Tonkin: The Indochina war 1950-54 (2nd edition)

Wojna indochińska 1950-1954
Podziel się swoją opinią
  • 2 osoby
  • od 12 lat
  • wydanie angielskie
Tonkin to strategia wojenna pozwalająca odtworzyć kluczowy okres partyzanckiej wojny prowadzonej w latach 1946-1954, w której Demokratyczna Republika Wietnamu podjęła walkę o wyzwolenie spod kolonialnej administracji Francji.Gra skupia się na okresie 1950-1954 roku, opisując kampanię w północnej części Wietnamu (tytułowym Tonkinie) i Laosie. Kampania podzielona została na pięć autonomicznych scenariuszy, jedna tura rozgrywki odzwierciedla jeden miesiąc walk. Rozgrywka toczy się na planszy o wymiarach 22" x 34", zaś pojedynczy heks odpowiada około 20km rzeczywistego terenu.Stań na czele Unii Francuskiej i spróbuj odmienić bieg historii lub poprowadź do boju wspierane przez ZSRR i Chiny siły wietnamskie by ostatecznie doprowadzić do ewakuacji wojsk francuskich z Półwyspu Indochińskiego.
Autor:
Kim Kanger
Wydawca:
Legion Wargames
24995

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Tonkin to strategia wojenna pozwalająca odtworzyć kluczowy okres partyzanckiej wojny prowadzonej w latach 1946-1954, w której Demokratyczna Republika Wietnamu podjęła walkę o wyzwolenie spod kolonialnej administracji Francji.

Gra skupia się na okresie 1950-1954 roku, opisując kampanię w północnej części Wietnamu (tytułowym Tonkinie) i Laosie. Kampania podzielona została na pięć autonomicznych scenariuszy, jedna tura rozgrywki odzwierciedla jeden miesiąc walk. Rozgrywka toczy się na planszy o wymiarach 22" x 34", zaś pojedynczy heks odpowiada około 20km rzeczywistego terenu.

Stań na czele Unii Francuskiej i spróbuj odmienić bieg historii lub poprowadź do boju wspierane przez ZSRR i Chiny siły wietnamskie by ostatecznie doprowadzić do ewakuacji wojsk francuskich z Półwyspu Indochińskiego.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • plansza
  • 352 żetony
  • karty pomocy
  • instrukcja
  • 5 scenariuszy
Waga:
560 g


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Tonkin: The Indochina war 1950-54 (2nd edition)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie