakończenie rozgrywki. Chcąc doprowadzić grę do końca, pozostali gracze są zmuszeni zachować wysokie karty na konflikty, co sprawia, że trudno im wygrać grę na punkty.
Mimo tego mankamentu, to wciąż solidna pozycja.
3
KMK [ dodano: 20.01.2015 ]
Mam w stosunku do tego tytułu mieszane odczucia. Z jednej strony pięknie wykonana plansza, pionki oraz karty, z drugiej na niektórych kartach grafiki są tak kiepskiej jakości, że aż rzuca się to w oczy. Gra potrafi dostarczyć sporo dobrej zabawy, jednak może też bardzo frustrować. Przez zwykły zbieg okoliczności można nie ugrać nic, bo akurat w sejmiku i w sejmie za każdym razem jeden z graczy przebija swoją karta o jedno oczko.
Zapowiedź dodatku w instrukcji raczej mnie zniechęca do wydawnictwa, niż zachęca.
Potrzeba zapewne jeszcze kilku/kilkunastu partii, by móc wystawić Magnatom ostateczną ocenę. Wydaje mi się, że przypadnie bardziej do gustu początkującym graczom.
1
Nocny Marek
Busiek [ dodano: 15.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Na początku chciałbym zaznaczyć, że grę kupiłem bo interesuje się dziejami I RP z tamtej epoki i bardzo mnie cieszy, że tego typu gry powstają.
Bardzo miło się w nią gra i dzięki dużej liczbie kart praw oraz bitew gra nie staje się szybko nudna bo co rozgrywka to dzieją się inne "rzeczy" na planszy. Podoba mi się, że można sprawić psikusa przeciwnikowi dzięki czemu on przegra i prowincja, w której on ma przewagę jest pod zaborami. Dużym plusem jest to, że gra przybliża graczom historię naszego państwa. Osoby mającą małą wiedzę historyczną mogą z niej dużo wyciągnąć :).
W grze jest kilka błędów. Jednym z nich, który najbardziej mnie boli jest to, że zrobiono prowincję Ukraina. Powinna nazywa się ona jak coś to Ruś. Ukraina nie istniała w tamtym okresie (jest to sztucznie stworzone państwo, ale to szczegół ;)), a słowo to oznaczało pogranicze między Polską a Rosją. A dokładnie były to tereny wokół Kijowa i na wschód od niego. Niestety to zadecydowało, że muszę dać niższą ocenę.
Czekam na dodatek, który już w instrukcji został zapowiedziany :)
4
Kabanosik [ dodano: 23.12.2014 ]
Nie będę się wypowiadał na temat gry. Za mało grałem. Ale z jednym się nie zgodzę. Z podpisem pod tytułem. Nie jest to gra wagi ciężkiej. To lekka gra, dla graczy początkujących. Doświadczeni gracze odkryją, że co by nie robili grą rządzi przypadek, na który praktycznie nie mamy wpływu. Przyczyną jest talia, zawierająca liczby od 2 do 14. To powoduje w grze chaos. Nawet nie losowość.
Gra jest przepięknie wydana i może służyć jako narzędzie edukacji o czasach Polski szlacheckiej (w pewnym stopniu oczywiście). Jakość gry rewelacyjna.
1Twój koszyk:


Twój koszyk jest pusty.

Masz pytania?

Jesteśmy na Gadu-Gadu:

12886439 (Aleksandra)

27211 (Artur)

40259215 (Michał)

Możesz też do nas napisać: sklep@rebel.pl
reklamacje@rebel.pl
lub zadzwonić do Biura Obsługi Klienta:
tel. 58 728 49 31,
508 247 667
(godz. 10-16)
Odwiedź nas: Facebook YouTube

Akceptujemy płatności

Przyjmujemy karty VISA, MasterCard oraz szybkie przelewy mTransfer, Płacę z Inteligo, Nordea, Przelew24, MultiTransfer
oraz płatność przy odbiorze.

Niedźwiedzie Bobasy