Super Farmer - gra podróżna

Wersja podróżna Super Farmera
32 opinie
 • 2 - 6 osób
 • od 7 lat
 • 15 - 30 minut
 • wydanie polskie
W grze posługujemy się dwoma różnymi dwunastościennymi kostkami, na których znajdują się wizerunki różnych zwierząt. Rzuty kostkami wskazują jakie karty-zwierzęta gracz może wziąć ze stada głównego. Wyrzucenie lisa lub wilka powoduje stratę zwierząt, przed czym uchronić może tylko posiadanie dużego lub małego psa. Kolejne zwierzęta można zdobyć dzięki rzutom kostkami lub drogą wymiany ze stadem głównym.Wygra ten, kto pierwszy zgromadzi w swoim stadzie po jednym przedstawicielu każdego gatunku zwierząt.Zalety gryOryginalne, jedyne w swoim rodzaju zasady gry autorstwa wybitnego polskiego matematyka - Karola Borsuka.Urocza gra dla całej rodziny. Dzięki stałemu zagrożeniu ze strony drapieżników pełna niespodziewanych emocji.Dopinguje do nauki sprawnego liczenia. Kto nie umie liczyć nie wygra w Superfarmera!Ćwiczy spostrzegawczość.Nowe atrakcyjne pudełko!Wiek: od 6 latLiczba graczy: 2-6
Autor:
Karol Borsuk
Ilustracje:
Piotr Socha
Wydawca:
Granna
2995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W grze posługujemy się dwoma różnymi dwunastościennymi kostkami, na których znajdują się wizerunki różnych zwierząt. Rzuty kostkami wskazują jakie karty-zwierzęta gracz może wziąć ze stada głównego. Wyrzucenie lisa lub wilka powoduje stratę zwierząt, przed czym uchronić może tylko posiadanie dużego lub małego psa. Kolejne zwierzęta można zdobyć dzięki rzutom kostkami lub drogą wymiany ze stadem głównym.

Wygra ten, kto pierwszy zgromadzi w swoim stadzie po jednym przedstawicielu każdego gatunku zwierząt.

Zalety gry

 • Oryginalne, jedyne w swoim rodzaju zasady gry autorstwa wybitnego polskiego matematyka - Karola Borsuka.
 • Urocza gra dla całej rodziny. Dzięki stałemu zagrożeniu ze strony drapieżników pełna niespodziewanych emocji.
 • Dopinguje do nauki sprawnego liczenia. Kto nie umie liczyć nie wygra w Superfarmera!
 • Ćwiczy spostrzegawczość.
 • Nowe atrakcyjne pudełko!

Wiek: od 6 lat

Liczba graczy: 2-6

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 2 kostki
 • 128 kartoników z obrazkami
 • instrukcja
Waga:
200 g
Instrukcja i inne pliki:

Weź udział w konkursie.


Recenzje

4.41
na podstawie 32 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Super Farmer - gra podróżnaNajbardziej przydatne recenzje

Galador

Liczba recenzji: 48

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra, ucząca dzieci podstawowych działań matematycznych, a osadzona w tematyce farmy i powiększania stada - co każde dziecko uwielbia. Jedynie strasznie wkurzające jest, gdy nasze stadko zostaje w jednej chwili zjedzone przez wilka (lis zjada tylko króliki, ale wilk zjada wszystkie zwierzęta prócz konia - jeśli nie mamy jeszcze dużego psa, który by przed nim obronił). Potrafi to być dość frustrujące (no, ale jeśli komuś będzie bardzo przeszkadzało, można złagodzić zasady). W tej cenie nie ma się nad czym zastanawiać, tylko brać!


Martyna

Liczba recenzji: 17

Jak dla mnie ideał :)

"Super Farmer Mini" jest jedną z najsympatyczniejszych gier w jaką grałam. Po tym, jak koleżanka pożyczyła mi ją na jakiś czas, postanowiłam sprezentować ją moim dziadkom. Wszystkim nam, gra się w nią naprawdę świetnie!
Tak, jak wcześniej pisałam gra jest fajnie wykonana (wizerunki zwierzątek są słodkie), kostki są solidne (choć dziadkowie początkowo nie rozróżniali konia od wilka ;)). Gra dostarcza, och ... mixu emocji, bo tak naprawdę wszystko zależy od rachunku prawdopodobieństwa ;).
Gra jest tak fajna, że postanowiłam podarować ją kolejnej osobie - koleżance Muzułmance pochodzącej z Azerbejdżanu (tam głównie tylko mężczyźni grają w trakcie relaksu w "Tea Housach"). Strasznie polubiła tą grę i myślę, że fajnie będzie jeśli zabierze ją do domu. Tak więc, niebawem pojawi się mój trzeci komentarz (pewnie znów na "5").
Was też zachęcam do jej kupna :).


Nayia

Liczba recenzji: 149

Gra, która niczym się nie różni od "pełnej" wersji poza jednym: lepszymi grafikami. Szczerze mówiąc mniejsza solidność wykonania wymieniana przez poprzednich komentujących w ogóle nie rzuciła mi się w oczy - a rysunki są o niebo lepsze i przyjemniejsze dla oka.
Kupiłam to kiedyś bratu na urodziny - do dzisiaj jest to ulubiona gierka czy to na dwie osoby, czy na większe grono, chociaż jak ktoś się uprze, żeby zamiast dążyć do celu gry, hodować np. same króliki, to można dojść do impasu, kiedy królików zabraknie XD
Fajna jest też możliwość wymyślania własnych wariantów gry, co też często robimy... (np. granie nie do osiągnięcia każdego zwierzątka, ale do ROZMNOŻENIA każdego zwierzątka)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

1. Czy wyrzucając kośćmi dwa te same zwierzęta, najpierw biorę to zwierzę ze stada, a potem biorę tyle zwierząt ile mam par? - tzn., czy następuje "kumulacja"? 2. Czy wyrzucając na jednej kości lista / wilka, a na drugiej np. królika, to najpierw rozpatruję lista / wilka, a potem królika, czy poprzestaję na lisie / wilku?

~ Piotr 20.06.2021 17:11

1. Nie, nie następuje taka kumulacja. Patrzysz ile masz żetonów zwierząt pokrywających się z tym co wyrzuciłeś plus dodajesz to co wyrzuciłeś i sprawdzasz ile masz pełnych par. Tyle zwierząt dobierasz. 2. Jeśli wyrzucisz lisa, to tracisz wszystkie króliki, więc 1 królik z drugiej kostki przepada.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 16.07.2021 14:52

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie