City Tycoon

Zbuduj swoje miasto!
4 opinie
  • 2 - 5 osób
  • od 10 lat
  • 60 - 75 minut
  • wydanie polskie
W grze City Tycoon gracze wcielają się w rolę inwestorów, których zadaniem jest zbudowanie nowoczesnego miasta od samego początku. Gracze będą inwestowali kapitał w budowę dzielnic, które ten kapitał pomnożą, wytworzą dobra luksusowe, a przede wszystkim zapewnią punkty zwycięstwa, czyli satysfakcję mieszkańców metropolii. Jak zwykle, wygra ten, kto uzbiera tych punktów najwięcej, jednak w City Tycoon dróg do zwycięstwa jest bardzo wiele. Jak się gra? Gra ma 4 etapy i polega na układaniu kafli dzielnic na stole, w taki sposób, żeby przylegały do siebie tworząc coraz bardziej rozrastający się organizm miejski. Aby wyłożyć kafel trzeba zapłacić jego koszt lecz przede wszystkim, trzeba go najpierw wybrać z możliwych ofert miejskich planistów, co w grze odwzorowane jest poprzez draft. Każdy gracz dostaje do ręki 5 losowych kafli dzielnic, wybiera jeden i przekazuje pozostałe następnemu graczowi. Gdy wszyscy mają po 5 wybranych kafli, po kolei wykładają po jednym na stół. Zalążek miasta stanowią 4 dzielnice, do których gracze będą dokładali swoje kafle i które zapewnią początkowym budowlom możliwość funkcjonowania. Kolejną fazą gry jest bowiem użycie zdolności wyłożonych dzielnic. Aby kostki prądu czy wody znalazły się na kaflu, gracz będzie musiał je dostarczyć z dowolnej elektrowni bądź hydroforni znajdującej się w grze. Kostka odpowiedniego koloru będzie musiała przewędrować po kaflach aż do dzielnicy jaką ma zasilić. O ile nie bierze się zasobu z własnego źródła to trzeba za niego zapłacić, podobnie za transport, każdy kafel innego gracza przez który przejdzie kostka to konieczność opłaty do portfela tego gracza. Początkowo w mieście jest tylko jedna elektrownia i jedna hydrofornia, jednak gracze mogą budować własne źródła zasilania dzielnic. A więc w City Tycoon gracze będą wybierać i budować własne dzielnice we wspólnej metropolii, a następnie wykorzystać ich zdolności zasilając je prądem lub/i wodą. W grze występuje pięć typów dzielnic: dzielnica mieszkalna, handlowa, miejska, przemysłowa i dzielnica specjalna. Każdy rodzaj dzielnic oferuje inne korzyści i wymaga innych nakładów oraz surowców.
Autor:
Hubert Bartos, Łukasz S. Kowal
Wydawca:
Rebel
149,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W grze City Tycoon gracze wcielają się w rolę inwestorów, których zadaniem jest zbudowanie nowoczesnego miasta od samego początku.

Gracze będą inwestowali kapitał w budowę dzielnic, które ten kapitał pomnożą, wytworzą dobra luksusowe, a przede wszystkim zapewnią punkty zwycięstwa, czyli satysfakcję mieszkańców metropolii. Jak zwykle, wygra ten, kto uzbiera tych punktów najwięcej, jednak w City Tycoon dróg do zwycięstwa jest bardzo wiele.

Jak się gra?

Gra ma 4 etapy i polega na układaniu kafli dzielnic na stole, w taki sposób, żeby przylegały do siebie tworząc coraz bardziej rozrastający się organizm miejski. Aby wyłożyć kafel trzeba zapłacić jego koszt lecz przede wszystkim, trzeba go najpierw wybrać z możliwych ofert miejskich planistów, co w grze odwzorowane jest poprzez draft. Każdy gracz dostaje do ręki 5 losowych kafli dzielnic, wybiera jeden i przekazuje pozostałe następnemu graczowi. Gdy wszyscy mają po 5 wybranych kafli, po kolei wykładają po jednym na stół. Zalążek miasta stanowią 4 dzielnice, do których gracze będą dokładali swoje kafle i które zapewnią początkowym budowlom możliwość funkcjonowania. Kolejną fazą gry jest bowiem użycie zdolności wyłożonych dzielnic.

Aby kostki prądu czy wody znalazły się na kaflu, gracz będzie musiał je dostarczyć z dowolnej elektrowni bądź hydroforni znajdującej się w grze. Kostka odpowiedniego koloru będzie musiała przewędrować po kaflach aż do dzielnicy jaką ma zasilić. O ile nie bierze się zasobu z własnego źródła to trzeba za niego zapłacić, podobnie za transport, każdy kafel innego gracza przez który przejdzie kostka to konieczność opłaty do portfela tego gracza. Początkowo w mieście jest tylko jedna elektrownia i jedna hydrofornia, jednak gracze mogą budować własne źródła zasilania dzielnic.

A więc w City Tycoon gracze będą wybierać i budować własne dzielnice we wspólnej metropolii, a następnie wykorzystać ich zdolności zasilając je prądem lub/i wodą.

W grze występuje pięć typów dzielnic: dzielnica mieszkalna, handlowa, miejska, przemysłowa i dzielnica specjalna. Każdy rodzaj dzielnic oferuje inne korzyści i wymaga innych nakładów oraz surowców.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 168 kafli dzielnic
  • 85 drewnianych kostek surowców
  • 125 żetonów graczy
  • 80 żetonów pieniędzy
  • plansza punktacji
  • instrukcja
Waga:
1,26 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

3.25
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń City TycoonNajbardziej przydatne recenzje

REBEL

Liczba recenzji: 14

Lista bestsellerów jest tworzona automatycznie na postawie złożonych zamówień na ten produkt. Zakładamy iż automat jest bardzo obiektywny w dodawaniu ;)


Doris

Liczba recenzji: 168

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

bardzo przyjemna gra dla dorosłych raczej. formuła układania kafelków - jak dla mnie twórcza i tak inna od gier w które do tej pory grałem. fajna gra


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

szympiboss

Witam wszystkich. Gierka jest bardzo bardzo dobra. Świetnie zoptymalizowana eurogra. Bardzo proste, wręcz banalne zasady w połączeniu z ciężką mózgożerną rozgrywką, mieszanka wybuchowa. To nieprawda , że interakcji jest mało( to zależy od stylu gry), po kilkudziesięciu partiach zauważysz ,że ładnie można mieszać przeciwnikom stawiając kafle na ich terenie psując szyki konkurencji a pomagając sobie;). Poza tym gra świetnie się skaluje, szata graficzna super(ikonki,kolory) a same grafiki dość kontrowersyjne, jedne brzydkie strasznie inne fajne.
PLUSY;
-porządne wykonanie
-optymalizacja(dobrze zbalansowane kafle)
-proste zasady
-skąplikowana rozgrywka, wiele możliwości
-dobre skalowanie
-satysfakcja z wygranej
-szata graficzna całości
WADY;
-cena cena cena !!!!!!!!!!!!!!!! (ale i tak warto)
-brak wypraski
-tor punktacji 2x dłuższy, bez sensu
- niektóre grafiki na kaflach są po prostu brzydkie
MOIM ZDANIEM ŚWIETNA GRA NA ŚWIATOWYM POZIOMIE NASZYCH RODZIMYCH PROJEKTANTÓW, GRA NA RAZIE NIEDOCENIANA CHOĆ FACHOWIE W BRANŻY TOM VASEL DOCENIŁ.
POLECAM I JA Z CZYSTYM SUMIENIEMWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie