Kingdomino

Gra taktyczno - strategiczna dla całej rodziny
19 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 8 lat
  • 15 - 20 minut
  • wydanie polskie
Jesteś wielkim władcą poszukującym nowych lądów, by poszerzyć granice swego wspaniałego królestwa. Przemierzysz wiele nowych ziem, pól uprawnych, jezior i majestatycznych gór, nim znajdziesz wreszcie swoje upragnione miejsce na ziemi. Uważaj jednak, wielu innych władców opuściło domy w tym samym celu! Kingdomino to wspaniała gra taktyczno - strategiczna dla całej rodziny, bazująca na mechanice domino, w której gracze tworzą królestwo wokół swojego zamku za pomocą kolorowych kafli, które pasują do siebie jedną z części. W trakcie rozgrywki będziemy dbać, by nasze królestwo nie było zbyt małe, lecz także, by nie rozrosło się ponad miarę oraz stawiać na tak powstałej planszy specjalne budynki! Kingdomino zachwyca pod względem estetycznym - dzięki kolorowej, komiksowej stylistyce z płytkami o wielu ciekawych szczegółach (krajobraz krainy składa się z urokliwych kafelków przedstawiających lasy, mokradła, pola, czy rzeki) przypadnie do gustu nawet największym malkontentom! Proste, intuicyjne zasady, charakterystyczne dla gier zaprojektowanych przez legendarnego Bruno Cathalę, pozwalają szybko wprowadzić nowe osoby do rozgrywki i w pełni cieszyć się grą! Na stronie wydawnictwa FoxGames dostępna jest instrukcja pdf.
Autor:
Bruno Cathala
Ilustracje:
Cyril Bouquet
Wydawca:
FoxGames
119,95

Dostępnych 19 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w piątek


Darmowa dostawa (PYL)


Opis

Jesteś wielkim władcą poszukującym nowych lądów, by poszerzyć granice swego wspaniałego królestwa. Przemierzysz wiele nowych ziem, pól uprawnych, jezior i majestatycznych gór, nim znajdziesz wreszcie swoje upragnione miejsce na ziemi. Uważaj jednak, wielu innych władców opuściło domy w tym samym celu!

Kingdomino to wspaniała gra taktyczno - strategiczna dla całej rodziny, bazująca na mechanice domino, w której gracze tworzą królestwo wokół swojego zamku za pomocą kolorowych kafli, które pasują do siebie jedną z części. W trakcie rozgrywki będziemy dbać, by nasze królestwo nie było zbyt małe, lecz także, by nie rozrosło się ponad miarę oraz stawiać na tak powstałej planszy specjalne budynki!

Kingdomino zachwyca pod względem estetycznym - dzięki kolorowej, komiksowej stylistyce z płytkami o wielu ciekawych szczegółach (krajobraz krainy składa się z urokliwych kafelków przedstawiających lasy, mokradła, pola, czy rzeki) przypadnie do gustu nawet największym malkontentom! Proste, intuicyjne zasady, charakterystyczne dla gier zaprojektowanych przez legendarnego Bruno Cathalę, pozwalają szybko wprowadzić nowe osoby do rozgrywki i w pełni cieszyć się grą!

Na stronie wydawnictwa FoxGames dostępna jest instrukcja pdf.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 4 płytki startowe
  • 4 trójwymiarowe zamki (różowy, żółty, zielony, niebieski)
  • 48 płytek domina (1 strona z terenami, 1 strona z numeracją)
  • 8 drewnianych znaczników króla w 4 kolorach (2 różowe, 2 żółte, 2 zielone, 2 niebieskie)
  • instrukcja
Waga:
400 g


Recenzje

4.16
na podstawie 19 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń KingdominoNajbardziej przydatne recenzje

M_zdrojek

Liczba recenzji: 97

Bardzo fajna gra na wprowadzenie w gry planszowe. Myślę, że średnio rozgarnięte 7-letnie dziecko potrafiłoby to ogarnąć. Można też kupić jako taką krótką "poczekajkę" albo przerwę w poważniejszych tytułach.
Pomimo całej prostoty zasad (opisanych na 4 czy 5 stronach), nie można grze zarzucić prostactwa. Daje nam w niektórych momentach nieoczywiste wybory z lekkim efektem "push your luck" bo nie wiemy co dojdzie następne. Może tym ruchem się zablokujemy, a może właśnie dojdzie coś, co będzie nam potrzebne.
Dla fanów negatywnej interakcji też może to być jakaś opcja, bo można w Kingdomino grać uprzykrzając życie innym.
Jak na kafelkową grę familijną - 5/5.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Magilion

Liczba recenzji: 26

Moim zdaniem najlepsza gra rodzinna. Mechanika jest twistem na temat znanego wszystkim "domino". Gra jest przepiękna, rozgrywka szybka i dzięki temu mamy syndrom pod tytułem zagrajmy jeszcze raz.
Sprawdza się świetnie w wprowadzenie osób nie grających w ogóle. Moja mama bardzo ją lubi.

Plusy:
- ładne wykonanie
- bardzo poste zasady
- nie "prostackie"
- bardzo przyjemna
-przyjemne grafiki
- świetne skalowanie
- sprawdzi się również grając z dziećmi

Minusy:
- dla bardzo zaawansowanych graczy, którzy nie lubią prostych gier może być uznana za za prostą


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Skaju

Liczba recenzji: 116

Domino w ciekawej odsłonie!
Bardzo polecam wariant 2 osobowy 7x7 królestwo ;)
Doskonały tytuł


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Carcassonne

Carcassonne

Paryż: Miasto świateł

Paryż: Miasto świateł