Cluedo

Odkryj kto popełnił zbrodnię
14 opinii
  • od 8 lat
  • wydanie polskie
"Mówicie, że został zamordowany?" "Nie ulega wątpliwości" "Tylko przez kogo, gdzie i jak?" Na te pytania będziesz musiał odpowiedzieć jako pierwszy. Użyj swych zdolności detektywistycznych i dedukcyjnych, by pójść śladami zbrodni i odkryć wszystkie poszlaki. Przejdź się po pokojach i wypytaj swoich współzawodników. Odpowiedzi ukrywają się w kopercie i są za każdym razem inne. Bądź więc ostrożny i notuj swoje obserwacje, odkrywając - krok po kroku - na zasadzie eliminacji, gdzie zamordowano Doktora Czarneckiego, jakiego użyto narzędzia zbrodni i - co najważniejsze - kto dokonał zbrodni? Gra dla 3-6 osób. Rewelacyjna zabawa! Kiedy spotka się więcej osób (4-6), nabiera fantastycznego klimatu - naprawdę można mieć trudności w odgadnięciu kto jest zbrodniarzem. Dzięki dobrej grze aktorskiej i zimnym nerwom można wszystkich wyprowadzić w pole! Przy grze zawsze jest dużo śmiechu, podejrzeń, prób oszustwa i odwrócenia uwagi - jednym słowem trzeba być czujnym, spostrzegawczym i przebiegłym.
Wydawca:
Hasbro
129,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

"Mówicie, że został zamordowany?"

"Nie ulega wątpliwości"

"Tylko przez kogo, gdzie i jak?"

Na te pytania będziesz musiał odpowiedzieć jako pierwszy. Użyj swych zdolności detektywistycznych i dedukcyjnych, by pójść śladami zbrodni i odkryć wszystkie poszlaki. Przejdź się po pokojach i wypytaj swoich współzawodników. Odpowiedzi ukrywają się w kopercie i są za każdym razem inne.

Bądź więc ostrożny i notuj swoje obserwacje, odkrywając - krok po kroku - na zasadzie eliminacji, gdzie zamordowano Doktora Czarneckiego, jakiego użyto narzędzia zbrodni i - co najważniejsze - kto dokonał zbrodni?

Gra dla 3-6 osób. Rewelacyjna zabawa! Kiedy spotka się więcej osób (4-6), nabiera fantastycznego klimatu - naprawdę można mieć trudności w odgadnięciu kto jest zbrodniarzem. Dzięki dobrej grze aktorskiej i zimnym nerwom można wszystkich wyprowadzić w pole! Przy grze zawsze jest dużo śmiechu, podejrzeń, prób oszustwa i odwrócenia uwagi - jednym słowem trzeba być czujnym, spostrzegawczym i przebiegłym.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
800 g


Recenzje

4.00
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń CluedoNajbardziej przydatne recenzje

Tyrkin

Liczba recenzji: 69

Gra ma swoje plusy i minusy. Jest to oczywiście masówka, którą znają miliony ludzi. Są tacy co ją kochają, i tacy co jej nienawidzą. Sam nie jestem ogromnym fanem tej gry, ale to może dlatego, bo nigdy nie byłem w nią dobry. Trzeba dobrze słuchać tego co inni mówią i analizować to na swoją korzyść. Dodatkowo skupiać na kilku rzeczach naraz (miejsce, osoba i broń). Kto najszybciej odgadnie co i jak, wygrywa. Prosta mechanika, łatwa do wytłumaczenia i przyswojenia. Wykonanie również nie najlepsze, choć fajnie, że zawiera miniaturki broni. Fajnie wyglądają :) Jak dla mnie ocena 3 :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

GROMU

Liczba recenzji: 17

Nie skomplikowana gra, dobra na wieczór z rodziną czy przyjaciółmi. Niestety po pewnym czasie staje się dość przewidywalna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wazka

Liczba recenzji: 148

Jedna z moich ulubionych gier :) Gram w nią już hohoho ;d niby bardzo prosta, niezbyt złożona, ale mam jakiś ogromy sentyment do niej :) Bardzo lubię w niej ten element kalkulacji, przewidywania i czasem ryzyka (gdy nie ma się pewności do najczęściej pokoju, a mimo to rzuca się oskarżenie). Połowa osób, którym ją przedstawiłam pokochała ją, a połowa znienawidziła ;p


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie