Sudoku Kinoku

Sudoku umożliwiające grę z przeciwnikami
Podziel się swoją opinią
  • 2 - 4 osoby
  • od 7 lat
  • wydanie polskie
Historia powstania gry nierozerwalnie łączy się z festiwalem chryzantem czyli Kiku No Sekku. Jest on ostatnim z 5 festiwali Sekku i przypada 9 dnia 9 miesiąca. Według taoizmu cyfry nieparzyste należą do szczęśliwych (yang) – dlatego też festiwale Sekku odbywają się w „imieniny miesiąca” oznaczonego liczbą nieparzystą. Święto to zostało wpisane do kalendarza w okresie Edo. Jak wielkie znaczenie w dziejach Japonii ma ten kwiat, świadczy fakt, iż chryzantema jest oficjalnym kwiatem Cesarstwa Japonii. Szesnastopłatkowa chryzantema symbolizuje długowieczność, godność i szlachetność. Jak głosi legenda, podczas panowania dynastii Zhou, na dworze cesarskim żył pewien thaoista Peng Than. Został on wygnany z dworu za to że dotknął stopą cesarska poduszkę… Minęło wiele set lat. Wieść o mnichu żyjącym w dolinie chryzantem dotarła do panującego cesarza. Nakazał sprowadzić mnicha i rozkazał mu zdradzić sekret jego długowieczności. Gdy dowiedział się o magicznym napoju opartym na kwiatach chryzantem wypróbował jego działanie. Stwierdziwszy, że napój ten ma wspaniały smak, a jego ciało przepełnia siła i świeżość nakazał uczynić chryzantemy symbolem cesarstwa. <br >Chcąc oddać hołd cudownym kwiatom ogłosił wielki turniej. Zamiast samurajów zaprosił jednak najlepszych 9 ogrodników z całego kraju, aby stworzyli magiczne miejsce z chryzantem. Oglądając powstałe kwiatowe fantazje, które ogrodnicy podzielili na 9 części, wpadł na pomysł stworzenia gry odnoszącej się do tego układu. Tak powstało SUDOKU KINOKU. Jest to gra, w której 2-4 graczy walczy o zdobycie jak największej ilości punktów, rozkładając harmonijnie cyfry od 1 do 9, jednocześnie próbując zablokować przeciwnika.
Wydawca:
Fun Games
129,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Historia powstania gry nierozerwalnie łączy się z festiwalem chryzantem czyli Kiku No Sekku. Jest on ostatnim z 5 festiwali Sekku i przypada 9 dnia 9 miesiąca. Według taoizmu cyfry nieparzyste należą do szczęśliwych (yang) – dlatego też festiwale Sekku odbywają się w „imieniny miesiąca” oznaczonego liczbą nieparzystą. Święto to zostało wpisane do kalendarza w okresie Edo. Jak wielkie znaczenie w dziejach Japonii ma ten kwiat, świadczy fakt, iż chryzantema jest oficjalnym kwiatem Cesarstwa Japonii. Szesnastopłatkowa chryzantema symbolizuje długowieczność, godność i szlachetność.

Jak głosi legenda, podczas panowania dynastii Zhou, na dworze cesarskim żył pewien thaoista Peng Than. Został on wygnany z dworu za to że dotknął stopą cesarska poduszkę…

Minęło wiele set lat. Wieść o mnichu żyjącym w dolinie chryzantem dotarła do panującego cesarza. Nakazał sprowadzić mnicha i rozkazał mu zdradzić sekret jego długowieczności.

Gdy dowiedział się o magicznym napoju opartym na kwiatach chryzantem wypróbował jego działanie. Stwierdziwszy, że napój ten ma wspaniały smak, a jego ciało przepełnia siła i świeżość nakazał uczynić chryzantemy symbolem cesarstwa.

<br >Chcąc oddać hołd cudownym kwiatom ogłosił wielki turniej. Zamiast samurajów zaprosił jednak najlepszych 9 ogrodników z całego kraju, aby stworzyli magiczne miejsce z chryzantem. Oglądając powstałe kwiatowe fantazje, które ogrodnicy podzielili na 9 części, wpadł na pomysł stworzenia gry odnoszącej się do tego układu. Tak powstało SUDOKU KINOKU. Jest to gra, w której 2-4 graczy walczy o zdobycie jak największej ilości punktów, rozkładając harmonijnie cyfry od 1 do 9, jednocześnie próbując zablokować przeciwnika.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
1,9 kg

Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Sudoku Kinoku

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie