Gloomhaven: Szczęki lwa

Zbadaj sprawę tajemniczych zaginięć w mieście
10 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Gloomhaven to gra kooperacyjna, w której gracze będą walczyć z potworami i realizować swoje indywidualne cele. Gra toczy się w trybie kampanii, podczas której grupa graczy korzysta z ksiąg scenariuszy, przechodząc kolejne przygody i wraz z postępami odblokowując nowe elementy. Każdy poznany scenariusz może również posłużyć jako osobna misja rozgrywana poza kampanią.Gloomhaven: Szczęki lwa to samodzielna gra, której akcja toczy się przed wydarzeniami z Gloomhaven. Gra zawiera cztery nowe postacie - Valrath Red Guard (czołg, kontrola tłumu), Inox Hatchet (obrażenia dystansowe), Human Voidwarden (wsparcie, kontrola umysłu) i Quatryl Demolitionist (obrażenia w zwarciu, manipulacja przeszkodami), które również mogą być używane w oryginalnej grze Gloomhaven.Gra zawiera również 16 typów potworów (w tym siedem nowych standardowych potworów i trzech nowych bossów) oraz nową kampanię z 25 scenariuszami, która zaprasza bohaterów do zbadania sprawy tajemniczych zaginięć w mieście. Czy to dzieło Vermlingów, czy dzieje się coś o wiele bardziej złowrogiego?
Autor:
Isaac Childres
Ilustracje:
Francesca Baerald, David Demaret, Alexandr Elichev
Wydawca:
Albi Polska
26995

Produkt w przedsprzedaży

Data premiery: II połowa maja 2022 r. Uwaga! Data może ulec zmianie


Darmowa dostawa od 49 zł (do Dnia Dziecka)


Opis

Gloomhaven to gra kooperacyjna, w której gracze będą walczyć z potworami i realizować swoje indywidualne cele. Gra toczy się w trybie kampanii, podczas której grupa graczy korzysta z ksiąg scenariuszy, przechodząc kolejne przygody i wraz z postępami odblokowując nowe elementy. Każdy poznany scenariusz może również posłużyć jako osobna misja rozgrywana poza kampanią.

Gloomhaven: Szczęki lwa to samodzielna gra, której akcja toczy się przed wydarzeniami z Gloomhaven. Gra zawiera cztery nowe postacie - Valrath Red Guard (czołg, kontrola tłumu), Inox Hatchet (obrażenia dystansowe), Human Voidwarden (wsparcie, kontrola umysłu) i Quatryl Demolitionist (obrażenia w zwarciu, manipulacja przeszkodami), które również mogą być używane w oryginalnej grze Gloomhaven.

Gra zawiera również 16 typów potworów (w tym siedem nowych standardowych potworów i trzech nowych bossów) oraz nową kampanię z 25 scenariuszami, która zaprasza bohaterów do zbadania sprawy tajemniczych zaginięć w mieście. Czy to dzieło Vermlingów, czy dzieje się coś o wiele bardziej złowrogiego?

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 2 książki scenariuszy (25 scenariuszy)
 • podręcznik i instrukcja "Ucz się podczas gry"
 • figurki
 • karty
 • mapa
 • naklejki
 • żetony i znaczniki
Waga:
3 kg


Recenzje

4.90
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Gloomhaven: Szczęki lwaNajbardziej przydatne recenzje

Bzdziong

Liczba recenzji: 90

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Fantastyczna rozgrywka. Bardzo fajne wprowadzenie do gry. Krok po kroku uczymy się zasad. I nie wiadomo kiedy gramy już bez prowadzenia za rękę. Rozgrywka bardzo płynna i przyjemna. Serdeczne polecam


Monika

Liczba recenzji: 39

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna mechanika gry łącznie z wprowadzeniem w zasady, fabularnie moim zdaniem ciut gorzej, szybkie rozłożenie dzięki obecności scenariuszy w książce, a nie w postaci osobnych kafelków, polecam :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

CzasNaPlanszy

Liczba recenzji: 81

Jak dla mnie ideał :)

Świetny dungeon crawler. Dużym plusem jest samouczek w formie pięciu pierwszych misji co pozwala na naturalne nauczenie się zasad gry, która dla początkujących w innej formie mogła by się okazać zbyt trudna. Przemierzamy różne plansze, zdobyway skarby, awansujemy postaci zdobywając nowe umiejętności. Za zdobyte złoto możemy w mieście kupić lepszy osprzęt. Wszystko to sprawia że mały Gloom jest grą kompletną i szczerze polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 3
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 3

Jaki jest rozmiar protektorów do kart i ile ich potrzeba dla tej gry?

~ Michał 02.12.2021 11:45

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy można grać kampanię "dwukrotnie"?

~ Grzegorz 20.11.2021 12:36

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Witam Kiedy znów będzie gra dostępna w sklepie?

~ Adam 18.08.2021 23:16

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również