Karmaka

Wybierzcie się w drogę na szczyt drabiny karmicznej!
1 opinia
  • 2 - 4 osoby
  • od 13 lat
  • 25 - 60 minut
  • wydanie polskie
Karmaka jest strategiczną grą karcianą, w której gracze powoli wspinają się po szczeblach Karmicznej Drabiny, rozpoczynając grę jako małe, niewiele znaczące żuczki. Pierwszy, który dosięgnie szczytu drabiny, wstąpi w najwyższą formę bytu i wygra rozgrywkę. Tylko od gracza zależy, w jaki sposób to osiągnie - czyniąc wokół dobro, czy sabotując poczynania innych. Nie można zapomnieć, że karma zawsze wraca: co posiejcie, to zbierzecie! Gdy zagrywa się kartę, której efekt wpływa na przeciwnika, ten może ją wziąć i użyć przeciw Tobie w przyszłych rundach. Tak działa karma!Z rozwagą śledź zatem poczynania innych i planuj swoje uczynki, mając w pamięci tę pradawną mądrość. A gdy dosięgniesz najwyższego szczebla Kamicznej Drabiny, dostąpisz transcendencji!
Autor:
Eddy Boxerman, Dave Burke
Ilustracje:
Eddy Boxerman, Lane Brown, Marco Bucci, Dave Burke
Wydawca:
FoxGames
6495

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Karmaka jest strategiczną grą karcianą, w której gracze powoli wspinają się po szczeblach Karmicznej Drabiny, rozpoczynając grę jako małe, niewiele znaczące żuczki. Pierwszy, który dosięgnie szczytu drabiny, wstąpi w najwyższą formę bytu i wygra rozgrywkę.

 

Tylko od gracza zależy, w jaki sposób to osiągnie - czyniąc wokół dobro, czy sabotując poczynania innych. Nie można zapomnieć, że karma zawsze wraca: co posiejcie, to zbierzecie! Gdy zagrywa się kartę, której efekt wpływa na przeciwnika, ten może ją wziąć i użyć przeciw Tobie w przyszłych rundach. Tak działa karma!

Z rozwagą śledź zatem poczynania innych i planuj swoje uczynki, mając w pamięci tę pradawną mądrość. A gdy dosięgniesz najwyższego szczebla Kamicznej Drabiny, dostąpisz transcendencji!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 64 karty
  • 4 karty pomocy
  • 12 żetonów Pierścieni Karmy
  • 1 plansza Karmicznej Drabiny
  • 4 znaczniki graczy
  • instrukcja
Waga:
352 g
Pasujące koszulki:

Wyróżnienie Najlepsza GrafikaGra Karmaka zdobyła wyróżnienie w konkursie Gra Roku 2018 w kategorii Najlepsza Grafika.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.00
na podstawie 1 oceny

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń KarmakaNajbardziej przydatne recenzje

Krl90

Liczba recenzji: 66

Gra jest przepięknie wydana, co umila rozgrywkę, ciekawe zagrania, że jak podrzucamy komuś negatywny urok może do nas wrócić jako karma..


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Galaxy152

Liczba recenzji: 50

Gra ma niezwykle przepiękne karty, dzięki czemu w trakcie gry można umilić sobie czas patrzeniem na nie. Choć sama mechanika gry nie jest zbyt złożona, to trudno jest na początku zrozumieć zasady, jakie w niej są, przez co może to zniechęcić początkowych graczy. Jednakże według mnie gra jest warta uwagi, nie tylko dzięki przepięknym kartom, ale również za nietypowy pomysł, jaki ma gra. Dodatkowo nie słyszałam o wielu grach, w którym głównym motywem jest reinkarnacja. Grę polecam, choć przez złożone zasady (co powoduje że mało osób chce ze mną w nią grać) daję 4/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Omate

Liczba recenzji: 6

Gra jest przepiękna. Ciekawy temat, który idealnie pasuje do mechaniki. Podczas tłumaczenia zasad może wydawać się nieco skomplikowana (mimo tylko trzech dostępnych sposobów zgrywania kart), ale nowi gracze szybko wchodzą do gry. Rozgrywka, zwłaszcza gdy ktoś długo główkuje, może trwać ok. godziny, ale czas wcale się nie dłuży i chętnie siada się do kolejnej partii. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie