Syndelis - recenzje

Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra gra, must have dla fanów młotka, ale niestety niska regrywalność. Czekam na dodatki !


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

+ Fajne wydanie, super puszka na karty oraz ładne grafiki na kartach
+ Regrywalność
+ Dobra, prosta i szybka gra
+ Cena

- Mimo iż całkiem dobry tytuł, to jako gra imprezowa dalej Time's Up-a nie pobił ;)


Mam nadzieję, że będą szybko wychodzić dodatki w j, polskim.


W porządku, bez rewelacji

Raczej się nie zdziwiłem, bo rewelacji nie ma, ale z drugiej strony dobry przerywnik za niewygórowaną cenę ;)


Jak dla mnie ideał :)

+ Stosunkowo prosta
+ Regrywalna
+ Dobrze wykonana z ładnymi grafikami
+ Dobrze napisana instrukcja
+ Do 7 graczy ;)
+ Bardzo dobry tytuł

- Mogła by być ciut większa interakcja


Dobry, solidny produkt

Ładna i solidna l trwała, aczkolwiek chyba wolę 2 normalnie "dychy" do rzucania setki ;)


Jak dla mnie ideał :)

Dobrze wyważona i ładna. Nic tylko turlać :)


Jak dla mnie ideał :)

Ładna, dobrze wykonana k20. Co tu więcej dodawać :)


Jak dla mnie ideał :)

Dobra, porządna i ładna ka-szóstka. Nic tylko turlać ;)


Dobry, solidny produkt

Dobre koszulki w rozsądnej cenie. Jedyny mały minusik za to, że nie wszystkie koszulki w paczce są ze sobą równe - potrafią różnić się wysokością o ułamki mm, mimo iż nie jest to wiele jest wyczuwalne i widoczne. Jednakże u nas na rynku wygrywają z koszulkami FFG, które za tą samą cenę mają o połowę mniej koszulek. Szkoda, że nie ma większej alternatywy do wyboru...


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna gra imprezowa. Kupiłem na prezent i się bardzo dobrze sprawdziła. Dobra alternatywa dla "Alkochińczyka" ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Ładna, solidna i trwała k10 - co tu więcej chcieć. Perłowe zdecydowanie ładniejsze od matowych.


Spróbowałem Konceptu w wydaniu MAXI na GRAMY. Byłem ciekawy jak będzie się sprawdzał taki typ gry imprezowej i kalambur w jednym. Przyznam pomysł i sama gra bardzo ciekawa, lecz chyba jednak jako gra imprezowa nie wygrywa i nie daje takiego fun-u jak Time's Up, czy Jungle Speed.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Spróbowałem Dobble na GRAMY, zaciekawiony czemu gra jest w TOP1 sprzedaży w Rebelu, i ogólnie jest taka popularna. Nie powiem grało się całkiem przyjemnie, niemniej jednak sądzę, że gra jest trochę za prosta i bardziej chyba trafia do młodszych planszówkowiczów. Jako produkt do gry rodzic-dziecko na pewno sprawdzi się bardzo dobrze.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Każdy dodatek do Smallworlda jest bardzo pożądany bo wnosi duży powiew świeżości tej bardzo dobrej grze, która mimo iż jest bardzo regrywalna, z czasem ( przy częstym graniu ) może się lekko nudzić, gdy kombinacje umiejętności i ras zaczynają się często powtarzać. W dodatku tym dostajemy 2 ciekawe rasy i aż 5 nowych, fajnych cech, co daje aż 7 kafelków, które na pewno bardzo urozmaicą grę i odsuną znużenie na jakiś czas na bok.


Jak dla mnie ideał :)

Prosta gra imprezowa dla każdego, z ciekawą mechaniką związaną z zabawą w skojarzenia oraz bardzo ładnymi, oryginalnymi obrazami na kartach, które można kojarzyć na milion sposobów. Bardzo fajny pomysł z wykorzystaniem pudełka jako planszy. Punkty i dążenie do mety dodaje grze element rywalizacyjny co jest bardzo na plus. Plus jeszcze dostaje Rebel za aż 3 dodatkowe karty które dostałem kupując grę na festiwalu GRAMY :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Miałem okazję poznać grę na GRAMY ( chwilę przed turniejem w którym wziąłem udział :) ). Jest na prawdę rewelacyjna. Podsumuje to w skrócie - atrakcyjniejsze, nowoczesne szachy. Gra jest bardzo ładnie wykonana, jest prosta do nauczenia, jednak wymaga główkowania i paru partyjek by być w nią zaawansowanym graczem :) Na pewno jest na mojej liście najbliższych planszówkowych zakupów :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo przyjemna gra ekonomiczna, którą mogę polecić każdemu. Jej zaletami są ładne wykonanie, prosta mechanika i minimum zasad do wytłumaczenia sprawiają, że zagrać może od razu osoba nie znająca gier planszowych - zarówno dziecko, jak i osoba starsza. Losowość jest spora ale w stopniu w pełni akceptowalnym. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że grę kupiłem szwagrowi, który wcześniej nie miał do czynienia z planszówkami i był to bardzo trafiony prezent ( nietety musiałem na gwałt kombinować z innego sklepu, bo w Rebelu wszystkie egzemplarze się wyrzedały przed świętami :D ). Polecam każdemu fanowi pociągów :]


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Zacznę od tego, że na festiwalu GRAMY, chciałem przetestować Abyss-a, lecz niestety nie dorwałem wolnego egzemplarza. Zaryzykowałem więc, i kupiłem nie zwracają uwagi na różne komentarze odnośnie tej gry ( zarówno negatywne jak i pozytywne ), i... się nie zawiodłem. Abbys jest wspaniałą grą. Jest wykonany na prawdę na bogato ( no, może tylko muszle mogły by być z solidniejszego plastiku ;) ), perły prezentują się świetnie, grafika na planszy i kartach to miód dla oczu. Do tego gra jest stosunkowo łatwa do nauczenia. Sama mechanika gry jest ciekawa, pomysł z doborem kart sojuszników poprzez "licytacje" jest fajny. Gra jest lekka i płynna. Trafiłem jednak na parę rzeczy, których niestety nie było wyjaśnionych w instrukcji. Suma sumarum zdecydowanie POLECAM ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo pozytywna, fajna gra karciana. Osobiście kupiłem bratu na prezent, który bardzo mu się spodobał i sporo w niego graliśmy:) Gra jest prosta, i szybko się ją rozkłada i składa, więc nie zajmuje dużo czasu. Duża regrywalność i różnorodność rozgrywek. Zastanawia mnie tylko czemu Bard wycofał się z dobrego tytułu... Jednakże, jeśli ktoś ma możliwość kupić gdzieś, to polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajne, duże rozszerzenie do Talismana, które wprowadza nowy kawałek terytorium z nowymi, fajnymi kartami. Wprowadza również ciekawe karty alternatywnych zakończeń, a także przydatne artefakty, które można zdobyć na szczycie tytułowych Gór. No i dodaje parę fajnych postaci. Wykonanie na 5. Polecam