Warhammer Fantasy Roleplay (2. Edycja): Zbrojownia Starego Świata (miękka oprawa)

Czy jesteś odpowiednio wyposażony?
27 opinii
 • wydanie polskie
Bez odpowiedniego ekwipunku nawet najdzielniejsi awanturnicy nie mają zbyt wielkich szans w mrocznym i ponurym świecie Warhammera. W tym dodatku znajdziesz kompletny spis wyposażenia, jakie każdy poszukiwacz przygód powinien zgromadzić, nim wyruszy przeciwko orkom, trollom czy rycerzom Chaosu. Bogaty wybór uzbrojenia i opancerzenie pozwoli Twojemu Bohaterowi być przygotowanym na niemal każdego przeciwnika. Zbrojownia Starego Świata: Uzbrojenie i ekwipunek zawiera również dodatkowe informacje. Są to między innymi: Handel - szlaki handlowe, rody kupieckie, a także informacje o handlu wymiennym i towarowym. System monetarny - kompletny opis różnego rodzaju pieniędzy używanych w całym Starym świecie i nie tylko. Znajdziesz tu także zasady dotyczące fałszowania monet. Opancerzenie - opis wszystkich używanych pancerzy, włącznie z nowymi rodzajami zbroi - łuskową i ćwiekowaną. Oprócz tego regionalne odmiany pancerzy, godła i herby rycerskie oraz zasady niszczenia pancerzy czynią ten rozdział nieocenioną pomocą, jeśli zależy Ci na ochronie swojego Bohatera. Uzbrojenie - dokładny katalog broni, włącznie z nowymi rodzajami, modyfikacjami, a także rzadko spotykanymi i bezcennymi typami broni. Broń biała, krótka i długa, broń strzelecka i palna, a także zasady dotyczące broni oblężniczej uzupełniają ten istny arsenał wiedzy. Ekwipunek - wszystko, co przydaje się w trakcie podróży. Osobliwości - nowe trucizny, mikstury i różnego rodzaju dziwne przedmioty, dzięki którym Twój Bohater stanie się naprawdę wyjątkowy! Transport - rozszerzone zasady dotyczące zwierząt i transportu. Niezbędne przy planowaniu dłuższej podróży! Biznes - wszystko, co musisz wiedzieć o handlu, prawie własności, kodeksie prawnym i zasadach prowadzenia działalności gospodarczej. Pracownicy - nowe zasady dotyczące wynajmowania pracowników najemnych. Wtedy, gdy potrzebujesz pomocy! Skarby - nagroda za trudy życia i poniesione ryzyko.
Wydawca:
Copernicus Corporation
Liczba stron:
128
Rodzaj oprawy:
miękka
49,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Bez odpowiedniego ekwipunku nawet najdzielniejsi awanturnicy nie mają zbyt wielkich szans w mrocznym i ponurym świecie Warhammera. W tym dodatku znajdziesz kompletny spis wyposażenia, jakie każdy poszukiwacz przygód powinien zgromadzić, nim wyruszy przeciwko orkom, trollom czy rycerzom Chaosu. Bogaty wybór uzbrojenia i opancerzenie pozwoli Twojemu Bohaterowi być przygotowanym na niemal każdego przeciwnika.

Zbrojownia Starego Świata: Uzbrojenie i ekwipunek zawiera również dodatkowe informacje. Są to między innymi:

 • Handel - szlaki handlowe, rody kupieckie, a także informacje o handlu wymiennym i towarowym.
 • System monetarny - kompletny opis różnego rodzaju pieniędzy używanych w całym Starym świecie i nie tylko. Znajdziesz tu także zasady dotyczące fałszowania monet.
 • Opancerzenie - opis wszystkich używanych pancerzy, włącznie z nowymi rodzajami zbroi - łuskową i ćwiekowaną. Oprócz tego regionalne odmiany pancerzy, godła i herby rycerskie oraz zasady niszczenia pancerzy czynią ten rozdział nieocenioną pomocą, jeśli zależy Ci na ochronie swojego Bohatera.
 • Uzbrojenie - dokładny katalog broni, włącznie z nowymi rodzajami, modyfikacjami, a także rzadko spotykanymi i bezcennymi typami broni. Broń biała, krótka i długa, broń strzelecka i palna, a także zasady dotyczące broni oblężniczej uzupełniają ten istny arsenał wiedzy.
 • Ekwipunek - wszystko, co przydaje się w trakcie podróży.
 • Osobliwości - nowe trucizny, mikstury i różnego rodzaju dziwne przedmioty, dzięki którym Twój Bohater stanie się naprawdę wyjątkowy!
 • Transport - rozszerzone zasady dotyczące zwierząt i transportu. Niezbędne przy planowaniu dłuższej podróży!
 • Biznes - wszystko, co musisz wiedzieć o handlu, prawie własności, kodeksie prawnym i zasadach prowadzenia działalności gospodarczej.
 • Pracownicy - nowe zasady dotyczące wynajmowania pracowników najemnych. Wtedy, gdy potrzebujesz pomocy!
 • Skarby - nagroda za trudy życia i poniesione ryzyko.

Podstawowe informacje

Waga:
500 g

Recenzje

4.00
na podstawie 27 ocen

Najbardziej przydatne recenzje

Urath

Liczba recenzji: 92

Zbrojownia Starego Świata to pierwszy dodatek do WFRP II po który sięgnąłem. Pierwsze wrażenie nie było zbyt korzystne, ot taki spis przedmiotów, broni, pancerzy, narzędzi i pracowników najemnych.
Odkryłem tę książkę na nowo kiedy zacząłem mistrzować mojej drużynie. Wtedy stała się dla mnie kopalnią gotowych opisów. Miałem mnóstwo drobnych przedmiotów użytkowych gotowych i opisanych, które gracze znajdowali przeszukując pomieszczenia czy skrytki. Pomysłów na przygody z tego podręcznika miałem niewiele, zdarzyło mi się wykorzystać rozdział o monetach Starego Świata.
Podręcznik zawiera również rozdział z gotowymi statykami BN wykonującymi różne zawody, zasadniczo nic odkrywczego, ale przydaje się kiedy są potrzebne na szybko.
Dużo bardziej przydatne są współczynniki zwierząt, bo te są dość często wykorzystywane przez moją drużynę.
Na minus należy zaliczyć bardzo mało ilość informacji dla nieludzi.
Zbrojownię polecam każdemu Mistrzowi Gry. Dałbym 7.5/10


Powermilk

Liczba recenzji: 13

Jak dla mnie ideał :)

Pożyczyłem ten dodatek od kolegi, jak będę miał kasę i ochotę, pewno sam kupię. Choć wiele osób się skarży, że nie ma nic ciekawego, ja uważam inaczej. Nie widziałem w innym podręczniku tak dobrze opisanego rozdziału o podatkach. W pancerzach niestety poza ćwiekowaną i łuskową zbroją nic nie jest nowego, jednakże istnieje kilka nowych i ciekawych broni, w szczególności te w lepszej jakości. Tytuł może być nieco mylny, bo poza opancerzeniem i uzbrojeniem zawiera coś więcej. Na przykład herby rodowe, rzeczy osobiste takie jak brzytwa, worek, karty do gry, bardziej rozbudowany opis instrumentów muzycznych. Uważałem i nadal będę uważał, że te rzeczy osobiste są niedoceniane, gdyż każdy zazwyczaj zwraca uwagę na dobre uzbrojenie, a nie na przydatność innych rzeczy. Podręcznik niekoniecznie obowiązkowy, ale warto go posiadać.


NLoriel

Liczba recenzji: 59

Jaka tam zbrojownia... Ten dodatek to istny groch z kapustą. Groch smakowity, a kapusta... kapusty trzeba by naprawdę dużo, żeby kupić wszystko, co proponują w tym katalogu wysyłkowym.
A tak na poważnie, to podręcznik pełni rolę trochę podobną do "Dziedzictwa Sigmara" - tyle, że tamten rozszerzał opis Starego Świata w obszarach geografii, historii, socjologii i pokrewnych, a ten opowiada o bardziej technicznych jego aspektach.
Czyli rzeczywiście mamy zbrojownię: bronie i pancerze, dodatkowe, egzotyczne, do tego nowe zasady dotyczące uszkodzeń tego sprzętu. Jest sekcja o broni palnej, machinach wojennych...
Jakby mimochodem pojawił się artykuł o podstawach heraldyki, czyli jak nie namalować sobie czegoś głupiego na tarczy.
Dużo jest o handlu: jakie monety, kto bije, co za granicą, popyt kontra podaż, jak zasymulować handel wymienny, a gdy wszystko zawiedzie - jak fałszować monetę.
Jest szafa ze wszystkim, co potrzebne, od zgrzebnych gaci, przez flaszkę piersiówkę, praktyczną baryłeczkę, gęsie pióro (nie ma zasad sprawdzających jego ostrość), środki oświetlania, otruwania i odtruwania... A także protezy!
Transport, zwierzęta, barki, pojazdy i walka na nich. Jak wynająć chałupę, zbudować sobie pałac albo otworzyć karczmę. Jak wynająć kogoś, żeby odwalił za ciebie czarną robotę i jak zapewnić sobie jego lojalność.
I takie tam.
Krótko mówiąc, zwiększenie rozdzielczości świata, podniesienie poziomu symulacji i/lub sporo pomysłów na staroświatowe detale, które czasem mogą umknąć. Da się bez tego grać, ale po przeczytaniu moim zdaniem będzie lepiej. Czyli warto.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie