Archiwum Aktualności

Aktualizacja planów wydawniczych dotyczących gier fabularnych
Jesienna aura coraz bardziej zachęca do spędzania czasu w domowym zaciszu. To idealna okazja dla jesieniar i jesieniarzy, aby rozsiąść się wygodnie przy planszówce czy erpegu. To też bardzo dobry...
Przewodnik po wielu podklasach
Przewodnik po wielu podklasach Przybliżamy nowe opcje tworzenia postaci do D&D   Przygoda każdej fanki i każdego fana RPG zaczyna się bardzo podobnie. Na początku pojawia się fascynacja samą ideą...
Przygoda z piekła rodem
Przygoda z piekła rodem! Dungeons & Dragons: Baldur's Gate - Zstąpienie do Avernusa   Scenariusze do gry fabularnej Dungeons & Dragons zdążyły przyzwyczaić nas do wysokich stawek podgrzanych ciekawymi wyborami,...
Wokół Klątwy Strahda
O wampirze z zamku Ravenloft Zróżnicowane są proweniencje wampirów: od tych książkowych, romantycznych i bajronistycznych, przez modernistyczne, brytyjskie, po te nowoczesne, popkulturowe, szczególnie hollywoodzkie. Wszystkie te inkarnacje miały sznyt odmienności,...

Co to jest RPG?

RPG to inaczej gra fabularna, której motorem napędowym jest prowadzona przez graczy opowieść. Każdy z graczy, poza jednym, powadzi swojego bohatera w drużynie, która wspólnie przeżywa fantastyczne przygody. Ostatni uczestnik przyjmuje rolę mistrza gry, który nadzoruje przebieg rozgrywki, odgrywa wszystkie postacie ze świata gry i opisuje świat tak, jak go widzą gracze. Sesje RPG nie mają sztywno ustalonego przebiegu i tematu. Gry fabularne to zabawa, w której granice i możliwości wyznacza graczom wuzywany przez nich system (np. D&D) i tematyka, którą sobie wybiorą. Nieważne, czy gra jest w klimatach dworskich intryg, ucieczki przed mrożący krew w żyłach monstrum z dna oceanu, kosmicznego pościgu za przedstawicielami obcej rasy, czy może wyprawy do zapomnianych krain - da się je opisać nie tylko fabularnie, ale także mechaniką, które rozstrzyga konflikty za pomocą testów z wykorzystaniem kości.


Co to jest Dungeons & Dragons?

Przygody w tej pełnej heroizmu grze fabularnej odbywają się w świecie fantasy. Tutaj ważnymi elementami są magia, potężne bóstwa i egzotyczne rasy, których próżno szukać w naszym realnym świecie. Pierwsza edycja D&D była także pierwszą grą fabularną, jaka kiedykolwiek powstała, a coraz to kolejne edycje tego systemu ustanawiały następne kamienie milowe rozwoju RPG. Znasz może takie gry jak Baldur's Gate, Neverwinter Nights albo Icewind Dale? To także jest D&D, ale w wersji dostosowanej do gier elektronicznych. Piąta edycja D&D to efekt ponad 40 lat prac nad nad grą, ktorym przyświecało pragnienie stworzenia produktu idealnego zarówno dla osób rozpoczynających przygody z grami fabularnymi, jak i dla doświadczonych graczy.


Od czego zacząć?

Dungeons & Dragons to prosty, ale głęboki w swojej strukturze system, którego skumulowane w grubych podręcznikach możliwości odkrywa się stopniowo. Swoją przygodę polecamy rozpoczynać od Dungeons & Dragons: Starter Set (Zestaw Startowy), który zawiera wszystko, czego potrzebujesz , aby przez długie miesiące zapoznawać się z ogromem możliwości, jakie dają gry fabularne. W jego skład wchodzą zasady dla początkujących, kości, karty postaci oraz przygoda, która uznawana jest za jedną z najlepiej skrojonych na tę okoliczność. Jeżeli zechcemy sięgnąć po więcej, to nasz wzrok powinniśmy skierować na trzy najważniejsze podręczniki:

Rozwijając swoją pasję do Dungeons & Dragons nie można zapomnieć o zbliżających się dodatkach: przygodach, settingach i suplementach. D&D to jednak nie tylko książki, ale także akcesoria - zarówno dla Mistrzów Podziemi jak i dla graczy. Mistrz może korzystać z Ekranu Mistrza Podziemi, który zawiera najpotrzebniejsze tabele w grze i skrywa jego rzuty kostkami przed oczami graczy. Natomiast gracze bardzo sobie cenią Karty Czarów, które znacznie ułatwiają przygotowanie i uporządkowanie mocy magicznych postaci w trakcie sesji. Na rynku dostępne są także figurki i maty taktyczne, które są nieocenione podczas potyczek.

Mapa D&D w Polsce

Sprawdź naszą interaktywną mapę, która służy do oznaczania miejsc w których regularnie odbywają się otwarte spotkania z D&D. Znajdziesz tam też listę sklepów posiadających w swojej ofercie polską edycję Dungeons & Dragons.

Mapa jest publicznie otwarta do edycji. Jeśli więc znasz miejsce spełniające powyższe wymagania, dodaj je i przyczyń się tym samym do zwiększenia jego popularności. Wystarczy otworzyć ją w trybie edycji i własnoręcznie wprowadzić nową lokalizację.

Dungeon Masters Guild

D&D to kreatywna rozgrywka, w której ograniczenia praktycznie nie istnieją. W rewolucyjnym Dungeon Master's Guild odnajdziesz wszystkie dostępne oficjalne materiały, a także niezliczoną ilość nieoficjalnych klas, przygód czy potworów. W tym miejscu każdy użytkownik D&D może podzielić się stworzonymi przez siebie materiałami. Strona daje też możliwość zarabiania na stworzonym przez użytkownika materiale. Korzyści płynące z Dungeon Master's Guild to nie tylko dodatkowe materiały dla Mistrza Podziemi, ale także dla graczy.

| www | zobacz polskie przygody i dodatki


D&D Beyond

Kreator i baza danych twoich postaci, a także elektroniczne wersje materiałów i narzędzi, które znajdują się w podręcznikach z serii Dungeons & Dragons. Wykorzystaj dobrodziejstwa XXI wieku i przenieś swoich bohaterów do D&D Beyond, który dostępny jest zarówno jako aplikacja na iOS i Android, jak i bezpośrednio z przeglądarki internetowej.

| Google Play | iTunes | www


Dragon +

Internetowy magazyn, który ujawnia rąbka tajemnicy o każdym, planowanym nowym produkcie z serii Dungeons & Dragons. Darmowa aplikacja na urządzenia mobilne, to nie tylko zajawki produktów, ale także porady dla nowych graczy i mistrzów gry. Dostępna na iOS, Android i bezpośrednio z przeglądarki internetowej.

| Google Play | iTunes | www


DnD Adventurers League

Anglojęzyczna oficjalna kampania do Dungeons & Dragons. Wykorzystuje ona zasady z piątej edycji D&D i rozgrywana jest w świecie Zapomnianych Krain. Gra w lidze zakłada utworzenia specjalnego konta online, stworzenia swojego bohatera i zapisania się do jednego z zarejestrowanych mistrzów gry. Więcej informacji o działającej Adventurers League znajduje się na oficjalnej stronie Wizards of the Coast.

| www


Narzędzie do zgłaszania błędów

Wizards of the Coast od wielu lat pracuje nad tym, aby wszystkie wydane dotychczas podręczniki były pozbawione wad. Zdarzają się jednak pomyłki... albo ulepszenia! Narzędziem to bycia na bieżąco ze zmianami w podręcznikach na przestrzeni lat są erraty, które w formie pdf udostępniamy w sekcji "do pobrania".

Gdy jednak zauważysz problem, bądź jawny błąd w naszych wydaniach, bezzwłocznie zgłoś go korzystając z formularza do zgłaszania błędów polskiego wydania Dungeons & Dragons.

Podepnij jak Ci wygodnie. Najlepiej w treść "formularza do zgłaszania błędów".


Strefa fanowska

Sesje online


Zapomniane Krainy


Poradnik Mistrza Podziemi

http://wizards.com/

najnowsze filmy

pokaż wszystkie »