Cosmoludo: Yoxii

Niebanalny pojedynek dwóch umysłów
Podziel się swoją opinią
 • 2 osoby
 • od 8 lat
 • 10 - 20 minut
 • wydanie międzynarodowe
 • instrukcja polska
Przesuń totem i zamknij pułapkę w odpowiednim momencie, aby pokrzyżować plany przeciwnika! Bacznie obserwuj sytuację na planszy, zajmuj odpowiednie pozycje do ataku i utrzymaj solidną obronę, a zwyciężysz w niejednym pojedynku! Cosmoludo: Yoxii to abstrakcyjna gra logiczna dla dwóch osób, w której staramy się otoczyć totem i zdobyć większą liczbę punktów niż przeciwnik. Aby wygrać, musimy skutecznie planować kolejne ruchy, zastawiać przemyślane pułapki i zręcznie unikać zasadzek przeciwnika.  Na czym to polega?  Gracze kolejno rozgrywają tury, podczas których przesuwają totem na jedno z dostępnych pól wokół niego. Następnie umieszczają jeden ze swoich pionków w bezpośrednim sąsiedztwie totemu.  Totem można też przesuwać o kilka pól, o ile przenosimy go nad własnymi pionkami.  Pionki graczy występują w czterech wartościach punktowych, więc już od pierwszej tury ich rozmieszczanie ma ogromne znaczenie.  Gra kończy się, gdy totem jest całkowicie otoczony. Uczestnicy zdobywają punkty za pionki, które w tym momencie sąsiadują z totemem.  Dlaczego pokochasz tę grę? To nie lada gratka dla wszystkich fanów abstrakcyjnych gier logicznych takich jak szachy, warcaby czy go. Każdą partię rozpoczynamy z ogromem możliwości, jednak z każdą kolejną turą podejmowane decyzje nabierają coraz większego znaczenia. Dzięki prostym zasadom szybko wytłumaczysz grę nowym osobom, a neutralny klimat pozwoli połączyć przy wspólnym stole przedstawicieli różnych pokoleń.  Abstrakcyjne wyzwania świetnie sprawdzą się zarówno dla dzieci, by wspierać rozwój logicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika, jak i dla dorosłych oraz seniorów jako prewencja zaburzeń pamięci.
Autor:
Jeremy Partinico
Ilustracje:
Tom Delahaye
Wydawca:
Rebel
119,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Przesuń totem i zamknij pułapkę w odpowiednim momencie, aby pokrzyżować plany przeciwnika! Bacznie obserwuj sytuację na planszy, zajmuj odpowiednie pozycje do ataku i utrzymaj solidną obronę, a zwyciężysz w niejednym pojedynku!

Cosmoludo: Yoxii to abstrakcyjna gra logiczna dla dwóch osób, w której staramy się otoczyć totem i zdobyć większą liczbę punktów niż przeciwnik. Aby wygrać, musimy skutecznie planować kolejne ruchy, zastawiać przemyślane pułapki i zręcznie unikać zasadzek przeciwnika. 

Na czym to polega? 

 1. Gracze kolejno rozgrywają tury, podczas których przesuwają totem na jedno z dostępnych pól wokół niego. Następnie umieszczają jeden ze swoich pionków w bezpośrednim sąsiedztwie totemu. 
 2. Totem można też przesuwać o kilka pól, o ile przenosimy go nad własnymi pionkami. 
 3. Pionki graczy występują w czterech wartościach punktowych, więc już od pierwszej tury ich rozmieszczanie ma ogromne znaczenie. 
 4. Gra kończy się, gdy totem jest całkowicie otoczony. Uczestnicy zdobywają punkty za pionki, które w tym momencie sąsiadują z totemem. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To nie lada gratka dla wszystkich fanów abstrakcyjnych gier logicznych takich jak szachy, warcaby czy go.
 • Każdą partię rozpoczynamy z ogromem możliwości, jednak z każdą kolejną turą podejmowane decyzje nabierają coraz większego znaczenia.
 • Dzięki prostym zasadom szybko wytłumaczysz grę nowym osobom, a neutralny klimat pozwoli połączyć przy wspólnym stole przedstawicieli różnych pokoleń. 
 • Abstrakcyjne wyzwania świetnie sprawdzą się zarówno dla dzieci, by wspierać rozwój logicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika, jak i dla dorosłych oraz seniorów jako prewencja zaburzeń pamięci.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 18 białych pionów
 • 18 czerwonych pionów
 • totem
Waga:
600 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Cosmoludo: Yoxii

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Abalone GO

Abalone GO

Cosmoludo: Kamon

Cosmoludo: Kamon

Cosmoludo: Mana

Cosmoludo: Mana

Cosmoludo: Hokito

Cosmoludo: Hokito