Komentarze do produktu: Ghost Stories: White Moon

Pierwszy dodatek do świetnej gry kooperacyjnej


Konrad [ dodano: 27.02.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jeszcze więcej męczarni, idealne dla każdego fana podstawki :)
1
Gibo [ dodano: 23.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dodatek wprowadza sporo nowego zamieszania do podstawowej gry. Sama gra jest trudna a z dodatkiem stała się jeszcze bardziej skomplikowana. Dla kogoś kto lubi wyzwania będzie ot idealny zakup.
1
Isuel [ dodano: 07.05.2014 ]
Jeśli podstawowe „Ghosty” wydawały się wam za łatwe… to z dodatkiem staną się makabrycznie trudne. Przede wszystkim zostajemy uszczęśliwieni dodatkowym zadaniem ratowania rodzin wieśniaków, jeśli się powiedzie – oddadzą nam artefakt, jeśli nie – rzucą na nas paskudną klątwę. Z rodzinami jest jednak różnie i nie wszystkich opłaca się ratować z identycznym priorytetem. Po kilku partiach większość graczy dość szybko zauważy, że niektórych, ekhem, można z lekkim sercem wysłać na stracenie. A szkoda.

Same budowanie magicznej bariery i duch Duch Su Ling, blokujący umiejętności wrogów, są nie tylko bardzo klimatyczne, ale uratują nam także skórę, gdy sytuacja wymknie się spod kontroli. Takie masowe egzorcyzmowanie to naprawdę potężne narzędzie do oczyszczenia planszy. Trzeba tylko się pilnować i nie zapominać o rozstawianiu kryształów w narożnikach planszy… a to, niestety, często umyka.

Dla równowagi po stronie Złego pojawiają się wilkołaki – paskudne bestie, które z miejsca zjadają mieszkańców. Kilka nowych, silnych reinkarnacji oraz dodatkowy warunek natychmiastowej przegranej – połączony z umieraniem wieśniaków.

W podsumowaniu: „Biały Księżyc” zmienia „Ghosty” tak diametralnie, że – paradoksalnie - nie zawsze opłaca się grać razem z dodatkiem. Nawet, gdy już będziemy jego szczęśliwymi nabywcami. Pozostały też wszystkie grzeszki podstawki: duża losowość, słabe skalowanie na mniejszą ilość graczy i nierówne moce taoistów. Niemniej dodatek to w zasadzie pozycja obowiązkowa dla wyjadaczy, ale jeśli dopiero wprowadzacie kogoś w mechanikę „Ghostów” to lepiej z rozszerzenia spasować. Elementów „do pilnowania” jest bowiem tak dużo, że nie raz i drugi nawet weterani się pogubią w dodatkowych opcjach. A sama instrukcja pozostawia wiele do życzenia. Czy zatem mieć? Jak najbardziej warto, bo rewolucjonizuje całą taktykę. Czy używać? Nie zawsze…
2
Anita [ dodano: 12.03.2013 ]
Super gra kooperacyjna, w której nawet grając samemu można się dobrze bawić. Minusem jest długość rozstawiania planszy i instrukcja, która jak mniemam jest źle przetłumaczona, parę zasad jest niejasnych. (jak sobie przypomnę to tu napiszę) Dodatek wydłuża grę i wprowadza ostrzejsze zasady. Dość okrutnie mszczą się niektórzy wieśniacy za posłanie do piekła bez możliwości odwrotu klątwy. (np. usunięcie znaczników danego koloru do końca gry). Przyznam się, że w takim momentach, CZASAMI stosuje zasadę "gra nie widziała" :))
0
Anita [ dodano: 12.03.2013 ]
Super gra kooperacyjna, w której nawet grając samemu można się dobrze bawić. Minusem jest długość rozstawiania planszy i instrukcja, która jak mniemam jest źle przetłumaczona, parę zasad jest niejasnych. (jak sobie przypomnę to tu napiszę) Dodatek wydłuża grę i wprowadza ostrzejsze zasady. Dość okrutnie mszczą się niektórzy wieśniacy za posłanie do piekła bez możliwości odwrotu klątwy. (np. usunięcie znaczników danego koloru do końca gry). Przyznam się, że w takim momentach, CZASAMI stosuje zasadę "gra nie widziała" :))
1
Ranny Ptaszek
Shimrod [ dodano: 01.07.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
W końcu nadszedł czas, aby kupić dla siebie dodatek do jednej z ulubionych gier. Samo Ghost Stories jest grą wymagającą, a oto co takiego dochodzi w dodatku:

Ułatwienia:
- Duch Su Ling blokujący zdolnosci upiorów i ułatwiający postawienie bariery
- Księżycowe kryształy - dodatkowe wielokolorowe znaczniki Tao, używane do postawienia bariery
- Mechanizm bariery pozwalający na "hurtowe" egzorcyzmowanie
- Artefakty (jedno i wielorazowego użytku) często pozwalające wykpić się z sytuacji wydawałoby się bez wyjścia

Utrudnienia:
- Wieśniacy - kolejny elemant gry, na który trzeba uważać. Jeśli stracimy ich zbyt wielu gra się kończy, ale za uratowanie ich dostajemy wspomniane wyżej artefakty
- Duchy ze zdolnością pożerania wieśniaków - powiązane z powyższym elementem
- Kolejne (dość potężne) inkarnacje Wu Fenga

Urozmaicenie:
- Dodatkowy żeton wioski ze szkołą Kung-fu

Po kilku grach mogę z czystym sumieniem polecić ten dodatek, dla fanów GS jest to pozycja obowiązkowa. Jego jedyną wadą jest spowolnienie gry, gdyż podczas planowania kolejnych ruchów musimy uwzględniać dodatkowe elementy na planszy.
3
Marcin [ dodano: 10.06.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobry dodatek do bardzo dobrej gry, obowiązkowy dla fanów podstawki.
Polecam.
1
Marcin Piasecki [ dodano: 14.09.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny dodatek (wiele nowych możliwości) do równie udanej wersji podstawowej.
1
Przemysław Pytlarczyk [ dodano: 20.08.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek ten wprowadza bardzo ciekawe urozmaicenia. Zapewnia że gra w GS staje się jeszcze przyjemniejsza. Polecam
1
Ranny Ptaszek
Shimrod [ dodano: 28.05.2011 ]
Dodatek kupiony na prezent dla maniaka Ghost Stories. Obdarowany piał z zachwytu, więc czego chcieć więcej.

Rebel bez zarzutu, paczka pancerna, że i Wu-Feng miałby problem z jej uszkodzeniam...
1
Mateusz [ dodano: 22.02.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kupując podstawkę od razu dokupiłem dodatek, bo cena była bardzo przystępna w stosunku do zawartości i wykonania.
White Moon, w skrócie, dodaje jeszcze jeden element, który trzeba wziąć pod uwagę podczas planowania swojego ruchu. Przenosi też naszą uwagę z szybkiej eksterminacji duchów na ratowanie wieśniaków, którzy teraz są najważniejsi. Jeśli przy tym odeślemy jakiegoś ducha to jest jeszcze lepiej. Za uratowanie całej rodziny wieśniaka dostajemy bonusy, które pomagają nam w dalszej rozgrywce.
W dodatek warto się zaopatrzyć jeśli znudziła się już nam sama podstawka i potrzebujemy jakiegoś urozmaicenia. Jeśli jednak wystarczająco dobrze bawimy się przy grze podstawowej dodatek można sobie odpuścić, na jakiś czas.
1
Weteran
Maciej Jagaciak [ dodano: 14.02.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
White Moon... to wzór dodatku do gry planszowej.

1) Rozgrywka

WM zmienia rozgrywkę drastycznie. Oczywiście wciąż chodzi o walkę z duchami, jednak konsekwencje wynikające ze śmierci wieśniaków są na tyle wysokie, że "odpuszczanie" upiorom nie wchodzi w rachubę. Trzeba działać błyskawicznie i zawsze wybierać najlepsze rozwiązanie, gdyż sytuacja na planszy może zmienić się ze stabilnej w galopujący kataklizm w ciągu jednej tury. Do tego kilka nowych zasad oraz nowy żeton planszy, który również wiele zmienia.

Śmiało stwierdzę, że to prawie nowa gra - granie z White Moon wydłuża czas żywotności Ghost Stories dwukrotnie.

2) Wykonanie

Przepiękne ilustracje i wzory figurek. Kryształki, podesty, portal - super. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, na bardzo dobrze zrobione perforacje - żetony wychodzą gładko.

3) Cena

Bardzo korzystna. Porównując z dodatkami do Carcassonne czy Arkham Horror dostajemy naprawdę bardzo dużo za rozsądną cenę.
2
Aleksander Tukaj [ dodano: 26.01.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek zakupiłem od razu z podstawową wersją GS, co okazało się dobrym wyborem.
O ile wersja podstawowa jest bardzo ciekawa i rozbudowana, o tyle dodatek potęguje jeszcze ten efekt.
Osobiście mam wrażenie, że z dodatkiem gra się nieco prościej, chociaż być może odnosi się to tylko do gry w 1-2 osoby/ na prostym i normalnym poziomie trudności, bo tak zdążyłem go przetestować

Plusy:
+ Genialne wykonanie, lepsze jeszcze niż w wersji podstawowej (przede wszystkim kryształy i figurka Su-Ling), które można jeszcze poprawić jeżeli jesteście fanami malowania figurek ;)
+ Dużo więcej możliwości ruchu i przyjęcia nowych strategii, jak również nowe zagrożenia związane z akcjami duchów
+ Większe emocje związane z nagrodami i karami jakie możemy otrzymać przez ratunek/śmierć mieszkańców wioski

Minusy:
- Jeżeli ktoś nie ogarnia podstawowej wersji i ma problem z wyborem najskuteczniejszej decyzji, dodatek przysporzy mu dużo stresu ;)

Ogólnie jak najbardziej polecam. Jeżeli lubicie ten typ gier, warto zainwestować w dodatek od razu i po opanowaniu zasad podstawy mierzyć się już z wersją rozszerzoną.
3
Jan Witkowski [ dodano: 29.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek mocno wzbogaca rozgrywkę o nowe taktyki i wyjścia z niebezpiecznych sytuacji. Poprawia też umiejętności czerwonego mnicha przez co staje się on bardziej przydatny dla drużyny (głównie w ratowaniu wieśniaków). Artefakty są mniej lub bardziej potrzebne (np szpon raczej nie zachwyca) ale znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach. Figurka dziewczyny pozwala lepiej kontrolować planszę. Generalnie i tak już bardzo ciekawa rozgrywka zmienia się w jeszcze bardzej emocjonujące starcie ze sługami Wu Fenga.
1
Michał Bębenek [ dodano: 25.11.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jeśli myślicie, że rozgrywka w Ghost Stories jest trudna, a obrona przed duchami i pokonanie Wu-Fenga to ciężki orzech do zgryzienia, to jeszcze nic nie wiecie. ;)
White Moon to wszystko komplikuje do kwadratu! Już samo ratowanie wieśniaków przysparza wiele problemu i obmyślania, jak wcisnąć tą akcję, do znanej już strategii. A do tego dochodzą jeszcze duchy z nową zdolnością pożerania tychże wieśniaków, a śmierć każdego z nich wiąże się z dość nieprzyjemną dla graczy klątwą.
Jedyna pomoc, w postaci "białej damy" ;) jest pomocą dość ograniczoną i naprawdę trzeba się sporo napocić, żeby wygrać rozgrywkę z dołączonym dodatkiem. Powiem tylko, że pomimo kilku prób, mnie jeszcze się ta sztuka nie udała. ;)
2
Krzysztof Miśko [ dodano: 20.09.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Idealny dodatek do podstawowej wersji. Wprowadza wiele urozmaiceń nie niszcząc przy okazji klimatu. Jeżeli posiadasz podstawke to ten dodatek jest dla ciebie. Polecam.
Rebel zwyczajowo na 5
2
Rafał Serafin [ dodano: 07.08.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Oto przykład tego jak powinny wyglądać dodatki do gier. Nie zmienia je podstawowych założeń, a wprowadza wiele nowych ciekawych elementów. Nie wyobrażam sobie grania w Ghost Stories bez White Moon.
2
Robert Winiarski [ dodano: 03.08.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Elementy gry świetne. Sprawiają, że plansza wygląda jeszcze bardziej kolorowo i niesamowicie. Trochę komplikują się zasady i strategia. Generalnie dodatek podnosi trudność gry co najmniej o jeden skok. Nic tylko grać i próbować wygrać z przebrzydłym Wu-Fengiem i jego nową zgrają Pożeraczy!
1
Rafał Narajczyk [ dodano: 22.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Gra trudna, dodatek komplikuje i tak skomplikowane zasady. Ale faktycznie urozmaica , acz jednocześnie utrudnia rozgrywkę.
0
maciejo [ dodano: 09.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
nic dodac nic ujac poprost must have.
kapitalny klimatyczny dodatek pieknie wykonany i podnoszacy w znacznym stopniu radosc z gry i poziom trudnosci ale to dobrze bo wczesniej bylo za latwo.

szczerze polecam !!!
1
Monika Kostyra [ dodano: 24.12.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobry dodatek do rewelacyjnej gry Ghost Stories. Dodatek wprowadza dodatkowe wątki, m.in. wieśniaków, czy nowe duchy, tzw. wilkołaki, dzięki którym gra staje się ciekawsza, ale również troszeczkę trudniejsza. Jest również parę nowości, które mają pomóc graczom w walce z Wu Fengiem (Księżycowe Kryształy, Su-Ling, czy artefakty). Całość wykonana porządnie, estetyczne figurki i pozostałe elementy. Jedynym maleńkim minusikiem jest to, że rozkładanie gry zajmuje więcej czasu, ale urozmaicenie i całkowicie nowy charakter rozgrywki, w zupełności to rekompensuje.

Cena troszkę wysoka, ale po pierwszej rozgrywce, każdy gracz nie będzie żałował wydanych pieniędzy.

Rebel na 6+ :)
0
Łowca
Grzegorz Kobylec [ dodano: 03.12.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo solidny dodatek. Oby więcej takich producenci serwowali. Jeśli ktoś uważał że podstawowa wersja jest prosta to jest właśnie dla niego celem podniesienia stopnia trudności.
Pozostałym graczom tez polecam zakup gdyż można wykorzystać kilka zasad żeby troszkę ułatwić sobie rozgrywkę. Już się nie mogę doczekać weekendu żeby go przetestować w szerszym gronie.
0
Pisarz
Konrad Szymecki [ dodano: 29.11.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wspaniałe rozszerzenie dla wspaniałej gry!
W stylu Rebel Timesa -
Wykonanie - 5/5 - idealnie wycięte figurki, idealna wypraska, żadnych 'urywków', samo odchodzi po podniesieniu 'foremki'. Pudełko w powierzchni takie jak w grze podstawowej, lecz wysokość 1/3 podst. pudełka. Wykonanie zasługuje na najwyższą pochwałę, tak trzymać.

Miodność - 5/5 - gra wnosi bardzo wiele do i tak urozmaiconej gry. Mieszkańcy wioski totalnie zmieniają charakter rozgrywki, priorytety obrony wioski i wymuszają tworzenie nowej strategii na osiągnięcie sukcesu. Także każda kolejna rozgrywka jest inna od poprzedniej ze względu na dużo większy wpływ losowania mocy Taoistów oraz ustawienia żetonów wioski i portalów (a teraz także mieszkańców). Miałem wrażenie że gram w zupełnie inną, jeszcze lepszą niż podstawową (genialną) grę.

Cena - 4/5 - dobra, nie oszukujmy się, pudełko nie zawiera rzeczy wartych ponad 100 zł, ale ze względu na wykonanie i zmianę charakteru rozgrywki nie jest to cena 'zbójecka'.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl