Detektyw

Kryminalna gra planszowa!
11 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 18 lat
 • 120 - 180 minut
 • wydanie polskie
W świecie współczesnej zbrodni potrzeba zarówno sprawdzonych metod, jak i nowoczesnych technologii, aby rozwiązać sprawę.Detektyw to kooperacyjna gra planszowa opowiadająca historię w klimatach współczesnego kryminału, która pozwala Ci wcielić się w rolę prawdziwego detektywa, prowadzącego coraz trudniejsze śledztwa.Twoim wrogiem będzie czas i przebiegłość przestępców, a sprzymierzeńcem nowoczesna technologia, dedukcja i skrupulatność. Jako śledczy będziesz zmu-szony podejmować trudne wybory, decydować, które tropy są najbardziej obiecującei sprawnie zarządzać swoimi zasobami. Jako członek agencji Antares otrzymasz dostępdo internetowej bazy danych. Korzystaj z zasobów internetu i wszelkich innych źródeł by rozwiązać sprawę - gra przebija czwartą ścianę, wychodząc poza ramy planszy.Gra Detektyw składa się z 5 różnych spraw kryminalnych, a każda sprawa składa się z talii 36 kart: 1 karty okładki i 35 kart tropów. Odkąd pociągniesz daną kartę, możesz do niej wracać w dowolnej chwili w trakcie kampanii.Detektyw nie jest grą paragrafową. Nie będzie tutaj finałowego akapitu, który obwieści wasz triumf i podsumuje całą historię. Nie spodziewaj się karty, która sprawi, że wszystko stanie się jasne. Wszystkie informacje są rozproszone pośród wielu różnych kart.Musisz czytać między wierszami, aby zbudować spójne teorie i odnaleźć odpowiedzi na końcowe pytania.
Autor:
Przemysław Rymer, Ignacy Trzewiczek, Jakub Łapot
Wydawca:
Portal Games
15995

Dostępnych 9 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W świecie współczesnej zbrodni potrzeba zarówno sprawdzonych metod, jak i nowoczesnych technologii, aby rozwiązać sprawę.

Detektyw to kooperacyjna gra planszowa opowiadająca historię w klimatach współczesnego kryminału, która pozwala Ci wcielić się w rolę prawdziwego detektywa, prowadzącego coraz trudniejsze śledztwa.

Twoim wrogiem będzie czas i przebiegłość przestępców, a sprzymierzeńcem nowoczesna technologia, dedukcja i skrupulatność. Jako śledczy będziesz zmu-szony podejmować trudne wybory, decydować, które tropy są najbardziej obiecującei sprawnie zarządzać swoimi zasobami.

 

Jako członek agencji Antares otrzymasz dostępdo internetowej bazy danych. Korzystaj z zasobów internetu i wszelkich innych źródeł by rozwiązać sprawę - gra przebija czwartą ścianę, wychodząc poza ramy planszy.

Gra Detektyw składa się z 5 różnych spraw kryminalnych, a każda sprawa składa się z talii 36 kart: 1 karty okładki i 35 kart tropów. Odkąd pociągniesz daną kartę, możesz do niej wracać w dowolnej chwili w trakcie kampanii.

Detektyw nie jest grą paragrafową. Nie będzie tutaj finałowego akapitu, który obwieści wasz triumf i podsumuje całą historię. Nie spodziewaj się karty, która sprawi, że wszystko stanie się jasne. Wszystkie informacje są rozproszone pośród wielu różnych kart.

Musisz czytać między wierszami, aby zbudować spójne teorie i odnaleźć odpowiedzi na końcowe pytania.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 5 talii spraw
 • plansza
 • instrukcja
 • księga spraw
 • 5 dwustronnych kart postaci
 • 17 żetonów umiejętności
 • 30 żetonów postaci
 • 5 żetonów specjalnych
 • 3 drewniane znaczniki
Waga:
1,385 kg


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.64
na podstawie 11 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń DetektywNajbardziej przydatne recenzje

Anna

Zakochałam się w tej grze i zaczęłam zarażać nią znajomych. Zasady nie są skomplikowane, jednak na początku ciężko zacząć a potem się przestawić jak następują jakieś zmiany- ale idzie szybko to przyswoić. Tak jak instrukcja powtarza chyba wielokrotnie- grać w ciszy, spokoju, jak naprawdę mamy na to czas. Pierwsza sprawa zajęła mi i mężowi 3 godziny, potem już udawało się w 2,5 rozwiązać każdą następną. Są świetnie połączone ze sobą, super robota, jeśli chodzi o scenariusz i realizm. Korzystanie z aplikacji ( polecam komputer lub tablet, na telefonie nam się cięło i wariowało i jest zbyt mały) podobało nam się również bardzo mocno, i dodawało tego realizmu. Raz faktycznie mieliśmy problem i wyskoczyło coś o konserwacji- ale to max 10 min i poszło dalej.( ale fakt, denerwujące).
Mimo wszystko- nie możemy się doczekać dodatków :) Jedna z lepszych gier w jakie graliśmy.


skellen

Prawdziwy rarytas wśród tego typu gier. Ale nie dla każdego. Samo ogarnięcie zasad gry, jej koncepcji zajmuje sporo. Do tego sprawy trwają po około 3 godziny każda jeżeli się wciągniemy w nie w prawidłowy sposób. Na pewno należy grać w nią tylko wtedy gdy ma się czas i chęci, nie pasuje do spontanicznego spotkania ze znajomymi. Ale gra odwdzięczy się za to świetną fabułą, realizmem i zagadkowością. Na prawdę wciąga i jest dobrze przemyślana.


Ptyx

Liczba recenzji: 19

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Kupa dobrej zabawy przy grupowym rozkminianiu zagadek kryminalnych.
Gra unikająca typowych pułapek kooperacji (syndrom gracza alfa czy też zwiększanie poziomu trudności poprzez zwiększanie losowości), natomiast dodaje elementy ciekawie urozmaicające rozgrywkę - każda sprawa wymaga nieco innego podejścia.

Liczba graczy jest umowna, komfortowo graliśmy w sześć osób, chociaż pewną niedogodnością może być fakt, że znacznie lepiej jest rozgrywać całą kampanię w stałej grupie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Klienci, którzy kupili Detektyw, kupili również: