Komentarze do produktu: Apples to Apples


Nocny Marek
Medeus [ dodano: 17.05.2016 ]
Gra to solidny produkt o prostych zasadach. Imprezowa gra dla każdego. Osobiście lubie gry tematyczne i tutaj tego brakuje jednak.... gra idealna na towarzystwo o zróżnicowanych poglądach na gry planszowe i lubiących różne tematyki gier planszowych. Klimatyczne gry imprezowe takie jak Avalon, Stwór, Maskarada czy Szalone Zegarki biją na głowę powyższy tytuł na mojej liście. Jednak ta gra ma swoje zalety:
++ Ilość kart
+ Łatwa i przyjemna
+ Idealna na towarzystwo po %o
+ Dobra dla dzieci
- Nie porywa na tyle, by chcieć w nią ciągle grać
- Mało odczuwalny klimat
- Jabłko tutaj nic nie znaczy
Ocena:3+/5
0
Pionier
NerAlgert [ dodano: 24.08.2014 ]
Gra mi się bardzo spodobała. Totalny relaks i dużo humoru. Nie trzeba się spinać i skupiać na tym kto wygra. Po prostu sama rozgrywka jest fajna. Często zdarza się, że żadna karta nie pasuje, ale tu zaczyna się ciekawe możliwość wymyślania skojarzeń by np. "kosiarkę" dopasować do "seksowna". Grałem w 6 osób i ubawiłem się przednio.
0
Pionier
NerAlgert [ dodano: 24.08.2014 ]
150 zł to za dużo, ale za 60 pewnie bym kupił gdybym myślał o imprezowej grze dla siebie lub na prezent. Ta wersja tutaj ma półki na karty, a ta w którą grałem tylko wypraskę. Gra w której jest ponad 800 kart z tekstem, musi kosztować. Często ponad 100.
0
Pionier
Bartosz Mroziński [ dodano: 14.05.2014 ]
Jabłka właściwie sprawdzą się tylko na imprezie (chociaż są lepsze imprezówki: Dixit, Tabu, Jungle Speed, Dobble, Pitch Car, ...) lub z osobami, które twierdzą, że Carcassonne jest zbyt skomplikowane.
1
Poliglota
Aniaga [ dodano: 11.05.2014 ]
Śmieszna imprezówka, w której dopasowujemy karty pod osobę sędziego. Dobra zabawa mocno zależy od towarzystwa (minimum 4 osoby) - niektórzy grają bardzo na serio, a inni z kolei żeby było jak najbardziej zabawnie bądź nietypowo. Niektóre karty (zwłaszcza osoby) trzeba odrzucać, bo tylko zaśmiecają rękę a do niczego nie pasują.
1
Bard
Radziol88 [ dodano: 14.04.2014 ]
Gra bardzo prosta, ciężko tu w ogóle mówić o zasadach. Nieprzewidywalna tak jak nasi znajomi ;) Na minus wspomniane już nazwiska - wiele siedzi na ręce i do niczego się nie nadaje.
2
Kamil [ dodano: 26.07.2012 ]
Jeśli komuś brakuje już kart w oryginalnym Apples to Apples zapraszam na Facebooka do grupy pod tytułem "Nowe karty do Apples to Apples" ;)
0
mmk [ dodano: 13.09.2010 ]
Gra rzeczywiście jest bardzo fajna, a im więcej osób w nią gra tym jest zabawniej. Niestety Rebel.pl przesadził (i to sporo) tu z ceną. W tym roku podczas wakacji kupiłem tę grę w sklepie z zabawkami (i grami) Tygrysek w Świnoujściu niedaleko przeprawy promowej za ... 59 zł! Więc tutejsza cena jest trochę z sufitu!
1
iga [ dodano: 18.08.2010 ]
gra jest świetna :) Ubawiliśmy się przy niej niesamowicie. Plusem jest to, że choć hasła można znać na pamięć, to i tak gra jest nieprzewidywalna i nigdy się nie znudzi. Ile osób- tyle skojarzeń. Warta polecenia, naprawdę :)
0
Zu [ dodano: 20.05.2010 ]
Gra świetnie sprawdza się na imprezach. Jest też mocno nieprzewidywalna. Klucz dobierania kart zmienia się z każdą turą, bo w każdej turze kto inny jest sędzią a to od niego zależy ewentualny punkt dla nas. Złośliwy sędzia może stwierdzić, że nasze skojarzenie jest "zbyt oczywiste" (Np karta "Kuba Wojewódzki" rzucona do hasła "skandalizujący) a innym razem, że w ogóle nie widzi związku z hasłem na stole. Wielkim utrudnieniem gry są nazwiska, które ciężko do czegoś dopasować i w moim odczuciu lekko psują grę.
Mimo to bardzo polecam!
1
Ania [ dodano: 24.10.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gralam w wersje angielska i uwazam ze gra jest rewelacyjna.
Doskonale rozwija slownictwo i wyobraznie ale wszyscy przy tym chichocza.
Nawet 5 latki mialy ubaw chociaz trzeba im bylo pomoc z czytaniem. Od 12 lat to przesada.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl