Daj namiar

Co łączy niedźwiedzia z lekarzem?
30 opinii
 • 2 - 6 osób
 • od 7 lat
 • ok. 10 minut
 • wydanie polskie
Daj namiar to kooperacyjna gra skojarzeniowa, w której będziemy szukali połączeń między wylosowanymi parami wyrazów. Rozgrywka opiera się o siatkę przecinających się ze sobą słów. Każdy uczestnik po kolei dobiera kartę współrzędnych, a następnie stara się podać pozostałym hasło, które połączy wskazane przez nią słowa. Celem gry jest odgadnięcie jak największej liczby par wyrazów w określonym przez klepsydrę czasie. Na czym to polega?Na samym początku wykładamy na stół płytki współrzędnych, a pod nie wsuwamy wylosowane słowa, tak, by utworzyły siatkę - to będzie nasz obszar gry. Przechylamy klepsydrę, by zaczęła odmierzać czas!Każdy gracz bierze po 1 karcie współrzędnych ze stosu, nie pokazując jej pozostałym. Na kartach znajdują się współrzędne, wskazujące miejsce, w których łączą się hasła.Zadaniem każdego uczestnika jest podanie podpowiedzi składającej się z 1 słowa, które powiąże hasła wskazane przez kartę współrzędnych. Gdy któryś wymyśli hasło - podaje je pozostałym.Reszta drużyny wymienia się pomysłami i wspólnie decyduje, o które hasła może chodzić. Po odgadnięciu gracz, który podawał podpowiedź, dobiera nową kartę współrzędnych.W ten sposób rozgrywka toczy się do czasu, gdy wyczerpie się stos kart współrzędnych lub skończy się czas. Dlaczego pokochasz tę grę? Dzięki dużej liczbie zmiennych elementów każda rozgrywka w Daj namiar jest zupełnie inna i wymaga zmiany toku myślenia.Odmierzany przez klepsydrę upływ czasu dodatkowo podnosi poprzeczkę i sprawia, że gra jest jeszcze bardziej emocjonująca!W zależności od stopnia zaawansowania graczy możemy modyfikować poziom trudności rozkładając na stole kwadrat 3x3, 4x4 lub 5x5, a także zmieniając czas gry z 10 minut na 5. Gra zapakowana jest w poręczne pudełko, do rozgrywki potrzebujemy wyłącznie kawałka płaskiej powierzchni, a zasady tłumaczy się w minutę, co czyni z niej niezwykle uniwersalną propozycję dla młodszych i starszych, do zabawy w domu, w trasie i w plenerze.
Wydawca:
Rebel
54,95
19,90
-64%

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Daj namiar to kooperacyjna gra skojarzeniowa, w której będziemy szukali połączeń między wylosowanymi parami wyrazów. Rozgrywka opiera się o siatkę przecinających się ze sobą słów. Każdy uczestnik po kolei dobiera kartę współrzędnych, a następnie stara się podać pozostałym hasło, które połączy wskazane przez nią słowa. Celem gry jest odgadnięcie jak największej liczby par wyrazów w określonym przez klepsydrę czasie. 

Na czym to polega?

 1. Na samym początku wykładamy na stół płytki współrzędnych, a pod nie wsuwamy wylosowane słowa, tak, by utworzyły siatkę - to będzie nasz obszar gry. 
 2. Przechylamy klepsydrę, by zaczęła odmierzać czas!
 3. Każdy gracz bierze po 1 karcie współrzędnych ze stosu, nie pokazując jej pozostałym. Na kartach znajdują się współrzędne, wskazujące miejsce, w których łączą się hasła.
 4. Zadaniem każdego uczestnika jest podanie podpowiedzi składającej się z 1 słowa, które powiąże hasła wskazane przez kartę współrzędnych. Gdy któryś wymyśli hasło - podaje je pozostałym.
 5. Reszta drużyny wymienia się pomysłami i wspólnie decyduje, o które hasła może chodzić. Po odgadnięciu gracz, który podawał podpowiedź, dobiera nową kartę współrzędnych.
 6. W ten sposób rozgrywka toczy się do czasu, gdy wyczerpie się stos kart współrzędnych lub skończy się czas. 

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • Dzięki dużej liczbie zmiennych elementów każda rozgrywka w Daj namiar jest zupełnie inna i wymaga zmiany toku myślenia.
 • Odmierzany przez klepsydrę upływ czasu dodatkowo podnosi poprzeczkę i sprawia, że gra jest jeszcze bardziej emocjonująca!
 • W zależności od stopnia zaawansowania graczy możemy modyfikować poziom trudności rozkładając na stole kwadrat 3x3, 4x4 lub 5x5, a także zmieniając czas gry z 10 minut na 5. 
 • Gra zapakowana jest w poręczne pudełko, do rozgrywki potrzebujemy wyłącznie kawałka płaskiej powierzchni, a zasady tłumaczy się w minutę, co czyni z niej niezwykle uniwersalną propozycję dla młodszych i starszych, do zabawy w domu, w trasie i w plenerze.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 10 płytek współrzędnych
 • 25 kart współrzędnych
 • 50 kart haseł
 • klepsydra
 • instrukcja
Waga:
300 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.63
na podstawie 30 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Daj namiarNajbardziej przydatne recenzje

Patrycja

Liczba recenzji: 7

Dobry, solidny produkt

Gra jest bardzo przyjemna. Przetestowana na dwóch rodzinach nieplanszówkowych (moich rodzicach oraz na licznej rodzinie mojego chłopaka). Bardzo prosta, często zabawna, świetnie odnajdują się w niej zarówno dzieciaki (8-latek) jak i osoby 40+ i 50+. "Daj namiar" jest mniej skomplikowane np. od Tajniaków, więc jest świetną grą zarówno rodzinną, jak i imprezową. I pozwala trochę potrenować nasz mózg przy zabawie w skojarzenia. 🙂


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kasia O.

Liczba recenzji: 251

Dobry, solidny produkt

Świetna gra w skojarzenia, wbrew pozorom nie taka prosta, bo nie wiemy co przeciwnikowi siedzi w głowie ;) Znakomita na imprezy


Marzena

Liczba recenzji: 431

Jak dla mnie ideał :)

Dobra gra na skojarzenia. Świetna gra na imprezy dużo śmiechu przy niej. Polecam.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Tajniacy Bez Cenzury

Tajniacy Bez Cenzury

Podaj dalej!

Podaj dalej!

Top 10

Top 10


Klienci, którzy kupili Daj namiar, kupili również: