1844/1854 Switzerland/Austria

Historia kolei Szwajcarii i Austrii
Podziel się swoją opinią
 • wydanie angielskie
Dzięki grze w 1844/1855 mamy okazję poznać hisorię kolei Szwajcarii oraz Austrii. W przeszłości wydane jako osobne gry bazujące na systemie 1829 stworzonym przez Francis Tresham, obecnie znajdują się w jednym okazałym pudełku. 1844 osadzona jest w Szwajcarii. Główne wyzwanie polega na prowadzeniu różnorodnych typów biznesu: lokalne kompanie kolejowe, które w tym czasie połączyły się w SBB oraz narodowe towarzystwa historyczne wymagają podejmowania innych decyzji i obierania odmiennych strategii. Wiele kompanii posiada stację docelową i tylko mając ją w swoich trasach jest w stanie obracać dużym kapitałem. W grze musimy także radzić sobie z trudnym terenem w jakim przyjdzie nam kłaść tory - z górami, tunelami, prywatnymi kompaniami. Dwa typy lokomotyw oraz wspomniane wcześniej elementy składają się na multum możliwości i złożoną rozgrywkę, która zadowoli zarówno fanów kolei i wymagających gier ekonomicznych. 1854, rozgrywająca się na terytorium Austrii, posiada unikalną cechę podziału akcji - dodatkowe zagrania podczas działań na giełdzie. Tak jak w 1844 występują tu przejęcia biznesu, dwa typy lokomotyw, tunele, górskie koleje oraz prywatne przedsiębiorstwa. Dodatkowo, część przedsiębiorstw prowadzi swoje działania na osobnej planszy zawierającej rejon Steyr. Ta wyśmienita gra ekonomiczna jest idealnym wyborem dla graczy ciężkiego kalibru. Warte uwagi są plansze i elemenenty gry, doskonale wprowadzające klimat XIX-wiecznej europy. Prawdziwa gratka dla fanów kolei! Zawiera niemiecką oraz angielską wersję językową.
Wydawca:
Mayfair Games
259,95
249,95
-4%

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Dzięki grze w 1844/1855 mamy okazję poznać hisorię kolei Szwajcarii oraz Austrii.

W przeszłości wydane jako osobne gry bazujące na systemie 1829 stworzonym przez Francis Tresham, obecnie znajdują się w jednym okazałym pudełku.

1844 osadzona jest w Szwajcarii. Główne wyzwanie polega na prowadzeniu różnorodnych typów biznesu: lokalne kompanie kolejowe, które w tym czasie połączyły się w SBB oraz narodowe towarzystwa historyczne wymagają podejmowania innych decyzji i obierania odmiennych strategii.

Wiele kompanii posiada stację docelową i tylko mając ją w swoich trasach jest w stanie obracać dużym kapitałem. W grze musimy także radzić sobie z trudnym terenem w jakim przyjdzie nam kłaść tory - z górami, tunelami, prywatnymi kompaniami. Dwa typy lokomotyw oraz wspomniane wcześniej elementy składają się na multum możliwości i złożoną rozgrywkę, która zadowoli zarówno fanów kolei i wymagających gier ekonomicznych.

1854, rozgrywająca się na terytorium Austrii, posiada unikalną cechę podziału akcji - dodatkowe zagrania podczas działań na giełdzie. Tak jak w 1844 występują tu przejęcia biznesu, dwa typy lokomotyw, tunele, górskie koleje oraz prywatne przedsiębiorstwa. Dodatkowo, część przedsiębiorstw prowadzi swoje działania na osobnej planszy zawierającej rejon Steyr.

Ta wyśmienita gra ekonomiczna jest idealnym wyborem dla graczy ciężkiego kalibru. Warte uwagi są plansze i elemenenty gry, doskonale wprowadzające klimat XIX-wiecznej europy. Prawdziwa gratka dla fanów kolei!

Zawiera niemiecką oraz angielską wersję językową.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 double sided gameboard
 • 1 small gameboard
 • 1 certificate display
 • 2 overview charts
 • over 150 track tiles
 • over 300 cards
 • 17 asset charts
 • a punchboard with more than 200 markers
 • paper money
 • 2 rulebooks
Waga:
2,4 kg
Kod producenta:
1844


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń 1844/1854 Switzerland/Austria

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie