Super Farmer - gra podróżna

Wersja podróżna Super Farmera
32 opinie
 • 2 - 6 osób
 • od 7 lat
 • 15 - 30 minut
 • wydanie polskie
W grze posługujemy się dwoma różnymi dwunastościennymi kostkami, na których znajdują się wizerunki różnych zwierząt. Rzuty kostkami wskazują jakie karty-zwierzęta gracz może wziąć ze stada głównego. Wyrzucenie lisa lub wilka powoduje stratę zwierząt, przed czym uchronić może tylko posiadanie dużego lub małego psa. Kolejne zwierzęta można zdobyć dzięki rzutom kostkami lub drogą wymiany ze stadem głównym. Wygra ten, kto pierwszy zgromadzi w swoim stadzie po jednym przedstawicielu każdego gatunku zwierząt. Zalety gry Oryginalne, jedyne w swoim rodzaju zasady gry autorstwa wybitnego polskiego matematyka - Karola Borsuka. Urocza gra dla całej rodziny. Dzięki stałemu zagrożeniu ze strony drapieżników pełna niespodziewanych emocji. Dopinguje do nauki sprawnego liczenia. Kto nie umie liczyć nie wygra w Superfarmera! Ćwiczy spostrzegawczość. Nowe atrakcyjne pudełko! Wiek: od 6 lat Liczba graczy: 2-6
Autor:
Karol Borsuk
Ilustracje:
Piotr Socha
Wydawca:
Granna
29,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W grze posługujemy się dwoma różnymi dwunastościennymi kostkami, na których znajdują się wizerunki różnych zwierząt. Rzuty kostkami wskazują jakie karty-zwierzęta gracz może wziąć ze stada głównego. Wyrzucenie lisa lub wilka powoduje stratę zwierząt, przed czym uchronić może tylko posiadanie dużego lub małego psa. Kolejne zwierzęta można zdobyć dzięki rzutom kostkami lub drogą wymiany ze stadem głównym.

Wygra ten, kto pierwszy zgromadzi w swoim stadzie po jednym przedstawicielu każdego gatunku zwierząt.

Zalety gry

 • Oryginalne, jedyne w swoim rodzaju zasady gry autorstwa wybitnego polskiego matematyka - Karola Borsuka.
 • Urocza gra dla całej rodziny. Dzięki stałemu zagrożeniu ze strony drapieżników pełna niespodziewanych emocji.
 • Dopinguje do nauki sprawnego liczenia. Kto nie umie liczyć nie wygra w Superfarmera!
 • Ćwiczy spostrzegawczość.
 • Nowe atrakcyjne pudełko!

Wiek: od 6 lat

Liczba graczy: 2-6

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 2 kostki
 • 128 kartoników z obrazkami
 • instrukcja
Waga:
200 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
00048/WG

Recenzje

4.41
na podstawie 32 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Super Farmer - gra podróżnaNajbardziej przydatne recenzje

Galador

Liczba recenzji: 18

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra, ucząca dzieci podstawowych działań matematycznych, a osadzona w tematyce farmy i powiększania stada - co każde dziecko uwielbia. Jedynie strasznie wkurzające jest, gdy nasze stadko zostaje w jednej chwili zjedzone przez wilka (lis zjada tylko króliki, ale wilk zjada wszystkie zwierzęta prócz konia - jeśli nie mamy jeszcze dużego psa, który by przed nim obronił). Potrafi to być dość frustrujące (no, ale jeśli komuś będzie bardzo przeszkadzało, można złagodzić zasady). W tej cenie nie ma się nad czym zastanawiać, tylko brać!


Slawekauo

Liczba recenzji: 96

Sympatyczna gra do wspólnej zabawy z dziećmi albo wśród dorosłych po kilku piwach. Kolega próbował porównywać tą grę do Agricoli... nie ma tutaj czego porównywać :). To jest prosta gra edukacyjna, a nie całkiem skomplikowana gra ekonomiczna. Ze względu na cenę to wydanie szczególnie warte jest uwagi.


Martyna

Liczba recenzji: 8

Jak dla mnie ideał :)

"Super Farmer Mini" jest jedną z najsympatyczniejszych gier w jaką grałam. Po tym, jak koleżanka pożyczyła mi ją na jakiś czas, postanowiłam sprezentować ją moim dziadkom. Wszystkim nam, gra się w nią naprawdę świetnie!
Tak, jak wcześniej pisałam gra jest fajnie wykonana (wizerunki zwierzątek są słodkie), kostki są solidne (choć dziadkowie początkowo nie rozróżniali konia od wilka ;)). Gra dostarcza, och ... mixu emocji, bo tak naprawdę wszystko zależy od rachunku prawdopodobieństwa ;).
Gra jest tak fajna, że postanowiłam podarować ją kolejnej osobie - koleżance Muzułmance pochodzącej z Azerbejdżanu (tam głównie tylko mężczyźni grają w trakcie relaksu w "Tea Housach"). Strasznie polubiła tą grę i myślę, że fajnie będzie jeśli zabierze ją do domu. Tak więc, niebawem pojawi się mój trzeci komentarz (pewnie znów na "5").
Was też zachęcam do jej kupna :).Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

1. Czy wyrzucając kośćmi dwa te same zwierzęta, najpierw biorę to zwierzę ze stada, a potem biorę tyle zwierząt ile mam par? - tzn., czy następuje "kumulacja"? 2. Czy wyrzucając na jednej kości lista / wilka, a na drugiej np. królika, to najpierw rozpatruję lista / wilka, a potem królika, czy poprzestaję na lisie / wilku?

~ Piotr 20.06.2021 17:11

1. Nie, nie następuje taka kumulacja. Patrzysz ile masz żetonów zwierząt pokrywających się z tym co wyrzuciłeś plus dodajesz to co wyrzuciłeś i sprawdzasz ile masz pełnych par. Tyle zwierząt dobierasz. 2. Jeśli wyrzucisz lisa, to tracisz wszystkie króliki, więc 1 królik z drugiej kostki przepada.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 16.07.2021 14:52

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie