Alias: Kobiety vs Mężczyźni

Jak bliski jest ci słownik drugiej połowy ludzkości?
4 opinie
  • 4 - bez ograniczeń
  • od 15 lat
  • ok. 60 minut
  • wydanie polskie
Wykorzystaj swoją wiedzę i poczucie humoru żeby naprowadzić drużynę na odpowiednie tory... skojarzeń. Alias: Kobiety vs Mężczyźni stawia przeciwko sobie dwie grupy graczy, którzy będą się ścigać w tłumaczenie słów ze zbioru wyrażeń typowo męskich (Rzut rożny? Spartańskie Warunki?) lub damskich (Paweł Małaszyński? Kolor Turkusowy?). Żeby nie było za łatwo - Panie dostają do wytłumaczenia słowa męskie, a Panowie - damskie :)ALIAS to zabawna gra o wyrazach, w której podstawowa zasada brzmi “inaczej mówiąc”. Celem jest objaśnienie, zanim przesypie się piasek w klepsydrze, jak najwięcej haseł z kart, za pomocą synonimów, przeciwieństw i podpowiedzi. Za każde odgadnięte hasło pionek przesuwa się do przodu na planszy, a drużyna która szybciej dotrze do mety zwycięża! Brzmi prosto ale czas działa na twoją niekorzyść…Jak dobrze znasz świat płci przeciwnej? A może nie znasz go wcale, ale jesteś mistrzem w naprowadzaniu "na około"? Przekonaj się sam (a raczej w grupie od 4 graczy w nieskończoność!)!
Wydawca:
Tactic
10995

Dostępnych 26 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Darmowa dostawa od 49 zł (do Dnia Dziecka)


Opis

Wykorzystaj swoją wiedzę i poczucie humoru żeby naprowadzić drużynę na odpowiednie tory... skojarzeń. Alias: Kobiety vs Mężczyźni stawia przeciwko sobie dwie grupy graczy, którzy będą się ścigać w tłumaczenie słów ze zbioru wyrażeń typowo męskich (Rzut rożny? Spartańskie Warunki?) lub damskich (Paweł Małaszyński? Kolor Turkusowy?). Żeby nie było za łatwo - Panie dostają do wytłumaczenia słowa męskie, a Panowie - damskie :)

ALIAS to zabawna gra o wyrazach, w której podstawowa zasada brzmi “inaczej mówiąc”. Celem jest objaśnienie, zanim przesypie się piasek w klepsydrze, jak najwięcej haseł z kart, za pomocą synonimów, przeciwieństw i podpowiedzi.

Za każde odgadnięte hasło pionek przesuwa się do przodu na planszy, a drużyna która szybciej dotrze do mety zwycięża! Brzmi prosto ale czas działa na twoją niekorzyść…

Jak dobrze znasz świat płci przeciwnej? A może nie znasz go wcale, ale jesteś mistrzem w naprowadzaniu "na około"? Przekonaj się sam (a raczej w grupie od 4 graczy w nieskończoność!)!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 400 kart z 2400 hasłami
  • klepsydra
  • 2 pionki
  • zasady
  • kod do wersji mobilnej gry Alias Mobile
Waga:
960 g

Recenzje

4.50
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Alias: Kobiety vs MężczyźniNajbardziej przydatne recenzje

Pelzak

Liczba recenzji: 78

Rewelacyjna gra imprezowa. Jedyna wada że po kilku grach zna się już zestaw pytań. Zdecydowanie polecam.


Mariqa

Liczba recenzji: 4

Spore pozytywne zaskoczenie. Po przeczytaniu zasad wydawało nam się, że to nieco zmodyfikowane Taboo, ale już w połowie rozgrywki zupełnie zmieniliśmy zdanie.

Gra w tradycyjnym wariancie (kobiety vs. mężczyźni) dostarcza mnóstwo zabawy, śmiechu i satysfakcji, jeśli uda się odgadnąć prezentowane hasła. Te są bardzo różne, niekiedy banalne, ale niekiedy naprawdę trudne:)

Dodatkowo, dzięki punktom karnym i planszy gra nie kończy się tak szybko jak Taboo, więc spokojnie można zająć nią kawałek wieczoru.

Gra idealna na spotkanie ze znajomymi przy dobrym winku lub whisky:)


Rednar

Liczba recenzji: 41

Tradycyjnego "Party Aliasa" nic nie przebije, ale ta gra jest blisko :D Tym razem skupia się wyłącznie na odgadywaniu haseł (odpadają pantomima, rymy itd.), ale dzięki podziałowi haseł na "męskie" i "żeńskie" zabawy jest co niemiara :D Szczególnie że grać można w różnych układach: kobiety vs mężczyźni, pary mieszane, a nawet zamienić się taliami (kobiety dostają hasła męskie, a faceci żeńskie). Wybuchy śmiechu gwarantowane!

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Alias: Party

Alias: Party

Podaj dalej!

Podaj dalej!

Late Night Alias

Late Night Alias