Ubongo (edycja polska)

Szalona gra która rozkręci Twój mózg!
19 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 25 minut
 • wydanie polskie
Ubongo to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom i błyskawicznej rozgrywce. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy. Każdy gracz otrzymuje jedną z planszetek, nietypowa kostka z afrykańskimi symbolami wskazuje, którą z łamigłówek należy rozwiązać w tej rundzie. Zadaniem graczy jest jak najszybsze ułożenie kolorowej mozaiki w ciągu 30 sekund w taki sposób, aby wszystkie białe pola na planszetce zostały zakryte. Kto zrobi to pierwszy krzyczy: Ubongo! i zdobywa kolorowy klejnot. W języku suahili ubongo oznacza mózg. Nazwa jest jak najbardziej adekwatna, gdyż trzeba dobrze kombinować i użyć swoich szarych komórek, by być najszybszym i wygrać rozgrywkę. Eksperci związani z rynkiem gier planszowych i karcianych docenili Ubongo w Konkursie GRA ROKU TARGÓW GRA I ZABAWA 2017, przyznając mu nagrodę główną.
Autor:
Grzegorz Rejchtman
Ilustracje:
Nicolas Neubauer
Wydawca:
Egmont
129,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Ubongo to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom i błyskawicznej rozgrywce. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

Każdy gracz otrzymuje jedną z planszetek, nietypowa kostka z afrykańskimi symbolami wskazuje, którą z łamigłówek należy rozwiązać w tej rundzie. Zadaniem graczy jest jak najszybsze ułożenie kolorowej mozaiki w ciągu 30 sekund w taki sposób, aby wszystkie białe pola na planszetce zostały zakryte. Kto zrobi to pierwszy krzyczy: Ubongo! i zdobywa kolorowy klejnot.

W języku suahili ubongo oznacza mózg. Nazwa jest jak najbardziej adekwatna, gdyż trzeba dobrze kombinować i użyć swoich szarych komórek, by być najszybszym i wygrać rozgrywkę.

Eksperci związani z rynkiem gier planszowych i karcianych docenili Ubongo w Konkursie GRA ROKU TARGÓW GRA I ZABAWA 2017, przyznając mu nagrodę główną.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 48 kafelków (po 12 na gracza)
 • 36 plansz (z 432 różnymi zadaniami)
 • 1 kostka
 • 1 klepsydra
 • 1 woreczek
 • 1 tor rund
 • 58 klejnotów (10 rubinów, 19 szafirów, 10 szmaragdów, 19 bursztynów)
Waga:
1,6 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
GRUBONGO


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.68
na podstawie 19 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Ubongo (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

LukePL

Liczba recenzji: 259

Fajna gra, zmuszająca do myślenia.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kasia O.

Liczba recenzji: 251

Jak dla mnie ideał :)

Jeden z klasyków i pozycji obowiązkowych, nie tylko dla dzieci. Zawsze wjeżdża na stół, kiedy chcemy pograć, a nie mamy siły na jakiś nieco bardziej skomplikowany tytuł. Może się wydawać bardzo prostą grą, jednak pod presją czasu już tak prosto nie jest. Sprawdźcie sami i też pokochacie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

GamerskiTata

Liczba recenzji: 11

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Gra oznaczona jest wiekiem 8+ z racji, że ma, hmm, dwa tryby trudności? Łatwy, trudny?
Tak naprawdę mylne wrażenie. W Ubongo mogą zagrać dzieci, mogą zagrać starsi gracze, a można grać w mieszanym gronie.
Karty gracza mają po prostu dwa poziomy, a w jaki Wy zagracie to Wasza decyzja, czy dopasowanie z kim się gra.
Rozgrywa liczy około 25 minut i tak mniej więcej to wygląda, chyba, że się trafi niefart wszystkim graczom, a zdarzało się. Runda dodatkowa...?

Wygrana. I tu jest niespodzianka... O ile można klocki w każdym rozdaniu ugrać pierwszym, nie oznacza to, że punktowo się wygra. Decyzje tu ma nasze szczęście i magiczny woreczek z klejnotami..

Tak więc Kochani my polecamy, dajemy pełne 5* życzymy szybkich decyzji i przemyśleń w rozgrywkachWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Cortex

Cortex