Jagodowy Las: Wesołe wyprawy

Pięć gotowych scenariuszy
Podziel się swoją opinią
 • wydanie polskie
Jagodowy Las to miejsce, w którym krasnoludki i oswojone zwierzęta żyją w zgodzie, daleko od ludzkich siedzib. Krasnoludki mieszkają w swoich wioskach, ukrytych przed oczami ludzi głęboko w lesie, w pniach drzew lub w norkach, po sąsiedzku ze zwierzętami. Strażnicy to młode krasnoludki, w których role wcielają się gracze. W lesie pełnią funkcję pomocników mieszkańców. Ich celem jest odkrycie, kim chcą być w przyszłości - robią to poprzez wykonywanie różnych misji. Strażnicy są szanowaną i pożyteczną częścią społeczności: walczą z dzikimi zwierzętami, udają się na wyprawy po potrzebne w wiosce rzeczy, a także pomagają każdemu w potrzebie. W lesie poukrywane są chatki Strażników, w których mogą oni zregenerować siły w czasie misji. W podręczniku Jagodowy Las: Wesołe wyprawy znajduje się pięć scenariuszy, których wydarzenia mają miejsce w nowych częściach Jagodowego Lasu oraz poza nim. Do gry potrzebny będzie podręcznik podstawowy do Jagodowego Lasu lub Starter, papier, ołówki i kości. Scenariusze zostały napisane według prostego schematu: Wprowadzenie, w którym pokrótce omówiony jest temat przygody. Prolog, w którym opisano historię, która zapoczątkowała wydarzenia w scenariuszu. Cztery sceny, w których przed postaciami graczy stawiane są różne wyzwania. Doświadczenia zebrane podczas gry z dziećmi pokazują, że to optymalna liczba, by nie przekroczyć u dzieci czasu skupienia i zainteresowania rozgrywką, ale też dać szansę na satysfakcjonujące eksplorowanie świata. Bezpieczna przystań to miejsce, w którym postacie mogą zregenerować siły, a narrator i gracze zarządzić kilkuminutową przerwę w czasie rozgrywki. Epilog, w którym znajdują się sugestie związane z zakończeniem głównej osi scenariusza oraz pomysły na kontynuację niektórych wątków w nim zawartych. Mimo zamknięcia w prostych ramach scenariusze mają różnorodne motywy przewodnie: W Ahoj! postacie graczy angażują się w pełen komplikacji pościg. Noc w muzeum to krótkie śledztwo, po którym przyjdzie czas na naprawianie szkód. Wyprawa do zoo to przygoda w stylu tak zwanej piaskownicy (sandbox), czyli otwartego wycinka świata, z którego elementami postacie graczy wchodzą w interakcje. Podziemia leśniczówki nawiązują do klasycznych przygód o eksploracji podziemi, znajdowaniu skarbów i spotykaniu niezwykłych istot. Wycieczka na wieś z kolei związana jest ze zdobywaniem zasobów dla rodzinnej wioski. Głównym celem tego dodatku, oprócz zapewnienia gotowych materiałów do gry, jest ułatwienie prowadzącym wymyślania w przyszłości własnych scenariuszy poprzez zaprezentowanie różnych przykładów rozwinięcia jednego schematu.
Autor:
Łukasz Kołodziej, Kamila Zalewska-Firus
Wydawca:
Fajerbol Junior Kamila Zalewska-Firus
Liczba stron:
60
Rodzaj oprawy:
twarda
39,90

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Jagodowy Las to miejsce, w którym krasnoludki i oswojone zwierzęta żyją w zgodzie, daleko od ludzkich siedzib. Krasnoludki mieszkają w swoich wioskach, ukrytych przed oczami ludzi głęboko w lesie, w pniach drzew lub w norkach, po sąsiedzku ze zwierzętami. Strażnicy to młode krasnoludki, w których role wcielają się gracze.

W lesie pełnią funkcję pomocników mieszkańców. Ich celem jest odkrycie, kim chcą być w przyszłości - robią to poprzez wykonywanie różnych misji. Strażnicy są szanowaną i pożyteczną częścią społeczności: walczą z dzikimi zwierzętami, udają się na wyprawy po potrzebne w wiosce rzeczy, a także pomagają każdemu w potrzebie. W lesie poukrywane są chatki Strażników, w których mogą oni zregenerować siły w czasie misji.

W podręczniku Jagodowy Las: Wesołe wyprawy znajduje się pięć scenariuszy, których wydarzenia mają miejsce w nowych częściach Jagodowego Lasu oraz poza nim. Do gry potrzebny będzie podręcznik podstawowy do Jagodowego Lasu lub Starter, papier, ołówki i kości.

Scenariusze zostały napisane według prostego schematu:

 • Wprowadzenie, w którym pokrótce omówiony jest temat przygody.
 • Prolog, w którym opisano historię, która zapoczątkowała wydarzenia w scenariuszu.
 • Cztery sceny, w których przed postaciami graczy stawiane są różne wyzwania. Doświadczenia zebrane podczas gry z dziećmi pokazują, że to optymalna liczba, by nie przekroczyć u dzieci czasu skupienia i zainteresowania rozgrywką, ale też dać szansę na satysfakcjonujące eksplorowanie świata.
 • Bezpieczna przystań to miejsce, w którym postacie mogą zregenerować siły, a narrator i gracze zarządzić kilkuminutową przerwę w czasie rozgrywki.
 • Epilog, w którym znajdują się sugestie związane z zakończeniem głównej osi scenariusza oraz pomysły na kontynuację niektórych wątków w nim zawartych.

Mimo zamknięcia w prostych ramach scenariusze mają różnorodne motywy przewodnie:

 • W Ahoj! postacie graczy angażują się w pełen komplikacji pościg.
 • Noc w muzeum to krótkie śledztwo, po którym przyjdzie czas na naprawianie szkód.
 • Wyprawa do zoo to przygoda w stylu tak zwanej piaskownicy (sandbox), czyli otwartego wycinka świata, z którego elementami postacie graczy wchodzą w interakcje.
 • Podziemia leśniczówki nawiązują do klasycznych przygód o eksploracji podziemi, znajdowaniu skarbów i spotykaniu niezwykłych istot.
 • Wycieczka na wieś z kolei związana jest ze zdobywaniem zasobów dla rodzinnej wioski.

Głównym celem tego dodatku, oprócz zapewnienia gotowych materiałów do gry, jest ułatwienie prowadzącym wymyślania w przyszłości własnych scenariuszy poprzez zaprezentowanie różnych przykładów rozwinięcia jednego schematu.

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • podręcznik w twardej oprawie, 60 stron
Waga:
500 g

Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Jagodowy Las: Wesołe wyprawy





Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie