Śledztwo w muzeum

Łapać złodzieja!
6 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • 20 - 25 minut
 • wydanie polskie
Wiadomość z ostatniej chwili: z muzeum skradziono zabytkowy eksponat. Policja zamknęła wszystkie wyjścia. W budynku zostało 16 podejrzanych. Czy złodziej działał w pojedynkę? A może miał wspólników? Czy udało mu się uciec jeszcze przed zamknięciem drzwi? Detektywi, czas rozpocząć śledztwo i poznać prawdę: Badajcie poszlaki. Próbujcie zmylić swoich przeciwników. Użyjcie zmysłu dedukcji, by wskazać winnego lub winnych. Kto z Was okaże się najwybitniejszym detektywem w mieście?
Autor:
Phil Walker-Harding
Ilustracje:
Maxime Sarthou
Wydawca:
FoxGames
159,95

Dostępne 22 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wiadomość z ostatniej chwili: z muzeum skradziono zabytkowy eksponat. Policja zamknęła wszystkie wyjścia. W budynku zostało 16 podejrzanych. Czy złodziej działał w pojedynkę? A może miał wspólników? Czy udało mu się uciec jeszcze przed zamknięciem drzwi?

Detektywi, czas rozpocząć śledztwo i poznać prawdę:

 • Badajcie poszlaki.
 • Próbujcie zmylić swoich przeciwników.
 • Użyjcie zmysłu dedukcji, by wskazać winnego lub winnych.

Kto z Was okaże się najwybitniejszym detektywem w mieście?

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • planszetki
 • kafelki
 • żetony i znaczniki
 • karty
 • instrukcja
Waga:
800 g


Recenzje

4.83
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Śledztwo w muzeumNajbardziej przydatne recenzje

gabi.zuzia

Śledztwo w muzeum to gra detektywistyczna, która umili wam wspólny czas. Rodzinne rozgrywki staną się super zabawą. W czasie gry wcielacie się w role detektywów. Waszym zadaniem jest odnalezienie złodzieja lub kilku i pomoc w jego ujęciu.
"Śledztwo w muzeum" to gra z prostymi i bardzo czytelnymi zasadami. Ta detektywistyczna przygoda dostarczy wam mnóstwo radości i zabawy. Każda z rund jest inna, a jej przebieg nieprzewidywalny. Kafelki i karty są dobierane losowo. Gra sprawdzi się bardzo dobrze podczas rodzinnych rozgrywek. Przeznaczona jest dla dzieci 8+, jednak z niewielka pomocą osoby dorosłej, młodsze dzieci także będą się super bawiły.


gabi.zuzia

Liczba recenzji: 2

Śledztwo w muzeum to gra detektywistyczna, która umili wam wspólny czas. Rodzinne rozgrywki staną się super zabawą. W czasie gry wcielacie się w role detektywów. Waszym zadaniem jest odnalezienie złodzieja lub kilku i pomoc w jego ujęciu.

Na rozwiązanie zagadki detektywistycznej macie 6 rund. Każdy gracz ma do dyspozycji karty poszlak, na podstawie których eliminuje tych, którzy z kradzieżą nie mieli nic wspólnego, notes, ołówek oraz żetony śledztwa. Tutaj liczy się spostrzegawczość, logiczne myślenie i szybkość działania. Podczas każdej z rund, gracz wykonuje dwie akcje: bada poszlakę oraz wskazuje winnego. Badając poszlakę można blokować innych graczy, kładąc żeton o wysokiej wartości. Można też użyć podstępu i wprowadzić innych w błąd.

Gra kończy się po szóstej rundzie. Gracze kolejno sprawdzają karty poszlak i zakrywają kafelki podejrzanych. Gdy na planszy pozostanie jeden kafelek, złodziej został złapany. Kilka kafelków oznacza złapanie szajki złodziei, zaś zakrycie wszystkich - ucieczkę złodzieja z muzeum. Wygrywa ten z graczy, który poprawnie wytypował złodzieja i zebrał najwięcej punktów.

"Śledztwo w muzeum" to gra z prostymi i bardzo czytelnymi zasadami. Ta detektywistyczna przygoda dostarczy wam mnóstwo radości i zabawy. Każda z rund jest inna, a jej przebieg nieprzewidywalny. Kafelki i karty są dobierane losowo. Gra sprawdzi się bardzo dobrze podczas rodzinnych rozgrywek. Przeznaczona jest dla dzieci 8+, jednak z niewielką pomocą osoby dorosłej, młodsze dzieci także będą się super bawiły.

Gra wykonana jest bardzo solidnie, grafika urzeka kolorami i humorem. Muszę przyznać, że jakość wykonania jest na duży plus. Do gry dołączono także notesy i ołówki, co sprawia, że rozgrywka jest łatwiejsza, a notowanie wszystkich kroków przyjemniejsze.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Katarzyna

Liczba recenzji: 12

Jak dla mnie ideał :)

Granie w planszówki, karcianki czy też paragrafówki to moja druga, po czytaniu książek oczywiście, pasja. 🤩 Zawsze z chęcią sięgam po nowości dla graczy, dlatego też z wielkim zainteresowaniem podeszłam do "Śledztwa w muzeum" od @foxgames.pl . 🎲 Dziś chciałbym podzielić się z Wami moją opinią o tej edukacyjnej, detektywistycznej grze dla młodszych i starszych odbiorców. 😊

Rozgrywka przeznaczona jest dla minimum dwóch, a maksimum czterech osób w wieku od 8 lat wzwyż. 👍 Czas, jaki musicie przeznaczyć na zabawę to około 20 minut. ⏰️ Wcielamy się tu w rolę detektywa, 🕵‍♂️ a naszym zadaniem jest odnalezienie złodzieja, który napadł na muzeum okradając je z cennego zabytkowego eksponatu. 😲

Ta dedukcyjna planszówka przyciąga do siebie już samym wyglądem pudełka. Estetyczne grafiki robią robotę, ale wnętrze opakowania skrywa jeszcze więcej cudowności! 😍 Przejrzysta instrukcja gry, kolorowe karty i żetony, notesiki oraz ołówki - wszystkie elementy są dobrej jakości, solidnie wykonane i dopracowane pod każdym względem. 👌

Zrozumienie zasad gry zajmuje dosłownie chwilę, a samo przygotowanie rozgrywki to też moment. 🙂 Rozkładamy kafelki podejrzanych i karty poszlak, dobieramy żetony i gramy! 😃 Podczas rozgrywki będziemy mieć sporo rozkminek, poszlaki, jak i podejrzani, będą się zmieniać, a do ostatecznego rozwiązania zagadki będzie prowadzić nas nasz zmysł detektywistyczny. 🧐 Musimy liczyć się również z tym, że przestępcy uda się uciec. 🤷‍♀️ Ta gra oferuje naprawdę wiele rozwiązań, co czyni ją mega ciekawą.

"Śledztwo w muzeum" to świetna gra rodzinna, 👨‍👩‍👧‍👦 zapewniająca wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców. Dzieciaki będą się przy niej super bawić i jednocześnie ćwiczyć dedukcję, 👍 a dla dorosłych będzie to źródło naprawdę fajnej rozrywki. Gorąco polecam❗️😊


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie