Komentarze do produktu: Twilight Imperium: Shattered Empire

Dodatek do TI3


Sowus [ dodano: 28.07.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ten dodatek jest mistrzowski! Znacznie urozmaica grę, odświeża i zmienia już oklepane do bólu zagrania, sprawia, że za każdym razem chce się wracać do tytułu, a po rozgrywce chce się powiedzieć: "Holender, mogłem to i to zrobić inaczej." Nowe strategie, karty, jednostki, rasy itd., miodzio! Must have dla każdego fana kosmicznej wojny :)
1
Milady [ dodano: 19.07.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dzięki dodatkowi gra robi się jeszcze lepsza! Nowe karty strategii o wiele bardziej balansują i różnicują rozgrywkę. Dodanie dwóch nowych osób przedłuża rozgrywkę o jakieś 2-3 godziny, ale daje to tak dużo zabawy. Punkty zwycięstwa z dodatku są trochę trudniejsze do zdobycia, ale wprowadza to atmosferę skupienia, trzeba się skupić na próbie zdobycia punktów a nie tylko grać i mieć nadzieję, że pod koniec rundy coś będziemy mieć.
1
Invader [ dodano: 11.12.2015 ]
Rzeczywiście dodatek zmienia grę z idealnej na doskonałą.Lekkie zbalansowanie i lepsze wersje kart strategii powodują, że dodatek ten jest warty każdej wydanej złotówki. Tytuł wraz z dodatkiem początkowo przeraża graczy, którzy nie grali wcześniej w TI, ale zapewniam wszystkich, że gra jest warta zarówno wydanych na nią pieniędzy jak i każdej poświęconej jej godziny.
1
lukasz [ dodano: 05.07.2015 ]
Mam pytanie do posiadaczy tego dodatku. Czy helsy i karty u was tez sa bardziej wyblakłe i takie mdłe w stosunku do żywych kolorów podstawki i drugiego dodatku? Wyraznie się różnią i nie wiem czy tylko ja dostałem wadliwy egzemplarz czy taki był druk.
0
Marzyciel
Hacan_1984 [ dodano: 10.05.2015 ]
Jak to już było tu kilka razy powiedziajne - jest to obowiązkowy dodatek dla wszystkich graczy. Przede wszystkim dodatek ten poprawia równowagę sił, tudzież tzw. "balansuje" rozgrywkę dodając nowe karty strategii. Otrzymujemy także dwa pełne zestawy jednostek dla dwóch graczy, dzięki czemu w grę można będzie zagrać nawet w 8 osób. Poza tym otrzyujemy naprawdę sporą masę kart, żetonów, hexów, nowych zasad etc. Ogółem, ilościowo znajdziemy w tym pudle ponad połowę zawartości pierwotnego zestawu TI.
2
Poliglota
Believe0852 [ dodano: 11.03.2015 ]
Jak juz rozkminisz o co chodzi w podstawce - to dodatek obowiązkowy, aby urozmaicic i zbalansowac gre.
0
Alan91 [ dodano: 23.02.2015 ]
Bardzo ciężki, długi tytuł dla hardkorowych graczy. Rozgrywki po kilka - kilkanaście godzin to wcale nie rzadkość :P Co nie zmienia faktu że jest świetnie wykonany, przemyślany i oferuje dużo strategicznych rozkmin.
4
AhmedTeam [ dodano: 09.02.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek obowiązkowy.
1
Miejscowy
Slawekauo [ dodano: 05.09.2014 ]
Dla mnie dodatek był obowiązkowy przez to, że dodał 2 kolejnych graczy. Już po otwarciu okazało się, że wspomniane już nowe strategie są super. Drzewko technologiczne zdecydowanie zostało poprawione, a nowe fragmenty planszy wydają się teraz niezbędne. Ostrzegam jedynie, że dodatek przedłuża tą i tak długą grę, więc trzeba oszczędzać dzień wolny :).
1
Evoxs [ dodano: 01.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobry dodatek do świetnej gry. Na szczególną wzmiankę w tym dodatku zasługują elementy takie jak:

-nowa talia kart strategii, która znacznie balansuje grę. Nie ma teraz czegoś takiego, że wygrywa gracz który brał tylko kartę imperialną i zgarniał za to po 2 punkty zwycięstwa - teraz punkty możemy dostać tylko za zadania i artefakty.

-nowe rasy, które urozmaicają grę. Dwie z nich są naprawdę świetne, ale dwie pozostałe nieco średniawe. Mamy np. rasę specjalizującą się w wojennych słońcach, przez niektórych uważaną za nieco zbyt mocną lub rasę szczuro-podobnych stworzeń, których space docki mają możliwość latania do sąsiednich systemów.

-spora ilość nowych hexów planszy, z czego nowy czerwony system - Ion storm. Dodatkowo mamy 2 systemy z aż trzema planetami, stacje handlowe, systemy z nową funkcją zwaną "refresh" oraz system wormhole nexus, znajdujący się poza planszą.

-nowa talia zadań, stawiająca na bardziej agresywną grę wymagającą atakowania przeciwników, podbijania ich planet itp. Dzięki temu gra jest dużo bardziej dynamiczna w porównaniu z edycją podstawową.

-technologie rasowe, które według mnie są świetnym dodatkiem. Jedynym minusem jest to, że technologie niektórych ras są bardzo słabe, a niektórych bardzo potężne.

-po cztery nowe technologie do każdej talii oraz 3 zaktualizowane karty technologii do wymiany.

Poza tym warto wspomnieć również o: budowaniu rafinerii/kolonii na planetach, co zwiększa ich wartość, Shock Trooperach - ulepszonych ground force'ach, minach kosmicznych, możliwości stworzenia mapy z dodatkowym zewnętrznym pierścieniem przy grze na 5-6 osób i opcji przyspieszenia rozgrywki początkowej.

Zdecydowanie warte zakupu dla każdego posiadacze edycji podstawowej.
3
Wrota25 [ dodano: 06.05.2014 ]
Polecam ten dodatek naprawdę warto go zakupić. Dodatek świetnie rozbudowuję podstawkę. Dla mnie był to jeden z najlepszych zakupów w tym roku.
0
Poliglota
Djflash [ dodano: 10.04.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ciekawe rozszerzenie podstawy TI, które wprowadza całą masę dodatków, ale też poprawia pewne niedociągnięcia podstawki. Uwaga - wydłuża też czas gry, więc warto sobie zarezerwować go trochę więcej jeśli wcześniej graliśmy tylko w wersje podstawową. Nie ma się co zastanawiać czy warto kupować, jeśli graliśmy w wersje podstawową to na pewno nie trafiliśmy tutaj przypadkiem, czyli wahamy się nad możliwości zakupu. Sam też to przechodziłem, teraz nie żałuje ;)
2
Tomasz Czana [ dodano: 15.10.2013 ]
Jeżeli to czytasz i zastanawiasz się czy kupić ten dodatek to jesteś w tej samej sytuacji co ja kiedyś więc proszę zaufaj mi dla własnej oszczędności czasu i kupuj nie będziesz żałował, must have zdecydowanie, nawet nie próbuj grać bez niego ;)
2
Skryba
Maciej Bogusławski [ dodano: 19.09.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
O ile już sama podstawka czyniła dla mnie Twilight Imperium grą bardzo dobrą, o tyle ten dodatek czyni ją po prostu perfekcyjną. Wydany rok po premierze oryginalnej gry poprawił wszystkie braki i wprowadził do gry mnóstwo nowych ciekawych elementów. Bez wątpienia cztery najważniejsze rzeczy w tym dodatku to nowe karty strategii, akcesoria do gry umożliwiające grę do 8 osób, nowe karty technologii balansujące myśliwce względem innych typów jednostek oraz nowe karty zadań wymuszające konfrontację pomiędzy graczami. Aby w pełni zasmakować Twilight Imperium ten dodatek jest po prostu niezbędny.
5
Artur Dzięcioł [ dodano: 27.08.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Absolutny mus dla wszystkich posiadaczy TI3, rozszerzenie naprawia wiele aspektów gry:
- nowe karty strategii (bardziej sytuacyjne, gracze nie biorą żadnej ze strategii bo muszą)
- nowe karty akcji (balansują grę)
- nowe karty technologii (balansują grę, lecz niektóre rasowe techy są za słabe)
- nowy system polityki (pozwala na trzymanie sprzyjającej polityki na ręku i zagranie jej)
- mnóstwo dodatkowych opcji gry (ulepszenia planet, komandosi, nowe distant suny, wormhole nexux, artefakty i wiele innych pozwalają urozmaicić rozgrywkę i nastawiają graczy na agresywną grę)
Ponadto dostajemy 2 zestawy pionków na 2 graczy, mnóstwo dodatkowych hexów galaktyki (w tym zupełnie nowe) oraz 4 nowe rasy. Zdecydowanie polecam.
2
Wawrzyniec Kościelniak [ dodano: 09.08.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny dodatek do świetnej gry!

1. Poprawiona karta taktyki Imperial lub CAŁA zastępcza talia kart taktyk!
2.alternatywna talia celów jawnych, bardziej nastawiona na konflikt pomiędzy graczami
3. karty taktyki usprawniające pancerniki (już nie buduję ich tylko dlatego, że są najfajniejszymi figurkami w grze ale i dlatego, że nabiera to sensu taktycznego)
4. cztery dodatkowe rasy, niektóre wydają się za mocne
5. dodatkowe żetony, karty taktyk, techów, ustaw, celów itp
6. TECHNOLOGIE RASOWE!!!!
7. ulepszanie planet budynkami
8. pionki dla 2 dodatkowych graczy aby grać w 8 osób (osobiście sobie tego nie wyobrażam :D )
9. 15 wariantów gry z czego WSZYSTKIE są bardzo dobre i warte spróbowania!
10. dodatkowe systemy- w tym wormhole nexus- system POZA galaktyką, w którym spotykają się wszystkie wormhole.

Podobało się TI? To kup to koniecznie człowieku bo dodatek robi robotę przez duże "R"!
1
Jarek Wójcicki [ dodano: 26.01.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek naprawia karty strategii z wersji podstawowej (np. opłaca się na początku brać Dyplomację), dokłada kolejne warianty rozgrywki, kolejne rasy i karty akcji i polityki.
Robi się wtedy naprawdę solidna rozgrywka :)
1
Bartłomiej Janeczko [ dodano: 21.12.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przyszedł czas na dokupienie roszerzenia do TI
U mnie największe emocje budziły oczywiście nowe rasy aczkolwiek rasa wulkaniczna specjalizująca się w War Sunach jest dość przegięta wraz ze swoją technologią rasową i nową kartą strategi warfare z łatwością słoneczko mknie o 4 systemy i wlecenie komus na home systemu nie stanowi dla nich zadnego wyzwania, :/ natomiast rasa psykerów ma słabe umiejetności które ciężko jest wykorzystać w grze....

Nowych opcji do grania jest multum, a same nowe karty strategi, zmienione karty akcji już wywracają grę do góry nogami w pozytywnym oczywiście znaczeniu,

Karty polityki są ciekawsze ale czuje ze rzadziej są zagrywany bo każdy woli je wydać jako trade goodsa

ogólnie gra stała się bardziej wysublimowana przez to miedzy innymi że nowy odpowiednik karty Imperial nie dodaje już na sztywno pkt. zwyciestwa a i zadania bojowe nagradzane VP też zmieniaja postać rozgrywki

zagralismy juz około 10 bitew na nowych warunkach i jakoś nikt nie chce wracać do starych

polecam ten dodatek gdyż dosłownie potęguje możliwosci konfiguracji rozgrywki dla zapaleńców to jest świetna sprawa!
2
Dawid Nowak [ dodano: 17.10.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Obowiązkowy dodatek !! Usprawnia grę, przyspiesza, sprawia, że więcej dzieje się na planszy (nowe karty strategii), polityka w końcu jest przydatna, a nowe rasy - bardzo grywalne ;>
1
Game Master
Godunow [ dodano: 21.06.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Najważniejszą cechą tego dodatku jest skrócenie czasu rozgrywki. Spośród wielu dodatkowych reguł najbardziej polecam artefakty. No i oczywiście jeśli ktoś chciałby zagrać w więcej niż 6 osób jest to pozycja obowiązkowa.
3
Pionier
Piotr Panecki [ dodano: 09.03.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek zmienia wiele, Przede wszystkim balansuje grę w naprawdę dobry sposób.
-Nowe karty strategii zmieniają 'imperialne podejście' do gry.
-Możliwość grania w 8 osób to już jest epik.
-Ilość elementów gwarantuje brak powtarzalności.
-Nowe rasy bardzo dobrze się komponują.
-A dodatkowe zasady takie jak szybki start, czy osadnicy, są świetne!
Nadal ma jedną wadę ale to naturalne dla tego rodzaju gier. Wielkość zasad determinuje naprawdę długi czas tlumaczenia ich. A takie naprawdę dobre zagrywki odkrywa się po kilku grach.
1
Rafał Cholewa [ dodano: 17.02.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Pozwala wprowadzić do rozgrywki większą liczbę cywilizacji, nie wydłużając przy tym rozgrywki. Nowe kart zdecydowanie przyspieszają rozgrywkę.
1
Konrad Drozd [ dodano: 11.10.2010 ]
w w w . o s a d n i c y . p l/forum /viewtopic .php?f=1&t=5415&view=previous
(usuńcie spacje)
Wiem, że nieładnie jest wysyłać linki w komentarzach, ale znajdują się tutaj linki do polonizacji WSZYSTKICH elementów TWILIGHT IMPERIUM zarówno dodatku, jak i podstawki. Dlatego jeśli ktoś nie zna najlepiej angielskiego, ta polonizacja będzie dla niego na pewno bardzo przydatna.
0
Konrad Drozd [ dodano: 10.10.2010 ]
Mam ten sam problem... poszukuję polonizacji instrukcji do tego dodatku (bo elementy typu karty akcji czy polityki jestem w stanie przetłumaczyć), ale trochę zmienię pytanie:
Czy w instrukcji jest jakoś dużo istotnych zmian w stosunku do podstawki? Czy pójdzie się doczytać, jeśli potrafię przetłumaczyć większość kart akcji itp.?
0
Szyszka [ dodano: 01.08.2010 ]
Czy zna ktoś e-mail kolegi Grzesia, który rzekomo posiada tłumaczenie elementów dodatku?
0
Bartosz Ostrowski [ dodano: 13.07.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Obowiązkowy dodatek!

Daje możliwości gry większej liczbie cywilizacji. Nie oznacza to jednak, że gra będzie się jakoś znacznie wydłużać, gdyż dodatkowe karty czynią ją bardziej dynamiczną dzięki min. zbalansowaniu i racjonalizacji kart Strategi. Do tego nowe technologie, nowe światy ze specjalnymi cechami (np Hope's End) itp. Wystarczy jedna gra i już nigdy nie wrócisz do samej podstawki!
0
Adam Pałkus [ dodano: 03.06.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Właśnie zamówiłem ;)
jestem po kilku partiach w podstawkę i mogę z całą pewnością powiedzieć, że jest to jedna z lepszych planszówek w jakie miałem przyjemność grać ;)
Zasady z dodatku przeczytałem i wydaje się że balansuje grę jeszcze bardzie + wszystko to co pisali poprzednicy ;)

5 daję w ciemno-na pewno wiele się nie pomylę ;)
0
BOND_07 [ dodano: 11.04.2009 ]
może kupie, ale strasznie drogie :(:(:(
0
Nitral [ dodano: 19.01.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Polecam dodatek do twilight imperium, zwłaszcza ze teraz można pograć 8 osób na jednej planszy.
0
Piotr [ dodano: 19.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Podobnie jak gra podstawowa Twilight Imperium, tak i dodatek wykonany jest znakomicie, a gra z dodatkiem... to jest to! w naszym przypadku przyspieszył nieco rozgrywki, ponadto oferuje kilka wariantów rozgrywki, które się od siebie różnią, przez co urozmaicają tę, i tak już wielopłaszczyznową, grę
0
Mickey [ dodano: 01.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ocena nie może być inna niż 5 :) ..ale mam mały problem... Ma ktoś może "Transit_Diodes.pdf". Na stronie producenta link niestety nie działa...
0
Łukasz [ dodano: 27.11.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Obowiązkowy dodatek do TI3 bo:
-Nowe karty strategi zmieniaję grę na tyle ze jest bardziej dynamiczna, ciekawsza i zbalansowana
-Nowe rasy = wiecej możliwosci
-Rozgrywka w trybie 7-8 osób
-Możliwosc ulożenia gigantycznej galaktyki!
-Zmodyfikowane zasady technologii + technologie rasowe (niektóre lepsze inne gorsze) ale i tak godne polecenia!
-Mnóstwo dodatkowych opcji jak: kosmiczne miny, elitarna piechota, stacje kosmiczne, rafinerie itp itd!
-...

Nie oszukujmy sie, to obowiązkowy dodatek dla miłośnika TI3. Masz wątpliwosci pisz na maile, to je rozwieję :D!
0
Hellbringer [ dodano: 08.10.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Co tu dużo mówić - absolutnie konieczne jeśli lubi się TI. Kupa fajnych opcji, które mogą wzbogacić grę, nowe rasy no i możliwość gry w 8. Zdecydowanie polecam.
0
Maciej Szumocki [ dodano: 30.06.2008 ]
Ja kupiłem dodatek od razu z podstawką i trudno mi sobie wyobrazić grę bez niego. Polecam, dodaje smaczków bez których rozrywka byłaby słabsza. No i możliwość grania w 8 też jest istotna.
0
Poszukiwacz
Paweł Jastrzębski [ dodano: 14.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Obowiązkowy zakup dla właścicieli TI3. Gra bardzo dużo zyskuje. Co ciekawe w moim egzemplarzu nie było podwójnej karty "Sarween Tools". Czyżby jakaś reedycja była?
0
Ranny Ptaszek
Shimrod [ dodano: 24.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Porządny dodatek - wprowdza sporo nowych możliwości i wreszcie można grać w więcej osób.
Mógłby oczywiście być ciut tańszy, jak wiadomo, nie ma niestety rzeczy idealnych.

Przesyłka z Rebel jak zwykle szybka i w pancernej paczce.
0
Sławomir Bogusławski [ dodano: 22.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek który po prostu trzeba mieć by móc cieszyć się grą :)
0
Radosław Gabryszewski [ dodano: 19.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dla mnie bomba. Teraz gra nabiera rozmachu.
0
Radosław Gabryszewski [ dodano: 12.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo szybko dostarczony produkt ( jak zawsze z reszta). wykonanie bardzo dobre jedynym minusem a może plusem jest fakt że dodatkowe figórki armii są mniejsze od figórek z podstawowego TI3.
0
Grześ [ dodano: 15.10.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Przetłumaczyłem z dodatku karty akcji, polityki, celów, strategii. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to śmiało mail do mnie. Przetłumaczę też karty ras bo nie ma tego wiele.
Instrukcji już mi się nie chce ;) no chyba, że będę miał wenę :P
0
Michał Wadowski [ dodano: 01.10.2007 ]
Dodatek o charakterze podstawowym. Zmodyfikowane karty strategii dają rozgrywce impuls dzięki któremu gra nabiera tempa (np. 4 os. - 4-5 godzin na jedna grę).

Poza tym pola minowe, oddziały szturomwe, stacje orbitalne, nowe technologie, dzięki którym warto grać czymś innym niż Warsun.

Krótko mówiąc nie bardzo pamietam, jak graliśmy bez tego dodatku. Gorąco polecam!
0
Bogusław Kubacki [ dodano: 28.08.2007 ]
Szanwny Przepszca, który opisał TI3 (zwłaszcza z dodatkiem Shattered Empire) jako statyczną prawdopodobnie zagrał w nią tylko raz.
Nie mówiąc już o tym, że gra w dwie osoby wymaga odrzucenia tylu reguł, że upraszcza się i zubaża o 70%.

Faktycznie, dośiwdczenia wiem że najbardziej statyczną jest zawsze druga gra (w pierwszej gracze uczą się reguł)
Mniej więcej z trzecią grą WSZYSCY zaczynają dotrzegać konieczność prowadzenia wojny:
a) by osiągnąć VP (zarówno porzez Objectives militarne, typu: zająłem planetę bronioną przez przeciwnika, jak i typu dyspnuję większą influencją niż obja moi sąsiędzi)
b) by pozbawić VP sąsiądów
c) dlatego, że dysponuje się rasą "wojowniczą" (a takich jest większość) i nie prowadzenie wojny oznaca dla takiej rasy de facto oddanie pola radom pokojowym (handlarzom Hacanom, dyplomatom Xxcha, szpiegom Yssaril, naukowcom Jol-Nar, admnistratorom Winnu). Po prostu jakorasa wojownicza nigdy nie będzies ztak dobry w osiąganiu celów pokojowych jak rasy pokojowe. MUSISZ grać zgodnie ze swoją rasą, gdyż inaczej marnujesz swoje zdolności, a rasy pokojowe zdolności nie marnują. W skrócie: pokój oznacza wygraną dla ras pokojowych, wojna (lub groźba wojny) umożliwia zwycięstwo rasom wojowniczym.

VP uber alles.

Po kilku rozgrywkach każda rasa wojownicza (czyli większość) prowadzi wojnę z z każdym, albowiem wie kiedy wojnę wygrać można i kiedy ją prowadzić trzeba.

Po prostu trzeba pograć ze cztery razy by docenić wspaniałość tej gry. (jesli mi nie wierzycie, uwierzcie rankingom, w BGG głosowało na nią jako na najlepszą grę wszechczasów około 40 000 osób).

Zapraszam też na forum FFG, gdzie można obserwować rozgrywki PBEM i poduczyć się jak grać (sam tak zaczynałem). Widok złożoności map galaktyki i liczby frontów was zadziwi. Zero statyki.

Aha, a Shattered Empire to jest także "must have".
0
Maciek Kasprzyk [ dodano: 02.07.2007 ]
Gra w TI3 wygląda tak, że trzeba sporo kombinować przy wyborze karty strategii, jeszcze więcej przy planowaniu momentu w którym się ją użyje a do tego wszystkiego jest dużo fajnego kombinowania z kolejnością aktywacji systemów tak, aby się nie zablokować.

W ten sposób mija 8 godzin po których nie dzieje się absolutnie nic !!! Gra jest kompletnie statyczna. Każdy zaczyna w trójkątnym regionie i w tym samym regionie zostaje przez całą grę. Nie znam drugiej gry w której do tego stopnia panuje bezruch.

Wynika to z tego, że żaden gracz (słusznie) nie zaangażuje się walkę z jednym przeciwnikiem, bo gdy tylko odsłoni bazę to natychmiast jego drugi sąsiad go rozjedzie. Ten sam problem jest w warcraft the boardgame.

Dlatego TI3 jest beznadziejną grą dla wielu osób a jednocześnie bardzo fajną w wariancie dwuosobowym (moim zdaniem jedynym słusznym). Pomysł żeby usiąść do TI3 w osiem osób jest po prostu chory. Wątpię aby jakikolwiek człowiek wytrzymał taką nudę. To nieludzkie.
0
Grzes [ dodano: 28.06.2007 ]
Czy możemy się spodziewać tłumaczenia elementów dodatku na język polski tak jak to było w przypadku podstawki?
0
Mikołaj Zajczyk [ dodano: 11.05.2007 ]
I oto dodatek do (moim zdaniem) najlepszej strategi planszowej. Oczywiście dodanych jest tu tyle nowych opcji i zostały poprawione błędy z podstawki (tak tak, było ich kilka). Możliwość gry nawet w 8 graczy.
Jeżeli masz podstawkę, dodatek MUSISZ mieć koniecznie.

Nie będe przynudzał, napiszę tylko że dodano w końcu zasadę"przyspieszonego startu" dzieki temu opcjonalnie można skrócić czas gry nie zatracając zbytnio smaczku rozgrywki.

Ponieważ gra Twilight Imperium (z dodatkiem czy bez) ma tylko jedną wadę: pochłania za dużo czasu.

Moja ocena 5/5
0
Jan Wieremjewicz [ dodano: 09.03.2007 ]
TI 3ed jest moja ulubiona gra strategiczna. Zadna inna sie do niej nie umywa, przynajmniej jak dla mnie... potezna gra, z olbrzymimi mozliwosciami... nie bylo najmniejszych watpliwosci ze musze miec ten dodatek..no i ciagle nie ma.. ciesze sie bardzo ze go kupilem bo jest swietny!! plastikowe armie w przeciwienstwie do podstawki dostajemy tu juz wyciete, o dodatkowych zetonach i zasadach mozna przeczytac w dostepnej na stronie producenta instrukcji... zasady sa ciekawe, ale najwiecej do gry w mojej opinii wnosza nowe uklady planetarne, rafinerie, kolonie no i nowe rasy sa smakolykiem :) POLECAM!!
0
Ryszard Chojnowski [ dodano: 26.02.2007 ]
Tradycyjnie już mega-szybka wysyłka i dobrze przygotowana paczka. Ale w sumie już tyle zrobiłem zamówień w Rebelu, że się przyzwyczaiłem :)

Dodatek doskonały, znacznie usprawniający podstawową grę, acz jest jeszcze miejsce na dodatkowe poprawki, gdyż mimo wysiłków autorów, polityka w grze jest cały czas marginalizowana (czego szczytem jest traktowanie kart polityki jako towary).

W każdym razie czekam teraz na kolejny dodatek, który mam nadzieję się pojawi.
0
muerte [ dodano: 09.02.2007 ]
Dodatek kupiliśmy po wielu partiach rozegranych w podstawową wersję gry. Mimo początkowych obaw okazał się naprawdę kawałem porządnej i przemyslanej roboty. Widać, że autorzy czytali uwagi graczy. Dodatek sprawia wrażenie naturalnego uzupełnienia gry.
Przede wszystkim dzięki całkiem nowym kartom strategii gra stała się o wiele bardziej dynamiczna i nastawiona na konflikt i walke między graczami, a nie na zdobywanie punktów. Punkty zwycięstwa mozna z resztą nie tylko zdobywać, ale i tracić.
Mozliwość szybszego rozwoju technologicznego powoduje, że częściej widać w grze zaawansowane techy. Porzednio tylko 2 razy widzieliśmy Advanced Fighters, a np Graviton Negator to chyba w ogóle.
Generalnie, bardzo polecam.
0
Łukasz Zep [ dodano: 06.02.2007 ]
Świetny dodatek, praktycznie niezbędny do gry w TI ponieważ naprawia wszelkie mankamenty podstawki (jak choćby nieszczęsną kartę imperial strategy). Nowe rasy, nowe planety, jeszcze więcej wspaniałej gry :) Pochwały należą się rebelowi, czas dostawy do 2 tygodni, uwinęli się w 3 dni! Brawo!
Jedyny mankament to znalezienie 8 osób do grania...
0
Lechosław Gajda [ dodano: 22.01.2007 ]
jeszcze nie zdążyłem zagrać, ale jestem umówiony na weekend:) na pewno się podzielę wrażeniami :). Szta graficzna dodtku jest identyczna z oryginałem, więc jak ktos ma to wie jak wygląda :). Jesli chodzi o wysyłkę to zaczynam sie przyzwyczajać do wysokich standardów :).

pozdrawiam
0
Radosław Nowaczewski [ dodano: 15.01.2007 ]
Dodatek jest drogi to fakt, ale przenosi rozgrywkę na wyższy poziom naprawia bowiem większość wad TI. Mnie urzekły nowe karty strategii Polityka staje się naprawdę istotna, głosowania w senacie mogą zmienić układ sił w galaktyce tak samo jak kosmiczna bitwa. Lepiej działają też strategie Handlowa i Dyplomatyczna.

Warto mieć :)
0
Michał [ dodano: 15.01.2007 ]
Cena, ceną, ale dopiero z tym dodatkiem galaktyka jest naprawdę jak trzeba. Do tego wreszcie warto grać krążownikami i niszczycielami. Naprawdę piękna sprawa.
0
Jan Milewski [ dodano: 11.01.2007 ]
Cena dość wysoka, ale to w sumie zamówienie dla mojego kolegi, który jest fanem Twilight Imperium - jemu na pewno dodatek będzie się podobał. :-D
0
Sławek Konstanciuk [ dodano: 09.01.2007 ]
bedac dokladnym, klienci zaplacili 199,95, jednakze zauwazylem korekte ceny dodatku na 169,95 w historii zamowien...
jezeli ta kwota nadplaty faktycznie zostanie zwrocona na konto - sprawe bedzie mozna uznac za zamknieta
0
Artur Jedlinski [ dodano: 09.01.2007 ]
slavvik & mirek > wszyscy klienci, ktorzy kupili ten dodatek, otrzymali go w cenie 169.95 zl, nawet jezeli zakupili go w cenie wyzszej.
0
Mirek Terlecki [ dodano: 08.01.2007 ]
SLAVIKK> to nie pierwszy taki przypadek.
Teraz nie mam sentymentow, kupuje tam gdzie sie najbardziej oplaca (to nie znaczy ze patrze tylko na cene, np. za jakosc warto jest zaplacic wiecej).
0
slavikk [ dodano: 08.01.2007 ]
szkoda ze tak pozno, bo wszyscy wierni klienci Rebela, ktorzy zlozyli zamowienia zanim towar byl dostepny, odebrali swoje paczki wyslane w promocyjnej cenie 30 zl wyzszejj niz Rebel jest w stanie zaoferowac w tej chwili... (a to na 100% ta sama dostawa, ktorej cene Rebel znal na dlugo przed dotarciem towaru...)
dobrze ze chociaz dodatek zapowiada sie ciekawie i pewnie jest wart tych 200 zl...
DUZY MINUS dla Rebela...
0
Mirek Terlecki [ dodano: 07.01.2007 ]
A jednak dalo sie zejsc z 200 na 170. Konkurencja czyni cuda :D
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl