Detektyw

Kryminalna gra planszowa!
14 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 18 lat
 • 120 - 180 minut
 • wydanie polskie
W świecie współczesnej zbrodni potrzeba zarówno sprawdzonych metod, jak i nowoczesnych technologii, aby rozwiązać sprawę. Detektyw to kooperacyjna gra planszowa opowiadająca historię w klimatach współczesnego kryminału, która pozwala Ci wcielić się w rolę prawdziwego detektywa, prowadzącego coraz trudniejsze śledztwa. Twoim wrogiem będzie czas i przebiegłość przestępców, a sprzymierzeńcem nowoczesna technologia, dedukcja i skrupulatność. Jako śledczy będziesz zmu-szony podejmować trudne wybory, decydować, które tropy są najbardziej obiecującei sprawnie zarządzać swoimi zasobami.   Jako członek agencji Antares otrzymasz dostępdo internetowej bazy danych. Korzystaj z zasobów internetu i wszelkich innych źródeł by rozwiązać sprawę - gra przebija czwartą ścianę, wychodząc poza ramy planszy. Gra Detektyw składa się z 5 różnych spraw kryminalnych, a każda sprawa składa się z talii 36 kart: 1 karty okładki i 35 kart tropów. Odkąd pociągniesz daną kartę, możesz do niej wracać w dowolnej chwili w trakcie kampanii. Detektyw nie jest grą paragrafową. Nie będzie tutaj finałowego akapitu, który obwieści wasz triumf i podsumuje całą historię. Nie spodziewaj się karty, która sprawi, że wszystko stanie się jasne. Wszystkie informacje są rozproszone pośród wielu różnych kart. Musisz czytać między wierszami, aby zbudować spójne teorie i odnaleźć odpowiedzi na końcowe pytania.
Autor:
Przemysław Rymer, Ignacy Trzewiczek, Jakub Łapot
Wydawca:
Portal Games
159,95

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W świecie współczesnej zbrodni potrzeba zarówno sprawdzonych metod, jak i nowoczesnych technologii, aby rozwiązać sprawę.

Detektyw to kooperacyjna gra planszowa opowiadająca historię w klimatach współczesnego kryminału, która pozwala Ci wcielić się w rolę prawdziwego detektywa, prowadzącego coraz trudniejsze śledztwa.

Twoim wrogiem będzie czas i przebiegłość przestępców, a sprzymierzeńcem nowoczesna technologia, dedukcja i skrupulatność. Jako śledczy będziesz zmu-szony podejmować trudne wybory, decydować, które tropy są najbardziej obiecującei sprawnie zarządzać swoimi zasobami.

 

Jako członek agencji Antares otrzymasz dostępdo internetowej bazy danych. Korzystaj z zasobów internetu i wszelkich innych źródeł by rozwiązać sprawę - gra przebija czwartą ścianę, wychodząc poza ramy planszy.

Gra Detektyw składa się z 5 różnych spraw kryminalnych, a każda sprawa składa się z talii 36 kart: 1 karty okładki i 35 kart tropów. Odkąd pociągniesz daną kartę, możesz do niej wracać w dowolnej chwili w trakcie kampanii.

Detektyw nie jest grą paragrafową. Nie będzie tutaj finałowego akapitu, który obwieści wasz triumf i podsumuje całą historię. Nie spodziewaj się karty, która sprawi, że wszystko stanie się jasne. Wszystkie informacje są rozproszone pośród wielu różnych kart.

Musisz czytać między wierszami, aby zbudować spójne teorie i odnaleźć odpowiedzi na końcowe pytania.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 5 talii spraw
 • plansza
 • instrukcja
 • księga spraw
 • 5 dwustronnych kart postaci
 • 17 żetonów umiejętności
 • 30 żetonów postaci
 • 5 żetonów specjalnych
 • 3 drewniane znaczniki
Waga:
1,385 kg


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.64
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń DetektywNajbardziej przydatne recenzje

Anna

Zakochałam się w tej grze i zaczęłam zarażać nią znajomych. Zasady nie są skomplikowane, jednak na początku ciężko zacząć a potem się przestawić jak następują jakieś zmiany- ale idzie szybko to przyswoić. Tak jak instrukcja powtarza chyba wielokrotnie- grać w ciszy, spokoju, jak naprawdę mamy na to czas. Pierwsza sprawa zajęła mi i mężowi 3 godziny, potem już udawało się w 2,5 rozwiązać każdą następną. Są świetnie połączone ze sobą, super robota, jeśli chodzi o scenariusz i realizm. Korzystanie z aplikacji ( polecam komputer lub tablet, na telefonie nam się cięło i wariowało i jest zbyt mały) podobało nam się również bardzo mocno, i dodawało tego realizmu. Raz faktycznie mieliśmy problem i wyskoczyło coś o konserwacji- ale to max 10 min i poszło dalej.( ale fakt, denerwujące).
Mimo wszystko- nie możemy się doczekać dodatków :) Jedna z lepszych gier w jakie graliśmy.


Ptyx

Liczba recenzji: 19

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Kupa dobrej zabawy przy grupowym rozkminianiu zagadek kryminalnych.
Gra unikająca typowych pułapek kooperacji (syndrom gracza alfa czy też zwiększanie poziomu trudności poprzez zwiększanie losowości), natomiast dodaje elementy ciekawie urozmaicające rozgrywkę - każda sprawa wymaga nieco innego podejścia.

Liczba graczy jest umowna, komfortowo graliśmy w sześć osób, chociaż pewną niedogodnością może być fakt, że znacznie lepiej jest rozgrywać całą kampanię w stałej grupie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

LukePL

Liczba recenzji: 259

Bardzo dobra gra. Moja żona strasznie wciągnęła się w ten tytuł i po tygodniu przeszliśmy całą grę co jest poniekąd minusem gry (jednorazowa). Mimo wszystko nie żałujemy spędzonego przy niej czasu. Tym bardziej, że bez problemu ją sprzedam z niedużą stratą. Przed sprzedażą rozważamy jednak zakup dodatku LA.

Trzeba nastawić się na to, że każda sprawa zajmuje min 2 godziny a może przeciągnąć się nawet do 5.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również