Rococo Deluxe Plus Edition

Witamy w epoce Rokoko
Podziel się swoją opinią
 • 1 - 5 osób
 • od 14 lat
 • 60 - 120 minut
 • wydanie angielskie
 • instrukcja polska
Witamy w epoce Rokoko. We Francji rządzi król Ludwik XV, a organizowanie wystawnych balów jest w dobrym tonie. Ważne osobistości ubierają się we wspaniałe suknie i płaszcze, chcąc przyćmić innych swoim strojem. W związku ze zbliżającym się za kilka tygodni największym balem, wszyscy zwracają się do Ciebie z prośba o elegancki surdut, zniewalającą suknie lub ufundowanie fajerwerków. Szybko orientujesz się, że nie są to zwykłe zlecenia, tym razem stawką jest zaprezentowanie się na najbardziej prestiżowym balu XVIII wieku. Czy podejmiesz wyzwanie? W grze Rokoko, zarządzasz zakładem krawieckim i starasz się zyskać jak największy Prestiż. W każdej turze będziesz zagrywał kartę Pracownika, który wykona jakieś zadanie, na przykład: zatrudni kolejnego Pracownika, uszyje Suknie albo ufunduje Dekoracje. Jednak nie każdy Pracownik jest w stanie wykonać dane zadanie, więc musisz mądrze przydzielać im obowiązki. Większość z Twoich Pracowników ma dodatkowe zdolności np. uzyskiwanie Punktów Prestiżu. Po 7 rundach gra kończy się balem i ostatecznym podliczeniem punktów. Wtedy otrzymasz Punkty Prestiżu za niektóre zdolności Pracowników, za Stroje, które pożyczyłeś gościom na bal oraz za Dekoracje, które ufundowałeś. Na koniec wszyscy gracze podliczają swoje Punkty Prestiżu i ten gracz, który zdobył ich najwięcej, wygrywa grę. Gra Rokoko zdobyła prestiżową nominację do nagrody MinD Games Prize przyznawanej przez Mensa in Deutschland. To wydanie gry jest wersją Deluxe. Całkowicie zmieniona szata graficzna, duże pudełko, które mieści aż 4 dodatki: Jewelry Festivities Dresses Fancy Dresses promos kompletnie nowy dodatek "Madame Du Barry" Uwaga! Produkt zawiera instrukcję w języku polskim. Część elementów gry może być zależna językowo, więc gracze nie znający języka angielskiego mogą mieć utrudnioną rozgrywkę. Ogromna plansza o wymiarach 910 mm x 500 mm została od nowa zaprojektowana i zilustrowana przez nieocenionego Ian O’Toole. Wersja Deluxe zawiera drewniane znaczniki gracza pokryte złotą folią, płócienny woreczek, a także specjalnie zaprojektowane znaczniki surowców. Ta edycja zawiera dodatkowo specjalnie zaprojektowany dodatek "Expert Tailors", figurkę Królowej, która zastępuję kartę, a także limitowany zestaw 32 strojów pochodzących z 8 różnych europejskich i azjatyckich krajów.
Autor:
Matthias Cramer, Stefan Malz, Louis Malz
Ilustracje:
Ian O'Toole
Wydawca:
HOBBITY.eu
478,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Witamy w epoce Rokoko. We Francji rządzi król Ludwik XV, a organizowanie wystawnych balów jest w dobrym tonie. Ważne osobistości ubierają się we wspaniałe suknie i płaszcze, chcąc przyćmić innych swoim strojem.

W związku ze zbliżającym się za kilka tygodni największym balem, wszyscy zwracają się do Ciebie z prośba o elegancki surdut, zniewalającą suknie lub ufundowanie fajerwerków. Szybko orientujesz się, że nie są to zwykłe zlecenia, tym razem stawką jest zaprezentowanie się na najbardziej prestiżowym balu XVIII wieku. Czy podejmiesz wyzwanie?

W grze Rokoko, zarządzasz zakładem krawieckim i starasz się zyskać jak największy Prestiż. W każdej turze będziesz zagrywał kartę Pracownika, który wykona jakieś zadanie, na przykład: zatrudni kolejnego Pracownika, uszyje Suknie albo ufunduje Dekoracje. Jednak nie każdy Pracownik jest w stanie wykonać dane zadanie, więc musisz mądrze przydzielać im obowiązki.

Większość z Twoich Pracowników ma dodatkowe zdolności np. uzyskiwanie Punktów Prestiżu. Po 7 rundach gra kończy się balem i ostatecznym podliczeniem punktów. Wtedy otrzymasz Punkty Prestiżu za niektóre zdolności Pracowników, za Stroje, które pożyczyłeś gościom na bal oraz za Dekoracje, które ufundowałeś. Na koniec wszyscy gracze podliczają swoje Punkty Prestiżu i ten gracz, który zdobył ich najwięcej, wygrywa grę.

Gra Rokoko zdobyła prestiżową nominację do nagrody MinD Games Prize przyznawanej przez Mensa in Deutschland.

To wydanie gry jest wersją Deluxe. Całkowicie zmieniona szata graficzna, duże pudełko, które mieści aż 4 dodatki:

 • Jewelry
 • Festivities Dresses
 • Fancy Dresses promos
 • kompletnie nowy dodatek "Madame Du Barry"

Uwaga! Produkt zawiera instrukcję w języku polskim. Część elementów gry może być zależna językowo, więc gracze nie znający języka angielskiego mogą mieć utrudnioną rozgrywkę.

Ogromna plansza o wymiarach 910 mm x 500 mm została od nowa zaprojektowana i zilustrowana przez nieocenionego Ian O’Toole. Wersja Deluxe zawiera drewniane znaczniki gracza pokryte złotą folią, płócienny woreczek, a także specjalnie zaprojektowane znaczniki surowców.

Ta edycja zawiera dodatkowo specjalnie zaprojektowany dodatek "Expert Tailors", figurkę Królowej, która zastępuję kartę, a także limitowany zestaw 32 strojów pochodzących z 8 różnych europejskich i azjatyckich krajów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • plansza do gry
 • żetony
 • 4 dodatki: Jewelry, Festivities Dresses, Fancy Dresses promos i Madame Du Barry
Waga:
2 kg


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Rococo Deluxe Plus Edition

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Witam, chcę zamówić grę w przedsprzedaży ale zależałoby mi na informacji czy gra ma szansę ukazać się w tym roku? Czy premiera będzie przesunięta na przyszły rok?

~ Beata 10.10.2020 16:52

Premiera jest zaplanowana na grudzień. W związku z tym wysyłka powinna być jeszcze przed Świętami.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Roshena 10.12.2020 13:29

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również