Komentarze do produktu: Warhammer FRP - Dziedzictwo Sigmara (miękka oprawa)

Przewodnik po Imperium


Yossa [ dodano: 25.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Na Sigmara bardzo przydatny dodatek ;)
0
Nocny Marek
Kusiu [ dodano: 27.10.2019 ]
Obowiązkowy dodatek do 2 ed. Świetnie opisuje landy w Imperium i różnicuje pochodzenie pod względem mechanicznym (przypisuje inne umiejętności i zdolności)
5
Lucasek [ dodano: 05.07.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Co tu dużo mówić - przewodnik po Imperium. Nic dodać, nic ująć :)
3
Wielki Brat
T0STER [ dodano: 10.10.2017 ]
Duża dawka informacji, która pozwoli każdemu MG jeszcze lepiej wprowadzić graczy w świat warhammera.
Podręcznik spełnia swoją role w 102% !
Polecam !
5
Oszczędny
Schadow7 [ dodano: 05.09.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Co do samej treści dodatku to zdecydowanie spełniła moje oczekiwania. Dziedzictwo Sigmara pozwala zagłębić się w historię Imperium, jej podstawowe struktury, a także zasmakować zróżnicowania prowincji Imperium.

Na minus fakt, że znowu mamy czarno-białe wydanie, no i miękka okładka. Dodatkowo zawyżona cena (tutaj na rebelu, bo na stronie wydawnictwa prawie 20 PLN taniej, niestety dowiedziałem się po fakcie).
4
Simman102 [ dodano: 19.10.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jest czarno-biały, co uważam za minus. Fajny kalendarz, ale jednak czegoś jakby brakowało.
3
Poliglota
Vulgrim [ dodano: 19.09.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Czekałem długo by go dorwać i nie żałuję. Naprawdę porządna książka. Pomaga przy podróżach i opisywaniu mniej znaczących miejsc w Imperium. Na deser kilka, ale za to bardzo fajnych, profesji.
No i w końcu różnice między ludźmi pochodzącymi z różnych prowincji Imperium.
7
Game Master
KFC [ dodano: 24.05.2016 ]
O treści się nie wypowiem, bo wiadomo jaka jest. Zaś co do jakości dodruku to papier jest niezły i kontrast. Minusy - po roku zaczęła sama z siebie odłazić folia z okładki, no i jest brak jakiegokolwiek nadruku na grzbiecie. Mam nadzieję że za kolejny rok nie napiszę komentarza że klej puścił i cała książka się rozsypała.. ;)

Jakość 4-/6.
3
Pionier
Karlosinio [ dodano: 12.05.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Konieczny dodatek dla każdego fana 2 edycji Warhammera. Zawiera opis imperium, który niebotycznie ułatwi tworzenie scenariuszy zgodnych z klimatem młotka. W książce znajdziemy też wiele ciekawostek związanych z poszczególnymi regionami oraz poprawione tworzenie ludzkiego bohatera - oczywistym się wydaje, że marynarz z Nordlandu może potrafić mówić po norsku, zaś Middelnadczyk groźnie wyglądać :)
4
Weteran
Jagmin [ dodano: 26.04.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Przyzwoita dawka informacji o Imperium, jednak wydaje mi się, że po tylu latach od pierwszej edycji można by napisać sporo więcej o głównej arenie działań naszych poszukiwaczy przygód. Czuję lekki niedosyt.
4
Pionier
Aster [ dodano: 09.06.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Poręczne kompendium wiedzy o Imperium, będące tak zestawieniem jak i rozszerzeniem treści zawartych w podręczniku głównym. Porusza elementy związane z historią, geografią, polityką, wierzeniami mieszkańców Imperium, zawiera opisy poszczególnych prowincji, kultów itp. Znajdziemy tutaj także informacje o społeczeństwie, prawach oraz sposobach ich egzekwowania. Do smaczków należy przygoda pod koniec podręcznika, oraz opisy nowych profesji, częściowo nawiązujących do tych które wyleciały z pierwszej edycji, a po części zupełnie nowych. Ogólnie prawie 140 stron rzetelnego materiału. Nie oszukujmy się - miękka oprawa zdecydowanie zasysa, tym bardziej że moje wydanie nie ma nadruku z tytułem na grzbiecie, co zdecydowanie psuje efekt estetyczny, ale sama zawartość jest jak najbardziej godna uwagi. Fanom Starego Świata polecam z z czystym sumieniem.
7
Poliglota
Noobirus [ dodano: 11.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek jest świetny, jest to poręczna i przyjemna w czytaniu encyklopedia Starego Świata. Wersja w miękkiej okładce niestety nie robi szału, strony nie są w zbyt dobrej jakości, ale ocenę wystawiam za treść, a nie za nowe wydanie.
3
Major
Profes79 [ dodano: 08.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Reprint znakomitego dodatku opisującego ze szczegółami Imperium. Można tylko żałować tej miękkiej okładki; twarda pasowałaby do reszty podręczników. Niemniej jednak "must have" dla każdego, kto planuje grać/prowadzić w Imperium.
5
Weteran
Qbista [ dodano: 07.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Solidny podręcznik, pełen użytecznych informacji o świecie Warhammera i Imperium. Rzadko kiedy zdarza się, żeby podręcznik dotyczący opisu świata potrafił w sposób przystępny i bez zbędnego przeładowania informacjami przekazać smaczki i klimat świata w parze z dużą dawką szczegółów. Autorom Dziedzictwa Sigmara udało się to w pełni.
3
Poliglota
Szymonidesteo [ dodano: 16.04.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Fantastyczny podręcznik do świetnej gry.
Opłacało się czekać, aż Rebel będzie miał ją na stanie. Wielkie dzięki za sprowadzenie.
Zdecydowanie polecam jako uzupełnienie innych książek do 2. edycji Warhammera FRP. Jest to też bardzo fajna książka sama w sobie, np. jeśli ktoś chce poznać więcej szczegółów świata Warhammera Fantasy.
Dziedzictwo Sigmara zawiera zawiera mnóstwo inspiracji dla Mistrzów Gry i w większości są one naprawdę fajne. Sam po przeczytaniu zaledwie kliku stron miałem wiele pomysłów na kontynuację kampanii. Szczególnie przydatne okazały się tabele z charakterystykami poszczególnych miejscowości każdej z prowincji Imperium.
Bardzo fajne rozwinięcie zasad tworzenia postaci bazujące na pochodzeniu bohatera. Ciekawe nowe profesje (np. aptekarz, egzorcysta, fałszerz).
Niezła przygoda przeznaczona dla graczy kończących profesję.
Polecam!
6
Ravav [ dodano: 03.04.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jest to z pewnością bardzo przydatny dodatek, zwłaszcza dla Mistrzów pragnących dokładnie przedstawić graczom Imperium i jego mieszkańców. Szczegółowe kalendarium pozwala na prowadzenie kampanii w różnych okresach tego świata, natomiast dodatkowe 8 klas zapewni wiele frajdy dla graczy ( nie mogę doczekać się, by zobaczyć w akcji egzorcystę :)). Co do wydania w Druku na Życzenie: okładka jest moim zdaniem zbyt miękka, po pewnym czasie lubi się wyginać, łatwo dochodzi do uszkodzeń. Trochę smuci brak kolorowych stron oraz drobne literówki, ale w końcu mamy do czynienia z produktem, który nie występuje już w normalnym druku.
Podsumowując: "Dziedzictwo Sigmara" pozwoli jeszcze bardziej wczuć się nam w klimat tego rewelacyjnego uniwersum. Serdecznie polecam, póki jeszcze można kupić ten dodatek.
9
Pionier
Nloriel [ dodano: 04.02.2015 ]
Solidny dodatek opisujący Imperium we wszystkich jego aspektach.
Jest spora dawka historii, począwszy od okresu presigmaryjskiego (!) aż po Burzę Chaosu. Dużo szczegółów na temat tarć wewnętrznych, trochę o polityce zagranicznej. Przewodnik po prowincjach, z kilkustronicowymi opisami każdej i pomysłami na przygody.
Możliwości dostosowania bohatera pod kątem prowincji, z której pochodzi.
Wierzenia, kulty, sędziowie i łowcy czarownic.
Fajna przygoda w Bogenhafen - opis miasta, rodów kupieckich, no i intryga z udziałem hob... halflingów.
Jeżeli ktoś chce prowadzić przygody zgodnie z "prawdą historyczną" (stan z drugiej edycji), to jest to dodatek obowiązkowy.
6
Skryba
StaryMarych [ dodano: 13.09.2014 ]
Bardzo dobry dodatek. Wiele ciekawych i przydatnych informacji i przede wszystkim ciekawie się czyta. Powiedzenia z różnych prowincji mogą być przydatne przy odgrywaniu. Bardzo fajna przygoda, a od opisu Bogenhafen i miejscowych rodów nie mogłem się oderwać. Do tego dochodzą jeszcze profesje, które są chyba najciekawszymi profesjami z dodatków do 2 ed. Warhammera (no może poza ścieżką kowala run :D).
3
Kakulus1 [ dodano: 22.05.2014 ]
Ostatnio odświeżyłem sobie starego młotka, mogłem porównać z najnowszą edycją. System trochę inny ale nic się nie zestarzał, zwłaszcza dla fanów :-) W tej cenie nic lepszego się nie znajdzie, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwość wykorzystania po lekkiej konwersji materiałów w młodszym rodzeństwie.
4
Teichan [ dodano: 07.05.2014 ]
Jeden z najlepszych podręczników do WFRP jaki kiedykolwiek został wydany. Historia Imperium, opisy prowincji i ważniejszych miejsc. Cenniki, mapy i wiele innych dobroci. Gorąco polecam jeśli komukolwiek uda się to zdobyć to trzymajcie się tego i nigdy nie pozbywajcie. Przydaje się niezależnie od edycji WFRP.
6
Weteran
Ernest Kiedrowicz [ dodano: 15.05.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wiem, że dodaję komentarz w momencie gdy druga edycja Warhamca odchodzi w zapomnienie ale co tam. jeden z najbardziej wartościowych dodatków jaki w ogóle wyszedł. Dużo informacji, ciekawych pomysłów i tabelek. Słowem wszystko czego Mistrzowi Gry potrzeba. Jeśli ktoś chciałby gdzieś wyszukać ten podręcznik to życzę powodzenia i szczerze polecam
10
irvin_toledo [ dodano: 04.06.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dziedzictwo Sigmara wydaje się być jednym z lepszych dodatków do 2 edycji Warhammera. Informacje w nim zawarte są obszerne i ciekawe. Mnie szczególnie do gustu przypadł rozdział opisujący poszczególne prowincje. Jak dłoni widać w nim, że Imperium to nie monolit a zlepek regionów, które często, poza osobą cesarza nic nie łączy. Wielki plus za takie smaczki jak powiedzenia charakterystyczne dla prowincji i niezliczone przykłady inspirujące do tworzenia własnych przygód.
4
eom [ dodano: 17.06.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Tym razem dodatek o Imperium i jego mieszkańcach. Dużo przydatnych informacji, choć mam wrażenie, że można było umieścić je w podręczniku głównym.
1
Patryk Puliński [ dodano: 19.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jeden z najlepszych, a zarazem najtańszych dodatków do Warhammera II Ed., polecam, szczególnie przydatne dla Mistrzów Gry i początkujących graczy, którzy chcą lepiej poznać Stary Świat.
5
Krzysztof Miśko [ dodano: 24.01.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kolejny z podręczników które szanujący się fan powinien posiadać. Jedynym minusem jest mapa Imperium ( mogli ją dawać odzielnie )
0
Kewin Łozicki [ dodano: 20.07.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Pozycja obowiązkowa dla każdej drużyny która chcę podróżować po imperium, jeśli natomiast przygoda ma rozgrywać się w Bretonii, nie jest on wymagany, lecz na pewno jest pozycją godną kupienia. Gorąco polecam!
4
Marcus_rogue [ dodano: 15.04.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobrze opisany świat i historia, doskonałe wydanie (jak to typowy WFRP II). Podręcznik niezbędny oprócz tego głównego, jeśli chce się poznać szerzej krainę Imperium. Opisane ważniejsze miejsca, przykładowi mieszkańcy, duża mapa Imperium, kilka nowych profesji (aptekarz, bajarz, szuler, astrolog, egzorcysta, fałszerz i inni). Wszystko na wielki plus, jedynie cena jak za tak cienki podręcznik powinna być troszeczkę niższa (70zł za 150 stron). Ale dla fanów WFRP nie będzie to żadną przeszkodą. Polecam!
5
Konrad Doroszuk [ dodano: 24.02.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Lubię książki traktujące o Warhammerze, a ta jest IMO świetna. Książka stanowi swojego rodzaju atlas o Imperium, od spraw geograficznych, przez historię a na polityce kończąc. Świetna sprawa dla osób chcący zapoznać się ze realiami Warhammera. Polecam
1
Maciej Kamiński [ dodano: 10.08.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Katalog prowincji bardzo cenny i użyteczny, takoż opis praw i obyczajów rządzących Imperium. Użyteczne dla graczy, użyteczne pewno również dla DM. Polecam.
3
Bartek Kliminowski [ dodano: 03.07.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Podręcznik przydaje się podczas sesji, zwłaszcza jeśli chcemy umieścić przygodę w bardziej lub mniej znacznym miejscu w Imperium. Opisane są w nim prowincje i ich miasta. Dla mnie w porządku dodatek.
0
Rav [ dodano: 30.06.2009 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Podręcznik w miarę dokładnie opisujący społeczeństwo, prawo, ustrój i różne aspekty życia w Imperium. Raczej mało przydatne dla doświadczonego MG ale na pewno można coś z niego wykrzesać. Jest to jednak jeden z lepszych nowych dodatków do Warhammera wśród tych, które ukazały się w Polsce. Dołączona przygoda niestety jak większość z nowej serii nie spełnia moich oczekiwać, po dużych przeróbkach może coś by się z tego skleciło. Wydanie bardzo ładne tu nie mam żadnych zarzutów.
0
Sławomir Bernat [ dodano: 10.06.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Na minus zaliczam stosunek ilości stron do ceny ,jak dla mnie za wysoka. Napewno dałoby się napisać coś więcej na temat Imperium. Po zatym miodzio! :)
0
Mateusz Jaworski [ dodano: 11.05.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ahhh :) Porządny dodatek o historii i o samym Imperium :) Choć jakoś nieczytelne są te tabelki miast. Ważne jest, że nie czarno-białe(szkoda, iż nie wszystkie dodatki są w kolorze).
Mapka całego kontynentu naprawdę świetna, nie to co te mapki w księdze zasad.
2
Kewin Łozicki [ dodano: 28.04.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Obowiązkowy podręcznik jeżeli historia ma sie toczyc w imperium
1
Maciej Reputakowski [ dodano: 26.02.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jest tu wszystko, czego potrzebowalem... brakuje mi tylko... mapy. Takiej, jak była w poprzedniej edycji, z podziałem na heksy i oznaczeniem, gdzie te wszystkie miasta i miasteczka leżą.
1
Aleksander Krzyżanek [ dodano: 20.02.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Książka doskonale porządkuje wiedzę o Imperium. Przydatna dla każdego mistrza gry, który pragnie by jego przygody były wiarygodne i zgodne historycznie i politycznie z realiami Imperium. Jedyną wadą tej książki jest brak dużej mapy w formie plakatu, co przydałoby się dla lepszego poznania krain geograficznych itp.
Serwis rebel.pl jak zwykle na medal :)
0
Rafał Kociniewski [ dodano: 30.10.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
O samym produkcie napisałem niżej. Zebrałem trochę pieniędzy i w końcu mam na własność ten wspaniały podręcznik. O jakości usług Rebela chyba mówić nie muszę? We wtorek wieczorem zamówiłem i wpłaciłem kasę na konto, środę z rana wysłali, a właśnie przed chwilą odebrałem niezwykle szczelnie zamknięte opakowanie, które wypakowywałem ładne parę minut ;)
3
Rafał Kociniewski [ dodano: 16.10.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobry podręcznik dla interesujących się światem Warhammera. Opis Imperium, poszczególnych prowincji, stosunków pomiędzy danymi elektoratami, ludnośxi danej prowincji, zamieszkiwanych ras, religii i bóstw itp itd jest niezwykle ciekawy i solidny. Nie wiem czy wszystkie informacje mają jakiś wpływ na sesję, jednak warto orientować się co nieco w sytuacji jaka jest w Imperium. Również ciekawe dla mnie jest rozwiązanie, że każdy obywatel danej prowincji ma dodatkowo różne zdolności i umiejętności.
1
Damian Kazimierczyk [ dodano: 10.10.2008 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Właściwie warto mieć tylko by dowiedzieć sie więcej o Imperium, mapki a w szczególności mapa imperium nie za fajna, spodziewałem sie czegoś takiego jak w pierwszej edycji czyli dużej mapy dokładanej osobno, a ty mamy po prostu dwustronicową, której na szybko nigdy nie umiem znaleźć a i jej jakość przedstawia pewne zastrzeżenia. Przyznam że napaliłem się na nowe profesje dołączane do podręcznika ale z ciekawych chyba faktycznie jest tylko egzorcysta reszta niestety moim zadaniem mało grywalna :(
0
Łukasz Gajda [ dodano: 03.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobry podręcznik, pełen wiadomości o Imperium. Przydatny dla każdego MG.
0
Patryk Pałejko [ dodano: 19.07.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Co do produkty jest naprawdę dobry =] Historia , kulty , polityka i wszystko co potrzebne do dobrego opisania graczom świata . Naprawdę bomba !
0
Piotr Zakrzewski [ dodano: 03.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Mało mało i jeszcze raz mało no i ogólnikowo i po łebkach. No ale i tak warto kupić by mieć lepsze rozeznanie w świecie.
0
Edwin Góralczyk [ dodano: 02.06.2008 ]
Przesyłka w świetnym stanie dzięki rebel, na 6+ . Zawsze podczas tworzenia kampanii był problem z miejscem z ich osadzenia w tym brutalnym świecie. Teraz wystarczy, że stworze krajobraz, otworzę dodatek i dopasuje opis krainy do otocznia mojej przygody. Wiem wszystko: zwyczaje ludzi, historii prowincji, ważniejsze święta itp. Każdy MG powinien znać swoją ojczyznę.
0
Skelvenistyczna metafora chmurzynir [ dodano: 24.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
"Czwóreczka" bez ozdobników. Solidny, w miarę przydatny produkt. Spodziewałem sie czegoś więcej, ale to jest chyba moja osobista przypadłość, więc narzekać nie mogę. Dla Imperialistycznych skubańców rzecz do wykorzystania, pobieżny opis pozostawia, dość spore pole do manewrowania i konstruowania własnej wizji, a to akurat jest plus, dość spory. Minusy? Cieniutki dodatek na cieniutkim papierze. Kilka zapchaj dziur ( w moim odczuciu). Kiepskawa mapa. Pal licho! Polecam.
0
Jędrek Zwierzchowski [ dodano: 14.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ciekawe opisy, mapy itp. Z minusów: spodziewałem się trochę bardziej praktycznego podejścia np. do kwestii prawa w imperium. Seria niepotrzebnych tabelek i zestawień (ale to wręcz nieodłączny element każdego podręcznika do WFRP).
Ostatecznie jednak warte polecenia.
0
Bartosz Barcicki [ dodano: 03.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jest w poprostu swietny.Obyczje ludzi z imperium , polityka, kulty, indeksy miast i prowincji, naprawde warte zakupu.
0
Krzysztof Pacyński [ dodano: 25.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Rebel, jak zwykle rewelacja. Sama książka zawiera mnóstwo informacji do wykorzystania w grze.
0
Adam Staszewski [ dodano: 10.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
książka jest doskonała, dotarła jak zwykle błyskawicznie i w idealnym stanie
0
Michał Duliban [ dodano: 01.03.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Niezbędnik każdego prawdziwego Mg, dzięki tej książce możliwe jest zrozumie obyczajów jak i dziwnych zachowań obywateli poszczególnych prowincji
0
Bożyszcze
MG [ dodano: 20.02.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobry dodatek opisujący ziemie Imperium wg. oficjalnej wizji obowiązującej w II edycji Warhammera. Warto się w niego zaopatrzyć. Czego mi brakuje, to porządnej mapy tych ziem. NIestety to co jest w książce ("nowa dwustronicowa mapa Imperium") nie nadaje się za bardzo do użytku. Powinni taką mapę dodawać jako osobny arkusz formatu a3 lub nawet większego, a nie drukować gdzieś w środku książki.

Mimo wszystko polecam.
0
Zdzisław Koczarski [ dodano: 25.01.2008 ]
Księga warta swej ceny! Znakomicie opisuje poszczególne prowincje, ich mieszkańców, prawo Imperium, jego historię i wiele innych! Obowiązkowa pozycja każdego Mistrza Gry!
0
Maciej Głuszek [ dodano: 07.01.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobry podręcznik z kilku powodów:
1 - Zawiera w sobie sporo przydatnych informacji o Imperium i poszczególnych prowincjach.
2 - Nakreślona została historia Imperium.
3 - Opisuje on obecną sytuację wewnątrz kraju, wierzenia, stosunki z sąsiadami, jak i prawo.
4 - Dodano nowe profesje i cechy mieszkańców poszczególnych prowincji.
5 - Na szczególną uwagę zasługuje niewielki, ale zauważalny smaczek, mianowicie powiedzonka mieszkańców z każdej prowincji, jak dla mnie świetne.
Wg mnie jest to jeden z lepszych dodatków do WFRP. Pozycja obowiązkowa.
0
Michał Komenda [ dodano: 23.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Według mnie bardzo pożadny dodatek!

Przesyłka rebel jak zwykle na 6 więc przejdę do Dziedzictwa Sigmara. Jest ono bardzo przydatne MG. Mówi o górach, lasach, prowincjach i ludach całego imperium. Co do prowincji to omówiono ich historię, ludność która ją zamieszka, miasta, statystyki przykładowych mieszkańców i pomysły na przygody. Jest jeszcze historia Imperium. Jest streszczona więc nie będzie to text rodem z książki do historii. Podano daty tych wydarzeń by MG mogli wpisać w którym roku dzieję się przygoda. Kulty są fajne, ale mogło być ich więcej albo przynajmniej dali by jakiś kreator kultów. Przygoda jest bardzo dobra i ciekawa. Wymaga ruszenia głową, ale jest tam też walka. Do tego pozostaje jeden wątek, który później mozna kontynuować. Później mamy nowe profesje i odmienne cechy do ludzi z róznych prowincji. Obie rzeczy mi się podobają. Mapa Imperium jest na 5 ale szkoda że nie da się jej wyrwać. Krótko mówiąc dal mnie ideał.
2
Marcin Zaród [ dodano: 11.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobry dodatek, pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników WFRP>
0
Grzegorz Wojciechowski [ dodano: 20.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Idealne uporządkowanie wiedzy o Imperium. Nie wspomne już nawet o błyskawicznej i bezproblemowej dostawie :).

Polecam
0
Kamil Jastrzębski [ dodano: 12.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Prawdziwie solidna przesyłka, szybko, sprawnie z kontaktem do kuriera i rzecz jasna bez uszkodzeń, czy innych problemów.
Natomiast sam dodatek jest pomocny. Wiele alternatyw tworzenia bohaterów z różnych regionów starego "dobrego" Imperium. Wszystkie prowincje opisane bardzo szczegółowo z kolejnymi pomysłami na przygody. W miarę szczegółowa historia z bardzo przydatnym Kalendarium. Polityka, nowe profesje, władza, a także prawa to równie dobre rzeczy, które znalazły się w owym podręczniku, a spis zakazanych mniejszych, czy większych kultów daje spore możliwości.
Polecam tym, którzy chcą bardzo wzbogacić Imperialne rozgrywki.
0
Piotr Sęk [ dodano: 07.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek fajny i ciekawy. Dużo informacji solidnych, trochę zbyt zdawkowych, trochę zupełnie nie do wykorzystania. Jeżeli planujecie osadzić kampanię w konkretnym miejscu Starego Świata, znajdziecie wiele przydatnych informacji. Nie są może one rozbudowane aż tak, jak to było np. w dodatku "Middenheim" do 1 edycji ale można znaleźć wiele fajnych patentów na przygody.
Jednak nadal najlepszym opisem świata są opowiadania i powieści ze świata a sam opis historii i zwyczajów ras przypadł mi bardziej do gustu w podręczniku podstawowym do WFB. Podsumowując: nie jest to pozycja obowiązkowa lecz całkiem ciekawa.
Co do samego podręcznika : wydanie niczym nie ustępuje innym pozycjom z tej linii.
0
Poszukiwacz
Shin Ryu [ dodano: 05.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przewodnik na mithrilowy medal. Teraz już raczej nie zgubisz się na drogach Imperium. Raczej...
Serdecznie polecam :D
0
Jakub Jędrzej Kołodko [ dodano: 01.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Doszło szybko i w idealnym stanie.
Polecam ten przewodnik, sporo można się dowiedzieć o Imperium ^^
0
Szaszka [ dodano: 24.10.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Trochę nierówno było z tym podręcznikiem, ale po kolei.
1) Przesyłka.
Jak to rebel... Przesyłka szybka, a paczka aż nadto pancerna.
2) Jakość wydania.
Bardzo ładna okładka, świetny papier, klimatyczne (choć rzadkie) ilustracje. Podręcznik solidny i raczej przetrwa służbę u mnie, w przeciwieństwie do podstawowego, z którego niewiele zostało.
3) Treść.
Tu nie jest aż tak różowo. Jest to co było reklamowane, ale nie jest to jeden z tych podręczników, które czytają się same.
Nie oznacza to że jest zły. Jego największym plusem jest to że pozwala budować klimat. Powinno się go mieć ot choćby by przed przekroczeniem granicy jakiegoś księstwa przeczytać trochę na temat tutejszej ludności i obyczajów, aby później zaskoczyć czymś graczy.
Tak więc solidny produkt, ale nic szczególnie cudownego.
Wciąż polecam.
0
Michał Urbisz [ dodano: 16.09.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dsotawa świetna. Podręcznik bardzo fajny. Oceniam na 4. Pomocny w prowadzeniu sesji w Imperium lecz można się bez niego bez problemu obejść. Jednak dla zapalonych MG i fanów systemu pozycja obowiązkowa.
0
Karol Woźniczak [ dodano: 12.09.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Długo przegryzałem się przez lekturę. Czytałem to dłużej niż Księgę Spaczenia =)
Mimo tego lektura wydaje się być bardzo przyjemna i przydatna, a na tak niewielkiej ilości stron znajduje się masa informacji. Przydatnych i mniej przydatnych, ale z pewnością klimatycznych. Imperium ożywa dzięki temu dodatkowi.
Wiele pomysłów na przygody. Wiele interesujących wydarzeń, powiedzeń, cytatów, historii... Przydatna lektura.
Przygoda na końcu podręcznika jest.. niezła. Graczom mogłaby się spodobać.
Profesje? Kiepskie... Egzorcysta i Śledczy Vereny to dno. Astrolog wydał mi się średni, Szuler to to samo co kanciarz.. reszta do przełknięcia, ale nie powala.
Przerobione zasady tworzenia Imperialnego. Sympatyczne =)
Okładka podoba mi się bardzo. Chyba najładniejsza z całej serii WHFR. Moim zdaniem, rzecz jasna! =)
Polecam.
0
Łukasz Wdowczyk [ dodano: 05.09.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Kto prowadzi Warhammera? KONIECZNIE musicie mieć ten podręcznik. Bardzo pomaga w realistycznym przedstawieniu świata Imperium. Nieoceniona pomoc dla każdego Mistrza Gry, a zawarte w nuim informacje pomogą i wielu graczom. Polecam. :)
0
Mateusz Jańczyk [ dodano: 04.09.2007 ]
Pierwszy od dawna podręcznik który zamówiłem z Rebela, wybierajac jako doręczyciela Pocztę Polską (paczki, które dostarczał UPS wygladały jak "psu z gardła"). Decyzja jak sie okazało słuszna - paczka w stanie idealnym, tak jak i zawartośc.

O podręczniku rozpisywał sie nie bedę - jeśli ktoś mysli o rozpoczęciu przygody z Warhammerem to wg. mnie, bez tego podręcznika nie jest tego w stanie zrobic. "Dziedzictwo" to solidny opis głównej krainy Starego Swiata. Wyczerpujacy, dobrze napisany. Polecam.
0
Hubert Czerski [ dodano: 15.08.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Podręcznik rzeczywiście bardzo ciekawy i inspirujący. Bardzo uszczegóławiający Imperium i dodający kolorytu. Pomarudzę jednak: Dlaczego nie ma w podręczniku szczegółowej mapy? Mam informację że w jakimś tam "dorfie" jest tylu a tylu mieszkańców itd. tyle tylko że nie wiem gdzie ten "dorf" się znajduje. Przecież twórcy tego podręcznika na pewno mieli takową mapę przygotowaną. Dlaczego więc nie można było jej dołączyć? Miejmy nadzieję że coś takiego będzie w przyszłości wydane, a na razie pozostaje opierać się na materiałach z 1edycji lub nieoficjalnych. Poza tym drobnym minusem oceniam podręcznik jako naprawdę dobry.

Co do Rebel.pl to jak zwykle super :)
0
Rycerz4 [ dodano: 09.08.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Z początku zastanawiałem się czy kupić ten podręcznik czy może Karak Azgal. Po przeczytaniu komentarzy zdecydowałem się na dziedzictwo sigmara i naprawdę nie żałuję. Podręcznik jest wydany rewelacyjnie wszystkie strony w kolorze pięknie wykonane na bardzo dobrej jakości papierze. A jeśli chodzi o zawartość podręcznika to zaliczam go do jednego z najbardziej przydatnych. Nareszcie mam dokładny opis całego imperium w jednej książce. Są tu opisane dokładnie wszystkie prowincje z opisem ludzi którzy tam mieszkają i ważniejszych miejsc, co bardzo pomogło mi podczas sesji i poprawiło Jeszce bardziej klimat :) (bo moi gracze którzy grali ludźmi zaczęli się wysławiać i zachowywać tak jak przystało na ludzi z regionu z którego pochodzą ich postacie :) ).
0
Maciej [ dodano: 30.07.2007 ]
Podręcznik super, pozycja zdecydowanie obowiązkowa dla każdego gracza WRPG. Dużo wiadomości o imperium i nie tylko. A Rebel powinien dostać nagrodę Nobla w dzidzinie fizyki. Z taką prędkością to ja jeszcze paczki nie dostałem:)) Pozdrawiam i dziękuję!
0
Łukasz Latawiec [ dodano: 13.07.2007 ]
Ksiazka bardzo dobra - informacje sa naprawde wazne dla kazdego milosnika WFRP i WFB - stanowia mile uzupelnienie do ksiegi armii imperium (tak przynajmniej twierdzi moj brat, ktry owa ksiege posiada)
Warto :)
0
Przemyslaw Kowalski [ dodano: 22.04.2007 ]
Moze ilosc tabelek przesadzona, no ale to cukierkowe dark fantasy dla poczatkujacych. Bardzo fajne, bardzo przydatne, neico gorsze niz dodatek o Bretoni. Najlepiej uzywac razem z Empire army bookiem do calosci obrazu.
0
Kasia [ dodano: 17.03.2007 ]
Jeśli chodzi o samą przesyłkę, to opakowana solidnie, ale z innego sklepu dostaję lepiej zapakowane produkty (sklep nie związany z rpg). Sam podręcznik przydatny, warto go kupić. Jedna tylko uwaga- to wszystko powino znaleźć się w podręczniku głównym.
0
Maciek [ dodano: 02.03.2007 ]
Zgodzę się, że zawarte w tym podręczniku informacje, mogły by być w podstawce. Ale myślę, że i tak warto, zwłaszcza jak gracie w "Ścieżki Przeklętych".
0
Pionier
Wolf [ dodano: 01.03.2007 ]
Bardzo dobry opis największego imperium Starego Swiata.
0
Kasia [ dodano: 27.02.2007 ]
Właśnie zamówiłam ten dodatek. Mam nadzieję, że się nie zawiodę, ale poprzednie dodatki były ok, więc myslę, że ten też będzie dobry. Teraz czekam na dodatek o Kislevie i Albionie.
0
Marcin Grzegorski [ dodano: 24.02.2007 ]
Bardzo przydatany podręcznik ,nie tylko dla mistrzów gry.Dodaje nowe profesje i zawiera bardzo przydatne wiadomości o całym Imperium.Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Warhammera!
0
Merry [ dodano: 22.02.2007 ]
Imperium w pigułce :) bardzo ciekawy opis i świetne pomysły na przgody! ciekawa jestem czy wyjdzie także opis Albionu albo Tilei.
0
Bartłomiej Michlewski [ dodano: 05.02.2007 ]
Przesyłka doszła jak zawsze zresztą w bardzo dobrym stanie. Dziedzictwo Sigmara ukazuje bardzo dobrze i rzetelnie wszelką historię Imperium oraz religie, odłamy i inne kulty, które w nim powstały. Jestem bardzo z tego doadtku zadowolony i polecam wszystkim jeszcze nie zdecydowanym. Jest to naprawde bardzo dobre uzupelnienie Podrecznika Gracza, dla MG wrecz niezbedne!
0
Kuba Barczyk [ dodano: 03.02.2007 ]
Dodatek który powinien się jakimś cuem znaleźć już w podręczniku głównym! Konieczny dla każdego mG prowadzącego WarMłotka. Polecam, bo przeczytałem i naprawdę warto w ten podręcznik zainwestować!
0
oleandra [ dodano: 31.01.2007 ]
Podrecznik jest bardzo ciekawy , wciagajacy i niewatpliwie przydatny kazdemu MG prowadzacemu warhammera. Nie podoba mi sie tylko jego znikoma grubosc oraz to, ze przedstawia czas, w ktorym Imperium wraz z von Carsteinami zdazylo juz pokonac hordy chaosu.
0
Konrad [ dodano: 31.01.2007 ]
Dodatek tak na 4+ można by więcej zamieścić, ale też na ilość materiałów nie ma co narzekać ...
ogólnie polecam
1
Poliglota
Stefan Palicki [ dodano: 24.01.2007 ]
Hmmm na tym dodatku to się trochę zawiodłem... Nie żebym miał jakieś wygórowane nadzieje, ale po Królestwie Magii spodziewałem sięczegoś lepszego. Jak dla mnie dodatek jakoś nie przydatny jeżeli nie jesteś fanatykiem Warhammera, lub nie masz wymagających graczy (tudzież nie tolerują Twoich wymysłów i chcą aby wszystko było "jak System każe") to nie ma po co kupować. O rebel.pl nie wspominam, bo jaki jest każdy wie (Sigmarowski ;-) ).
0
Wojciech Grodzicki [ dodano: 15.01.2007 ]
Bardzo dobry podręcznik. Doskonała szata graficzna oraz ciekawa i wciągająca treść czynią go obowiązkową pozycją dla wszystkich fanów WFRP. Serdecznie polecam!
0
Filip Kubicki [ dodano: 07.01.2007 ]
Super opis imperium ,wiele ciekawych miejsc itp. Swietnie i wciagajaco opisana historia i prawo imperium. Polecam
0
Weteran
Mikołaj Kamiński [ dodano: 29.12.2006 ]
Dodatek najważniejszy chyba z "core books" do drugiej edycji Warhammera - zważywszy żałośnie małą ilość informacji o świecie w podręczniku głównym właściwie niezbędny, tym bardziej, że dopiero tutaj (nie w podstawce) opisano, co właściwie się działo w czasie Burzy Chaosu i jak wygląda Imperium po jej zakończeniu. Przygoda nie genialna, ale ciekawa, na pierwszy rzut oka myślałem, że to reprint "Cieni nad Bogenhafen", jednak na szczęście jest to zupełnie nowy moduł.
3
Mistrz Gry
Paweł Chełmiński [ dodano: 28.12.2006 ]
Wykonanie podrecznika cudowne, oprawa, jakosc papieru... jak sie obejrzy podrecznik, cena przestaje dziwic.

Tresc podrecznika rowniez bardzo ciekawa i dla milosnikow Warhammera wrecz obowiazkowa.
Polecam
0
Robert Orłowski [ dodano: 28.12.2006 ]
Dodatek absolutnie rewelacyjny !! Pełen szczegółowych informacji które pomogą MG tworzyć wspaniałe przygody. Polecam :)
0
Artur Łukasz Chmielewski [ dodano: 23.12.2006 ]
Dodatek jest bardzo dobrą pozycją rozwijającą sesje Warhammera. Na każdym korku przy opisach miejsc, historii i bohaterów ulokowanych w przeszłości można się dopatrzeć wiele prób pobudzających do tworzenia coraz to nowych przygód. Na każdym kroku/stronie obecne są niedopowiedzenia, plotki, które pobudzają wyobraźnię czytelnika. Jedyną naprawdę rzucającą się wadą jest brak mapek głownych prowincji imperium, są za to rzetelne opisy
"Dziedzictwo Sigmara" to, krótko, kopalnia pomysłów dla każdego Mistrza Gry wyjaśniająca przy okazji wiele nie jasności rodzących się podczas sesji.

Co do wysyłki: jak zwykle REBEL spisał się znakomicie. Istniało zagrożenie, że paczka nie dojdzie przed świętami a jednak doszła, i do tego o ustalonej wcześniej porze! :)
0
Weteran
Bartosz Kubera [ dodano: 22.12.2006 ]
Chociaż opinie o tym podręczniku są różne, uważam, że naprawdę warto go mieć, jeśli w czasach pierwszej edycji nie było się fanatykiem Młotka i nie ma się od dawna opracowanej własnej wizji Imperium. Dla tych którzy nie mają - bomba. Ten podręcznik posiada chyba wszystkie informacje, których może potrzebować przeciętny MG, a jednocześnie nie ogranicza wyobraźni.
0
Oleandra [ dodano: 18.12.2006 ]
Spodziewalam sie czegos bardziej porywajacego i nieco grubszego, ale i tak jestem zadowolona. Zwlaszcza podobaja mi sie opisy kultow zakazanych w Imperium i opis wszystkich prowincji. Natomiast historia nico mnie rozczarowala. Jednak mimo tych wszystkich brakow oceniam podrecznik zdecydowanie pozytywnie i polecam :)
0
Kamil Surmacz [ dodano: 18.12.2006 ]
Naprawdę dobry dodatek, sprawia że imperium zaczyna żyć własnym życiem i nie jest zlepkiem kilku miast w których akurat prowadzisz scenariusze. Opisy poszczególnych prowincji bardzo się przydają, prawa jest trochę za mało, dodatkowe profesje także mogą być. Wydanie i oprawa jak zawsze na wysokim poziomie, podobnie przesyłka i rebel. Moja ogólna ocena to 5/6. Nie jest może wybitnym dodatkiem ale bardzo przydatnym.
0
Adam Mikołajczyk [ dodano: 08.12.2006 ]
Bardzo spodoba mi się ten dodatek i na pewno jest on przydatny gdy BG dużo podrużują. Jednak najbardziej podobają mi się rozpisane rocznikowo najważniesze wydażenia Starego Świata!! Polecam serdecznie ten dodatek Pozdro !!!
0
Grzegorz Bobrowski [ dodano: 02.12.2006 ]
Na początek jak zwykle pochwała za szybką dostawę, REBEL trzyma poziom ;)

O dodatku. Książka jest wyśmienitym zbiorem informacji o Imperium, dosłownie must-have dla każdego MG i gracza w WH. Dzięki dokładnemu opisowi, postaci pochodzące z Imperium nabiorą kolorytu i zaczną się od siebie odróżniać (a może i nawet będą ze soba konkurować) dzięki poczuciu regionalnego patriotyzmu :)
0
Weteran
Wiggin [ dodano: 16.11.2006 ]
Dumny ja, sługa Sigmara! Pan mój wzniósł ludzi na przeznaczone im miejsce w Starym Świecie. A działo się to dawno temu, w czasach kiedy ludzie byli jeszcze dzicy i wędrowali nie mogąc znaleźć stałego miejsca by się osiedlić...
Przyjemny podręcznik, ładna oprawa, wnosi sporo do backgroundu.
0
Maciek Jaworski [ dodano: 15.11.2006 ]
Bardzo dobry dodatek. Bardzo przydatne informacje o świecie. I jak zawsze bardzo szybka dostawa
0
Marcin Masiejczyk [ dodano: 15.11.2006 ]
Dobrze wydany i w miare tresciwy podrecznik. Doswiadczony czy poczatkujacy MG powinien go miec.
0
Michał Starczak [ dodano: 29.10.2006 ]
Po pierwsze rewelacyjna dostawa! Termin dostawy 7 dni, a paczka była już następnego po wpłacie. Byłem pozytywnie zaskoczony ale jeszcze bardziej zaskoczyło mnie zabezpieczenie przesyłki. Do otwarcia poprzednich potrzebowałem specjalistycznego sprzętu a tutaj jeden ruch i zawartosć moja. Nie było żadnych zabezpieczeń - po prostu porządna koperta. Osobiście to rozwiązanie przypadło mi do gustu bo książka doszła w stanie idealnym a ja nie męczyłem się z otwieraniem.

Co do treści to jest w niej przede wszystkim wyczerpujący opis Wielkich Prowincji. Przedstawiono wygląd krainy i ludność ją zamieszkującą oraz podano spis wsi i miast. No i co już chwalili przedmówcy - podano wygląd przykładowego mieszkańca.
Oprócz tego znajdziemy historię Imperium - zarówno opis jak i chronologia dziejów, trochę o prawie, trochę o polityce, trochę o religi oraz jedną przygodę.
Historia pozwala lepiej poczuć klimat imperium - jest w miarę krótka ale rzeczowa i w pełni zadowalająca.
Co do polityki to ta wewnętrzna jest przydatna ale w polityce zagranicznej przepisano po prostu kawałek podręcznika - a szkoda!
W dziale prawo znajdziemy opis osób pilnujących jego przestrzegania, trochę na temat różnych rodzajów sądów, coś na temat ogólnego charakteru prawa imperialnego oraz zasady dotyczące prowadzenia procesów (jeżeli ktoś lubi).
Natomiast religia opisuje specyficzne zakony w obrębie oficjalnych religi oraz pare zakazanych kultów.
Na deser książka zawiera dwa interesujące aneksy - mi spodobał się zwłaszcza drógi na temat umiejętnosci początkowych dla ludzi. Małe a cieszy.

Na koniec powiem, że ksiązka wydana jest bardzo ładnie z ciekwaymi ilustracjami ale niestety zawiera garść literówek i mniej istotnych błedów. Na szczęście nie dużo (wręcz mało...). Zdecydowanie polecam dla każdego zainteresowanego głebiej warhammerem!
0
Łukasz Laskowski [ dodano: 11.10.2006 ]
świetne, aczkolwiek brakuje mi czegoś... może poprostu ja zawsze mam mało jeśli chodzi o młotka...

Polecam! Świat młota staje się wyraźniejszy!
0
lorak [ dodano: 02.10.2006 ]
Bardzo fajny dodatek.Przejrzysty opis poszczególnych prowincji Imperium i panujących w nich praw,obyczajów.Szczególnie ciekawe są zasady prawne dotyczące karania zbrodniarzy.Na końcu książki ciekawy scenariusz dzięki któremu poznamy w praktyce prawo Imperium.

POLECAM!
0
Macias [ dodano: 26.09.2006 ]
Bardzo ciekawy podrecznik dokładnie przedstawiajacy sytuacje Imperium po Burzry Chaosu. CIekawe opisy Prowincji oraz zwyczajów ich mieszkancow. Podrecznik na solidne 5 Gorąco polecam każdemu MG i nie tylko.
0
Marcin Tysler [ dodano: 22.09.2006 ]
O technicznej stronie zamównienia nie trzeba już chyba pisać - wszyscy wiedzą, że towar przychodzi szybko i solidnie zapakowany. Adam Słodowy byłby dumny!
Książka jest jednym z lepszych dodatków do nowego Warhammera. Dzięki niej Imperium nabiera smaku i zapachu, a postaci nie błąkają się wśród anonimowych lasów i wiosek. Oczywiście DS to nie tylko suche informacje geograficzne; podręcznik zawiera wiele ciekawostek fabularnych i pomysłów na przygody.
0
Aleksander Maria Czyzewski [ dodano: 14.09.2006 ]
Dodatek jest wspanialy. Dokladny opis kazdej prowincji z tabelkami gdzie znajdziemy informacje o kazdym miescie. Takze opisy spoleczenstwa i kultury danych czesci imperium sa bardzo dokladne i interesujace. Znajdziemy tutaj wszystko, od polityki do wiary danej prowincji.
Podobaja mi sie szczegolnie opisy dwoch nowych zakazanych kultow.
Goraco polecam!!!!
0
Krzysztof Babilon [ dodano: 11.09.2006 ]
Zdecydowanie najlepszy podręcznik do młotka i chyba jeden z najlepszych podręcznikow jakie czytałem, do tego piękne wydanie polecam wszystkim grajacym w młotka
0
Weteran
Michał Madrak [ dodano: 30.08.2006 ]
Jeden z lepszych dodatków do whfr. Nareszcie spis prawa i dokładny opis prowicji imperium :)) Fajne klasy postaci, zwłaszcza egzorcysta :) Porządny dodatek, cięzko się bez niego obyć planując jakoś ciekawszą kampanię :D Zatem polecam !!
0
Krzysztof [ dodano: 30.08.2006 ]
No i kolejny dodatek na wysokim poziomie. Dobrze że zrezygnowano z miękkich okładek bo moim zdaniem podręczniki traciły wile ze swojej magii. Dodatek przeznaczony głównie dla mistrzów gry z opisem części świata. Ważnej ćześci świata.
0
Krzysztof Kazimierz Nojma [ dodano: 29.08.2006 ]
Szybka dostawa ale to już standart.
Sama ksążka pszykuła mnie to fotela i nie mogłem się wyrwac z Imperium i jego zagadnień.
Chociaż królestwo magii narazie najlepsze to i tak dziedzictwo trzyma poziom.
Dla karzdego fana realiów warhammera polecam.
0
Aaron Welman [ dodano: 26.08.2006 ]
Z tego co zauwazylem Rebel amortyzuje ksiazki poprzez dolaczanie odpowiednich porcji styropianu. To bardzo mile z ich strony, ze maja na wzgledzie jak najwieksza gwarancje dostarczenai przesylki w jak najlepszym stanie. Oczywiscie zadnych opoznien nie bylo, wszystko zgodni z procedura.

Przejde do samego dodatku. Jest to swoisty "have to" dla MG. Szczegolowo zostalo przedstawione Imperium ze wszystkim wchodzacego w jego sklad landami. Tworcy zaskoczyli tym, ze pokusili sie nawet na przedstawienie szczegolowych charakterystyk czlowieka pochodzacego z tamtych terenow i jaki jest jego stosunek do swych sasiadow czy innych prowincji. Kazda prowincja ma swa historie i przedstawiona jest rowniez scena polityczna wraz z najwazniejszymi rzadzacymi tam rodami. Procz tego rzecz jasna mamy szczegolowo spisana historie, oraz spisane Imperialne kulty. Tutaj powtozyly sie coprawda podrecznikowi juz bogowie (ale ich opis zostal skrocony), za to dodano tez roznorakich patronow a nawet poganskie bostwa, ktore sa zakazane w Imperium. Plusem tez sa nowo dodane profesje. Niektore jednak wydaja mi sie byc na sile wepchniete, jak np szuler. Ta profesja spokojnie by mogla byc zastapiona przez juz istniejacego kanciarza. Podobno jak oddzielna profesja Rycerza z zakonu Myrmidi, ktory rozni sie kilkoma statystykami (majace wyzsze) od zwyklego Rycerza. Ale rozumiem, ze Myrmidia jest Boginia Wojny i ten starozytny zakon ma najlepiej wyszkolonych wojownikow. Za to egzorcysta, astrolog tudziez sledczy Vereny.

Najslabiej wedlug mnie wypadl system karny Imperium. Co prawda cala procedura zostala przedstawiona oraz typy sadow istniejacych na ziemiach Imperium. Jednakze nawet szkicu kodeksu karnego nie przedstawiono, jakie kary za jakie przewinienia przewidywano.

Mamy jeszcze szczegolowa mape Imperium z konkretnymi "zoomami" na poszczegolne prowincje. Takze mamy dodana przygode do dodatku umieszczone w Bogenhafen. Nie zdazylem jej jednak jeszcze obadac.

Dodatek wyglada obiecujaca i pomimo swych wad, do ktorych mozemy tez zaliczyc niestety cene, to mozna mimo wszystko pokusic sie na cos takiego. Ja tak zrobilem i nie zaluje.
0
Michał Tuszyński [ dodano: 25.08.2006 ]
Dziedzictwo Sigmara jest bardzo dobrze opracowanym przewodnikiem po imperium. W środku znajdziemy obszernie opisane prowincje, historię imperium, od prehistori do rządów Karla Franza oraz bezlistosne prawo imperium. Okładka nie "wybrzusza się" jak w przypadku bestiariusza, więc widać że Copernicus Corporation idzie do przodu:). Szata graficzna podobna jest do pozostałych dodatków wfrp 2ed, obrazki jak zwykle są bardzo ładne. Oprócz Opisu imperium, różnych ciekawostek znajdziemy 8 nowych profesji 4 podstawowe oraz 4 zaawansowane i alternatywne zasady tworzenia postaci które przypadną do gustu zarówno graczom jak i MG. Podsumowując dodatek wart jest każdej wydanej na niego złotówki, początkowo gdy otworzymy paczkę, może książka wydać się za chuda, lecz po przejrzeniu zawartości prędko zmienimy zdanie. Pozycja obowiązkowa dla każdego Mistrza Gry. Polecam!
0
Don Jabol [ dodano: 23.08.2006 ]
Myślę że przymiotnik "ciekawa" najlepiej opisuje tą książkę. Bardzo intrygujący jest obraz Imperium jako "federacji" nizależnych państw o odmiennej kulturze, systemie prawnym, ustroju czy religii. Lektura obowiązkowa dla każdego Mistrza Gry.

Dostawa - brak słów. Kurier zapukał do moich drzwi jakieś 20h po złożeniu zamówienia. Paczak, tak jak wszyscy opisuja - pancerna, ksiązką wsrodku w idealnym stanie.
0
Radowid [ dodano: 21.08.2006 ]
Kapitalny przewodnik po Imperium. Gorąco polecam.
0
lorak [ dodano: 17.08.2006 ]
Świetny dodatek.Wprowadza wiele usprawnień do gry szczególnie w tematyce prawa i polityki imperium.
Dostawa jak zwykle szybko i spawnie.
POLECAM!
0
Pionier
Tomek Seweryn [ dodano: 17.08.2006 ]
Forma przesyłki trochę się zmieniła od mojego ostatniego zamówienia, ale... na lepsze! Nadal jest pancerna a dużo łatwiej ją otworzyć! Co do samego dodatku to jest on wspaniały, jeśli jesteście MG i lubicie prowadzić w Imperium to jest pozycja obowiązkowa dla was a i graczom podróżującym przez Imperialne trakty się przyda. Jest tam wiele, wiele ciekawych i przydatnych informacji.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl