Miasto Szpiegów: Estoril 1942

Stwórz własną siatkę szpiegowską!
5 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • 45 - 60 minut
 • wydanie polskie
Estoril to małe miasteczko w Portugalii nieopodal Lizbony. Otaczają je piękne plaże, pogoda zawsze dopisuje, a ludzie mogą bawić się w kasynach i gościć w luksusowych hotelach. Z tego właśnie powodu w czasach drugiej wojny światowej mieścina ta przyciągała całe tłumy intrygujących person: królów, książąt, dyplomatów i wysoko postawionych polityków. Wszystkie te osobistości miały ze sobą coś wspólnego. W tych niespokojnych czasach parały się szpiegostwem. Tak samo zresztą jak wszyscy mieszkańcy miasteczka...Podczas gry zadaniem graczy jest stworzenie najbardziej efektywnej siatki szpiegowskiej. Wszyscy rozpoczynają rozgrywkę z zestawem 6 kart postaci, które będą posyłać w różne historyczne miejsca, aby wykonywały zadania polegające na pozyskiwaniu nowych szpiegów, zdobywaniu punktów zwycięstwa oraz wypełnianiu misji.Każda z postaci dysponuje siłą wpływu - bazową cechą opisującą jak skutecznym jest agentem, narodowością, która w zależności od lokacji może oferować dodatkowe bonusy lub utrudnienia, jedną lub więcej specjalnych umiejętności oraz liczbę punktów zwycięstwa, które werbujący gracz otrzyma na koniec gry za posiadanie danej postaci w swojej siatce szpiegowskiej.W trakcie gry gracze umieszczają swoich szpiegów na planszach lokacji walcząc o zwerbowanie nowych agentów. Zwerbowane postacie wchodzą w skład siatki szpiegów gracza i w kolejnych turach mogą zostać użyte do werbowania kolejnych szpiegów, czyniąc to zwykle efektywniej od postaci z którymi zaczynamy grę.Każda lokacja posiada unikalne warunki zmieniające warunki gry, a także jednego agenta, przydzielanego losowo, którego można w niej zwerbować.Podczas rozgrywki gracze będą musieli planować, przewidywać i skutecznie zarządzać zestawem 6 agentów (nowi rekruci zastępują starych), tak, aby po 4 rundach posiadać jak najwięcej punktów zwycięstwa zapewnianych przez wykonane misje oraz wpływowych szpiegów zwerbowanych do swojej siatki.
Autor:
Gil d'Orey, Antonio Sousa Lara
Ilustracje:
Mihajlo Dimitrievski
Wydawca:
Rebel
13995

Dostępnych 6 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Darmowa dostawa od 49 zł (do Dnia Dziecka)


Opis

Estoril to małe miasteczko w Portugalii nieopodal Lizbony. Otaczają je piękne plaże, pogoda zawsze dopisuje, a ludzie mogą bawić się w kasynach i gościć w luksusowych hotelach. Z tego właśnie powodu w czasach drugiej wojny światowej mieścina ta przyciągała całe tłumy intrygujących person: królów, książąt, dyplomatów i wysoko postawionych polityków. Wszystkie te osobistości miały ze sobą coś wspólnego. W tych niespokojnych czasach parały się szpiegostwem. Tak samo zresztą jak wszyscy mieszkańcy miasteczka...
Podczas gry zadaniem graczy jest stworzenie najbardziej efektywnej siatki szpiegowskiej. Wszyscy rozpoczynają rozgrywkę z zestawem 6 kart postaci, które będą posyłać w różne historyczne miejsca, aby wykonywały zadania polegające na pozyskiwaniu nowych szpiegów, zdobywaniu punktów zwycięstwa oraz wypełnianiu misji.

Każda z postaci dysponuje siłą wpływu - bazową cechą opisującą jak skutecznym jest agentem, narodowością, która w zależności od lokacji może oferować dodatkowe bonusy lub utrudnienia, jedną lub więcej specjalnych umiejętności oraz liczbę punktów zwycięstwa, które werbujący gracz otrzyma na koniec gry za posiadanie danej postaci w swojej siatce szpiegowskiej.
W trakcie gry gracze umieszczają swoich szpiegów na planszach lokacji walcząc o zwerbowanie nowych agentów. Zwerbowane postacie wchodzą w skład siatki szpiegów gracza i w kolejnych turach mogą zostać użyte do werbowania kolejnych szpiegów, czyniąc to zwykle efektywniej od postaci z którymi zaczynamy grę.
Każda lokacja posiada unikalne warunki zmieniające warunki gry, a także jednego agenta, przydzielanego losowo, którego można w niej zwerbować.
Obrazek
Podczas rozgrywki gracze będą musieli planować, przewidywać i skutecznie zarządzać zestawem 6 agentów (nowi rekruci zastępują starych), tak, aby po 4 rundach posiadać jak najwięcej punktów zwycięstwa zapewnianych przez wykonane misje oraz wpływowych szpiegów zwerbowanych do swojej siatki.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • 4 karty pomocy
 • 30 znaczników
 • 2 kostki k6
 • 8 plansz miejsc
 • karta pierwszego gracza
 • 12 kart misji
 • 27 kart postaci
 • 4 symbole
Waga:
1,13 kg
Instrukcja i inne pliki:

Powiązane artykuły


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.20
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Miasto Szpiegów: Estoril 1942Najbardziej przydatne recenzje

M_zdrojek

Liczba recenzji: 119

Miasto Szpiegów to bardzo przyjemna i stosunkowo krótka gra ukrytych tożsamości. Jak to zawsze w takich grach, chcemy zyskać jak najwięcej poprzez różnego rodzaju układy na planszy. Ciekawe jest to, że werbujemy postacie z lokacji, w której wygraliśmy, a w następnej turze możemy już nimi grać, zagrywając ich w celu zwerbowania kolejnego agenta.
Wszystko w grze oparte jest o bonusy, które przynoszą punkty na koniec gry. Jest to o tyle dobre, że nakierunkowuje graczy, w którą stronę muszą podążać, kogo bardziej opłaca się zwerbować do swojej siatki itd (co za tym idzie - o jaki teren będzie się toczyła walka). Ponadto punkty otrzymuje się za same kafelki postaci. Gra jest dobra, poleciłbym wszystkim, którzy lubią gry z ukrytą tożsamością 4/5.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Maxio1982

Liczba recenzji: 411

OCENA 5/5 : "Miasto Szpiegów: Estoril 1942" - będzie zaś prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla miłośników główkowania. Mamy tu ciekawe synergie pomiędzy zdolnościami postaci oraz wysoki poziom regrywalności. A faktem jest , że pomimo prostych zasad, rozgrywka jest całkiem skomplikowana. Fajna i przemyślana. Polecam!


Halina

Liczba recenzji: 1688

Jak dla mnie ideał :)

Mega fajny fajny tytuł, zawsze gramy z czystą przyjemnością!

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Ewolucja

Ewolucja