Łowcy Skarbów

Gra twórcy "Magic The Gathering"
2 opinie
 • 2 - 6 osób
 • od 8 lat
 • ok. 40 minut
 • wydanie polskie
Tylko najodważniejsi poszukiwacze skarbów zapuszczają się w mroczną otchłań Jaskini Lawy, przedzierają się przez chaszcze Splątanej Dżungli, i ryzykują życiem między lodowymi szczytami Gór Mroźnych. Czy i ty należysz do nich? Przygody zostały podzielone na pięć epizodów (rund). Na początku każdej rundy wszyscy gracze przygotowują się do wyprawy: otrzymują po 9 kart, z których wybierają po jednej, przekazując pozostałe 8 sąsiednim graczom. Z nowo otrzymanego zestawu 8 kart znowu zatrzymują sobie jedną i przekazują pozostałe 7 dalej. Czynność tę powtarzają, aż każdy z graczy będzie miał na ręce 9 wybranych w ten sposób kart. Teraz rozpoczyna się polowanie na skarby! Zdobądź jak najwięcej cennych klejnotów, magicznych zwojów i wartościowych artefaktów. Jednak uważaj - wśród ukrytych skarbów znajdują się też bezwartościowe śmieci i przeklęte przedmioty! Po pięciu rundach wygrywa osoba, która zgromadziła najwięcej najcenniejszych skarbów.
Autor:
Richard Garfield
Ilustracje:
Markus Erdt
Wydawca:
Rebel
119,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Tylko najodważniejsi poszukiwacze skarbów zapuszczają się w mroczną otchłań Jaskini Lawy, przedzierają się przez chaszcze Splątanej Dżungli, i ryzykują życiem między lodowymi szczytami Gór Mroźnych. Czy i ty należysz do nich?

Przygody zostały podzielone na pięć epizodów (rund).

Na początku każdej rundy wszyscy gracze przygotowują się do wyprawy: otrzymują po 9 kart, z których wybierają po jednej, przekazując pozostałe 8 sąsiednim graczom. Z nowo otrzymanego zestawu 8 kart znowu zatrzymują sobie jedną i przekazują pozostałe 7 dalej. Czynność tę powtarzają, aż każdy z graczy będzie miał na ręce 9 wybranych w ten sposób kart. Teraz rozpoczyna się polowanie na skarby! Zdobądź jak najwięcej cennych klejnotów, magicznych zwojów i wartościowych artefaktów. Jednak uważaj - wśród ukrytych skarbów znajdują się też bezwartościowe śmieci i przeklęte przedmioty!

Po pięciu rundach wygrywa osoba, która zgromadziła najwięcej najcenniejszych skarbów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza
 • 1 instrukcja i dodatek do instrukcji
 • 1 znacznik rundy
 • 12 żetonów punktacji
 • 82 monety
 • 54 płytki skarbów
 • 75 kart
 • 39 klejnotów
 • 22 płytki goblinów
Waga:
1 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.50
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Łowcy SkarbówNajbardziej przydatne recenzje

Louve

Liczba recenzji: 68

Gra mnie zaskoczyła. Początkowo wydawała się banalna o nieco dziwnych, mało sensownych zasadach, jednak po dwóch rundach rozgrywka zaczęła nabierać barw. Wbrew pozorom mechanika gry jest całkiem sprytna i wymaga od gracza nietuzinkowego podejścia do rozgrywki. Przekazywanie kart pomiędzy graczami na początku każdej rundy to nawiązanie do mechanizmu znanego chociażby z "7 cudów świata" czy "Seasons", dobry sposób na zminimalizowanie losowości przy rozdawaniu kart.

Podejście do gry na zasadzie "bądź najmocniejszy lub bądź najsłabszy" (średniacy przegrywają) to oryginalne rozwiązanie pozwalające na urozmaicenie strategii gry. Do tego dochodzą różne bonusy, których zdobycie, przy odpowiednio zaplanowanej strategii potrafi dać sporą przewagę nad przeciwnikami.

Oprawa graficzna jest przyjemna, pasująca do zabawnego, mało poważnego klimatu gry, a samemu wykonaniu nie można niczego zarzucić. Kartoniki jak i karty przetrwają spokojnie niejedną partię.

Zasady gry są proste i gdy raz się je opanuje, to rozgrywka przebiega szybko, a kończy się jeszcze szybciej. Nie powinno być też problemów z wciągnięciem do niej nowych graczy, nawet całkowicie początkujących.

Po początkowej niechęci i braku przekonania do tytułu, gra wzbudziła we mnie sympatię. Ku mojemu zaskoczeniu nietuzinkowa (wydawałoby się absurdalna nieco) mechanika okazała się sprawdzać całkiem dobrze, oferując lekką, szybką, prostą, a zarazem niebanalną i zabawną rozrywkę. Z dużą przyjemnością oceniam grę na 4, to solidny (choć w specyficzny sposób) produkt :-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piotr

Liczba recenzji: 11

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

OK powiem tak: Gra jest szybka i przyjemna. Zasady są proste ale kilka drobnych rzeczy zostaje niedopowiedziane, (nie wiem czy to wynika z polskiego tłumaczenia zasad czy też nie) dlatego warto ustalić sobie zasadę stołu przed grą żeby później nie było niedomówień. Madźikowcy nie będą mieć z tą grą żadnego problemu. Ja osobiście walnąłem gafę przy kolejności. Nie "wydedukowałem" z instrukcji że wpierw trzeba rozpatrzeć wszystkie krainy zanim zaczniemy rozpatrywać gobliny:) Ale ogólnie Mocne 4! Gdbymym mogł to nawet 4.5 :). Jedna z tych gier które nie urwie wam dupy ale na pewno wniesie kupę śmiechu podczas gry i sprawi że będziecie się dobrze bawić! Przesyłka jak zwykle bez zarzutów następnego dnia zawitała w me progi solidnie zapakowana i kompletna.


Kolibergfx

Liczba recenzji: 46

Nie rozumiem marudzenia na tę grę. „Robienie X raz to samo" - tak można powiedzieć o każdej grze :D Sporo decyzji, emocje do samego końca gry, a wszystko okraszone ciekawym pomysłem, że wygrywają tylko ci, z najniższym i najwyższym wynikiem. Bardzo dobra do pogrania z dzieciakami, ale dorośli gracze też świetnie się nią pobawią. Wykonane bardzo porządnie, ale nieco „od siekiery". Zwłaszcza żetony „klejnotów" za wielkie i nieładne. Ale to czepianie się. Gra lekka, sympatyczna i szybka. Generalnie mocne 4.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie