Wilderness War

Indianie w wojnie francusko - brytyjskiej (1755-1760)
Podziel się swoją opinią
  • 1 - 2 osoby
  • od 12 lat
  • ok. 180 minut
  • wydanie angielskie
Wilderness War to rekonstrukcja wojny Francji i Wielkiej Brytanii o kontrolę nad Ameryką Północną, toczonej w latach 1755-1760.  Gra oparta jest o sprawdzony, ceniony przez wielu miłośników wojennych strategii system point-to-point z Kartami Strategii (znany m.in. z gier For the People czy Paths of Glory).  Areną zmagań jest mapa Północnej Wirginii aż po Kanadę. Jako przywódca wojsk brytyjskich lub francuskich w Ameryce Północnej, będziesz bronić swych granic przed atakami nieprzyjaciela, wznosić sieć fortyfikacji i rekrutować miejscowych Indian. Nie bez wpływu na wojnę pozostaną wydarzenia, mające w tym czasie miejsce w Europie.  Wilderness War to ciekawa propozycja dla fanów gier wojennych z mechaniką opartą na kartach. Gra ma znacznie prostsze reguły niż For the People czy Paths of Glory, przewyższa jednak złożonością klasyczną Hannibal: Rome vs Carthage.
Autor:
Volko Ruhnke
Wydawca:
GMT Games
24995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Wilderness War to rekonstrukcja wojny Francji i Wielkiej Brytanii o kontrolę nad Ameryką Północną, toczonej w latach 1755-1760.

 

Gra oparta jest o sprawdzony, ceniony przez wielu miłośników wojennych strategii system point-to-point z Kartami Strategii (znany m.in. z gier For the People czy Paths of Glory).

 

Areną zmagań jest mapa Północnej Wirginii aż po Kanadę. Jako przywódca wojsk brytyjskich lub francuskich w Ameryce Północnej, będziesz bronić swych granic przed atakami nieprzyjaciela, wznosić sieć fortyfikacji i rekrutować miejscowych Indian. Nie bez wpływu na wojnę pozostaną wydarzenia, mające w tym czasie miejsce w Europie.

 

Wilderness War to ciekawa propozycja dla fanów gier wojennych z mechaniką opartą na kartach. Gra ma znacznie prostsze reguły niż For the People czy Paths of Glory, przewyższa jednak złożonością klasyczną Hannibal: Rome vs Carthage.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 271 żetonów (w tym osadzone na plastikowych podstawkach żetony dowódców)
  • plansza
  • 70 Kart Strategii
  • 2 zeszyty z regułami i opisem przykładowej rozgrywki
  • 2 karty pomocy
  • kostka
Waga:
2 kg


Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Które to jest wydanie gry?

~ Piotr 01.10.2022 06:22

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Klienci, którzy kupili Wilderness War, kupili również: