Medieval Battle

6 opinii
  • 2 osoby
  • od 14 lat
  • ok. 60 minut
  • wydanie angielskie
Medieval Battle to gra bitewna dla 2 osób, które dowodzą w niej armiami średniowiecznych rycerzy. Gracze starają się pokonać przeciwnika, zajmując i utrzymując strategiczne punkty na polu bitwy lub zdobywając tabor rywala.Kluczem do zwycięstwa jest właściwy zaciąg oddziałów, najlepiej radzących sobie na danym terenie, ich ustawienie na polu bitwy oraz prowadzenie manewrów odpowiednimi siłami i w odpowiednim czasie.Składająca się z dwustronnych modułów plansza pozwala na wielokrotne powtórzenie rozgrywki w odmiennych warunkach terenowych, narzucających każdorazowo odmienny skład armii i jej działanie.Mechanika rozgrywki pozbawiona jest czynnika losowego, toteż wynik bitwy określany jest wyłącznie sprawnością dowodzenia posiadanymi armiamiFilm obrazujący rozgrywkę w przyspieszonym tempie
Autor:
Andrzej Kurek
Wydawca:
Alchemicus.pl
10995
6995
-36%

Dostępnych 10 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Medieval Battle to gra bitewna dla 2 osób, które dowodzą w niej armiami średniowiecznych rycerzy. Gracze starają się pokonać przeciwnika, zajmując i utrzymując strategiczne punkty na polu bitwy lub zdobywając tabor rywala.

Kluczem do zwycięstwa jest właściwy zaciąg oddziałów, najlepiej radzących sobie na danym terenie, ich ustawienie na polu bitwy oraz prowadzenie manewrów odpowiednimi siłami i w odpowiednim czasie.

Składająca się z dwustronnych modułów plansza pozwala na wielokrotne powtórzenie rozgrywki w odmiennych warunkach terenowych, narzucających każdorazowo odmienny skład armii i jej działanie.

Mechanika rozgrywki pozbawiona jest czynnika losowego, toteż wynik bitwy określany jest wyłącznie sprawnością dowodzenia posiadanymi armiami

Film obrazujący rozgrywkę w przyspieszonym tempie

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • modularna plansza pola bitwy (5 modułów zewnętrznych, 2 wewnętrzne, 4 uzupełniające)
  • 2 zestawy żetonów rycerzy
  • żetony czasu i kontroli flag
  • 2 plansze kalkulatora starć
  • 2 zestawy kart ostrzału i walki wręcz


Recenzje

4.50
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Medieval Battle

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie