Munchkin (edycja polska)

Świetna gra kpiąca z RPG
176 opinii
  • 3 - 5 osób
  • od 12 lat
  • 60 - 90 minut
  • wydanie polskie
Munchkin – Edycja 2015 to najnowsza wersja „podstawki” do gry karcianej Munchkin, w której znajdziecie 165 kart oczywiście ze świetnymi grafikami autorstwa Johna Kovalica. Schodzisz do podziemi. Zabijasz wszystko, co spotkasz na swojej drodze. Oszukujesz kumpli i kradniesz ich ekwipunek. Zabierasz tyle skarbów, ile się da i zwiewasz. Przyznaj, że to kochasz! Munchkin to niekolekcjonerska gra karciana, która oddaje urok typowej gry fabularnej bez tego całego durnego odgrywania postaci. Musisz tylko zabijać potwory i zbierać magiczne przedmioty! Szybka partyjka Munchkina sprawi, że bywalcy sesji RPG będą pękać ze śmiechu. W roku 2001 gra zdobyła nagrodę ORIGINS jako Najlepsza tradycyjna gra karciana.
Autor:
Steve Jackson Games
Wydawca:
Black Monk
119,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Munchkin – Edycja 2015 to najnowsza wersja „podstawki” do gry karcianej Munchkin, w której znajdziecie 165 kart oczywiście ze świetnymi grafikami autorstwa Johna Kovalica. Schodzisz do podziemi. Zabijasz wszystko, co spotkasz na swojej drodze. Oszukujesz kumpli i kradniesz ich ekwipunek. Zabierasz tyle skarbów, ile się da i zwiewasz. Przyznaj, że to kochasz!

Munchkin to niekolekcjonerska gra karciana, która oddaje urok typowej gry fabularnej bez tego całego durnego odgrywania postaci. Musisz tylko zabijać potwory i zbierać magiczne przedmioty! Szybka partyjka Munchkina sprawi, że bywalcy sesji RPG będą pękać ze śmiechu.

W roku 2001 gra zdobyła nagrodę ORIGINS jako Najlepsza tradycyjna gra karciana.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 165 kart do gry (Drzwi i Skarbów)
  • kość sześciościenna
  • Instrukcja
Waga:
300 g
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.70
na podstawie 176 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Munchkin (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

berna

Liczba recenzji: 3

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Pozycja bardzo interesująca, idealna na dłuższe posiedzenie ze znajomymi, lubiącymi się pośmiać :) Humorystyczna gra karciana, gdzie każdy, nawet z pozoru najsłabszy uczestnik, może ograć resztę :) Oczywiście działa to też na odwrót - nie raz można otrzeć się o zwycięstwo i nagle z kretesem upaść na poziom 1 (z którego rozpoczynamy zabawę). Dostarcza to sporo emocji i jeśli komuś gra nie idzie z początku, nie oznacza, że nie da rady się przebić do czołówki :) Duży plus za ogrom dodatków - jeśli zaczną Wam się nudzić karty, można rozszerzyć zestaw o kolejne i problem znika ;) Mały minus za jakość kart. Już po kilku rozgrywkach widać ślady zużywania, ale od czego są koszulki :)


Paola13

Liczba recenzji: 39

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

W Munchkina grałam kilka razy przed zakupem. Bardzo lubię go za fantastyczne, humorystyczne karty. Uważam, że najlepiej gra się w minimum 5 osób, ale takie, które będą nawzajem sobie przeszkadzać, a nie takie, które mówią "nie na Ciebie nie rzucę klątwy bo ty jesteś moją przyjaciółką" itp. W końcu chodzi o to, żeby "wykiwać kumpli", a w momencie gdy sobie nie przeszkadzamy gra może się bardzo szybko skończyć.
Duży plus za to, że można łączyć podstawkę nie tylko z dodatkami ale też z innymi wersjami (ja ostatnio grałam wraz z Munchkinem Cthulhu podstawką i dodatkiem) co oczywiście bardzo uatrakcyjnia grę!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Vahen

Liczba recenzji: 13

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Od razu przyznaję się bez bicia, że będąc posiadaczką Munchkina nigdy w pełni nie opanowałam stanowiska głównoprowadzącego! Pierwszy raz zetknęłam się z tym rewelacyjnym produktem u przyjaciół, kiedy karty były jeszcze w wersji monochromatycznej. Potem uznałam, że warto mieć własne pudło, choćby po to, żeby inni nie musieli swojego wozić przez pół kraju. Grałam wielokrotnie, z różnymi ludźmi. Zazwyczaj mieliśmy jakiegoś Mistrza Gry, który sam nie angażował się w rywalizację, za to rewelacyjnie podsycał klimat (dzięki Ci za to, Sygurdzie!).

Teraz słówko o tym, dla kogo jest gra. Na pewno dużo bardziej dla dorosłych, niż dla dzieci. Zdecydowanie do osób obdarzonych poczuciem humoru i dystansem do samego siebie i swoich osiągnięć. Jeśli większość graczy miała kiedykolwiek do czynienia z grami typu RPG - tym lepiej. Ale nie jest to wymagane. Wystarczy wyobraźnia, znajomość światowej literatury, historii, polityki, fantastyki i zamiłowanie do absurdów :P

P.S. Wykonanie solidne, też jest na piątkę!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie