7 Cudów Świata: Pojedynek - Agora

Człowiek jest zwierzęciem politycznym
24 opinie
 • 2 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: 7 Cudów Świata: Pojedynek.
7 Cudów Świata: Pojedynek
Podczas posiedzeń senatu zapadają decyzje, które zaważą na losach cywilizacji. Tymczasem w ciemnych korytarzach spiskowcy realizują własne cele... Dodatek Agora wprowadza senatorów, którzy dążą do zwiększenia swoich wpływów. Z ich udziałem spróbujecie przejąć kontrolę nad przebiegiem posiedzeń, by czerpać korzyści z wydawanych dekretów. Będziecie też mogli zwrócić się o pomoc do spiskowców, którzy swoimi knowaniami mogą zupełnie zmienić układ sił. Dodatek wprowadza również nowy warunek zwycięstwa: dominację polityczną. Jeśli masz ochotę, możesz połączyć ten dodatek nie tylko z podstawową wersją gry, ale również z Panteonem! Wówczas Twoje rozgrywki będą jeszcze bardziej rozbudowane.  Co wnosi dodatek? Pole rozgrywki zostaje rozszerzone o planszę senatu podzieloną na 6 sal posiedzeń. Za pomocą nowych kart senatorów (które dokładamy do kart epok) będziemy zdobywali wpływy w konkretnych salach, co zapewni nam profity w trakcie gry oraz pod koniec. Związany z tym nowy warunek końca gry: jeśli jeden z graczy będzie kontrolował wszystkie 6 sal posiedzeń senatu, natychmiast wygrywa. Karty spisku reprezentujące tajne działania, które możemy przygotować i aktywować w trakcie gry. 2 nowe cuda, 2 nowe żetony postępu oraz znaczniki militarne, które odnoszą się ściśle do tego dodatku. Czym jest 7 Cudów Świata: Pojedynek?  To dwuosobowa gra o prostej mechanice, która oferuje uczestnikom bardzo wiele ciekawych wyborów, jednocześnie posiadając kilka dróg wiodących do zwycięstwa. Stanowi kwintesencję gier dwuosobowych, w których stale musimy kontrolować poczynania przeciwnika, by nie dopuścić do jego zwycięstwa. Powstała w oparciu o popularną serię gier ekonomicznych.
Autor:
Antoine Bauza, Bruno Cathala
Ilustracje:
Miguel Coimbra
Wydawca:
Rebel
89,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Podczas posiedzeń senatu zapadają decyzje, które zaważą na losach cywilizacji. Tymczasem w ciemnych korytarzach spiskowcy realizują własne cele...

Dodatek Agora wprowadza senatorów, którzy dążą do zwiększenia swoich wpływów. Z ich udziałem spróbujecie przejąć kontrolę nad przebiegiem posiedzeń, by czerpać korzyści z wydawanych dekretów. Będziecie też mogli zwrócić się o pomoc do spiskowców, którzy swoimi knowaniami mogą zupełnie zmienić układ sił.

Dodatek wprowadza również nowy warunek zwycięstwa: dominację polityczną.

Jeśli masz ochotę, możesz połączyć ten dodatek nie tylko z podstawową wersją gry, ale również z Panteonem! Wówczas Twoje rozgrywki będą jeszcze bardziej rozbudowane. 

Co wnosi dodatek?

 • Pole rozgrywki zostaje rozszerzone o planszę senatu podzieloną na 6 sal posiedzeń. Za pomocą nowych kart senatorów (które dokładamy do kart epok) będziemy zdobywali wpływy w konkretnych salach, co zapewni nam profity w trakcie gry oraz pod koniec.
 • Związany z tym nowy warunek końca gry: jeśli jeden z graczy będzie kontrolował wszystkie 6 sal posiedzeń senatu, natychmiast wygrywa.
 • Karty spisku reprezentujące tajne działania, które możemy przygotować i aktywować w trakcie gry.
 • 2 nowe cuda, 2 nowe żetony postępu oraz znaczniki militarne, które odnoszą się ściśle do tego dodatku.

Czym jest 7 Cudów Świata: Pojedynek? 

To dwuosobowa gra o prostej mechanice, która oferuje uczestnikom bardzo wiele ciekawych wyborów, jednocześnie posiadając kilka dróg wiodących do zwycięstwa. Stanowi kwintesencję gier dwuosobowych, w których stale musimy kontrolować poczynania przeciwnika, by nie dopuścić do jego zwycięstwa. Powstała w oparciu o popularną serię gier ekonomicznych.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza Senatu
 • 24 znaczniki Wpływu
 • 13 kart Senatorów
 • 2 karty Cudów
 • 16 kart Spisku
 • 16 żetonów Dekretów
 • 2 żetony postępu
 • 4 znaczniki militarne
 • notes punktacji
 • karta pomocy
 • instrukcja
Waga:
300 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
7DAG-PL01
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.83
na podstawie 24 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń 7 Cudów Świata: Pojedynek - AgoraNajbardziej przydatne recenzje

Patrycja

Liczba recenzji: 1511

Jak dla mnie ideał :)

Agora wprowadza do podstawowej gry nową ścieżkę zwycięstwa i trochę nowych kart. Nie powiem, po przeczytaniu zasad nie do końca wiedziałam z czym to się je, no ale zagraliśmy raz i wszystko stało się bardziej klarowne. Także nie ma się co zniechęcać przez, jak dla mnie trochę skomplikowaną instrukcję. Mimo wszystko, gra się w nią dosyć intuicyjnie. Szkoda tylko że znaczniki przewagi w Senacie są plastikowe.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ralf

Liczba recenzji: 685

Jak dla mnie ideał :)

Nowy dodatek nowe zasady który jeszcze bardziej uatrakcyjnia i tak już bardzo dobra dwuosobowa grę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Marzena

Liczba recenzji: 437

Jak dla mnie ideał :)

Doskonały dodatek. Urozmaica rozgrywkę. Polecam.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Zakupiłem Panteon z dodruku i czekamy. Drugi dodatek Agora jest dostępny na rynku. Stąd moje pytanie. Czy można grać z dwoma dodatkami jednocześnie?

~ TomWro 25.04.2021 08:00

W instrukcji do dodatku Agora jest dokładnie objaśnione jak grać z dodatkiem Panteon. Instrukcję możesz pobrać z tej strony, trochę powyżej w sekcji Pliki do pobrania.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 28.04.2021 13:13

Jak ten dodatek ma się do Panteonu? Łączą się?

~ Dawid 05.08.2020 17:18

Na BGG trafiłem na coś takiego: - Agora can be played with (or without) Pantheon - A new win condition - New cards, that are integrated in the age pyramids (23 cards for age 3 pyramid) - 2 kinds of new cards : 1 action / 1 chose between 2 actions - in the middle of age 3, it seems that each player has 5 or 6 news cards in game. This probably means the are other ways than pyramids to obtain new cards - New science tokens (look related to new cards) - A new board located beside the war path, with meeples and symbols (related to blue cards, yellow cards and other stuff) on it - 2 differents colours of meeples (one colour for each player ?) - Probably possible to move meeples, according to the layout - In the war path, coins Discards tokens (-2 and -5) are replaced with new tokens (1 seems related to new cards)

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ dorota 10.09.2020 08:19

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również