Obecność

Na tej planecie nie jesteś sam...
1 opinia
 • 2 - 7 osób
 • od 10 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w kosmos w poszukiwaniu nowego domu. Mimo lat intensywnych badań prowadzonych w najdalszych zakątkach galaktyki, jak dotąd nie znaleziono żadnych innych inteligentnych form życia. Podczas ostatniego przeszukiwania archiwów Starej Ziemi odkryto coś niepokojącego. Wiele wskazuje na to, że wszelkie informacje dotyczące planety zwanej Artemią zostały usunięte z oficjalnych baz danych i katalogów. Zaintrygowani tym faktem wyruszyliście w nieznane na niebezpieczną misję badawczą.  Obecność to asymetryczna gra karciana, w której jeden gracz (Obcy) staje do walki przeciwko pozostałym graczom (Rozbitkom). Jeśli jesteś jednym z Rozbitków, będziesz używał kart Miejsc, aby z ich pomocą przemierzać i badać planetę Artemia. Korzystaj z jej tajemniczych mocy oraz kart Przetrwania i unikaj schwytania przez Obcego do czasu przybycia misji ratunkowej. Jeśli zaś wcielisz się w rolę Obcego, Twoim celem będzie schwytanie Rozbitków ze statku badawczego i zasymilowanie ich z ekosystemem rodzimej planety. Korzystaj z kart Pościgu oraz aktywuj tajemnicze moce planety, aby przeprowadzać wielokrotne ataki na Rozbitków, osłabiając ich wolę przetrwania i szansę na przeżycie.
Autor:
Ghislain Masson
Wydawca:
Games Factory
79,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w kosmos w poszukiwaniu nowego domu. Mimo lat intensywnych badań prowadzonych w najdalszych zakątkach galaktyki, jak dotąd nie znaleziono żadnych innych inteligentnych form życia. Podczas ostatniego przeszukiwania archiwów Starej Ziemi odkryto coś niepokojącego. Wiele wskazuje na to, że wszelkie informacje dotyczące planety zwanej Artemią zostały usunięte z oficjalnych baz danych i katalogów. Zaintrygowani tym faktem wyruszyliście w nieznane na niebezpieczną misję badawczą. 

Obecność to asymetryczna gra karciana, w której jeden gracz (Obcy) staje do walki przeciwko pozostałym graczom (Rozbitkom). Jeśli jesteś jednym z Rozbitków, będziesz używał kart Miejsc, aby z ich pomocą przemierzać i badać planetę Artemia. Korzystaj z jej tajemniczych mocy oraz kart Przetrwania i unikaj schwytania przez Obcego do czasu przybycia misji ratunkowej.

Jeśli zaś wcielisz się w rolę Obcego, Twoim celem będzie schwytanie Rozbitków ze statku badawczego i zasymilowanie ich z ekosystemem rodzimej planety. Korzystaj z kart Pościgu oraz aktywuj tajemnicze moce planety, aby przeprowadzać wielokrotne ataki na Rozbitków, osłabiając ich wolę przetrwania i szansę na przeżycie.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 55 kart miejsc
 • 20 kart pościgu
 • 15 kart przetrwania
 • 18 znaczników determinacji
 • znacznik asymilacji
 • znacznik misji ratunkowej
 • znacznik aktywacji
 • 3 żetony pościgu
Waga:
410 g
Pasujące koszulki:

Do gry Obecność dodawany jest zestaw 10 kart promocyjnych (1 karta azylu, 1 karta epidemii, 4 karty zielonego artefaktu i 4 karty pomarańczowego artefaktu). Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

5.00
na podstawie 1 oceny

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń ObecnośćNajbardziej przydatne recenzje

mabiel

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Fantastyczna i pięknie wydana gra dla wszytkich bez względu na płeć czy wiek (formalnie od 10 lat, ale 7-8 latki spokojnie dadzą radę zagrać w ekipie rozbitków). Rzeczywiście im więcej graczy tym lepiej, bo pojawia się wyraźny element kooperacji pomiędzy rozbitkami, pięknie zresztą zbalansowany przez statystycznie większe szanse istoty na złapanie któregoś z nich. Co ciekawe, większa liczba graczy nie przekłada się znacząco na wydłużenie czasu rozgrywki. Mogę szczerze polecić każdemu.


Tomek

Jesli ktoś pisze ze gra jest taka sobie bo w zasadzie "rozbitkowie kładą tylko po jednej karcie i koniec", to widzę przed oczami Janusza z Grażyną, dla których synonimem planszowej rozrywki jest Monopol.

Smutna prawda, ale ambitne gry, w których to gracz kreuje jej przebieg i rozgrywa ja na swoich warunkach, a nie jak mu narzucają twórcy, to u nas wciąż nisza..

Sam znalazłem Obecność po ratingu na boardgamegeek i póki co ten tytuł spełnia moje oczekiwania. Rewelacyjna, psychologiczna zabawa w blef i przewidywanie. Polecam dla ludzi wymagających od gier czegoś wiecej niż rzucanie kostką i przesuwanie pionkow :)


Kolibergfx

Liczba recenzji: 46

Gra ŁAŁ! Kolejny przykład, jak niewielką ilością komponentów i genialnym pomysłem można zrobić coś niezwykłego. Gra świetnie buduje klimat i atmosferę napięcia wraz ze zbliżającym się końcem rozgrywki.

Hit, który powinien być w każdej kolekcji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie