Anzio-Cassino Battle Command Series

Desand pod Anzio, 22 stycznia 1944r.
Podziel się swoją opinią
  • 1 - 2 osoby
  • od 10 lat
  • 60 - 120 minut
  • wydanie angielskie
Anzio / Cassino to pierwsza gra wydana w ramach cyklu strategii wojennych Battle Command. Jest to przeznaczona dla dwóch osób gra, symulująca pierwszą i drugą ofensywę aliantów na Monte Cassino w okresie 22 stycznia - 20 lutego 1944 roku. Rozpoczęta 22 stycznia Operacja Shingle przeprowadzona była przez Amerykanów i Francuzów, drugie uderzenie (operacja Avenger) rozpoczęło się 15 lutego. Ataki przeprowadzone były przez dywizje nowozelandzkie, brytyjkie i hinduskie. Rozgrywka toczona jest na dwustronnej mapie, w oparciu o jeden z dwóch scenariuszy (pełna kampania lub krótszy wariant). Jedna tura gry reprezentuje pięć dni walk, zaś jedno pole na heksagonalnej siatce mapy stanowi około 2 mil rzeczywistego terenu.
Autor:
Michael Rinella
Wydawca:
Worthington Games
179,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Anzio / Cassino to pierwsza gra wydana w ramach cyklu strategii wojennych Battle Command.

Jest to przeznaczona dla dwóch osób gra, symulująca pierwszą i drugą ofensywę aliantów na Monte Cassino w okresie 22 stycznia - 20 lutego 1944 roku.

Rozpoczęta 22 stycznia Operacja Shingle przeprowadzona była przez Amerykanów i Francuzów, drugie uderzenie (operacja Avenger) rozpoczęło się 15 lutego. Ataki przeprowadzone były przez dywizje nowozelandzkie, brytyjkie i hinduskie.

Rozgrywka toczona jest na dwustronnej mapie, w oparciu o jeden z dwóch scenariuszy (pełna kampania lub krótszy wariant). Jedna tura gry reprezentuje pięć dni walk, zaś jedno pole na heksagonalnej siatce mapy stanowi około 2 mil rzeczywistego terenu.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • dwustronna plansza
  • 2 arkusze żetonów
  • kostka
  • instrukcja
  • karta pomocy
Kod producenta:
WOR052


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Anzio-Cassino Battle Command Series

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie