Ghost Stories: White Moon

Pierwszy dodatek do świetnej gry kooperacyjnej
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (20)
 • 1 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 90 minut
 • wydanie angielskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Ghost Stories (druga edycja).
Ghost Stories (druga edycja)
Dodatek White Moon wprowadza zupełnie nowe zadanie dla mnichów - ratowanie przed duchami samych mieszkańców wioski.W czasie przygotowania do gry na żetonach wioski ustawia się wieśniaków, których należy doprowadzić do schronienia i wykonać tam specjalną akcję ratunku. Wieśniacy należą do różnych rodzin - uratowanie lub zagłada całej rodziny przynosi mnichom zysk (np. żetony Qi, artefakty) lub klatwę (np. dodatkowe duchy, czy natychiastowe przywołanie dodatkowej inkarnacji Wu-Fenga). Dwunastu martwych wieśniaków oznacza także koniec gry.W rozszerzeniu pojawiają się też nowe karty duchów ze zdolnością pożeranie - są to wilkołaki, które czyhają na mieszkańców wioski.Przed graczami otwierają się jednak nowe możliwości - dzięki Księżycowym Kryształom mogą bez trudu przeprowadzać egzorcyzmy, a roztoczona wokół wioski Mistyczna Bariera pozwoli odegnać część zjaw. W walce z przeciwnościami pomoże im także Su-Ling, młoda wieśniaczka, której dobry duch krąży nad wioską, otaczając ją swoją opieką.
Autor:
Antoine Bauza
Ilustracje:
Pierô
Wydawca:
Asmodee
12995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Dodatek White Moon wprowadza zupełnie nowe zadanie dla mnichów - ratowanie przed duchami samych mieszkańców wioski.

W czasie przygotowania do gry na żetonach wioski ustawia się wieśniaków, których należy doprowadzić do schronienia i wykonać tam specjalną akcję ratunku. Wieśniacy należą do różnych rodzin - uratowanie lub zagłada całej rodziny przynosi mnichom zysk (np. żetony Qi, artefakty) lub klatwę (np. dodatkowe duchy, czy natychiastowe przywołanie dodatkowej inkarnacji Wu-Fenga). Dwunastu martwych wieśniaków oznacza także koniec gry.

W rozszerzeniu pojawiają się też nowe karty duchów ze zdolnością pożeranie - są to wilkołaki, które czyhają na mieszkańców wioski.

Przed graczami otwierają się jednak nowe możliwości - dzięki Księżycowym Kryształom mogą bez trudu przeprowadzać egzorcyzmy, a roztoczona wokół wioski Mistyczna Bariera pozwoli odegnać część zjaw. W walce z przeciwnościami pomoże im także Su-Ling, młoda wieśniaczka, której dobry duch krąży nad wioską, otaczając ją swoją opieką.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 24 żetony mieszkańców wioski
 • 1 plansza Schronienia
 • 1 plansza Cmentarza
 • 8 artefaktów
 • 10 kart Duchów
 • 6 kart inkarnacji Wu-Fenga
 • 4 Księżycowe Kryształy
 • 1 żeton Szkoły Kung-Fu
 • 4 figurki Postumentów
 • 4 narożne plansze
 • 1 figurka Portalu
 • 1 figurka Su-Ling
 • 1 karta pomocy Su-Ling
Waga (kg):
0.9
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


4.65
na podstawie 20 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Ghost Stories: White Moon


Najbardziej przydatne recenzje

Aleksander

Liczba recenzji: 41

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek zakupiłem od razu z podstawową wersją GS, co okazało się dobrym wyborem.
O ile wersja podstawowa jest bardzo ciekawa i rozbudowana, o tyle dodatek potęguje jeszcze ten efekt.
Osobiście mam wrażenie, że z dodatkiem gra się nieco prościej, chociaż być może odnosi się to tylko do gry w 1-2 osoby/ na prostym i normalnym poziomie trudności, bo tak zdążyłem go przetestować

Plusy:
+ Genialne wykonanie, lepsze jeszcze niż w wersji podstawowej (przede wszystkim kryształy i figurka Su-Ling), które można jeszcze poprawić jeżeli jesteście fanami malowania figurek ;)
+ Dużo więcej możliwości ruchu i przyjęcia nowych strategii, jak również nowe zagrożenia związane z akcjami duchów
+ Większe emocje związane z nagrodami i karami jakie możemy otrzymać przez ratunek/śmierć mieszkańców wioski

Minusy:
- Jeżeli ktoś nie ogarnia podstawowej wersji i ma problem z wyborem najskuteczniejszej decyzji, dodatek przysporzy mu dużo stresu ;)

Ogólnie jak najbardziej polecam. Jeżeli lubicie ten typ gier, warto zainwestować w dodatek od razu i po opanowaniu zasad podstawy mierzyć się już z wersją rozszerzoną.


Shimrod

Liczba recenzji: 215

Jak dla mnie ideał :)

W końcu nadszedł czas, aby kupić dla siebie dodatek do jednej z ulubionych gier. Samo Ghost Stories jest grą wymagającą, a oto co takiego dochodzi w dodatku:

Ułatwienia:
- Duch Su Ling blokujący zdolnosci upiorów i ułatwiający postawienie bariery
- Księżycowe kryształy - dodatkowe wielokolorowe znaczniki Tao, używane do postawienia bariery
- Mechanizm bariery pozwalający na "hurtowe" egzorcyzmowanie
- Artefakty (jedno i wielorazowego użytku) często pozwalające wykpić się z sytuacji wydawałoby się bez wyjścia

Utrudnienia:
- Wieśniacy - kolejny elemant gry, na który trzeba uważać. Jeśli stracimy ich zbyt wielu gra się kończy, ale za uratowanie ich dostajemy wspomniane wyżej artefakty
- Duchy ze zdolnością pożerania wieśniaków - powiązane z powyższym elementem
- Kolejne (dość potężne) inkarnacje Wu Fenga

Urozmaicenie:
- Dodatkowy żeton wioski ze szkołą Kung-fu

Po kilku grach mogę z czystym sumieniem polecić ten dodatek, dla fanów GS jest to pozycja obowiązkowa. Jego jedyną wadą jest spowolnienie gry, gdyż podczas planowania kolejnych ruchów musimy uwzględniać dodatkowe elementy na planszy.


Rafał

Liczba recenzji: 165

Jak dla mnie ideał :)

Oto przykład tego jak powinny wyglądać dodatki do gier. Nie zmienia je podstawowych założeń, a wprowadza wiele nowych ciekawych elementów. Nie wyobrażam sobie grania w Ghost Stories bez White Moon.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie