Autarcha

Dynamiczne starcia z okresu II Wojny Światowej dla dwóch graczy
1 opinia
 • 2 osoby
 • od 10 lat
 • 30 - 150 minut
 • wydanie polskie
Autarcha to turowa gra strategiczna polskiego wydawnictwa Armorier, w której wojnę prowadzą dwie armie. Rozgrywka trwa zazwyczaj od 30 do 150 minut, a sama gra jest przeznaczona dla dorosłych jak i starszej młodzieży w wieku od 10 roku życia. Przeznaczona jest dla dwóch graczy i każdy z nich ma w trakcie tury możliwość wykonania kilku ruchów. Rozgrywka odbywa się na planszy, na której oznaczone są różne elementy krajobrazu: teren, las, góry, rzeki i miasta. Plansza poprzecinana jest połączeniami komunikacyjnymi, takimi jak droga i tory kolejowe. Każdy z tych elementów może zostać wykorzystany w rozgrywce: tory i drogi umożliwiają szybszy transport, las i góry ukrywają wojska oraz powodują, że są one trudniejsze do zniszczenia, a woda zatrzymuje wojska pancerne, czy artylerię, które nie mogą pokonywać tych przeszkód. To od gracza zależy jak wykorzysta elementy planszy. Najważniejszy jest sztab generalny - w większości scenariuszy jego zniszczenie zapewnia zwycięstwo. Reprezentuje on gracza i może wydawać rozkazy pozostałym czterem rodzajom jednostek: piechocie - taniej jednostce o dość małym zasięgu. Piechota jest łatwa do zrekrutowania i szybkiego wprowadzenia do walki,  saperom  - jednostce specjalistycznej zdolnej stawiać miny niewidoczne dla przeciwnika, pancernym - jednostce o wysokim koszcie, ale o wysokiej mobilności w terenie i dużym zasięgu, artylerii - jednostce pozycyjnej o dalekim, kierunkowym zasięgu. Autarcha posiada także aspekt ekonomiczny - każdy gracz może budować jednostki piechoty i saperów w mieście oraz jednostki pancerne i artylerię w fabryce. Rozgrywkę można zacząć w prosty sposób - wybieramy taki sam zestaw jednostek dla każdego gracza, ustawiamy je na planszy i zaczynamy walkę. W instrukcji i na stronie www.autrarcha.com są zamieszczone różne scenariusze rozgrywek.  Trzy powody, żeby zagrać w Autarchę: Unikalna mechanika walki, wyróżniająca spośród innych gier bitewnych. Proste zasady sprawiają, że po trzech rozgrywkach zerka się do instrukcji okazjonalnie. Ta rozbudowana gra strategiczna niewątpliwie wzbogaci kolekcję każdego gracza, uwielbiającego taktyczne zagrania. Reguły walki wzięte żywo z okresu XX wieku sprawiają, że rozgrywka znacznie zyskuje na atrakcyjności!
Autor:
Maciej Szmidt, Paweł Szmidt
Wydawca:
Armorier
129,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wyślemy w ciągu miesiąca


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Autarcha to turowa gra strategiczna polskiego wydawnictwa Armorier, w której wojnę prowadzą dwie armie. Rozgrywka trwa zazwyczaj od 30 do 150 minut, a sama gra jest przeznaczona dla dorosłych jak i starszej młodzieży w wieku od 10 roku życia. Przeznaczona jest dla dwóch graczy i każdy z nich ma w trakcie tury możliwość wykonania kilku ruchów.

Rozgrywka odbywa się na planszy, na której oznaczone są różne elementy krajobrazu: teren, las, góry, rzeki i miasta. Plansza poprzecinana jest połączeniami komunikacyjnymi, takimi jak droga i tory kolejowe. Każdy z tych elementów może zostać wykorzystany w rozgrywce: tory i drogi umożliwiają szybszy transport, las i góry ukrywają wojska oraz powodują, że są one trudniejsze do zniszczenia, a woda zatrzymuje wojska pancerne, czy artylerię, które nie mogą pokonywać tych przeszkód. To od gracza zależy jak wykorzysta elementy planszy.

Najważniejszy jest sztab generalny - w większości scenariuszy jego zniszczenie zapewnia zwycięstwo. Reprezentuje on gracza i może wydawać rozkazy pozostałym czterem rodzajom jednostek:

 • piechocie - taniej jednostce o dość małym zasięgu. Piechota jest łatwa do zrekrutowania i szybkiego wprowadzenia do walki, 
 • saperom  - jednostce specjalistycznej zdolnej stawiać miny niewidoczne dla przeciwnika,
 • pancernym - jednostce o wysokim koszcie, ale o wysokiej mobilności w terenie i dużym zasięgu,
 • artylerii - jednostce pozycyjnej o dalekim, kierunkowym zasięgu.

Autarcha posiada także aspekt ekonomiczny - każdy gracz może budować jednostki piechoty i saperów w mieście oraz jednostki pancerne i artylerię w fabryce.

Rozgrywkę można zacząć w prosty sposób - wybieramy taki sam zestaw jednostek dla każdego gracza, ustawiamy je na planszy i zaczynamy walkę. W instrukcji i na stronie www.autrarcha.com są zamieszczone różne scenariusze rozgrywek. 

Trzy powody, żeby zagrać w Autarchę:

 • Unikalna mechanika walki, wyróżniająca spośród innych gier bitewnych. Proste zasady sprawiają, że po trzech rozgrywkach zerka się do instrukcji okazjonalnie.
 • Ta rozbudowana gra strategiczna niewątpliwie wzbogaci kolekcję każdego gracza, uwielbiającego taktyczne zagrania.
 • Reguły walki wzięte żywo z okresu XX wieku sprawiają, że rozgrywka znacznie zyskuje na atrakcyjności!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 12 kart obszarów
 • 4 znaczniki fabryki
 • 8 znaczników zniszczeń
 • 74 piony do gry
 • 74 naklejki na piony
Waga:
1 kg


Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie