Phantom Leader Deluxe Edition

5 opinii
 • 1 osoba
 • od 12 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie angielskie
Phantom Leader to gra, dzięki której przejmiesz rolę dowództwa lotnictwa USA w wojnie wietnamskiej w latach 1964-1972. W tej trudnej rywalizacji musisz koncentrować się nie tylko na skutecznym niszczeniu celów, lecz także utrzymywać w równowadze delikatne polityczne reperkursje swoich ataków. Jeśli przeprowadzisz zbyt agresywną ofensywę powietrzną, ty będziesz obarczony winą za przegranie wojny. Każdą z kampanii można rozegrać siłami Air Force lub eskadrą Marynarki Wojennej. Każdej z nich przypisane są odmienne cele. Czas rozgrywki każdej z misji trwa około 30 minut, wliczając rozstawienie początkowe, plan działania i przeprowadzenie operacji. Każdy cel ma "wartość polityczną". W chwili gdy go zniszczysz, przesuwasz znacznik polityczny o odpowiednią ilość pól w prawo. Od tego momentu twoje możliwości wyboru kolejnych celów ograniczone są do tych o mniejszej politycznej wartości. Nie bez znaczenia jest także wybór celów, których postanowisz nie atakować, co pozwala przesunąć znacznik polityczny w przeciwnym kierunku. Każdy z twoich pilotów ma odmienne umiejętności. Właściwy wybór pilotów i uzbrojenia w danej misji to podstawowy krok na drodze do sukcesu. Podczas rozgrywania misji twoi piloci nabierają doświadczenia, ale także odczuwają zmęczenie. Wraz z doświadczeniem ich umiejętności rosną, w miarę zmęczenia maleją, co w konsekwencji może zaowocować nie wzięciem udziału w kilku misjach. Phantom Leader to interesująca mechanicznie gra wojenna przeznaczona dla jednej osoby, pełna taktyki, niebanalnych wyzwań i trudnych wyborów.
Wydawca:
DVG
369,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Phantom Leader to gra, dzięki której przejmiesz rolę dowództwa lotnictwa USA w wojnie wietnamskiej w latach 1964-1972. W tej trudnej rywalizacji musisz koncentrować się nie tylko na skutecznym niszczeniu celów, lecz także utrzymywać w równowadze delikatne polityczne reperkursje swoich ataków. Jeśli przeprowadzisz zbyt agresywną ofensywę powietrzną, ty będziesz obarczony winą za przegranie wojny.

Każdą z kampanii można rozegrać siłami Air Force lub eskadrą Marynarki Wojennej. Każdej z nich przypisane są odmienne cele. Czas rozgrywki każdej z misji trwa około 30 minut, wliczając rozstawienie początkowe, plan działania i przeprowadzenie operacji.

Każdy cel ma "wartość polityczną". W chwili gdy go zniszczysz, przesuwasz znacznik polityczny o odpowiednią ilość pól w prawo. Od tego momentu twoje możliwości wyboru kolejnych celów ograniczone są do tych o mniejszej politycznej wartości. Nie bez znaczenia jest także wybór celów, których postanowisz nie atakować, co pozwala przesunąć znacznik polityczny w przeciwnym kierunku.

Każdy z twoich pilotów ma odmienne umiejętności. Właściwy wybór pilotów i uzbrojenia w danej misji to podstawowy krok na drodze do sukcesu. Podczas rozgrywania misji twoi piloci nabierają doświadczenia, ale także odczuwają zmęczenie. Wraz z doświadczeniem ich umiejętności rosną, w miarę zmęczenia maleją, co w konsekwencji może zaowocować nie wzięciem udziału w kilku misjach.

Phantom Leader to interesująca mechanicznie gra wojenna przeznaczona dla jednej osoby, pełna taktyki, niebanalnych wyzwań i trudnych wyborów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 336 kar
 • 352 żetony
 • 8 arkuszy kampanii
 • 1 kostka 10-ścienna
 • 1 karta gracza
 • 1 karta Log-Sheet
 • 1 instrukcja
Waga:
1,8 kg
Kod producenta:
DVV1-025


Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie