Genua

Gra handlowa w pełnym tego słowa znaczeniu
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (17)
 • 2 - 5 osób
 • od 12 lat
 • ok. 90 minut
 • wydanie polskie
XVI-wieczna Genua to jedno z najważniejszych miast handlowych u wybrzeży Morza Śródziemnego. Każdego dnia statki przywożą tu towary z całego świata. W porcie jest ciągły ruch, a liczne targowiska pełne są zamorskich, egzotycznych towarów. Na każdym kroku widać dostatnie życie mieszkańców Genui. Wszędzie widoczni są podróżnicy, a mieszczanie i przyjezdni chłopi wydają na targowiskach swoje ciężko zarobione dukaty. Kupcy są zamożni i poważani. To oni mają władzę w Genui. Wciel się w rolę genueńskiego kupca. Plansza gry przedstawia centralną część miasta. W trakcie rozgrywki będziesz zwiększać swoje bogactwo, odwiedzając różnorakie miejskie budynki. Umożliwiają one wykonywanie wielu akcji, które pomogą ci odnieść sukces. Możesz jednak wykonać tylko jedną akcję w trakcie całej tury, a sprzedaż pozostałych akcji negocjujesz ze współgraczami. Musisz więc wykazać się sprytem, aby jak najwięcej skorzystać na sprzedaży akcji innym graczom. W tej grze jedynie przemyślana strategia oraz mądre negocjacje pozwolą na pokonanie konkurencji! Gra była nominowana do Spiel des Jahres 2001 (Gra Roku 2001, Niemcy).
Autor:
Rüdiger Dorn
Wydawca:
Lacerta
14500
7500
-48%

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.XVI-wieczna Genua to jedno z najważniejszych miast handlowych u wybrzeży Morza Śródziemnego. Każdego dnia statki przywożą tu towary z całego świata. W porcie jest ciągły ruch, a liczne targowiska pełne są zamorskich, egzotycznych towarów. Na każdym kroku widać dostatnie życie mieszkańców Genui. Wszędzie widoczni są podróżnicy, a mieszczanie i przyjezdni chłopi wydają na targowiskach swoje ciężko zarobione dukaty.

Kupcy są zamożni i poważani. To oni mają władzę w Genui.

Wciel się w rolę genueńskiego kupca. Plansza gry przedstawia centralną część miasta. W trakcie rozgrywki będziesz zwiększać swoje bogactwo, odwiedzając różnorakie miejskie budynki. Umożliwiają one wykonywanie wielu akcji, które pomogą ci odnieść sukces. Możesz jednak wykonać tylko jedną akcję w trakcie całej tury, a sprzedaż pozostałych akcji negocjujesz ze współgraczami. Musisz więc wykazać się sprytem, aby jak najwięcej skorzystać na sprzedaży akcji innym graczom. W tej grze jedynie przemyślana strategia oraz mądre negocjacje pozwolą na pokonanie konkurencji!

Gra była nominowana do Spiel des Jahres 2001 (Gra Roku 2001, Niemcy).

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 wieża kupiecka złożona z pięciu dysków
 • 1 znacznik rund
 • 2 ośmiościenne kości (czerwona i niebieska)
 • 40 żetonów towarów (5 każdego rodzaju: pieprz, szafran, srebro, miedź, płótno, jedwab, piwo i wino)
 • 35 drewnianych znaczników własności
 • 27 żetonów specjalnych
 • 60 kart: 14 kontraktów, 14 wiadomości, 16 dużych zamówień, 16 małych zamówień
 • 80 dukatów w nominałach po 5, 10, 50 i 100
 • 1 żeton gracza rozpoczynającego
 • 1 plansza
 • 5 żetonów graczy
Pliki do pobrania:

4.35
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Genua


Najbardziej przydatne recenzje

Forstoper

Liczba recenzji: 58

Dobry, solidny produkt

NIezła planszówka. Grałem w dwie osoby. Niestety w tej konfiguracji niemal odchodzi element licytowania, prób skłonienia przez różnych graczy do określonej ścieżki poruszania się przez gracza aktywnego. Jest to jednak ciekawy mechanizm, który skłonił mnie do zakupu gry.


Tinamou

Liczba recenzji: 15

Jak dla mnie ideał :)

Paczka z zamowionymi grami jak zwykle opakowana solidnie :) Po otwarciu gry niestety rozczarowanie, brakuje jednego elementu. Na szczescie lacerta doslala bardzo szybko brakujaca czesc.

Gierka wykonana bardzo pozadnie, elementy (karty, palansza) o wiele wieksze niz w angielskojezycznym wydaniu, slicznie i kolorowo wykonane.

Ze wzgledu na elementy negocjacyjne praktycznie kazda rozgrywka rozni sie od poprzednich. Na pewno do tej gry bede czesto powracal :)


SinCarow

Liczba recenzji: 2

Jak dla mnie ideał :)

Do sprawdzonego wcześniej Ticket to Ride, które zamawiałem postanowiłem wybrać grę, która swoim opisem i recenzjami mnie zainteresuje, a jednocześnie nie miałem z nią styczności. Właśnie więc po kilku minutach zastanowienia i przeczytaniu kilku recenzji postanowiłem na Genuę. Nie wiedziałem, że pozostali gracze tak szybko załapią o co chodzi, a trzeba przyznać, że zasady wydają się skomplikowane tylko początkowo więc to kolejny plus. Interakcja w grze była świetna i zdecydowanie trzeba w to pograć z większą ilością graczy tak jak się to udało i mi zaraz po rozpakowaniu. Świetne licytację ze współgraczami to zdecydowanie to co moje grono lubi najbardziej. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest tak nastawieni do niej więc nie u każdego się sprawdzi.

Rebel jeszcze raz szacunek za paczkę, która leżała już u mnie następnego dnia.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie