Wyścig z misiem

Do uczty, gotowi, start!
1 opinia
 • 2 - 5 osób
 • od 5 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Nic nie stanie pomiędzy najlepszymi przyjaciółmi. Jak co roku mysz, koza i niedźwiedź ścigają się po polach. Po drodze zbierają smakowitą kukurydzę, chrupiącą kapustę i soczyste jagody. Stąpając jak niedźwiedź, skacząc jak koza i skradając się przez mysie podziemne skróty, przyjaciele przemierzają drogę od jednego smakołyku do kolejnego. A po wejściu na finałowe pole najszybsza trójka przyjaciół wchodzi wspólnie na podium zwycięzców! W grze Wyścig z misiem każdy uczestnik zawiaduje grupą trojga przyjaciół: myszą, kozą i niedźwiedziem. Wykorzystując karty ruchu, rzucając kością oraz sterując specjalnym, obrotowym dyskiem będziemy starali się jak najefektywniej przemieszczać po planszy. Zwycięży ten, kto jako pierwszy doprowadzi swoją drużynę na pole finałowe! Na czym to polega? Każda runda Wyścigu z misiem składa się z trzech etapów: Każdy z graczy dobiera kartę z wierzchu talii. Dobraną kartę umieszczamy przed sobą albo przed innym graczem. Wykonujemy akcję przypisaną do karty znajdującej się przed nami. Wybór odpowiedniej karty wpływa na to, jaką kością będziemy rzucać, a to z kolei przekłada się bezpośrednio na możliwości ruchu! Dlaczego pokochasz tę grę? To nowa edycja klasycznej i nagradzanej planszówki skierowanej do najmłodszych. Podczas zabawy ćwiczymy budowanie prostych strategii. Musimy zdecydować, które karty przysłużą się nam, a które przeszkodzą przeciwnikom oraz jaki sposób poruszania będzie najbardziej efektywny.  Choć gra przeznaczona jest dla dzieci od 5. roku życia, instrukcja zawiera również uproszczony wariant rozgrywki, który możemy wykorzystać do zabawy z młodszymi dziećmi. Opiera się wyłącznie na rzutach kośćmi.
Autor:
Treo Game Designers
Ilustracje:
Gabriela Silveira
Wydawca:
Rebel
Kod producenta:
601105151026
149,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Nic nie stanie pomiędzy najlepszymi przyjaciółmi. Jak co roku mysz, koza i niedźwiedź ścigają się po polach. Po drodze zbierają smakowitą kukurydzę, chrupiącą kapustę i soczyste jagody. Stąpając jak niedźwiedź, skacząc jak koza i skradając się przez mysie podziemne skróty, przyjaciele przemierzają drogę od jednego smakołyku do kolejnego. A po wejściu na finałowe pole najszybsza trójka przyjaciół wchodzi wspólnie na podium zwycięzców!

W grze Wyścig z misiem każdy uczestnik zawiaduje grupą trojga przyjaciół: myszą, kozą i niedźwiedziem. Wykorzystując karty ruchu, rzucając kością oraz sterując specjalnym, obrotowym dyskiem będziemy starali się jak najefektywniej przemieszczać po planszy. Zwycięży ten, kto jako pierwszy doprowadzi swoją drużynę na pole finałowe!

Na czym to polega?

Każda runda Wyścigu z misiem składa się z trzech etapów:

 1. Każdy z graczy dobiera kartę z wierzchu talii.
 2. Dobraną kartę umieszczamy przed sobą albo przed innym graczem.
 3. Wykonujemy akcję przypisaną do karty znajdującej się przed nami.

Wybór odpowiedniej karty wpływa na to, jaką kością będziemy rzucać, a to z kolei przekłada się bezpośrednio na możliwości ruchu!

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To nowa edycja klasycznej i nagradzanej planszówki skierowanej do najmłodszych.
 • Podczas zabawy ćwiczymy budowanie prostych strategii. Musimy zdecydować, które karty przysłużą się nam, a które przeszkodzą przeciwnikom oraz jaki sposób poruszania będzie najbardziej efektywny. 
 • Choć gra przeznaczona jest dla dzieci od 5. roku życia, instrukcja zawiera również uproszczony wariant rozgrywki, który możemy wykorzystać do zabawy z młodszymi dziećmi. Opiera się wyłącznie na rzutach kośćmi.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza do gry (w trzech częściach)
 • 49 kart ruchu
 • 5 kart graczy
 • karta pierwszego gracza
 • 5 figurek 3 przyjaciół
 • 10 naklejek 3 przyjaciół
 • 3 kości
 • 18 naklejek na kości
 • dysk obrotowy
 • instrukcja
Waga:
830 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wyścig z misiem

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Pluszowych snów!

Pluszowych snów!

Opowiadanki

Opowiadanki

Skubane kurczaki

Skubane kurczaki

Zakręcone węże

Zakręcone węże