Drakon (edycja polska)

Nie prześcigniesz smoka. Musisz prześcignąć przyjaciół!
3 opinie
 • 2 - 6 osób
 • od 10 lat
 • ok. 40 minut
 • wydanie polskie
Smoczyca Drakon schwytała grupę odważnych poszukiwaczy przygód, którzy usiłowali niepostrzeżenie zakraść się do jej legowiska. Zamiast zjeść ich na miejscu, Drakon postanowiła zabawić się ze swoimi więźniami: pierwszy bohater, który zbierze 10 złotych monet ze skarbca Drakon, będzie mógł odejść wolno. Pozostali zostaną smoczą przekąską.Jako jeden z uwięzionych bohaterów musisz pokonać magiczny labirynt Drakon, zbierając złoto i udaremniać działania przeciwników przebiegłymi sztuczkami i sprytnie rozmieszczonymi pułapkami.Drakon to szybka gra o pościgach, sztuczkach i pułapkach dla 2-6 graczy, rozgrywana w 20-60 minut.Ta edycja gry zawiera płytki komnat z nowymi ilustracjami, nowe plastikowe figurki bohaterów, oraz karty pomocy dla bohaterów.Gra została laureatem nagrody Gra Roku 2004 - tym samym została uznana za najlepszy tytuł wydany w naszym kraju w 2004 roku.
Autor:
Tom Jolly
Wydawca:
Galakta
13495

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


tyDzień darmowej dostawy.


Opis

Smoczyca Drakon schwytała grupę odważnych poszukiwaczy przygód, którzy usiłowali niepostrzeżenie zakraść się do jej legowiska. Zamiast zjeść ich na miejscu, Drakon postanowiła zabawić się ze swoimi więźniami: pierwszy bohater, który zbierze 10 złotych monet ze skarbca Drakon, będzie mógł odejść wolno. Pozostali zostaną smoczą przekąską.

Jako jeden z uwięzionych bohaterów musisz pokonać magiczny labirynt Drakon, zbierając złoto i udaremniać działania przeciwników przebiegłymi sztuczkami i sprytnie rozmieszczonymi pułapkami.

Drakon to szybka gra o pościgach, sztuczkach i pułapkach dla 2-6 graczy, rozgrywana w 20-60 minut.

Ta edycja gry zawiera płytki komnat z nowymi ilustracjami, nowe plastikowe figurki bohaterów, oraz karty pomocy dla bohaterów.

Gra Roku 2004Gra została laureatem nagrody Gra Roku 2004 - tym samym została uznana za najlepszy tytuł wydany w naszym kraju w 2004 roku.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 6 figurek bohaterów
 • 1 figurka Drakon
 • 72 płytki komnat
 • 28 żetonów monet
 • 6 kart pomocy
 • 6 kart bohaterów
 • Instrukcja
Waga:
860 g


Recenzje

4.00
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Drakon (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

M_zdrojek

Liczba recenzji: 119

Drakon to gra imprezowa. Nie patrzcie na ładne, duże figurki i pięknie wykonane kafelki komnat. To prosta gra imprezowa, w której nie ma zbyt wiele planowania ani strategii. Występuje w niej znaczna losowość wynikająca z losowego dobierania kafelków. Ilość graczy przy stole dodatkowo umniejsza Twoją możliwość planowania, gdyż coraz więcej kafelków może zostać dołożonych blisko Ciebie.
Ciekawa jest na pewno mnogość funkcji komnat, jednak trochę denerwuje mnie konieczność ciągłego spoglądania do spisu w instrukcji - co oznacza konkretny symbol w komnacie. Jest to trochę męczące a potrzeba czasu, aby spamiętać funkcje wszystkich komnat.
Nadal pozostaje jednak przystępną, łatwą do wytłumaczenia, grą na początek przygody z planszówkami, albo jako filler, gdy na drugim stole rozkładana jest większa gra.
Dla mnie 3/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Maroflo

Liczba recenzji: 34

Bije na glowe Dungeon Quest (Smocze Lochy). Przyjemna, szybka gra. Przydalby sie jakis dodatek!


Hobbitka

Liczba recenzji: 12

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

W 2 osoby jest rozczarowująca. Można sobie ułożyć płytki tak, że zdobywa się pieniądze w bardzo krótkim czasie i w efekcie szybko kończy grę. Zapewne przy większej grupie uczestników zasady bardziej dają się we znaki, a poprzeczka podnosi - niemniej dla dwójki nie polecam. Prawie tyle samo co rozgrywka zajęło mi wyciąganie z pudełka, tasowanie i rozkładanie elementów.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Klienci, którzy kupili Drakon (edycja polska), kupili również: