Ankh: Bogowie Egiptu

Stań się najpotężniejszym bogiem starożytnego Egiptu
6 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 14 lat
 • ok. 90 minut
 • wydanie polskie
Niegdyś w Egipcie panowało wielu bogów. Ale te czasy minęły. Chwały nie może starczyć dla wszystkich. Postacie tych, których imiona są wypowiadane rzadko, karleją i popadają w zapomnienie. W egipskim panteonie pozostali już tylko nieliczni. To oni staną do walki o władzę nad rzeszami dusz. Ankh: Bogowie Egiptu to zaawansowana, strategiczna gra planszowa autorstwa genialnego Erica M. Langa (Cthulhu: Death May Die, Blodboorne), stanowiąca zamknięcie jego antycznej trylogii, do której należą także Blood Rage i Rising Sun. Po wikińskiej Skandynawii i feudalnej Japonii przychodzi czas na starożytny Egipt! Wciel się w jednego z pięciu egipskich bogów i poprowadź oddaną sobie armię do ostatecznego panowania w kraju nad Nilem. Rozwijaj swoją postać, pozyskuj cennych sojuszników i walcz o kolejnych wyznawców. Tylko oni mogą zapewnić ci przetrwanie i uczynić twoje imię nieśmiertelnym. Kiedy bitewny kurz opadnie, w Egipcie będzie się pamiętać tylko o jednym bogu. Czy będziesz nim Ty? Gra została laureatem w kategorii Najlepsza Gra Planszowa w Planszowym Gram Prix 2023. 
Autor:
Eric M. Lang
Ilustracje:
Adrian Smith
Wydawca:
Portal Games
439,95

Dostępnych 7 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Darmowa dostawa (tydzień darmowej dostawy)


Opis

Niegdyś w Egipcie panowało wielu bogów. Ale te czasy minęły. Chwały nie może starczyć dla wszystkich. Postacie tych, których imiona są wypowiadane rzadko, karleją i popadają w zapomnienie. W egipskim panteonie pozostali już tylko nieliczni. To oni staną do walki o władzę nad rzeszami dusz.

Ankh: Bogowie Egiptu to zaawansowana, strategiczna gra planszowa autorstwa genialnego Erica M. Langa (Cthulhu: Death May Die, Blodboorne), stanowiąca zamknięcie jego antycznej trylogii, do której należą także Blood Rage i Rising Sun. Po wikińskiej Skandynawii i feudalnej Japonii przychodzi czas na starożytny Egipt!

Wciel się w jednego z pięciu egipskich bogów i poprowadź oddaną sobie armię do ostatecznego panowania w kraju nad Nilem. Rozwijaj swoją postać, pozyskuj cennych sojuszników i walcz o kolejnych wyznawców. Tylko oni mogą zapewnić ci przetrwanie i uczynić twoje imię nieśmiertelnym. Kiedy bitewny kurz opadnie, w Egipcie będzie się pamiętać tylko o jednym bogu.

Czy będziesz nim Ty?

Najlepsza Gra PlanszowaGra została laureatem w kategorii Najlepsza Gra Planszowa w Planszowym Gram Prix 2023. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 instrukcja
 • 1 plansza
 • 1 księga scenariusza
 • 5 plastikowych żetonów Ankh
 • 20 plastikowych podstawek
 • 46 kart
 • 12 desek rozdzielczych
 • 4 podstawki znaczników
 • 1 plastikowy klejnot
 • 197 żetonów
 • 80 figurek
Waga:
3,2 kg


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.83
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Ankh: Bogowie EgiptuWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzień dobry. Brakuje mi informacji o koszulkach do kart. Być może starzy wyjadacze spojrzą i już wiedzą, ale ja nawet nie umiem rozszyfrować zapisów na pudełku o zastosowaniu Gamegen!c w kolorze zielonym i pomarańczowym... Można wspomnieć o rozmiarach kart? Wyobrażam sobie, że to American Standard, a te drugie to Tarot. Dobrze by było by ta informacja wskazywała też dokładny potrzebny wymiar, bo wiadomo, że koszulki koszulkom nierówne.

~ Paweł 03.01.2023 09:37

57x89mm i 70x120mm

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Karol 24.01.2023 09:08

Dzień dobry! Jak długo będzie można kupic grę ANKH w przedsprzedaży? Dziękuje!

~ Karolina 05.03.2022 20:46

Do premiery lub wyczerpania zapasu przewidzianego na przedsprzedaż.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Chrzonszcz 17.03.2022 14:14

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również


Klienci, którzy kupili Ankh: Bogowie Egiptu, kupili również: