Detektyw

Kryminalna gra planszowa!
12 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 18 lat
 • 120 - 180 minut
 • wydanie polskie
W świecie współczesnej zbrodni potrzeba zarówno sprawdzonych metod, jak i nowoczesnych technologii, aby rozwiązać sprawę. Detektyw to kooperacyjna gra planszowa opowiadająca historię w klimatach współczesnego kryminału, która pozwala Ci wcielić się w rolę prawdziwego detektywa, prowadzącego coraz trudniejsze śledztwa. Twoim wrogiem będzie czas i przebiegłość przestępców, a sprzymierzeńcem nowoczesna technologia, dedukcja i skrupulatność. Jako śledczy będziesz zmu-szony podejmować trudne wybory, decydować, które tropy są najbardziej obiecującei sprawnie zarządzać swoimi zasobami.   Jako członek agencji Antares otrzymasz dostępdo internetowej bazy danych. Korzystaj z zasobów internetu i wszelkich innych źródeł by rozwiązać sprawę - gra przebija czwartą ścianę, wychodząc poza ramy planszy. Gra Detektyw składa się z 5 różnych spraw kryminalnych, a każda sprawa składa się z talii 36 kart: 1 karty okładki i 35 kart tropów. Odkąd pociągniesz daną kartę, możesz do niej wracać w dowolnej chwili w trakcie kampanii. Detektyw nie jest grą paragrafową. Nie będzie tutaj finałowego akapitu, który obwieści wasz triumf i podsumuje całą historię. Nie spodziewaj się karty, która sprawi, że wszystko stanie się jasne. Wszystkie informacje są rozproszone pośród wielu różnych kart. Musisz czytać między wierszami, aby zbudować spójne teorie i odnaleźć odpowiedzi na końcowe pytania.
Autor:
Przemysław Rymer, Ignacy Trzewiczek, Jakub Łapot
Wydawca:
Portal Games
159,95

Dostępnych 20 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W świecie współczesnej zbrodni potrzeba zarówno sprawdzonych metod, jak i nowoczesnych technologii, aby rozwiązać sprawę.

Detektyw to kooperacyjna gra planszowa opowiadająca historię w klimatach współczesnego kryminału, która pozwala Ci wcielić się w rolę prawdziwego detektywa, prowadzącego coraz trudniejsze śledztwa.

Twoim wrogiem będzie czas i przebiegłość przestępców, a sprzymierzeńcem nowoczesna technologia, dedukcja i skrupulatność. Jako śledczy będziesz zmu-szony podejmować trudne wybory, decydować, które tropy są najbardziej obiecującei sprawnie zarządzać swoimi zasobami.

 

Jako członek agencji Antares otrzymasz dostępdo internetowej bazy danych. Korzystaj z zasobów internetu i wszelkich innych źródeł by rozwiązać sprawę - gra przebija czwartą ścianę, wychodząc poza ramy planszy.

Gra Detektyw składa się z 5 różnych spraw kryminalnych, a każda sprawa składa się z talii 36 kart: 1 karty okładki i 35 kart tropów. Odkąd pociągniesz daną kartę, możesz do niej wracać w dowolnej chwili w trakcie kampanii.

Detektyw nie jest grą paragrafową. Nie będzie tutaj finałowego akapitu, który obwieści wasz triumf i podsumuje całą historię. Nie spodziewaj się karty, która sprawi, że wszystko stanie się jasne. Wszystkie informacje są rozproszone pośród wielu różnych kart.

Musisz czytać między wierszami, aby zbudować spójne teorie i odnaleźć odpowiedzi na końcowe pytania.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 5 talii spraw
 • plansza
 • instrukcja
 • księga spraw
 • 5 dwustronnych kart postaci
 • 17 żetonów umiejętności
 • 30 żetonów postaci
 • 5 żetonów specjalnych
 • 3 drewniane znaczniki
Waga:
1,385 kg


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.67
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń DetektywNajbardziej przydatne recenzje

Anna

Zakochałam się w tej grze i zaczęłam zarażać nią znajomych. Zasady nie są skomplikowane, jednak na początku ciężko zacząć a potem się przestawić jak następują jakieś zmiany- ale idzie szybko to przyswoić. Tak jak instrukcja powtarza chyba wielokrotnie- grać w ciszy, spokoju, jak naprawdę mamy na to czas. Pierwsza sprawa zajęła mi i mężowi 3 godziny, potem już udawało się w 2,5 rozwiązać każdą następną. Są świetnie połączone ze sobą, super robota, jeśli chodzi o scenariusz i realizm. Korzystanie z aplikacji ( polecam komputer lub tablet, na telefonie nam się cięło i wariowało i jest zbyt mały) podobało nam się również bardzo mocno, i dodawało tego realizmu. Raz faktycznie mieliśmy problem i wyskoczyło coś o konserwacji- ale to max 10 min i poszło dalej.( ale fakt, denerwujące).
Mimo wszystko- nie możemy się doczekać dodatków :) Jedna z lepszych gier w jakie graliśmy.


skellen

Prawdziwy rarytas wśród tego typu gier. Ale nie dla każdego. Samo ogarnięcie zasad gry, jej koncepcji zajmuje sporo. Do tego sprawy trwają po około 3 godziny każda jeżeli się wciągniemy w nie w prawidłowy sposób. Na pewno należy grać w nią tylko wtedy gdy ma się czas i chęci, nie pasuje do spontanicznego spotkania ze znajomymi. Ale gra odwdzięczy się za to świetną fabułą, realizmem i zagadkowością. Na prawdę wciąga i jest dobrze przemyślana.


Ptyx

Liczba recenzji: 19

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Kupa dobrej zabawy przy grupowym rozkminianiu zagadek kryminalnych.
Gra unikająca typowych pułapek kooperacji (syndrom gracza alfa czy też zwiększanie poziomu trudności poprzez zwiększanie losowości), natomiast dodaje elementy ciekawie urozmaicające rozgrywkę - każda sprawa wymaga nieco innego podejścia.

Liczba graczy jest umowna, komfortowo graliśmy w sześć osób, chociaż pewną niedogodnością może być fakt, że znacznie lepiej jest rozgrywać całą kampanię w stałej grupie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Unlock! Wielka Ucieczka

Unlock! Wielka Ucieczka


Klienci, którzy kupili Detektyw, kupili również: