Gloomhaven: Szczęki lwa

Zbadaj sprawę tajemniczych zaginięć w mieście
17 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Gloomhaven to gra kooperacyjna, w której gracze będą walczyć z potworami i realizować swoje indywidualne cele. Gra toczy się w trybie kampanii, podczas której grupa graczy korzysta z ksiąg scenariuszy, przechodząc kolejne przygody i wraz z postępami odblokowując nowe elementy. Każdy poznany scenariusz może również posłużyć jako osobna misja rozgrywana poza kampanią. Gloomhaven: Szczęki lwa to samodzielna gra, której akcja toczy się przed wydarzeniami z Gloomhaven. Gra zawiera cztery nowe postacie - Valrath Red Guard (czołg, kontrola tłumu), Inox Hatchet (obrażenia dystansowe), Human Voidwarden (wsparcie, kontrola umysłu) i Quatryl Demolitionist (obrażenia w zwarciu, manipulacja przeszkodami), które również mogą być używane w oryginalnej grze Gloomhaven. Gra zawiera również 16 typów potworów (w tym siedem nowych standardowych potworów i trzech nowych bossów) oraz nową kampanię z 25 scenariuszami, która zaprasza bohaterów do zbadania sprawy tajemniczych zaginięć w mieście. Czy to dzieło Vermlingów, czy dzieje się coś o wiele bardziej złowrogiego?
Autor:
Isaac Childres
Ilustracje:
Francesca Baerald, David Demaret, Alexandr Elichev
Wydawca:
Albi Polska
299,95

Dostępne 24 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Gloomhaven to gra kooperacyjna, w której gracze będą walczyć z potworami i realizować swoje indywidualne cele. Gra toczy się w trybie kampanii, podczas której grupa graczy korzysta z ksiąg scenariuszy, przechodząc kolejne przygody i wraz z postępami odblokowując nowe elementy. Każdy poznany scenariusz może również posłużyć jako osobna misja rozgrywana poza kampanią.

Gloomhaven: Szczęki lwa to samodzielna gra, której akcja toczy się przed wydarzeniami z Gloomhaven. Gra zawiera cztery nowe postacie - Valrath Red Guard (czołg, kontrola tłumu), Inox Hatchet (obrażenia dystansowe), Human Voidwarden (wsparcie, kontrola umysłu) i Quatryl Demolitionist (obrażenia w zwarciu, manipulacja przeszkodami), które również mogą być używane w oryginalnej grze Gloomhaven.

Gra zawiera również 16 typów potworów (w tym siedem nowych standardowych potworów i trzech nowych bossów) oraz nową kampanię z 25 scenariuszami, która zaprasza bohaterów do zbadania sprawy tajemniczych zaginięć w mieście. Czy to dzieło Vermlingów, czy dzieje się coś o wiele bardziej złowrogiego?

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 2 książki scenariuszy (25 scenariuszy)
 • podręcznik i instrukcja "Ucz się podczas gry"
 • figurki
 • karty
 • mapa
 • naklejki
 • żetony i znaczniki
Waga:
3 kg
Kod producenta:
26925


Recenzje

4.82
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Gloomhaven: Szczęki lwaNajbardziej przydatne recenzje

Bzdziong

Liczba recenzji: 90

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Fantastyczna rozgrywka. Bardzo fajne wprowadzenie do gry. Krok po kroku uczymy się zasad. I nie wiadomo kiedy gramy już bez prowadzenia za rękę. Rozgrywka bardzo płynna i przyjemna. Serdeczne polecam


Bartosz

Liczba recenzji: 7

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jeżeli zastanawiasz się czy zacząć swoją przygodę ze szczękami czy większym pudełkiem, mam nadzieje że pomogę tym komentarzem :)
Z ręką na sercu polecam zacząć ze szczekami lwa. Gra jest 150 razy bardziej przystępna dla nowych graczy, ponieważ pierwsze pięć misji jest tłumaczone krok po kroku. Plansza ma dużo wskazówek co znaczy konkretne pole lub efekt, a podręcznik tłumaczy idąc z wami za rękę więc nie da się popełnić błędu. Wchodząc w szósty scenariusz więc, jesteśmy już gotowi na gre bez pomocy, ALE w razie problemów głosariusz równiesz tłumaczy wszystko elegancko :D

Swoją przygodę z tym uniwersum zacząłem od dużej paczki, która niestety żeby zrozumieć grę trzeba było naprawdę 5 razy przeczytać podręcznik bo co kolejną runde okazywało się że jakiś błąd się popełnia, co niestety potrafiło zniechęcić cześć znajomych do tej produkcji, a szkoda bo jest rewelacyjna jak się idzie zagłębić w ten świat :>


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Monika

Liczba recenzji: 45

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna mechanika gry łącznie z wprowadzeniem w zasady, fabularnie moim zdaniem ciut gorzej, szybkie rozłożenie dzięki obecności scenariuszy w książce, a nie w postaci osobnych kafelków, polecam :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 3
Z odpowiedzią 3
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy to jest wciąż wersja z naklejkami, czy już bez?

~ Rafał 11.04.2023 08:33

W każdym egzemplarzu powinny znajdować się naklejki z misjami to przyklejenia na mapę.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 07.07.2023 10:36

Jaki jest rozmiar protektorów do kart i ile ich potrzeba dla tej gry?

~ Michał 02.12.2021 11:45

174 - CCG lub inne standardowe 375 - mini euro

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 24.01.2023 10:19

Czy można grać kampanię "dwukrotnie"?

~ Grzegorz 20.11.2021 12:36

Teoretycznie można. Pewne elementy będą się powtarzały i główny trzon fabuły się nie zmieni, ale w sytuacjach podejmowania decyzji można wybrać drugą opcję, której za pierwszym razem się nie wybrało.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 24.01.2023 10:16

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również