Wilderness War

Indianie w wojnie francusko - brytyjskiej (1755-1760)
Podziel się swoją opinią
  • 1 - 2 osoby
  • od 12 lat
  • ok. 180 minut
  • wydanie angielskie
Wilderness War to rekonstrukcja wojny Francji i Wielkiej Brytanii o kontrolę nad Ameryką Północną, toczonej w latach 1755-1760.   Gra oparta jest o sprawdzony, ceniony przez wielu miłośników wojennych strategii system point-to-point z Kartami Strategii (znany m.in. z gier For the People czy Paths of Glory).   Areną zmagań jest mapa Północnej Wirginii aż po Kanadę. Jako przywódca wojsk brytyjskich lub francuskich w Ameryce Północnej, będziesz bronić swych granic przed atakami nieprzyjaciela, wznosić sieć fortyfikacji i rekrutować miejscowych Indian. Nie bez wpływu na wojnę pozostaną wydarzenia, mające w tym czasie miejsce w Europie.   Wilderness War to ciekawa propozycja dla fanów gier wojennych z mechaniką opartą na kartach. Gra ma znacznie prostsze reguły niż For the People czy Paths of Glory, przewyższa jednak złożonością klasyczną Hannibal: Rome vs Carthage.
Autor:
Volko Ruhnke
Wydawca:
GMT Games
249,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.



Opis

Wilderness War to rekonstrukcja wojny Francji i Wielkiej Brytanii o kontrolę nad Ameryką Północną, toczonej w latach 1755-1760.

 

Gra oparta jest o sprawdzony, ceniony przez wielu miłośników wojennych strategii system point-to-point z Kartami Strategii (znany m.in. z gier For the People czy Paths of Glory).

 

Areną zmagań jest mapa Północnej Wirginii aż po Kanadę. Jako przywódca wojsk brytyjskich lub francuskich w Ameryce Północnej, będziesz bronić swych granic przed atakami nieprzyjaciela, wznosić sieć fortyfikacji i rekrutować miejscowych Indian. Nie bez wpływu na wojnę pozostaną wydarzenia, mające w tym czasie miejsce w Europie.

 

Wilderness War to ciekawa propozycja dla fanów gier wojennych z mechaniką opartą na kartach. Gra ma znacznie prostsze reguły niż For the People czy Paths of Glory, przewyższa jednak złożonością klasyczną Hannibal: Rome vs Carthage.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 271 żetonów (w tym osadzone na plastikowych podstawkach żetony dowódców)
  • plansza
  • 70 Kart Strategii
  • 2 zeszyty z regułami i opisem przykładowej rozgrywki
  • 2 karty pomocy
  • kostka
Waga:
2 kg
Kod producenta:
GMT-WWR


Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie