Ticket to Ride: 10th Anniversary Edition

Niezwykle elegancka i prestiżowa edycja Ticket to Ride: USA
14 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • 45 - 60 minut
 • wydanie międzynarodowe
 • instrukcja polska
Wydawnictwo Days of Wonder obchodzi 10 rocznicę serii Ticket to Ride, w związku z czym prezentujemy specjalną wersję owego tytułu w nowej szacie graficznej. Gra zawiera także powiększoną o 50% mapę Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo jubileuszowa edycja posiada wysokiej jakości plastikowe pociągi wykonane z pieczołowitą dbałością o szczegóły, każdy kolor przeznaczony dla gracza to inny typ wagoników, których wygląd przywodzi wspomnienia dawnych czasów, gdy kolej dopiero stawiała swe pierwsze kroki. Pociągi te są przechowywane w metalowych puszkach, każda z własnym logo z grafiką pasującą do kompanii przewozowych tamtych czasów. Gra zawiera także 110 kart pociągów oraz bilety z gry podstawowej jak i dodatku "Ticket to Ride: 1910" w łącznej liczbie 69 sztuk.
Autor:
Alan R. Moon
Wydawca:
Days of Wonder
299,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Wydawnictwo Days of Wonder obchodzi 10 rocznicę serii Ticket to Ride, w związku z czym prezentujemy specjalną wersję owego tytułu w nowej szacie graficznej. Gra zawiera także powiększoną o 50% mapę Stanów Zjednoczonych.

Dodatkowo jubileuszowa edycja posiada wysokiej jakości plastikowe pociągi wykonane z pieczołowitą dbałością o szczegóły, każdy kolor przeznaczony dla gracza to inny typ wagoników, których wygląd przywodzi wspomnienia dawnych czasów, gdy kolej dopiero stawiała swe pierwsze kroki. Pociągi te są przechowywane w metalowych puszkach, każda z własnym logo z grafiką pasującą do kompanii przewozowych tamtych czasów.

Gra zawiera także 110 kart pociągów oraz bilety z gry podstawowej jak i dodatku "Ticket to Ride: 1910" w łącznej liczbie 69 sztuk.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza
 • 240 kolorowych wagoników
 • 5 puszek do przechowywania wagoników
 • 110 kart wagonów
 • 69 biletów tras
 • 1 karta z podsumowaniem
 • 5 znaczników punktowych
 • instrukcja
Waga:
2 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.86
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Ticket to Ride: 10th Anniversary EditionNajbardziej przydatne recenzje

Piotrek

Liczba recenzji: 4

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Są różne opinie o tym wydaniu. Jest w tym trochę prawdy, bo Days of Wonder wydało limitowany egzemplarz "na szybko" i mamy problem z wagonikami, biletami, nawet z wypraską i koszulkami.

Ale z drugiej strony przecież w każdej grze zdarzają się jakieś uchybienia i da się to przeżyć. Większość tych którzy tu robią burzę w szklance wody i płaczą publicznie, przypominam że sami kupujecie używane gry i nie krzyczycie że są zniszczone i zużyte (przez poprzedniego właściciela), a cieszycie się z ich posiadania.

I to właśnie radzę i tym co kupili jak i tym co kupią limitowany Ticket to Ride.
Cieszcie się, że możecie posiadać taki egzemplarz i jest widoczny na waszej półce.

Ja (nie chwaląc się) jestem w "złotej 11tce Rebela".
Kupiłem Ticketa w przedsprzedaży zaraz po informacji na Facebooku i nie żałuję - odświeżona wersja i do tego czytelna i ładne wykonanie. I dlatego od dnia kiedy ją dostałem i rozpakowywałem (chyba z godzinę, żeby nie zniszczyć pudełka nożem) nazywam ją "Ticket to Pride".

Prawdziwi planszówkowicze nie widzą wad, widzą potencjał gry i mechanikę.

Moim zdaniem kupujcie póki ta edycja jest jeszcze na polskim rynku. Za tą cenę można mieć grę bitewną z figurkami. Tylko po co. Łatwiej znaleźć ekipę do "Wsiąść do Pociągu" niż do dziwadła fantasy. Polecam, serdecznie polecam.

Obsługa Rebel na 5 - bo jakby na kuriera napadł ninja, to by i tak by bez pomocy nie otworzyłby przesyłki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

RachCiach

Liczba recenzji: 18

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Zdecydowanie najpiękniejsze wydanie tej gry, pierwszej i jednej z najlepszych jej wersji. Niestety średnio kompatybilne z dodatkami ze względu na odrobinę większe wymiary wagoników - co nie powinno być wielką wadą dla fanów, którzy zapewne mają w kolekcji inne wersje, które można wykorzystać w tym celu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 98

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra piękna i na ogólnym "wypasie". Najlepszy element to według mnie metalowe puszki na wagony - nie tylko dają świetne wrażenie estetyczne, ale usprawniają grę - łatwiej wykładać wagony z puszki niż wyciągać z woreczka.
Kilka słów o wymiarach, bo początkowo przerażała mnie informacja o "powiększonej o 50% mapie". Na szczęście jest to 150% powierzchni oryginalnej mapy, a nie jej poszczególnych wymiarów i jej wymiary 97 x 64,5 cm nie są aż takie straszne. Za to wielkość pudełka była chyba opracowywana przy współpracy z IKEA, bo szerokość pudła (36,1cm) jest dokładnie o 1mm mniejsza od szerokości półki w moim regale Billy :) Pudło postawiłem w pionie frontem do publiczności prezentuje się pięknie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie