Wiedźmin: Stary Świat - Edycja deluxe

Opowiedz swoją wiedźmińską historię!
60 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 16 lat
 • 90 - 150 minut
 • wydanie polskie
Wciel się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów i zanurz w legendarnym świecie znanym z wiedźmińskiego uniwersum! Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini - profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom. Masz ochotę poczuć klimat gry Wiedźmin: Stary Świat? A może chcesz wiedzieć, co Cię czeka na wiedźmińskim szlaku? Zajrzyj tutaj, żeby przeczytać opowiadanie „Wilcze Ścieżki”, będące fabularyzowanym zapisem rozgrywki. Na czym to polega?  W grze Wiedźmin: Stary Świat każdy z graczy wybiera jedną z pięciu wiedźmińskich szkół i wciela się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów. W trakcie podróży po rozległych krainach Kontynentu będzie odkrywał ich tajemnice, ćwiczył się w walce i zdobywał doświadczenie. W zależności od długości rozgrywki, określonej na początku gry, gracze rywalizują o zebranie od 4 do 6 Trofeów. Pierwsza osoba, którą zbierze ich wymaganą liczbę wygrywa, przynosząc w ten sposób najwyższy honor i sławę swojej szkole. Trofea można zdobyć na wiele sposób. Podstawową metodą jest, jak na wiedźminów przystało, zabijanie potworów. Gracze mogą je również zdobyć, walcząc o honor swojej szkoły z innymi wiedźminami w tawernach, zwiększając do maksimum poziom swoich Atrybutów, jak również wykonując konkretne Zadania podczas podróży po Kontynencie. W trakcie rozgrywki, gracze tworzą unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności. Co wyróżnia wersję deluxe?  Wiedźmin: Stary Świat - Edycja deluxe to nie lada gratka dla wszystkich, którzy cenią sobie estetykę na planszy i dopracowane elementy. Oprócz wszystkich figurek i żetonów dostępnych w wersji standardowej, tutaj otrzymujemy dodatkowo zestaw 28 wykonanych z dbałością o szczegóły figurek potworów znanych z wiedźmińskiego świata. Gryf, leszy, bruxa, harpia, ghul i wiele innych stworzeń otrzymuje swoją przestrzenną reprezentację, podnosząc walory estetyczne zabawy i zwiększając jej klimat.
Autor:
Łukasz Woźniak
Wydawca:
Go On Board, Games Lab, Rebel
549,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wciel się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów i zanurz w legendarnym świecie znanym z wiedźmińskiego uniwersum!

Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini - profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom.

Masz ochotę poczuć klimat gry Wiedźmin: Stary Świat? A może chcesz wiedzieć, co Cię czeka na wiedźmińskim szlaku? Zajrzyj tutaj, żeby przeczytać opowiadanie „Wilcze Ścieżki”, będące fabularyzowanym zapisem rozgrywki.

Na czym to polega? 

W grze Wiedźmin: Stary Świat każdy z graczy wybiera jedną z pięciu wiedźmińskich szkół i wciela się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów. W trakcie podróży po rozległych krainach Kontynentu będzie odkrywał ich tajemnice, ćwiczył się w walce i zdobywał doświadczenie. W zależności od długości rozgrywki, określonej na początku gry, gracze rywalizują o zebranie od 4 do 6 Trofeów. Pierwsza osoba, którą zbierze ich wymaganą liczbę wygrywa, przynosząc w ten sposób najwyższy honor i sławę swojej szkole.

Trofea można zdobyć na wiele sposób. Podstawową metodą jest, jak na wiedźminów przystało, zabijanie potworów. Gracze mogą je również zdobyć, walcząc o honor swojej szkoły z innymi wiedźminami w tawernach, zwiększając do maksimum poziom swoich Atrybutów, jak również wykonując konkretne Zadania podczas podróży po Kontynencie.

W trakcie rozgrywki, gracze tworzą unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności.

Co wyróżnia wersję deluxe? 

Wiedźmin: Stary Świat - Edycja deluxe to nie lada gratka dla wszystkich, którzy cenią sobie estetykę na planszy i dopracowane elementy. Oprócz wszystkich figurek i żetonów dostępnych w wersji standardowej, tutaj otrzymujemy dodatkowo zestaw 28 wykonanych z dbałością o szczegóły figurek potworów znanych z wiedźmińskiego świata. Gryf, leszy, bruxa, harpia, ghul i wiele innych stworzeń otrzymuje swoją przestrzenną reprezentację, podnosząc walory estetyczne zabawy i zwiększając jej klimat.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 28 figurek potworów
 • 90 kart akcji
 • 72 karty eksploracji
 • 56 kart wydarzeń
 • 28 kart eliksirów
 • 8 kart trofeów
 • 11 kart pomocy
 • 10 kości do pokera
 • 35 znaczników złota
 • 1 żeton zamkniętej tawerny
 • 18 znaczników terenu
 • 28 kart potworów
 • 28 znaczników potworów
 • 20 kart walki potworów
 • 5 zestawów komponentów gracza zawierających:
 • -> planszetkę gracza
 • -> znacznik punktów
 • -> 10 kart akcji początkowych
 • -> figurkę wiedźmina
 • -> 5 drewnianych znaczników
 • -> drewniany znacznik tarczy
 • -> 4 karty wiedźmińskich trofeów
Waga:
3,828 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.55
na podstawie 60 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wiedźmin: Stary Świat - Edycja deluxeNajbardziej przydatne recenzje

Svvital

Liczba recenzji: 177

Jak dla mnie ideał :)

Wsparłem Wieśka all innem. Jako fan świata Wiedźmina nie mogłem przejsć koło tego pudełka obojętnie.

Każdy z dodatków przygotowanych przez ekipę Wookiego idealnie zwiększa klimat.
Już nie mogę się doczekać kiedy to wielkie pudło trafi na mój stół.

Chyba muszę wymienić stół na większy..hhmmmm.


Łukasz

Liczba recenzji: 3

Dobry, solidny produkt

W skrócie:

Recenzja jest pisana na podstawie edycji ze zbiórki, staram się jednak oceniać tylko elementy dostępne w edycji deluxe. Wyjątkiem są tu karty eksploracji i zdarzeń, których temat chcę nieco rozwinąć.. Polecam grę osobom, które lubią planszowe gry przygodowe i grywają sporadycznie. Ci którzy spotykają się na planszówki częściej, mogą chcieć poczekać na możliwość zakupu kickstarterowego dodatku z Ciri. W obu przypadkach dobrym pomysłem może być dokupienie Skellige. Purystom fabularnym odradzam dodatek Magowie.

Właściwa ocena:

Wykonanie: wszystkie komponenty są bardzo wysokiej jakości. Figurki (wersja bez sundropa) mają mnóstwo detali a ich estetyka jest więcej niż zadowalająca. Elementy graficzne również cieszą oko, chociaż przypuszczam że będą tacy, dla których mocna inspiracja Wiedźminem 3 i Gwintem może być negatywem. Chciałbym również pochwalić planszetki graczy. Są dobrze zaprojektowane i wydają się trwałe.

Rozgrywka: Wiedźmin: Stary Świat jest przyjemną grą przygodową, w której gracze rywalizują o tytuł najlepszego wiedźmina. Gatunku raczej nie zrewolucjonizuje, ale jest na tyle dobrze zaprojektowana, że nawet osobom nie pałającym szczególną sympatią do świata Wiedźmina powinna przypaść do gustu. Szczegółowe opisywanie faz nie ma większego sensu, napiszę jedynie, że są ciekawe i w momencie kiedy gracze poznają już mechanikę, są one dość szybkie. W rozgrywkach w których uczestniczyłem, początkowe fazy były dość powolne. Gracze starali się rozwinąć nieco postacie, żeby bezboleśnie pokonać najsłabsze potwory. Końcówka była już czystym wyścigiem, dostarczała jednak sporo emocji. Balans pomiędzy postaciami jest całkiem dobry, mam jedynie wrażenie, że Wiedźmin z cechu Wilka zostaje nieco z tyłu za swoimi konkurentami. Przez kilka pierwszych tur szansa na aktywację jego specjalnej umiejętności jest bardzo niska, co zmniejsza jego szansę na szybkie zabicie jednego ze startowych potworów. Walka pomiędzy potworami lub wiedźminami potrafi chwilę trwać, jednak nie na tyle, żeby spowodować znudzenie graczy, którzy nie uczestniczą w zabawie.

Chciałbym dodatkowo napisać kilka słów o kartach eksploracji i zdarzeń. Muszę się niestety zgodzić z popularną opinią, że w podstawowej wersji jest ich dość mało. Mamy 72 karty eksploracji i 56 zdarzeń. Po kilku rozgrywkach ich powtarzalność może zauważalnie obniżyć frajdę z gry. Na ratunek przychodzi tutaj dodatek "Adventure Pack", obecnie dostępny wyłącznie dla osób, które zdecydowały się grę wesprzeć. Dodaje on sumarycznie 200 kart tego rodzaju. Dlatego właśnie osobom grającym często sugeruję, żeby zaczekać aż ten dodatek będzie dostępny w sprzedaży. Myślę, że warto również będzie się zaopatrzyć w Skellige, jednakże to pudełko na razie czeka u mnie na swoją kolej. Podobnie jak Magowie i Legendarne Łowy.

Grałem w następujących grupach:

2 graczy - spokojna rozgrywka, w której średnio odczuwa się rywalizację. Spokojnie można ukończyć grę bez uruchomienia jakiegokolwiek potwora 3 poziomu.
3 graczy - dla mnie grupa optymalna. Najlepszy kompromis pomiędzy szybkością rozgrywki i faktyczną walką o trofea.
4 graczy - oczekiwanie na turę potrafi się dłużyć, jednak w tym wariancie gra jest najbardziej emocjonująca. Poza tym tylko w tym wariancie gracze z którymi grałem byli na tyle zmotywowani, żeby atakować potwory najwyższego poziomu, bez zbudowania mocnej talii, dzięki czemu stanowiły porządne wyzwanie.
Nie grałem na 5 graczy i nie planuję. Taki wariant może już cierpieć na zbyt mocne dłużyzny.

Mała rzecz a drażni:
Dla magów nie ma osobnych talii eksploracji i zdarzeń. GoB całkowicie zignorował uwagi graczy w tej kwestii, jako rozwiązanie sugerując czytanie "mag" tam gdzie w karcie stoi "wiedźmin". Spodziewajcie się więc że "magiczne" medaliony waszych "magów" będą drgać, ostrzegając ich przed potworami. Albo że "mag" będzie dyskutował z innym "magiem" o tym jak to zabijanie potworów jest ciężką robotą i nikt ich nie szanuje. Nie mówię już nawet o kartach w których inni magowie są antagonistami. Chciałbym zobaczyć ponad dwusetletnią Filippę, która wdaje się w utarczkę z jakimś pomniejszym zaklinaczem i idzie na skargę do siedziby Kapituły. Jeżeli macie w grupie jakiegoś MG z talentem do improwizacji, każcie mu po prostu czytać wszystkie zdarzenia dla Magów i przerabiać je na coś, co ma ręce i nogi.

Kontrolowanie aktywnych zadań w grze dla 4+ graczy może być ciężkie. Dobrze by było dodać jakiś zestaw znaczników dla każdej z grywalnych postaci. Żetony questów dostępne w grze nie są zbyt pomocne.

Instrukcja miejscami bywa nieprecyzyjna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Damian

Liczba recenzji: 3

Jak dla mnie ideał :)

Długo wyczekiwany Wiedźmin Stary Świat. Pomimo długiego czekania - było warto. Ja zamówiłem na GoB wersję Gamplay All in Deluxe, wraz z metalowymi monetami i zestawem koszulek do kart. Wszystko dotarło piątego czerwca, w doskonałym stanie i niczego nie brakowało. GoB wykonało kawał dobrej roboty, i to na skalę robiącą wrażenie (opóźnienie rozumiem -pandemia, wojna, kryzys...). Wizualnie gra jest mega piękna. Jak dla mnie tematyka gry 9/10, bo jestem giga fanem gier i książek. Figurki są wysokiej jakości i ogólnie niesamowite. Planszetki i karty wysokiej jakości. Grafiki hipnotyzująco piękne. Instrukcja mogłaby być napisana troszkę lepiej, ale przejdzie. Podstawowa wersja gry ma trochę za mało kart walki potworów i kart eksploracji - ale dodatki to naprawiają, dodają dużo kontentu i warto je mieć. Gra się w to bardzo fajnie. Najlepiej szło w 2-3 osoby, zajmując cały stół na ponad 3 godziny. Walka jest świetnie zaprojektowana, a eksploracja daje niesamowity klimat. Uwielbiam wolność w grze - to, że mogę na planszy iść gdzie chcę i robić co chcę. Bardzo polecam zainwestować w grę, dodatki i metalowe monety, bo są tego warte. Mój ogólny werdykt dla tej gry planszowej to 7/10 bez dodatków, a z dodatkami 8,5/10.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 13
Z odpowiedzią 12
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy jest przewidziane kupienie zapasowych elementów do gry jak na przykład znaczniki na planszetke z poziomem wiedźmina?

~ Jaskier 07.08.2023 22:49

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Witam, czy wersja Deluxe będzie dostępna do kupienia przez cały czas czy jest ograniczona czasowo?

~ Dominik 21.06.2023 12:33

Produkt będzie dostępny do wyczerpania zapasów.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 06.07.2023 12:04

jest jakaś osoba lub firma ktora pomaluje profesjonalnie figurki ??

~ Dariusz 02.06.2023 19:36

Polecam grupę na FB Modelarska Rebelia

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 07.07.2023 11:45

Czy data premiery może się jeszcze potencjalnie przesunąć tak jak było to w przypadku marca?

~ Łukasz 24.05.2023 22:10

Nie powinna, a nawet dziwi mnie że jest tak późno, bo polskie wersje już dotarły do wielu wspierających.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Artur 26.05.2023 17:01

Właśnie zastanawiałem się głównie w kwestii potencjalnej aktualizacji daty premiery na wcześniejszą.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Łukasz 26.05.2023 17:25

czy figurki będą kolorowe czy szare ?

~ Dariusz 12.05.2023 14:01

figurki trzeba pomalować samodzielnie

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marcin 15.05.2023 15:20

Dzień dobry, czy ta wersja gry zawiera dodatki Kickstarter-owe tzn Adventure Pack, Wild Hunt i Monster Trail ?

~ Piotr B. 24.04.2023 10:28

Dodatki te będą dostępne w późniejszym, lecz jeszcze nie określonym czasie.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ DanteAligieri666 28.05.2023 19:57

Czy będzie jeszcze możliwość zakupu dodatku Wild Hunt?

~ K 07.02.2023 20:15

W planach wydawniczych przewidziane są wszystkie dodatki, które podczas trwania kampanii nie zostały oznaczone przez Go On Board jako "zagramw.to exclusive".

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 06.07.2023 11:59

Hejka! Jaki jest rozmiar kart?

~ Kamil 18.12.2022 17:52

65mm x 100mm

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Filip 18.12.2022 22:33

Czy można zamówić z płatnością przy odbiorze?

~ Wiktoria 27.11.2022 21:17

tak

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Norbert 09.06.2023 11:13

A gdzie instrukcja, żeby można było zobaczyć co gra jet warta?

~ Adam 25.05.2022 18:45

Instrukcja podstawki: zagramw.to/ wiedzmin-stary-swiat/ aktualnosc/758 Intrukcje dodatkow: zagramw.to/ wiedzmin-stary-swiat/ aktualnosc/759

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ DatGuyRedux 14.07.2022 23:19

Co z dodatkami Adventure Pack, Monster Trail i Wild Hunt, będą dostępne w sprzedaży?

~ Spóźniony gracz 14.04.2022 01:04

Będą ale w poźniejszym, nie znanym jeszcze terminie.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ DatGuyRedux 14.07.2022 23:17

Witam czy gra zamówiona w przedsprzedaży na rebel będzie w języku polskim?

~ Hubert 02.03.2022 18:02

Tak, gra będzie dostępna w języku polskim.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 17.03.2022 10:49

Dzień Dobry, jak wygląda sprawa płatności w pre orderze? Całą kwotę trzeba zapłacić od razu? Pozdrawiam

~ Maciej 07.12.2021 13:30

Tak, ponieważ nieopłacone zamówienie zostanie automatycznie usunięte po ok. 21 dniach.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 17.03.2022 10:47

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie