Field Commander - Alexander the Great

Podboje Aleksandra Wielkiego w grze dla 1 osoby
4 opinie
 • 1 osoba
 • od 14 lat
 • 90 - 360 minut
 • wydanie angielskie
Aleksander Macedoński (ur.356 p.n.e, zm.323 p.n.e.) król Macedonii, uważany jest za jednego z najwybitniejszych strategów i największych zdobywców w historii ludzkości. W latach 334-327 p.n.e podbił imperium perskie - największe państwo ówczesnego świata.  Alexander the Great to druga gra z serii Field Commander. Jest to seria wydanych przez DVG, historycznych planszowych strategii dla jednej osoby, prezentujących sylwetki wielkich przywódców znanych z różnych epok. Grę rozpoczynasz jako młody, niedoświadczony książę dowodzący macedońską jazdą. Od tej chwili decydujesz dokąd się udać, kiedy toczyć bitwy, a kiedy podejmować negocjacje. Możesz także poszukiwać boskich proroctw, które pokierują twoimi działaniami. Do dyspozycji masz wiernych żołnierzy i oddanych doradców, którzy pomogą ci poruszać się po mieliznach pól bitwy i stołów negocjacyjnych. Zdołasz na tyle wykazać się zmysłem taktycznym, by świat zapamiętał cię jako jednego z największych przywódców, którzy kiedykolwiek kroczyli po Ziemi? Gra podzielona jest na kilka kampanii, z których każda obejmuje kilka lat życia Aleksandra i jego podbojów w różnych częściach świata: 338-334 p.n.e. - bitwa pod Cheroneą i pierwsze starcie z wojskami perskimi nad rzeką Granik 333 p.n.e - słynna bitwa pod Issos, w której Aleksander zdziesiątkował armię Persów wspieraną przez greckich najemników 332 p.n.e - oblężenie Tyru na drodze Aleksandra do Egiptu 331-323 p.n.e - kampania w Indiach, m.in. bitwa pod Gaugamelą w Asyrii oraz starcie z Porusem nad rzeką Hydaspes Rozgrywając wybraną kampanię otrzymujesz cele, lecz sposób ich osiągnięcia zależy wyłącznie od ciebie.  Kampanie można rozgrywać samodzielnie, można także połączyć je w jedną, pasjonującą rozgrywkę, która prezentuje całe życie legendarnego wodza. Wówczas przebieg każdej kampanii wpływa na sytuację początkową kolejnej.
Autor:
Wanny Choo
Wydawca:
DVG
249,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Aleksander Macedoński (ur.356 p.n.e, zm.323 p.n.e.) król Macedonii, uważany jest za jednego z najwybitniejszych strategów i największych zdobywców w historii ludzkości. W latach 334-327 p.n.e podbił imperium perskie - największe państwo ówczesnego świata. 

Alexander the Great to druga gra z serii Field Commander. Jest to seria wydanych przez DVG, historycznych planszowych strategii dla jednej osoby, prezentujących sylwetki wielkich przywódców znanych z różnych epok.

Grę rozpoczynasz jako młody, niedoświadczony książę dowodzący macedońską jazdą. Od tej chwili decydujesz dokąd się udać, kiedy toczyć bitwy, a kiedy podejmować negocjacje. Możesz także poszukiwać boskich proroctw, które pokierują twoimi działaniami.

Do dyspozycji masz wiernych żołnierzy i oddanych doradców, którzy pomogą ci poruszać się po mieliznach pól bitwy i stołów negocjacyjnych.

Zdołasz na tyle wykazać się zmysłem taktycznym, by świat zapamiętał cię jako jednego z największych przywódców, którzy kiedykolwiek kroczyli po Ziemi?

Gra podzielona jest na kilka kampanii, z których każda obejmuje kilka lat życia Aleksandra i jego podbojów w różnych częściach świata:

 • 338-334 p.n.e. - bitwa pod Cheroneą i pierwsze starcie z wojskami perskimi nad rzeką Granik
 • 333 p.n.e - słynna bitwa pod Issos, w której Aleksander zdziesiątkował armię Persów wspieraną przez greckich najemników
 • 332 p.n.e - oblężenie Tyru na drodze Aleksandra do Egiptu
 • 331-323 p.n.e - kampania w Indiach, m.in. bitwa pod Gaugamelą w Asyrii oraz starcie z Porusem nad rzeką Hydaspes

Rozgrywając wybraną kampanię otrzymujesz cele, lecz sposób ich osiągnięcia zależy wyłącznie od ciebie. 

Kampanie można rozgrywać samodzielnie, można także połączyć je w jedną, pasjonującą rozgrywkę, która prezentuje całe życie legendarnego wodza. Wówczas przebieg każdej kampanii wpływa na sytuację początkową kolejnej.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 4 plansze
 • 176 żetonów
 • 1 kostka
 • 1 karta kampanii
 • instrukcja
Waga:
2,1 kg
Kod producenta:
DVG-FCA


Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie