Forbidden Desert

Zakazana Wyspa na pustyni
16 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 10 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie angielskie
Przeżyj fantastyczną przygodę, której stawką będzie wasze życie! Wylądowaliście gdzieś na pustyni, w miejscu zapomnianym przez cywilizację. Waszą jedyną nadzieją na przetrwanie jest zbudowanie latającej maszyny. Lecz nie będzie to łatwe zadanie bo nadciąga burza piaskowa... Forbidden Desert to kolejny projekt w stylu Zakazanej Wyspy w której to grupa graczy jednoczy się przeciwko mechanice gry. Najpierw każde z was wybiera swoją rolę, która definiuje specjalną zdolność i miejsce startowe. Rozgrywka jest podobna do tej z Zakazanej Wyspy, jednak ulepszona o wiele innowacyjnych mechanizmów jak: modułowa, często zmieniająca się plansza; zarządzanie zasobami i nowy system lokalizacji części latającej maszyny. Zasiądźcie przy stole i przekonajcie sie czy pokona was pustynia?
Autor:
Matt Leacock
Wydawca:
Gamewright
119,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Przeżyj fantastyczną przygodę, której stawką będzie wasze życie!

Wylądowaliście gdzieś na pustyni, w miejscu zapomnianym przez cywilizację. Waszą jedyną nadzieją na przetrwanie jest zbudowanie latającej maszyny. Lecz nie będzie to łatwe zadanie bo nadciąga burza piaskowa...

Forbidden Desert to kolejny projekt w stylu Zakazanej Wyspy w której to grupa graczy jednoczy się przeciwko mechanice gry. Najpierw każde z was wybiera swoją rolę, która definiuje specjalną zdolność i miejsce startowe. Rozgrywka jest podobna do tej z Zakazanej Wyspy, jednak ulepszona o wiele innowacyjnych mechanizmów jak: modułowa, często zmieniająca się plansza; zarządzanie zasobami i nowy system lokalizacji części latającej maszyny.

Zasiądźcie przy stole i przekonajcie sie czy pokona was pustynia?

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 49 kart
 • 48 znaczników piasku
 • 24 kafle
 • 6 pionków
 • 5 znaczników poziomu wody
 • 4 części latającej machiny
 • 1 model latającej machiny
 • 1 licznik burzy piaskowej ze stojakiem i znacznikiem
 • 1 instrukcja
Waga:
1 kg
Kod producenta:
gmw415


Recenzje

4.69
na podstawie 16 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Forbidden DesertNajbardziej przydatne recenzje

Louve

Liczba recenzji: 68

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jako że posiadam i wielokrotnie grałam w "Zakazaną Wyspę", który to tytuł uważam za całkiem udany, nad zakupem "Forbidden Desert" nie zastanawiałam się długo. Jak się okazało, decyzji nie żałuję. "Forbidden Desert", podobnie jak jej poprzednik, to lekka i przyjemna gra kooperacyjna. Zasady są proste, a instrukcja przedstawia je w przystępny sposób. Duża doza losowości wyklucza zastosowanie większych strategii, jako że układ planszy jak i sytuacja na niej panująca mogą zmienić się znacznie w ciągu jednej zaledwie tury. Ale to w sumie stanowi urok tej gry.

W porównaniu do poprzednika, zasady uległy modyfikacji, w moim odczuciu na lepsze. Mechanika stała się ciut bardziej rozbudowana, na planszy nieco więcej się dzieje. Ogólnie rzecz biorąc, moim zdaniem jest ciekawiej, chociaż klimat gry nadal pozostał lekki i przyjemny. Lekkość rozgrywki nie jest jednakowoż jednoznaczna z łatwością dojścia do zwycięstwa. Może to kwestia pecha przy losowaniu kart, ale po kilku rozegranych partiach uważam, że gra jest trudniejsza do wygrania niż "Zakazana Wyspa", gdzie prawdziwa zabawa zaczynała się dopiero na poziomie elitarnym i legendarnym. Tutaj już "normal" daje w kość ;-)

Jeśli chodzi o elementy w języku angielskim, to nie ma ich jakoś strasznie dużo. Wystarczy by jeden z graczy potrafił je odczytać. Znaczenia większości kart można zresztą z czasem nauczyć się na pamięć. Dla osób nie znających języka jest to oczywiście mała uciążliwość, ale raczej nie powinna stanowić o rezygnacji z zakupu gry.

Osobiście grze przyznałabym ocenę 4+, ale że takowej nie ma, to przychylam się bardziej do piąteczki. Zwłaszcza, że w moim odczuciu tytuł jest lepszy od poprzednika, którego oceniam na 4. To naprawdę solidny, przemyślany i wspaniale wykonany produkt, przeznaczony jednakże do niezbyt obciążającej rozgrywki. Należy pamiętać, że nie jest to co-op pokroju "Robinson Crusoe", czy nawet "Legendy Krainy Andor". To produkt o wiele lżejszy, przeznaczony do innego typu zabawy, co absolutnie nie umniejsza jego wartości. Tytuł dobry zarówno dla planszówkowych wyjadaczy jak i nowicjuszy. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Amicus

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Z tego co internety piszą to są plany na polskie wydanie z 2016-tym rokiem (niestety nie jest to pewniak). :)

Wymagana jest tylko jedna osoba znająca język angielski (nie jest potrzebna zaawansowana znajomość tego języka).

Jeśli w Waszej grupie nie ma osób znających język angielski to ostatecznie gra może być przetłumaczona za pomocą translatora (chociażby oferowanego przez google).
Gra nie zawiera wielu zasad i są one dość proste, więc tłumaczenie tego w ten sposób nie powinno być nader męczące :)

W moim przypadku dzieci/młodzież biorąca udział w rozgrywce (6-10 lat) była w stanie poprawnie grać w tą grę bez mojej pomocy po 4-6 partiach (oczywiście bez umiejętności porozumiewania się w języku angielskim ;p ).

Ostatecznie, z racji tego, że w moim przypadku jednocześnie z równą przyjemnością grały w tę grę trzy pokolenia, mogę tę grę śmiało polecić wszystkim osobom lubiącym współpracę oraz wyzwania.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jacek

Zdecydowanie bardziej ciekawsza i bardziej wymagająca wersja Zakazanej Wyspy! Swietnie wydana, super prezentuje sie model latającego statku. Prosta a przy tym efektywna i efektowna metoda działania systemu burzy piaskowej przykuwa uwagę graczy. Niestety nie na zbyt długo, ponieważ gra nie jest aż tak wymagająca jak podaja liczne recenzje. Jako doświadczony gracz Pandemii nie poczułem zbyt wielkiego wyzwania. W wariancie na dwóch graczy bardzo łatwo jest zaplanować skuteczna strategie. Nieco lepiej sytuacja wyglada kiedy gra sie w 4-5 osób. Wielki chaos, ktory wtedy pojawia sie na mapie zdecydowanie podnosi poprzeczkę. Zainteresowanym polecam nie grać w ta grę w mniej niż 3 osoby. Ocena: 3,5/5Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie