Raptor

Stań oko w oko z Raptorem
6 opinii
 • 2 osoby
 • od 9 lat
 • ok. 25 minut
 • wydanie angielskie
Czasy obecne. Opuszczona wyspa na Pacyfiku, gdzie człowiek nie postawił jeszcze swojej stopy. Pośród gęstych lasów i wzniesień dostrzeżono coś niesamowitego - dinozaura, wraz z młodymi. To znalezisko stanowi wiekopomne odkrycie! Ta grupa naukowców, której uda się ich złapać, na pewno zapisze się w historii nauki. Tylko jest jeden problem. Ograniczony sprzęt, ograniczona liczba ludzi i Raptor, który w obronie swoich młodych jest w stanie zrobić wszystko... Raptor to utrzymana w oldschool'owym klimacie strategiczna gra dwuosobowa w której jeden z graczy kontroluje "Mamę Raptora" oraz piątkę dzieci, natomiast po drugiej stronie stanie drużyna naukowców wyposążona w miotacze ognia i pistolety usypiające. Zarządzanie zestawem kart, który mamy na ręku, planowanie własnych ruchów oraz przewidywanie ruchów przeciwnika to cechy najlepszych gier dwuosobowych. Raptor jest jej kwintesencją. Każdy z graczy posiada w swoim ręku 3 karty (z różnymi akcjami, ponumerowane od 1 do 9). Wybierają po jednej z nich i wykładają w tym samym momencie. Ten z graczy, który zagra kartę o niższym numerze, wykorzystuje akcję specjalną, nie ma natomiast żadnego dodatkowej akcji. Ten, który zagrał wyższą, wykonuje tyle dodatkowych akcji ile wynosi różnica pomiędzy jego, a przeciwnika kartą. Nie wykonuje on jednak akcji specjalnej. Prostota zasad, głębia gry, niesymetryczność i ciekawe, oldschool'owe wykonanie zapewnią wam wiele godzin fantastycznej rozgrywki. Naukowcu, czy uda Ci się złapać odpowiednią ilość małych, czy rzucisz się na matkę Raptorów? Raptorze, czy uda Ci się uciec małymi, czy może uczynisz z tego miejsca grobowiec dla gromadki naukowców? To wszystko wyjaśni się podczas gry w Raptor!
Autor:
Bruno Cathala, Bruno Faidutti
Wydawca:
Matagot
99,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Czasy obecne. Opuszczona wyspa na Pacyfiku, gdzie człowiek nie postawił jeszcze swojej stopy. Pośród gęstych lasów i wzniesień dostrzeżono coś niesamowitego - dinozaura, wraz z młodymi. To znalezisko stanowi wiekopomne odkrycie! Ta grupa naukowców, której uda się ich złapać, na pewno zapisze się w historii nauki. Tylko jest jeden problem. Ograniczony sprzęt, ograniczona liczba ludzi i Raptor, który w obronie swoich młodych jest w stanie zrobić wszystko...

Raptor to utrzymana w oldschool'owym klimacie strategiczna gra dwuosobowa w której jeden z graczy kontroluje "Mamę Raptora" oraz piątkę dzieci, natomiast po drugiej stronie stanie drużyna naukowców wyposążona w miotacze ognia i pistolety usypiające.

Zarządzanie zestawem kart, który mamy na ręku, planowanie własnych ruchów oraz przewidywanie ruchów przeciwnika to cechy najlepszych gier dwuosobowych. Raptor jest jej kwintesencją. Każdy z graczy posiada w swoim ręku 3 karty (z różnymi akcjami, ponumerowane od 1 do 9). Wybierają po jednej z nich i wykładają w tym samym momencie. Ten z graczy, który zagra kartę o niższym numerze, wykorzystuje akcję specjalną, nie ma natomiast żadnego dodatkowej akcji. Ten, który zagrał wyższą, wykonuje tyle dodatkowych akcji ile wynosi różnica pomiędzy jego, a przeciwnika kartą. Nie wykonuje on jednak akcji specjalnej.

Prostota zasad, głębia gry, niesymetryczność i ciekawe, oldschool'owe wykonanie zapewnią wam wiele godzin fantastycznej rozgrywki. Naukowcu, czy uda Ci się złapać odpowiednią ilość małych, czy rzucisz się na matkę Raptorów? Raptorze, czy uda Ci się uciec małymi, czy może uczynisz z tego miejsca grobowiec dla gromadki naukowców? To wszystko wyjaśni się podczas gry w Raptor!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 15 żetonów
 • 9 kartonowych kamieni
 • 18 kart
 • 16 figurek
 • 2 pomoce graczy
 • instrukcja
Waga:
1,2 kg
Kod producenta:
rap01


Recenzje

4.83
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń RaptorWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie