How the West was Saved: the Russo-Polish War 1920

Strategiczna gra o wojnie polsko-bolszewickiej
Podziel się swoją opinią
  • 2 osoby
  • od 12 lat
  • 240 - 48 minut
How the West was Saved to strategiczna gra dla dwóch graczy, przedstawiająca wydarzenia wojny polsko - bolszewickiej od kwietnia do października 1920 r. Jeden gracz kontroluje Rosję i jej sojuszników - armię litewską, jeśli dołączy do konfliktu. Drugi gracz kontroluje siły armii polskiej i ukraińskiej. Ogólnie jeden żeton reprezentuje dywizję kawalerii lub piechoty lub grupę artylerii, ale obecne są także mniejsze brygady lub pułki. Projektant Stephen Pole w prosty sposób pokazuje ten złożony konflikt. Kluczem do prowadzenia operacji wojskowych i logistycznych jest poziom Punktów Zasobów. Zależy on od historycznych możliwości każdej ze stron na różnych etapach konfliktu. Punkty można zdobyć lub utracić z powodu losowego czynnika wynikającego z rzutu kością i Losowych Kart Wydarzeń. To wszystko powoduje Fog of War w kwestii planowania operacji. Następny znak zapytania - co mogą zrobić jednostki przeciwnika? Gracze naprzemiennie umieszczają znaczniki Aktywacji na swoich jednostkach. W ten sposób ujawniają swoje zamiary. Gracze stają przed dylematem - pokrzyżować plany przeciwnika czy przeprowadzić własne działania? Następnie gracze przemieszczają swoje wojska na przemian, ale kolejność ruchów, a następnie rozstrzyganie bitew, zależy od rzutu kością. Wynik walki opiera się na różnicy między Współczynnikami Walki, które są modyfikowane przez teren, niektóre Karty Zdarzeń Losowych i oczywiście rzuty kośćmi. Niuanse taktyczne są pokazane przez ukierunkowanie jednostek. Wszystko to obejmują proste zasady, ale decyzje podejmowane przez graczy są trudne. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia równowaga w angażowaniu własnych dostępnych sił w operacje obronne i ofensywne.
Autor:
Stephen Pole
Wydawca:
Strategemata
139,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

How the West was Saved to strategiczna gra dla dwóch graczy, przedstawiająca wydarzenia wojny polsko - bolszewickiej od kwietnia do października 1920 r. Jeden gracz kontroluje Rosję i jej sojuszników - armię litewską, jeśli dołączy do konfliktu. Drugi gracz kontroluje siły armii polskiej i ukraińskiej. Ogólnie jeden żeton reprezentuje dywizję kawalerii lub piechoty lub grupę artylerii, ale obecne są także mniejsze brygady lub pułki.
Projektant Stephen Pole w prosty sposób pokazuje ten złożony konflikt. Kluczem do prowadzenia operacji wojskowych i logistycznych jest poziom Punktów Zasobów. Zależy on od historycznych możliwości każdej ze stron na różnych etapach konfliktu. Punkty można zdobyć lub utracić z powodu losowego czynnika wynikającego z rzutu kością i Losowych Kart Wydarzeń. To wszystko powoduje Fog of War w kwestii planowania operacji.
Następny znak zapytania - co mogą zrobić jednostki przeciwnika? Gracze naprzemiennie umieszczają znaczniki Aktywacji na swoich jednostkach. W ten sposób ujawniają swoje zamiary. Gracze stają przed dylematem - pokrzyżować plany przeciwnika czy przeprowadzić własne działania?
Następnie gracze przemieszczają swoje wojska na przemian, ale kolejność ruchów, a następnie rozstrzyganie bitew, zależy od rzutu kością.
Wynik walki opiera się na różnicy między Współczynnikami Walki, które są modyfikowane przez teren, niektóre Karty Zdarzeń Losowych i oczywiście rzuty kośćmi. Niuanse taktyczne są pokazane przez ukierunkowanie jednostek.
Wszystko to obejmują proste zasady, ale decyzje podejmowane przez graczy są trudne. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia równowaga w angażowaniu własnych dostępnych sił w operacje obronne i ofensywne.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • instrukcja, 16 stron
  • karta rozstawienia początkowego
  • dwie kostki sześciościenne: jedna czerwona i jedna biała
  • sztywna plansza o wymiarach 48 x 68 cm tereny od Warszawy do Smoleńska
  • 216 sztancowanych żetonów
  • 40 laminowanych Kart Zdarzeń Losowych
Waga:
1,1 kg


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń How the West was Saved: the Russo-Polish War 1920

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie